نوک بینی

تاثیر نوک بینی در چهره افراد

تاثیر نوک بینی به خصوص در افرادی که نوک بینی آن ها افتاده است بر روی چهره آن ها می تواند تاثیر بسیاری بگذارد. افتادگی نوک بینی باعث مسن تر نشان دادن فرد می شود، از این رو، بسیاری از افراد به دنبال روشی برای اصلاح نوک بینی خود هستند.

مطلب پیشنهادی: جراحان برتر بینی در اصفهان

اندازه نوک بینی ایده آل

نوک بینی به قسمت نهایی بینی که نقطه اتصال با صورت می باشد و معمولا هم از نوک بینی تا لب بالا زاویه ای ایجاد می کند. این فاصله از لب بالا تا نوک بینی بر روی جذابیت فرد تاثیر می گذارد. اگر این زاویه بیشتر از ۹۰ درجه باشد صورت زیباتر به نظر می آید.

نوک بینی

جراح باید در این زمینه و با در نظر گرفتن آقا یا خانم بودن بیمار در بالا بردن نوک بینی نهایت دقت را داشته باشد تا در زمان بالا رفتن سن از افتادگی نوک بینی جلوگیری شود.

چه عواملی بر افتادگی نوک بینی تاثیر می گذارد؟

عوامل مختلفی هستند که بر این مسئله تاثیر می گذارند که برخی از آن ها عبارتند از:

  • عوامل موروثی
  • استفاده از سایر روش های غیر از جراحی برای عمل زیبایی بینی
  • ضربه خوردن بینی
  • افزایش سن

نوک بینی

تاثیر چسب زدن بر روی افتادگی بینی

برخی از افراد گمان می کنند که اگر چسب بینی خود را محکم تر و یا به مدت زمان طولانی تری بزنند نوک بینی آن ها دچار افتادگی نمی شود، ولی در واقع باید این را بگوییم که، این نوع تفکر اشتباه است و مدت زمان چسب زدن بینی یک ماه می باشد.

در ۳ هفته اول، چسب زدن باعث بهبودی سریع بخیه های داخلی و همینطور کاهش تورم بینی می شود. از آن جایی که در طول جراحی، پزشک بخیه های زیادی در داخل بینی برای فرم دادن به آن استفاده می کند، بنابراین چسب زدن به بینی همچنین باعث کمک به چسبیدن پوست به بخش داخلی می شود.

نوک بینی

در چند روز اول باید چسب را با دقت زده و از فشار آوردن زیاد و محکم زدن چسب بر روی بینی خودداری کنید چرا که باعث کم خونی در پوست بینی می شود.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *