عمل بینی استخوانی در مشهد

عمل بینی استخوانی در مشهد چگونه است؟

عمل بینی استخوانی در مشهد مختص افرادی است که دارای بینی های قوزدار می باشند. بینی های استخوانی معمولا نوک پایینی دارند و دارای قوز و انحراف در ظاهر بینی هستند. این مدل بینی یا به دلیل عوامل موروثی بوده و یا بر اثر وارد شدن ضربه و یا آسیب دیدن به آن حاصل می گردد.
بیشتر این مشکلات و نواقص در ظاهر و یا ساختار اصلی با جراحی نزد بهترین جراح بینی در مشهد از بین می رود. معمولا این جراحی نسبت به عمل بینی گوشتی راحت تر بوده و به زمان جراحی کوتاه تری احتیاج دارد. همچنین دوران نقاهت این نوع جراحی کوتاه تر است و کبودی و تورم بعد از جراحی نیز کمتر می باشد. عمل بینی در مشهد هم می تواند شامل جراحی بینی های گوشتی و هم بینی های استخوانی باشد که در صورت انتخاب یک پزشک خوب به بهترین نحو ممکن انجام می شود و نتیجه رضایت بخشی را به دنبال دارد.

عمل بینی استخوانی

 

بینی های استخوانی به صورت موروثی از یک نسل به نسل بعدی منتقل می شود، اما گاهی اوقات به دلیل وارد شدن ضربه به آن می تواند فرم دیگری به خود بگیرد و یا دچار انحراف شود. این مسائل می تواند باعث ایجاد مشکلات تنفسی در فرد گردد که با انجام جراحی کاملا بهبود می یابد.

 

برای دریافت مشاوره و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان با پزشک متخصص، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

مطلب پیشنهادی: جراح خوب زیبایی صورت در مشهد

ویژگی بینی های استخوانی چیست؟

ویژگی هایی که بینی استخوانی را از گوشتی متمایز می کند، شامل استخوان بزرگ، غضروف بزرگ و مستحکم، پوست نازک و پره های کوچک تر می باشد. علاوه بر این بینی های استخوانی معمولا شامل قوز بر روی پل بینی هستند.
یکی دیگر از مهم ترین ویژگی بینی استخوانی این است که، جراحی بینی استخوانی به مراتب از بینی گوشتی راحت تر است و در نهایت نتیجه بهتری از آن نیز به دست می آید.

ویژگی بینی استخوانی

 

عمل بینی استخوانی در مشهد

عمل بینی استخوانی مانند سایر عمل های بینی، می تواند به دو صورت جراحی باز و یا بسته انجام گیرد. در جراحی باز، پزشک پس از ایجاد برش هایی در اطراف بینی و برداشتن پوست آن، به صورت مستقیم و با دید کامل تغییرات لازم را اعمال می کند و پس از آن پوست را بر روی بینی برگردانده و با بخیه های ظریفی می بندد. در صورتی که بینی نیاز به تغییرات گسترده داشته باشد، به عنوان مثال قوز بینی بزرگی داشته باشد باید با جراحی باز، تغییرات اعمال می شود.

جراحی بینی استخوانی

در جراحی به روش بسته، برش ها از داخل بینی زده می شود و هیچ برش خارجی بر روی بینی وجود ندارد، از این رو کبودی و تورم بعد از جراحی بسیار کمتر می باشد و همچنین دوران نقاهت کوتاه تر است. این جراحی برای زمانی استفاده می شود که بینی بیمار نیاز به تغییرات زیادی نداشته باشد و یا اینکه اختلالی از نظر ساختاری و مشکلات تنفسی وجود نداشته باشد.

معمولا برای عمل بینی استخوانی در مشهد از جراحی باز استفاده می شود، زیرا نیاز به شکستن استخوان و برداشتن قسمت های اضافی آن است.

 

دریافت مشاوره عمل بینی و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان با پزشک متخصص، ارتباط با مشاورین از طریق لینک زیر:

ارتباط با مشاورین

 

نکات مهم در مورد بینی استخوانی

مهم ترین نکته ای که در مورد بینی های استخوانی می توان گفت این است که، به دلیل غضروفی بودن بینی، عمل آن نسبت به جراحی بینی گوشتی در مشهد آسان تر بوده و به همین دلیل رضایت بیشتر بیمار را به دنبال دارد.
همچنین بعد از جراحی، دوران بهبودی کوتاه تر بوده و نتیجه نهایی آن سریع تر دیده می شود.

عمل بینی استخوانی در مشهد

 

یکی دیگر از نکات قابل ذکر، بررسی ویژگی های بینی بیمار توسط پزشک قبل از انجام جراحی است. جراح با در نظر گرفتن تمامی خصوصیات ظاهری بینی از نظر پهنا، اندازه قوز بینی، فاصله سوراخ های بینی و حتی تناسب آن با سایر اجزای صورت، فرم مناسبی را برای آن در نظر می گیرد و با اینکار می تواند به نتیجه بهتری دست یابد.

پزشک با در نظر گرفتن خواسته های بیمار و بررسی تناسب بینی با صورت تا جایی که بتواند سعی در پیاده سازی توقعات متقاضی دارد.

 

اقدامات قبل از عمل بینی استخوانی در مشهد

نکاتی هستند که رعایت آن ها قبل از جراحی می تواند به نتیجه بهتر جراحی بینی کمک بسیاری کند. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • به مدت حداقل دوهفته قبل از عمل از کشیدن سیگار و مصرف الکل خودداری کنید زیرا باعث می شود تا خون رقیق تر شده و این امر در زمان جراحی احتمال خونریزی را افزایش می دهد.
 • چند هفته قبل از اقدام به جراحی از مصرف داروهایی مانند آسپرین ها و داروهای ضد التهابی خودداری کنید. این داروها می تواند باعث اختلال در عروق خونی و افزایش تورم و کبودی بعد از جراحی شود.
 • آزمایشات لازم را انجام دهید و نتیجه آن را در زمان جراحی با خود به همراه داشته باشید. علاوه بر این، گرفتن عکس های آتلیه از بینی قبل از عمل لازم و ضروری است.
 • در روز جراحی ناشتا باشید و سعی کنید با یک همراه به بیمارستان و یا کلینیک مراجعه کنید تا در زمان نیاز به شما کمک کند.

اقدامات قبل از عمل بینی استخوانی

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

 • به مدت یک هفته استراحت کنید و سعی کنید سر خود را بالا بگیرید تا دچار خونریزی نشوید.
 • در یک هفته اول بعد از عمل از خیس شدن و شستن آتل بینی خود خودداری کنید و برای استحمام از کسی کمک بگیرید.
 • بعد از یک هفته می توانید برای برداشتن گچ بینی و کشیدن بخیه ها به مطب پزشک مراجعه کنید.
 • در هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید و برای اینکار می توانید  از چند بالشت کمک بگیرید.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

 

 • از کشیدن سیگار و مصرف الکل به مدت چند ماه بعد از جراحی خوداری کنید.
 • از خوردن غذاهای سفت و خوراکی هایی که نیاز به جویدن زیاد دارد اجتناب کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع و درست مصرف کنید.
 • از قرار گرفتن مستقیم در زیر نور خورشید خودداری کنید. علاوه بر این برای استفاده از عینک بهتر است آن را به طور مستقیم بر روی بینی خود قرار ندهید.
 • در صورت تمایل می توانید برای کاهش سریع تر تورم و التهاب اطراف بینی از کمپرس یخ استفاده کنید.

کمپرس یخ بعد از جراحی بینی

 

در نهایت می توان گفت که، بینی قبل از آنکه یک بخشی برای زیبایی چهره فرد باشد، عضوی برای حیات و عملکرد تنفسی بیمار محسوب می شود و به همین دلیل باید برای انجام این جراحی به یک پزشک حاذق و با تجربه مراجعه کنید تا بتواند بهترین نتیجه از جراحی را برای شما فراهم کند.

 

برای دریافت ویزیت اولیه رایگان با بهترین جراح بینی در مشهد، با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *