ورم بعد از عمل بینی

کاهش کبودی و ورم بعد از عمل بینی

کسانی که عمل بینی انجام داده اند معمولا تا چند روز اول، کبودی و ورم بعد از عمل بینی را تجربه می کنند. این عوارض ممکن است تا مدتی شما را از شرکت در فعالیت های اجتماعی و رفتن به محل کار منع کند. کبودی و ورم بعد از عمل بینی بسیار طبیعی است اما وضعیت هر فرد بعد از عمل بینی متفاوت است.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی اقساطی در تهران

بعد از دوره نقاهت که معمولا هفت روز است و پزشک گچ بینی بیمار را برمیدارد، کبودی ها به طور کامل محو شده و یا بسیار کمرنگ می شوند.

ورم بعد از عمل بینی

علت کبودی و ورم بعد از عمل بینی

عمل بینی با هدف درمان مشکلات تنفسی و یا زیبایی و یا هر دو می باشد. در برخی از عمل ها دکتر جراح می بایست استخوان بینی را بشکند که در چنین مواردی، شکستن استخوان بینی و بریدن قسمتی از آن در حین عمل، موجب ورم و کبودی در اطراف بینی می شود.

این ورم و کبودی معمولا تا چند روز باقی می ماند که با استفاده از کمپرس یخ می توان محو شدن آن را تسریع کرد.

پیشگیری از ورم و کبودی بعد از جراحی

توجه به توصیه های پزشک: پزشک جراح توصیه هایی را در اختیار شما قرار می دهد که باید حداقل دو هفته قبل عمل آن را رعایت کنید. برخی از این اقدامات به کاهش ورم بعد از جراحی بینی کمک بسیاری می کند.

قطع مصرف داروهای بدون نسخه: اگر برخی از داروهای مانند استامینوفن را بدون نسخه مصرف می کنید، بهتر است پزشک خود را در جریان بگذارید. دو هفته قبل از عمل بینی باید مصرف داروهای ضد التهاب را قطع کنید.

قطع مصرف مکمل های گیاهی: مصرف مکمل های گیاهی باید دو تا سه هفته قبل از عمل بینی متوقف شود. برخی از این مکمل ها با داروهای بیهوشی تداخل دارند و برخی مدت خون ریزی و کبودی و ورم را افزایش می دهند.

مصرف غذای سالم: رژیم غذایی سالم بازیابی بعد از عمل را سرعت می بخشدو میزان تورم و کبودی را کاهش می دهد. بهتر است رژیم غذایی شما شامل میوه ها و سبزیجات که فیبر زیاد دارد باشد.

ورم بعد از عمل بینی

کاهش و ورم بعد از جراحی بینی

بهتر است این را بدانید که شما عملی مهم و بسیار سخت را پشت سر گذاشته اید، بنابراین کمی تورم و کبودی طبیعی است. این میزان کبودی و ورم بعد از عمل در هر بیمار می تواند متفاوت باشد.

شما می توانید برای کاهش این ورم از کمپرس یخ استفاده کنید، توجه داشته باشید که کمپرس سرد را به طور مستقیم بر روی بینی قرار ندهید.

همیشه و حتی در هنگام خواب سرتان را بالا نگه دارید، همچنین برای جلوگیری از تورم بیشتر از خم کردن سرتان خودداری کنید.

داروهای تجویز شده برای کاهش درد و تورم را به موقع مصرف کنید و به توصیه های پزشکتان عمل کنید. مصرف مکمل ها را به صورت خودسرانه از سر نگیرید.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *