عمل بینی گوشتی در تهران

عمل بینی گوشتی در تهران و ویژگی های آن

عمل بینی گوشتی در تهران یکی از پرچالش ترین جراحی های بینی است، به این دلیل که برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا جراحی بینی گوشتی برگشت پذبر است یا خیر؟

عمل جراحی بینی گوشتی در تهران

 

بینی های گوشتی به این دلیل که پوست ضخیم تری دارند و از بافت گوشتی بیشتری نسبت به بینی های استخوانی تشکیل شده است و البته غضروف نازک تر و ضعیف تری نیز دارند، ممکن است جراحی آن کمی پیچیده و دشوارتر باشد، به همین دلیل باید برای انجام جراحی بینی گوشتی به بهترین جراح بینی در تهران مراجعه کنید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی گوشتی در تهران با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

عمل بینی های گوشتی در تهران

بینی های گوشتی ویژگی و خصوصیات خاصی دارند، که می تواند به غضروف ضعیف و پوست ضخیم آن اشاره کرد و همچنین ظاهری پهن تر و گوشتی تری نیز دارند. اینگونه بینی ها بیشتر از پوست و چربی تشکیل شده اند و پره ها در آن باز و ضخیم می باشند.

جراحی بینی گوشتی

در گذشته برای جراحی بینی ، غضروف زیادی را بر می داشتند تا بینی کوچک تر دیده شود به همین علت احتمال اینکه جراح نتواند نتیجه مطلوبی از جراحی به دست آورد وجود داشت.
اما امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی توانسته اند راهکار هایی برای انجام جراحی بینی گوشتی به دست آورند تا بدون هیچ آسیبی به بافت اصلی بینی و همچنین در صورت نیاز، پیوند غضروف، نتیجه ایده آلی را برای بیماران رقم بزنند.

بینی های گوشتی را هم می توان جراحی بینی طبیعی و هم جراحی بینی عروسکی برای آن انجام داد، برای اینکار بایستی به یک پزشک خوب و با تجربه مراجعه کنید.

 

روش های جراحی بینی گوشتی در تهران

جراحی بینی می تواند به دو صورت جراح بینی بسته و جراحی بینی باز انجام شود، که نوع آن به شرایط بیمار و تشخیص پزشک بستگی دارد.

جراحی بینی باز

در جراحی به روش باز، پس از بیهوشی و یا بی حسی بیمار، جراح برش هایی را در قسمت کناره پره های بینی و همچنین خط وسط سوراخ های بینی ایجاد می کند و با برداشتن پوست از روی بینی، تغییرات لازم را اعمال می کند.
در نهایت پس از اتمام جراحی پوست را در محل مناسب بخیه می زند و بیمار برای ریکاوری به اتاق دیگری منتقل می شود.

جراحی بینی باز

جراحی بینی بسته

در جراحی بینی به روش بسته، هیچ گونه برشی در قسمت بیرونی بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش های لازم از داخل بینی صورت می گیرند. جراحی تمامی تغییرات را از داخل سوراخ های بینی اعمال می کند. از آنجایی که پزشک دید مستقیم بر روی بینی ندارد، در نتیجه این نوع از عمل برای ایجاد تغییرات گسترده و یا اصلاح مشکلات تنفسی مناسب نمی باشد.
معمولا جراحان برای عمل های بینی جراحی باز را پیشنهاد می دهند، مگر اینکه بیمار در شرایط خاصی قرار داشته باشد.

جراحی بینی بسته

همچنین برای انجام این جراحی می توان عمل بینی بدون تامپون در تهران را جایگزین روش های جراحی با قرار دادن تامپون در سوراخ های بینی کرد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع جراحی بینی گوشتی و دریافت ویزیت اولیه رایگان با پزشک متخصص، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

بازگشت پذیری جراحی بینی گوشتی

در واقع این سوالی است که بسیاری از افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند و تمایل به انجام جراحی زیبایی دارند از پزشک خود می پرسند و نگران این هستند که پس از گذشت مدت زمانی بینی آن ها به حالت اولیه خود بازگردد و یا نیاز به جراحی ترمیمی بینی داشته باشند.
در صورتی که بیمار به یک جراح خوب بینی در تهران مراجعه کند می تواند اطمینان حاصل کند که نتیجه جراحی رضایت بخش می شود.

بازگشت پذیری جراحی بینی

در بینی های گوشتی در صورت نیاز باید پیوند غضروف انجام شود، که این غضروف ها می توانند از دنده و یا گوش خود بیمار برداشته شود و یا اگر، غضروف بیمار برای اینکار مناسب نباشد جراح می تواند از غضروف های مصنوعی استفاده کند.

زمانی که بینی بیمار به صورت اصولی جراحی شده باشد و بافت های آن به طور کامل مستحکم و تقویت شده باشند، هیچ گونه نگرانی در مورد بازگشت پذیری آن وجود ندارد.

 

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 • در صورتی که سابقه بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف می کنید در زمان مشاوره با پزشک خود در میان بگذارید.
 • در مورد توقعات و خواسته های خود از نتیجه جراحی با پزشک خود مشورت نمایید.
 • آزمایشات لازم و عکس های مورد نیاز برای جراحی را قبل از آن انجام دهید و نتیجه آن را در روز عمل با خود به همراه داشته باشید.
 • به مدت حداقل دو هفته قبل از عمل از مصرف سیگار و الکل و همچنین استفاده از داروهای ضد التهاب پرهیز کنید.(این موارد می تواند باعث رقیق شدن خون و افزایش احتمال خونریزی در زمان جراحی شود)

مصرف دخانیات قبل از جراحی بینی

 • در روز جراحی ناشتا به بیمارستان و یا کلینیک مراجعه کنید و از مصرف غذا و نوشیدنی از ۶ الی ۸ ساعت قبل از عمل خودداری کنید.
 • بهتر است برای انجام جراحی با یک همراه به بیمارستان مراجعه کنید تا در صورت نیاز بتواند به شما کمک کند.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اقدامات قبل از عمل بینی گوشتی و دریافت ویزیت اولیه رایگان با پزشک متخصص، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی در تهران

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی در تهران که در نتیجه جراحی بسیار موثر است، می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • به مدت حداقل ۵ الی ۷ روز از انجام فعالیت و ورزش های سنگین خودداری کنید و بیشتر سعی کنید استراحت نمایید.
 • در طول این مدت بهتر است از نوشیدنی ها و آب فراوان استفاده کنید و از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن بیشتری دارند پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

 • بینی های گوشتی معمولا دوره تقاهت طولانی تری نسبت به عمل بینی استخوانی در تهران دارند، اما این دوران در افراد مختلف و نسبت به شرایط جسمی آن ها می تواند متفاوت باشد.
 • تورم و کبودی در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است که با گذشت زمان کاملا بهبود می یابد، اما برای کاهش سریع تر آن می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید تا از بروز درد و یا افزایش التهاب جلوگیری کند.
 • بعد از یک هفته برای کشیدن بخیه ها و برداشتن آتل بینی خود به پزشک مراجعه کنید.

 

ویژگی بینی های گوشتی چست؟

برای تشخیص بینی های گوشتی یکسری خصوصیات و ویژگی هایی وجود دارد که در زیر آن ها را بیان نموده ایم، اما برای اطمینان از این موضوع باید به پزشک متخصص مراجعه کنید.

ویژگی بینی های گوشتی

 • بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند
 • غضروف در این بینی ها ضعیف و نازک است
 • معمولا بینی های گوشتی دارای پره های بینی بزرگ و پهنی هستند.
 • چربی پوست بینی در بینی های گوشتی بسیار زیاد است

 

تفاوت بینی های گوشتی و استخوانی

معمولا بینی هایی که از بافت چربی و ماهیچه ای بیشتری برخوردار باشند و نوک بینی پهن تری نیز داشته باشند به عنوان بینی گوشتی شناخته می شود. اما در بینی های استخوانی، غضروف بیشتری قابل مشاهده است و معمولا روی پل بینی دارای قوز می باشند.
در جراحی بینی استخوانی در تهران بالعکس بینی های گوشتی، بینی دارای پوستی نازک و غضروفی مستحکم می باشد.

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

 

هزینه عمل بینی گوشتی در تهران

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران به عوامل متعددی بستگی دارد و بیمار پس از معاینه دقیق توسط پزشک می تواند قیمت نهایی عمل خود را دریافت کند.
فاکتورهایی که می تواند بر روی هزینه عمل بینی در تهران تاثیر بگذارد شامل موارد زیر می باشد:

هزینه عمل بینی گوشتی در تهران

 • هزینه دستمزد جراح
 • هزینه بیمارستان و یا کلینیک
 • هزینه آزمایشات و عکس
 • هزینه سی تی اسکن (در صورت نیاز)
 • دستمزد پرسنل اتاق عمل و بیهوشی
 • هزینه داروهای تجویز شد توسط پزشک

هزینه عمل بینی گوشتی در افراد مختلف و با شرایط متفاوتی که دارند می تواند متغیر باشد.

همچنین باید این را در نظر بگیرید که اگر جراحی بینی تنها به دلیل زیبایی انجام شود، بیمه تکمیلی هزینه آن را متحمل نمی شود و بیمار باید به طور کامل هزینه جراحی را پرداخت نماید.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه عمل بینی در تهران و دریافت ویزیت اولیه رایگان با پزشک متخصص، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مطلب پیشنهادی: عمل بینی در بیمارستان دولتی تهران

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *