چسب زدن بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی چند روز باید چسب بزنیم؟

چسب زدن بعد از عمل بینی علاوه بر فرم دهی به آن باعث کاهش سریع تر تورم در بینی می شود و دوره نقاهت و بهبودی با سرعت بیشتری سپری می شود.
چسب زدن بینی بعد از عمل در صورتی باعث بهبودی سریع تر بینی می شود که به درستی زده شود و فشار زیادی به پوست وارد نشود و در غیر این صورت می تواند علائم ناشی از جراحی را نیز افزایش دهد.

چسب بینی بعد از عمل

 

حال سوال اینجاست که به چه صورت باید چسب بینی زده شود و اینکه مدت زمان مناسب برای اینکار چقدر است؟

 

مطلب پیشنهادی: عمل بینی عروسکی و طبیعی در اصفهان

 

چسب زدن بعد از عمل بینی

برخی از افراد فکر می کنند که هر چه چسب بینی را محکم تر و طولانی تر بزنند باعث می شود تا بینی خوش فرم تر شود و همچنین از افتادگی بینی جلوگیری می کند و به نتیجه ای که می خواهند زودتر می رسند. در صورتی که این عقیده کاملا اشتباه است.
در واقع چسب بینی بعد از عمل نیز از اصول خاصی برخوردار است و مدت زمان مشخصی برای انجام اینکار وجود دارد.

چسب زدن بعد از عمل بینی

 

چسب بینی بعد از عمل به چند صورت است؟

چسب بینی بعد از عمل تا سه هفته اول

در این زمان، چسب بینی به بهبود سریع تر بخیه های داخلی کمک بسیاری می کند و فرم بهتری به بینی می دهد.
همچنین چسبی که بالای بینی زده می شود برای چسبیدن پوست بینی به اسکلت آن است. بخیه هایی برای بالا نگه داشتن نوک بینی زده می شود، که زدن چسب بینی به این حالت بسیار کمک می کند.

این نکته را باید بدانید که، محکم زدن چسب بینی نه تنها به فرم و بهبودی سریع تر بینی بعد از عمل کمک نمی کند، بلکه باعث می شود تا پوست دچار کم خونی و التهاب و ورم شود.

تا چه مدت چسب بینی بزنیم

 

چسب بینی بعد از سه هفته اول

چسب زدن در این مدت زمان معمولا بر روی فرم بینی و اسکلت آن تاثیری ندارد و در واقع اخطاری برای خود بیمار و اطرافیان برای جلوگیری از وارد شدن ضربه به بینی است.
برخی از پزشکان بر این باورند که زدن چسب بینی فقط برای دو ماه بعد از عمل مورد نیاز است و بعد از آن کاری بیهوده به شمار می رود و تاثیری بر روی فرم و حفاظت بینی ندارد.

 

نحوه صحیح چسب زدن بینی بعد از عمل

ابتدا بایستی چسب مناسبی برای اینکار تهیه کنید. بعد از آن بیمار باید پوست بینی خود را بشوید تا کاملا تمیز شود. ابعاد چسب برای هر بینی می تواند متفاوت باشد. بعد از برش زدن چسب به ابعاد مورد نیاز، چسب ها را به صورت صحیح به بینی خود بچسبانید.
ابتدا سه تکه چسب برش داده شده را روی پشت بینی بچسبانید به صورتی که قسمتی از هر تکه زیر تکه دیگر قرار گیرد.
و در نهایت یک تکه چسب را به صورت U شکل در جلوی بینی بزنید. این باید به گونه ای باشد که جلوی سوراخ های بینی را نپوشاند تا در تنفستان به مشکل برنخورید.

چسب زدن بعد از عمل بینی

 

زمان تعویض چسب بینی

متناسب با نوع پوست بینی هر فرد زمان تعویض چسب بینی نیز متفاوت است. به عنوان مثال برای بینی هایی با پوست چرب، می تواند هر روز چسب بینی خود را تعویض نمایند اما برای پوست بینی نرمال اینکار را می تواند به صورت روز در میان انجام دهد.

نکته قابل توجه این است که در هر بار تعویض چسب بهتر است دو سه ساعت به بینی زمان استراحت بدهید تا کمی هوا به آن برسد و پس از آن دوباره چسب بینی را تمدید کنید.

زمان تعویض چسب بینی

 

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی و دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.