تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

دلیل تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

دلیل تزریق کورتون بعد از جراحی بینی مربوط به کاهش میزان تورم در بینی های گوشتی می شود. معمولا برخی از قسمت های بینی بعد از جراحی دچار تورم و فیبروز می گردد که خارج از حد نرمال است.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراحان بینی در اصفهان

در صورتی که این مسئله نادیده گرفته شود باعث سرایت فیبروز به سایر قسمت ها می شود.  این قضیه باعث می شود تا قوسی که نیاز است در قسمت پل بینی ایجاد شود از بین برود و از زیبایی جراحی جلوگیری کند.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

بنابراین نیاز است با تزریق کورتون در این قسمت به سرعت ورم را از بین ببرند. این تزریق برای بینی های گوشتی که پوست ضخیمی دارند استفاده می شود و در مورد بینی های استخوانی کاربردی ندارد، زیرا بافت های زیر پوستی را در بینی های استخوانی از بین می برد.

معمولا تورم در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است.

چه کسانی کورتون تزریق می کنند؟

همه افراد مجاز به تزریق کورتون بعد از جراحی بینی نمی باشند و بایستی شرایطی وجود داشته باشد، از جمله:

افرادی که مجددا می خواند بینی خود را عمل کنند و یک یا چندین بار این کار را انجام داده اند.

افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، زیرا پوست بینی آن ها ضخیم بوده و تورم بیشتری نسبت به بینی های استخوانی داشته و تزریق کورتون در آن ها سریع تر جواب می دهد.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

تورم یکی از عوارض شایع در جراحی بینی استو می توان با گذاشتن کمپرس یخ شدت آن را در روزهای اول بعد از جراحی کاهش داد. در صورتی که روند درمان به آهستگی انجام شود نیاز به تزریق کورتون می باشد.

نحوه عملکرد کورتون بعد از جراحی به چه صورت است؟

کورتون موادی است که به صورت طبیعی در بدن انسان یافت می شود. این مواد در کاهش التهاب و ورم نیز تاثیر دارند.

به همین دلیل افرادی که دچار بیماری های خود ایمنی می شوند و یا دارای بیماری های روماتیسمی هستند، از این ماده برای درمان آن ها استفاده می شود، البته در کنار مزایایی که دارد می تواند عوارضی هم داشته باشد.

از جمله این عوارض می توان به زخم معده، چاقی، پوکی استخوان، پرمویی و مشکلات پوستی، افزایش فشار خون و …. اشاره نمود. دلیل تزریق کورتون بعد از جراحی کاهش تورم و التهاب می باشد.

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی

زمان مناسب برای تزریق کورتون بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی، قسمت هایی از آن دچار تورم و فیبروز می شود. این تورم در بینی های گوشتی به علت ساختار آن ها و پوست ضخیمی که دارند می باشد. ولی در بینی های استخوانی معمولا با رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی به راحتی قابل رفع شدن می باشد.

ولی برای رسیدن به نتیجه رضایت بخش در بینی های گوشتی نیاز است که بعد از چند هفته و با تشخیص پزشک این مواد به بینی تزریق شود.

از آنجایی که میزان دوز مصرفی در تزریق به بینی بسیار کم است، عوارضی که در مورد کورتون مطرح می شود در این مورد بروز نمی کند. معمولا کورتون یک هفته بعد از عمل بینی انجام می شود.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد پزشک مورد نظر خود و دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *