علائم، علت و درمان انحراف بینی

از آن جایی که انحراف بینی بین مردم بسیار رایج است و به علت آن که می تواند تاثیر بسیاری بر نحوه زندگی و سلامت افراد بگذارد بحث مهمی به شمار می رود.

مطلب پیشنهادی: معرفی جراحان بینی برتر در تبریز

انحراف بینی زمانی اتفاق می افتد که تیغه بینی دچار خمیدگی و یا انحراف شود. تیغه بینی دیواره ای است که بین دو حفره بینی قرار دارد.

سینوزیت مزمن می تواند یکی از دلایل انحراف در بینی باشد. هزینه این عمل بسته به نوع درمان و پزشک متخصص ممکن است متفاوت باشد.

تیغه بینی شامل یک اسکلت اصلی است که در ساختار بینی نقش نگه دارنده دارد و دو حفره بینی را از یکدیگر جدا می کند. تیغه بینی از ساختاری محکم و قابل انعطاف برخوردار می باشد.

انحراف بینی

در حالت ایده آل تیغه بینی در وسط بینی قرار می گیرد و باعث می شود فضای بینی به دو قسمت هم اندازه تقسیم شود.

تقریبا می توان گفت که ۸۰ درصد افراد، تیغه بینی آن ها در وسط قرار ندارد اما به دلیل قابل مشاهده نبودن به این عارضه توجهی نمی کنند. جراحی زمانی انجام می شود که جابه جایی از خط وسط شدید باشد.

شایع ترین نشانه در مشکلات انحرافی بینی دشواری تنفس از راه بینی است.

علائم و نشانه های انحراف بینی

شایع ترین نشانه انحراف در تیغه بینی، گرفتگی آن است. به طوریکه یک طرف بینی نسبت به طرف دیگر بیشتر گرفتگی داشته و نفس کشیدن دشوار می شود.

عوارض دیگر در انحراف تیغه بینی مانند خونریزی بینی، دردهای صورت، سردرد، ترشحات مزمن در ناحیه پشت حلق و نفس کشیدن با صدای بلند در زمان خواب می باشد.

این عارضه می تواند در زمان خواب، تنفس فرد را دچار وقفه کند. در نتیجه درمان آن بسیار جدی به شمار می آید.

درمان انحراف تیغه بینی

انحراف بینی در بین بسیاری از مردم شایع بوده است و در بسیاری از افراد، درمان آن ضرورتی ندارد.

اگر انحراف بینی در فرد مشکلات تنفسی و یا خر و پف به همراه داشته باشد، ممکن است انجام عمل توصیه شود تا تیغه بینی اصلاح شود.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *