هزینه کاشت مو در شیراز

هزینه کاشت مو در شیراز (۱۴۰۱) | کاشت مو اقساطی

هزینه کاشت مو در شیراز یکی از عمده مسائلی است که اکثر افراد قبل از اقدام به انجام آن در خصوص این موضوع سوال می‌پررسند. عوامل و فاکتورهای بسیاری هستند که بر روی قیمت جراحی کاشت مو تاثیرگذار هستند و باعث افزایش و یا کاهش آن می‌شوند.

از آنجایی که هزینه یکی از مهم‌ترین موارد در تصمیم‌گیری فرد برای انجام کاشت موی سر است، ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص قیمت کاشت مو در شیراز و تمامی موضوعات مرتبط با آن به صورت کامل توضیح بدهیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید:

 

عوامل موثر بر روی قیمت جراحی کاشت مو

فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند قیمت کاشت مو را تحت تاثیر خود قرار بدهند، از این رو ممکن است هزینه کاشت مو در شیراز افزایش و یا کاهش پیدا کند. عوامل موثر بر قیمت کاشت مو به شرح زیر می‌باشد:

 • میزان دستمزد پزشک
 • هزینه کلینیک
 • میزان تراکم مو
 • تکنیک مورد استفاده

هزینه کاشت مو در شیراز

 

عضویت پزشکان

 

در ادامه به توضیح بیشتری در خصوص هر کدام از این موارد پرداخته شده است:

هزینه دستمزد پزشک

هر پزشک بر اساس تخصص و تجربه‌ای که دارد هزینه متفاوتی را برای انجام جراحی خود دریافت می‌کند. به طور قطع یک پزشک با سابقه و مهارت بالا نسبت به یک پزشک کم تجربه به دلیل به دست آوردن نتیجه بهتر از کاشت موی بیمار خود، هزینه بالاتری را نیز برای انجام اینکار دریافت می‌کند.

میزان هزینه کلینیک

کلینیک‌ها نیز بر اساس خدماتی که به بیماران ارائه می‌دهند و همچنین تجهیزات و دستگاه‌هایی که برای انجام این نوع جراحی استفاده می‌کنند می‌توانند هزینه‌های متفاوتی را دریافت کنند. یک کلینیک که از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته‌تری برای رسیدن به نتیجه بهتر از جراحی‌های خود استفاده می‌کند قطعا هزینه بالاتری را نیز دریافت می‌کند.

میزان هزینه کلینیک کاشت مو

 

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی شیراز سال ۱۴۰۱

میزان تراکم مو (طاسی سر)

هرچه میزان تراکم موی درخواستی بیشتر باشد (میزان طاسی سر فرد نیز بیشتر باشد) به این معنی است که مدت زمان جراحی و یا حتی تعداد جلسات بیشتری را برای رسیدن به نتیجه مطلوب از آن باید صرف کرد. این به این دلیل است که، تعداد گرافت‌های بیشتری برای کاشت از ناحیه اهدا کننده سر باید برداشته شود.

تکنیک مورد استفاده

بهترین روش کاشت مو در شیراز برای همه افراد یکسان نیست. در واقع ماهیت تمامی این روش‌ها یکسان است و تنها تفاوت آن‌ها در شیوه برداشت گرافت‌ها می‌باشد. انتخاب نوع جراحی مناسب برای برداشت گرافت به تشخیص پزشک بستگی دارد. هزینه روش‌های مختلف کاشت مو نیز (بر اساس دستی یا اتومات بودن آن، میزان زمانی که صرف می‌شود و ….) متفاوت می‌باشد.

قیمت تکنیک مورد استفاده کاشت مو

از سایر عوامل موثر بر هزینه کاشت مو در شیراز می‌توان به نوع بانک مو، سن فرد و حتی منطقه جغرافیایی که کلینیک در آن واقع شده است اشاره کرد.

 

هزینه کاشت مو در شیراز سال ۱۴۰۱

همان طور که در بخش قبلی به این موضوع اشاره کردیم، فاکتورهای بسیاری هستند که بر روی قیمت کاشت مو تاثیرگذار می‌باشند، از این رو نمی‌توان یک قیمت واحد و دقیق برای تمامی افراد در نظر گرفت. اما به صورت تقریبی می ‌توان گفت که قیمت کاشت مو در شیراز در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۰ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان می‌باشد.

هزینه کاشت مو در شیراز

قیمت‌های ذکر شده تقریبی هستند و برای اطلاع از هزینه دقیق آن بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام معاینات لازم هزینه نهایی به شما اطلاع داده شود.

 

کمترین هزینه کاشت مو در شیراز

برخی از افراد به دلیل قیمت جراحی، به دنبال کمترین هزینه کاشت مو در شهر شیراز هستند. اما سوال مهم در اینجا این است که آیا می‌توان با ارزان‌ترین کاشت مو به نتیجه دلخواه از آن دست پیدا کرد؟

در پاسخ به این سوال باید چنین گفت که، هیچ ارزانی بی علت نیست و معمولا انجام جراحی توسط کلینیک‌ با قیمت‌های بسیار پایین چیزی به جزء پشیمانی  و نارضایتی بیمار به همراه نخواهد داشت. در ادامه به برخی از دلایلی که باعث ارزن بودن هزینه کاشت مو می‌شود اشاره شده است:

 • عدم داشتن تجربه و سابقه کافی پزشک
 • عدم داشتن تخصص لازم پزشک برای جراحی
 • انجام تعداد عمل‌های جراحی بیشتر در طول یک روز
 • عدم استفاده از تجهیزات و مواد با کیفیت برای کاشت
 • توجه بیشتر به کمیت عمل‌ها و عدم توجه به کیفیت آن

کمترین هزینه کاشت مو در شیراز

انتخاب ارزان‌ترین کلینیک‌ها برای کاشت مو می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد، از این رو قبل از انتخاب مرکز کلینیک کاشت مو تنها هزینه پایین آن را ملاک انتخاب خود قرار ندهید. بهترین کار این است که بهترین کلینیک کاشت مو را همراه با هزینه مناسب انتخاب نمایید.

 

عضویت پزشکان

 

کاشت مو در شیراز با هزینه پایین‌تر

اما اگر به دنبال قیمت کمتر برای پرداخت هزینه کاشت مو هستید و قصد دارید تا به نتیجه ایده آلی از آن دست پیدا کنید می‌توانید از تکنیک کاشت مو FUT استفاده کنید. در  روش FUT به دلیل بالا بودن سرعت برداشت گرافت‌ها و همچنین صرف زمان کمتر برای جراحی، هزینه پایین‌تری از بیمار دریافت می‌شود.

در این تکنیک از کاشت مو، برداشت گرافت‌ها کاملا دستی و بدون نیاز به دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌پذیرد. در واقع روش کار به این صورت است که در ابتدا یک برش نواری از ناحیه بانک مو که دارای گرافت‌های مقاوم‌تری در برابر ریزش می‌باشد ایجاد می‌شود و سپس گرافت‌های مناسب پس از بررسی‌های لازم در قسمت گیرنده کاشته می‌شوند.

روش FUT برای کاشت مو

اما در روش FIT یا FUE به دلیل برداشت گرافت‌ها به صورت مجزا و تکی (فولیکول های مو با کمک دستگاهی به نام پانج برداشته می شوند)، نیاز به حساسیت و دقت بالاتری دارد. از این رو زمان جراحی طولانی تر شده و در نتیجه هزینه آن افزایش می‌یابد.

روش کاشت مو FUT برای کسانی که طاسی سر بیشتری دارند و تمایل دارند تا با پرداخت هزینه پایین‌تر به تراکم موی دلخواه خود دست یابتد، تکنیک مناسب‌تری می‌باشد.

 

کاشت مو اقساطی در شیراز

برخی از کلینیک‌ها و پزشکان برای راحتی بیماران خود شرایط اقساطی کاشت مو را فراهم کرده‌اند، تا افرادی که توان پرداخت هزینه جراحی را به صورت یکجا ندارند بتوانند به راحتی و بدون داشتن دغدغه هزینه این جراحی را انجام بدهند. اما شرایط اقساطی کاشت مو به چه صورت است؟

کاشت مو اقساطی در شیراز

کاشت مو قسطی در شیراز به این صورت است که در ابتدا کلینیک مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از فرد دریافت می‌کند و سپس مایقی هزینه به صورت اقساطی و در طی چندین ماه از بیمار دریافت می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که، ممکن است مراکز کاشت مو بر اساس شرایط و قواعد خود به ازای هر قسط از بیمار چک و یا سفته به عنوان ضمانت دریافت کنند.

 

هزینه کاشت مو به روش SUT در شیراز

یکی دیگر از تکنیک‌های جراحی کاشت مو، روش SUT است که به عنوان جدیدترین متد برای کاشتن موی سر شناخته می‌شود. کاشت مو به روش SUT کاملا اتومات بوده و با کمک دستگاه‌های پیشرفته انجام می‌گیرد. البته باید این را در نظر داشته باشید که به دلیل تمام اتومات بودن این تکنیک، به میزان روش FIT که به صورت دستی گرافت‌های مناسب برداشته می‌شود از دقت باالایی برخوردار نیست.

هزینه کاشت مو به روش SUT

به همین دلیل قیمت کاشت مو به روش SUT در شیراز نسبت به روش FIT پایین‌تر است. البته به صورت کلی تعداد گرافت‌های لازم برای برداشت و همچنین تعداد جلسات مورد نیاز برای تکمیل فرایند کاشت مو نیز در افزایش و یا کاهش هزینه‌ها تاثیر مستقیمی دارند.

 

پرداخت هزینه کاشت مو در شیراز با بیمه

یکی دیگر از سوالاتی که برخی از افراد در زمان مشاوره کاشت موی خود می‌پرسند این است که، آیا می‌توان هزینه کاشت مو را با بیمه تکمیلی پرداخت کرد؟

در پاسخ به این سوال باید چنین گفت که، بیمه تکمیلی تنها بخشی از هزینه‌های بیماران که مرتبط به درمان آن‌ها می‌شود را متحمل می‌گردد، در غیر این صورت تمام هزینه را بیمار خود باید پرداخت نماید. از آنجایی که کاشت مو به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود در نتیجه هزینه کاشت مو را بیمه پرداخت نمی‌کند.

کاشت مو و بیمه تکمیلی

گاهی اوقات ممکن است فرد بر اثر حوادثی همچون تصادف، آتش سوزی و … کل یا بخشی از موهای خود را از دست داده باشد، که در این صورت ممکن است با تایید پزشک بیمه بخشی از هزینه‌های آن را پرداخت نماید.

در خصوص میزان هزینه پرداختی برای کاشت مو توسط بیمه تکمیلی، باید به صورت مستقیم از بیمه‌ای که تحت پوشش آن هستید سوال بفرمایید.

 

عضویت پزشکان

 

هزینه‌های قبل و بعد از کاشت مو

علاوه بر هزینه جراحی کاشت مو، بیمار بایستی هزینه‌های دیگری را با عنوان هزینه قبل و بعد از کاشت مو پرداخت نماید که این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 • هزینه دستمزد پزشک
 • هزینه کلینیک مورد نظر
 • هزینه آزمایشات مورد نیاز
 • هزینه داروهای تجویز شده
 • هزینه ویزیت‌های مشاوره

هزینه قبل و بعد از کاشت مو

آزمایشات تجویز شده توسط پزشک متخصص برای تعیین دقیق‌تر وضعیت و شرایط جسمی بیمار می‌باشد. در صورت تجویز پزشک، انجام این آزمایشات الزامی است و فرد باید قبل از اقدام به جراحی آن را انجام داده و نتیجه را به پزشک خود تحویل بدهد.

 

منبع: پزشک ۲۴، wikipedia

۲ نظر

 1. سلام ببخشید هزینه کاشت مو در شیراز چقدر است؟ اقساطی دارین؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   هزینه کاشت مو در شیراز با توجه به عوامل مختلف از جمله نوع روش کاشت مو، بانک مو، سن مراجعه کننده، محل جغرافیایی کلینیک، میزان تخصص و تجربه دکتر برای هر فرد متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.