معیارهای زیبایی بینی چه چیزهایی است؟

به دلیل وجود تفاوت در فرهنگ ها و نژادهای مختلف معیارهای زیبایی بینی در تهران متفاوت است و زیبایی و جذابیت تعاریف مختلفی می تواند داشته باشد.

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی، پزشک باید به صورت دقیق هدف بیمار از این جراحی را بداند. به همین دلیل، برخی از معیارهای زیبایی بینی بر اساس نقاط مشخص در سر و صورت و اندازه گیری استخوان های سر و صورت می باشند.

در عمل، این کار غیر ممکن است که جراح بتواند فرم بینی را از هر لحاظ به معیارهای زیبایی بینی ایده آل برساند مگر اینکه ساختارهای کلی صورت، طی جراحی های پیچیده به طور کلی تغییر کند.

جراحی زیبایی بینی

امروزه جراحان بسیاری وجود دارند که بدون هیچ گونه تخصصی در این زمینه اقدام به انجام جراحی زیبایی بینی می کنند چرا که این عمل را یک جراحی بسیار ساده تلقی می کنند.

معیارهای زیبایی بینی

با داشتن چنین تفکر ساده و سطحی، جراح بافت های پشتیبان بینی را ضعیف کرده و موجب بدفرمی بینی و حتی افتادگی بافت بینی و اختلال در عملکرد تنفسی بیمار می شود. این عوارض معمولا باعث می شود تا بیمار به دنبال انجام جراحی ترمیم بینی باشد.

فرم ظاهری و کارایی عملکرد بینی دو موضوع جدا ناپذیری هستند که پزشک باید به خوبی درک کند که تغییرات هرچند کوچک در بینی چگونه بر تنفس بیمار تاثیر می گذارد. جراحان باید به خوبی بدانند که اقداماتی که در طول جراحی برای کوچک کردن برجستگی های روی بینی و یا نوک بینی اعمال می کنند در واقع تاثیر یزرگی بر روی عملکرد تنفس می گذارد.

به همین خاطر داشتن شناخت کامل از ساختار و فرم بینی برای رسیدن به بهترین نتایج جراحی ضروری است.

نسبت های مختلف در بینی

یک بینی زیبا نباید فرمی دقیقا مطابق با معیارهای بینی ایده آل داشته باشد بلکه موضوع مهم تر در زیبایی بینی این است که ظاهر طبیعی به نظر بیاید.

بین اجزای مختلف صورت و بینی باید تناسب وجود داشته باشد، و مهم تر از همه اثرات جراحی بینی بر روی آن مشخص نباشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *