عمل زیبایی بینی

معنی و مفهوم عمل زیبایی بینی چیست؟

هر روز افراد بسیاری برای داشتن اعتماد به نفس بیشتر و زیباتر شدن به عمل های جراحی روی می آورند که یکی از رایج ترین آن ها عمل زیبایی بینی است.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراحان بینی در مشهد

در بین تمام عمل های زیبایی، عمل زیبایی بینی که اصطلاحا رینوپلاستی نامیده می شود از ویژگی های خاصی برخوردار است.

رینوپلاستی در لغت به معنای اصلاح بینی است و عبارت است از هرگونه جراحی بینی برای کوچک کردن و یا برداشتن برجستگی های بینی و تغییر شکل بینی و حتی گاهی اوقات برای بزرگ تر کردن بینی و کشیده شدن طول بینی استفاده می شود.

عمل زیبایی بینی

در کل هدف از عمل بینی، علاوه بر تصحیح عملکرد تنفسی و حل مشکلات بینی، رسیدن به بینی زیباتر و اصلاح ظاهر آن بر اساس معیار زیبایی است.

جراح عمل زیبایی بینی چه کسی است؟

جراحی زیبایی بینی در حقیقت تلفیقی از علم و هنر است. اما جراح زیبایی بینی قبل از هر چیز یک پزشک با فاکتورهای پزشکی می باشد.

پزشک مانند یک مجسمه ساز است که تکه سنگی در اختیار دارد و با چشم بصیرت اثر خود را در لابه لای آن می بیند.

با دریافت هزینه عمل زیبایی بینی، جراح با در نظر گرفتن شکل مناسب بینی برای هر صورت خاص یا با برداشتن برجستگی ها و قسمت های اضافی بر روی آن و تغییر حالت دادن به بخش های باقی مانده سعی می کند اثر هنری خود را در معرض دید قرار دهد.

عمل زیبایی بینی

پزشک باید بینی را در کنار سایر اجزای صورت ببیند و هیچ گاه دیدی منفرد به آن نداشته باشد. به عبارت دیگر نمی توان با در نظر گرفتن یک بینی ایده آل به خلق یک بینی زیبا پرداخت بلکه بهترین بینی نوعی است که با سایر اجزا صورت هماهنگی داشته باشد.

علاوه بر جراحی زیبایی بینی اگر فردی دارای مشکلات تنفسی به دلیل انحراف بینی و یا بزرگی غیر طبیعی شاخک های آن باشد باید جراحی های مربوط به این مشکلات را در کنار جراحی زیبایی نیز انجام دهد.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *