افتادگی نوک بینی

افتادگی نوک بینی و بالا بردن آن به چه عواملی بستگی دارد؟

در افرادی که دچار افتادگی نوک بینی هستند، بالا بردن بینی بر اساس معیارهای زیبایی و تناسب آن با اجزای صورت می باشد.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراحان بینی تبریز

اصل یک سوم یکی از معیارهای زیبایی است، یک سوم بالای صورت پیشانی است و یک سوم تحتانی از زیر بینی تا زیر چانه امتداد دارد.

در صورتی که بدون توجه به این نسبت ها اقدام به بیش از حد بالا بردن نوک بینی شود، اشکالات متعددی در هماهنگی اجزای صورت ایجاد می شود که می تواند شامل بلندی لب بالا و کاهش نسبت بینی به طول صورت باشد.

حفظ طبیعی بودن حالت بینی از نکات مهمی است که در میزان بالا بردن نوک بینی باید به آن توجه بسیار کرد. در جراحی زیبایی بینی همیشه این نکته که یک بینی باید متناسب و هماهنگ با سایر اجزا صورت باشد به مراتب از اهمیت خاصی برخوردار است.

افتادگی نوک بینی

به همین دلیل است که اکثر افراد متقاضی برای عمل زیبایی بینی خواهان تغییرات طبیعی در بینی خود هستند.

در بینی هایی که افتادگی کمی دارند باید به مقدار اندکی نوک بینی را به بالا ببرند تا این تغییرات کاملا طبیعی به نظر آید.

از نکات مهم دیگر در بالا بردن نوک بینی رابطه بین لب بالا و بینی است. لب بالای کوتاه و یا بلند در تناسب نهایی بینی تاثیرگذار است.

افتادگی بینی بر روی صورت نه تنها فرد را مسن تر نشان می دهد، بلکه ممکن است بر روند عبور هوای تنفسی از راه بینی نیز موثر باشد.

از آن جایی که بالا بردن بیش از حد نوک بینی مستلزم برداشت بیش از حد بافت بینی است، در بسیاری از مواقع بیمار با نتایج نامطلوب روبه رو می شود.

پارامترهای متعددی بر میزان و نحوه بالا بردن نوک بینی تاثیر می گذارد که در هر فرد با توجه به ویژگی های اختصاصی وی ارزیابی می شود و بر اساس آن ها سعی می شود بهترین نتیجه را به دست آورد.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *