مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی چیست؟

مراقبت های بعد از جراحی بینی یکی از ملزومات برای رسیدن به نتیجه مطلوب و رضایت بخش از عمل شما می باشد.

مطلب پیشنهادی: معرفی جراحان برتر بینی در اصفهان

عمل بینی یکی از انواع جراحی ها می باشد که در قسمت بینی انجام می شود. مراقبت های بعد از جراحی بینی یکی از موثرترین راهکارهای موفقیت آمیز برای جراحی است.

عمل بینی یکی از حساس ترین جراحی ها می باشد که در حال حاضر انجام می شود. این نوع عمل می تواند هم جنبه درمانی و هم جنبه زیبایی داشته باشد. در صورتی که در انتخاب جراح خود و مراقبت های بعد از عمل نهایت دقت را داشته باشید می توانید نتایج بسیار خوبی از عمل به دست آورید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

احتمال تورم و خونریزی بعد از عمل

یکی از عوارض جراحی می تواند تورم و التهاب بافت اطراف ناحیه بینی باشد. این مورد در عمل هایی که با هدف درمان انجام می شود می تواند بیشتر هم باشد. حال برای رفع این مشکل بهتر است مراقبت های زیر را انجام دهید:

  • به مدت دو هفته و یا حتی بیشتر پس از جراحی سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید. برای این کار می توانید از دو عدد بالشت برای زیر سر خود در هنگام خواب استفاده کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

  • کمپرس یخ یکی دیگر از روش ها برای کاهش این التهاب و تورم می باشد. این کار را باید دو روز اول بعد از عمل انجام دهید تا باعث کاهش درد و تورم در ناحیه جراحی شود.
  • از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید. بهتر است در صورت ضرورت از کلاه برای بیرون رفتن استفاده نمایید.
  • به هیچ عنوان به بینی ضربه و یا آسیبی وارد نشود. این کار می تواند موجب آسیب به بخیه ها و بافت داخل بینی شود و احتمال خونریزی بعد از آن را به دنبال دارد.
  • برای تمیز کردن سوراخ های بینی بهتر است از اسپری بینی استفاده نمایید البته باید تحت نظر جراح این کار را انجام دهید. همچنین از خاراندن بینی نیز اجتناب کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

زمان شروع فعالیت های بدنی

بهتر است در دو روز اول از بلند کردن اجسام سنگین و نیز خم شدن به شدت پرهیز کنید. این کار باعث فشار در ناحیه جراحی می شود و احتمال خونریزی را افزایش می دهد.

معمولا بعد از دو هفته بیمار می تواند فعالیت های عادی و ورزش های سبک را انجام دهد. برای سایر فعالیت های ورزشی بهتر است ۴ هفته از عمل بینی گذشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

کوچکترین بی احتیاطی در این زمینه می تواند باعث ایجاد خونریزی و تورم در بینی شود. بهتر است قبل از اقدام به هر نوع فعالیتی ابتدا با پزشک جراح خود مشورت کنید.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *