پوست بینی

پوست بینی در جراحی بینی چه نقشی دارد؟

پوست بینی یکی از ویژگی هایی است که می تواند بر روی جراحی بینی بسیار تاثیر بگذارد و تورم و کبودی بعد از عمل را کاهش و یا افزایش دهد.

مطلب پیشنهادی: جراح بینی خوب در مشهد

گاهی اوقات بعضی از افراد بعد از جراحی بینی تورم و کبودی طولانی تری نسبت به سایر افراد را تجربه می کنند. به خصوص این افراد از تورم طولانی در صبح شکایت می کنند.

دلیل تورم بیشتر در بعضی از افراد

این افراد معمولا دارای پوست ضخیم تری نسبت به سایرین هستند. این ضخامت پوست با افزایش غدد ترشحی و چربی همراه هستند به همین دلیل تداوم تورم پوست در این نوع افراد مخصوصا در نوک بینی بیشتر می باشد.

در بینی هایی که پوست ضخیم تری دارند، به دلیل سنگین بودن و ضخیم بودن پوست در نوک بینی، تغییرات ایجاد شده توسط جراح و ظرافت های آن در جراحی بینی دیده نمی شود.

پوست بینی

به همین دلیل معمولا این بینی ها را به فرم عروسکی و یا خیلی کوچک تغییر نمی دهند.

پوست نازک در جراحی بینی

حال اگر فردی پوست بینی خیلی نازکی داشته باشد، این ضخامت کم می تواند تمام نامنظمی های کمی که در پشت بینی و یا در نوک آن وجود دارد را نشان دهد.

این گونه بینی ها خصوصیتی شامل سفیدی پوست، براقی، شفافیت و نازک بودن و گاهی دارای کک و مک هستند.

نکته مثیت در چنین افرادی، کاهش سریع تورم بعد از جراحی بینی است و همچنین نیاز به چسب زدن طولانی مدت ندارند.

پوست بینی

پوست ایده آل، در واقع پوستی است که ضخامت نه خیلی زیاد و نه خیلی کمی دارد تا هم بتواند ظرافت های انجام شده در زمان جراحی بینی را نشان دهد و هم اینکه تورم طولانی مدتی نداشته باشد.

در این صورت این نوع بینی ها را می توان به صورت فانتزی و یا عروسکی عمل کرد. به این دلایل پوست بر روی نتیجه جراحی بینی تاثیر بسیاری می تواند بگذارد.

شما می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پزشک مورد نظر خود و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *