هزینه کاشت مو در مشهد (۱۴۰۱): قیمت کاشت مو اقساطی با بیمه

هزینه کاشت مو در مشهد یکی از عوامل مهم قبل از انجام کاشت مو در مشهد است. قیمت این جراحی به عوامل مختلفی بستگی دارد که باعث می‌شود این هزینه افزایش و یا کاهش پیدا کند.

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد هزینه جراحی کاشت مو در مشهد سال ۱۴۰۱ بیشتر توضیح بدهیم و عوامل موثر بر قیمت جراحی را نیز معرفی کنیم. همچنین می‌توانید در مورد هزینه کاشت مو اقساطی در مشهد بیشتر بدانید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

عوامل موثر بر روی هزینه کاشت مو در مشهد

فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند بر روی قیمت جراحی کاشتن مو تاثیرگذار باشند. این عوامل ممکن است باعث افزایش و یا حتی کاهش قیمت عمل شوند. در ادامه به معرفی فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت جراحی پرداخته شده است:

✓ میزان دستمزد پزشک 

میزان دستمزد و مهارت جراح بر هزینه کاشت موی سر تاثیرگذار است. هر پزشک با توجه به میزان تخصص و مهارت خود در این زمینه هزینه متفاوتی را برای بیماران خود در نظر می‌گیرد، از این رو اگر تخصص یک پزشک بیشتر باشد هزینه بالاتری را نسبت به یک جراح کم تجربه‌تر دریافت می‌کند، به این دلیل که می‌تواند نتیجه بهتری را برای بیمار خود به دست آورد. مراجعه به بهترین دکتر و کلینیک کاشت مو در مشهد نتایج بهتری به همراه دارد.

هزینه دستمزد پزشک کاشت مو

 

عضویت پزشکان

 

✓ منطقه جغرافیایی 

منطقه جغرافیایی یکی دیگر از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه جراحی کاشت مو می‌باشد، به این صورت که قیمت کاشت مو در کلان شهرها نسبت به شهرهای کوچک‌تر به طور قطع بالاتر است زیرا خدمات بیشتری را به بیماران ارائه می‌دهند و از تجهیزات پیشرفته‌تری نیز برخوردار هستند. این مسئله برای مناطق مختلف یک شهر نیز صدق می‌کند.

 

✓ میزان طاسی سر (تعداد گرافت‌های کاشته شده)

از فاکتورهای موثر دیگر بر روی هزینه کاشت مو، میزان طاسی سر و یا تعداد گرافت‌هایی است که برای کاشت مو مورد نیاز است. همان طور که واضح است کاشت گرافت‌های بیشتر نیاز به صرف زمان بالاتر و مواد مصرفی بیشتری دارد، به همین علت هزینه بالاتری برای آن دریافت می‌گردد.

کاشت مو در مشهد

 

✓ تکنیک کاشت مو

روش های مختلف انجام کاشت مو در افزایش یا کاهش قیمت کاشت مو نقش بسزایی ایفا می‌کند. البته توجه داشته باشید که انتخاب بهترین تکنیک کاشت مو برای هر فرد بستگی به نظر پزشک دارد.

از عوامل موثر دیگر بر قیمت کاشت مو در مشهد می‌توان به نوع بانک مو برای کاشت، سن افراد و میزان هزینه کلینیک اشاره کرد.

 

هزینه کاشت مو در مشهد سال ۱۴۰۱

قیمت جراحی کاشت مو در شهر مشهد برای افراد مختلف یکسان نیست و با توجه به فاکتورهای ذکر شده در قسمت قبلی این هزینه می‌تواند افزایش و یا کاهش یابد. اما به صورت حدودی می‌توان قیمت کاشت مو مشهد در سال ۱۴۰۱ را از ۱۰ میلیون تومان تا ۲۰ میلیون تومان در نظر گرفت.

قیمت کاشتن مو در مشهد

افراد می‌توانند برای اطلاع دقیق از قیمت جراحی کاشت موی خود به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایند تا پس از انجام بررسی‌های لازم قیمت نهایی تعیین گردد.

 

ارزان‌ترین کاشت مو در شهر مشهد

برخی از افراد به دنبال پایین‌ترین هزینه برای انجام کاشت موی خود هستند، اما باید بدانید که هیچ ارزانی بی علت نیست و انتخاب کلینیک ارزان کاشت مو می‌تواند عواقب جبران ناپذیری برای افراد به دنبال داشته‌باشد. برخی از عواملی که باعث ارزان بودن قیمت کاشت مو می‌گردد به شرح زیر هستند:

  • عدم تجربه کافی پزشک
  • عدم استفاده از مواد باکیفیت
  • انجام جراحی‌های متعدد توسط پزشک

ارزان ترین کاشت مو در مشهد

 

اما اگر قصد دارید تا با هزینه‌ای پایین‌تر کاشت مو انجام بدهید و به نتیجه‌ای ایده‌آل نیز دست پیدا کنید، می‌توانید از روش کاشت مو FUT استفاده نمایید. در این روش به دلیل سرعت بالای جراحی و عدم نیاز به صرف زمان طولانی، هزینه پایین‌تری نیز دریافت می‌گردد.
در تکنیک FUT برداشت گرافت از بانک مو بدون نیاز به دستگاه‌های پیشرفته و به سرعت انجام می‌گیرد به این صورت که، یک لایه پوست حاوی فولیکول‌های مو برداشته شده و محل برش بخیه زده می‌شود.

اما در روش FIT یا FUE به این دلیل که فولیکول‌ها به صورت تکی برداشته می‌شوند نیاز به حساسیت بالاتری دارد، از این رو هزینه بیشتری نسبت به روش FUT دارد.

تفاوت بین روش FIT و FUT

کاشت مو به روش FUT در مشهد برای کسانی که طاسی شدیدی بر روی سر خود دارند و به دنبال یک تکنیک با هزینه پایین‌تر هستند تکنیک مناسبی است. البته فراموش نکنید که انتخاب روش مناسب کاشت مو در نهایت به عهده پزشک است.

 

عضویت پزشکان

 

کاشت مو اقساطی در مشهد

گاهی اوقات برخی از کلینیک‌ها به دلیل بالا بودن هزینه کاشت مو شرایط اقساطی را برای بیماران خود در نظر می‌گیرند تا بتوانند بدون دغدغه در خصوص هزینه‌ها، جراحی خود را انجام بدهند.
شرایط اقساطی کاشت مو به این صورت است که کلینیک و یا پزشک در ابتدا هزینه‌ای را به عنوان پیش پرداخت از بیمار دریافت می‌کند و مابقی آن به صورت قسطی و در چندین ماه پرداخت می‌شود. همچنین بر اساس شرایط کلینیک ممکن است به ازای اقساط از بیمار چک و یا سفته دریافت گردد.

نمونه جراحی کاشت مو در مشهد

 

قیمت کاشت مو به روش SUT در مشهد

روش SUT به عنوان جدیدترین تکنیک برای کاشت مو در ایران شناخته می‌شود که از طرفداران بسیاری برخوردار است. روش SUT با کمک دستگاه کاملا اتوماتیک انجام می‌گیرد که از این جهت سرعت عمل بسیار بالایی دارد. اما به دلیل سرعت بالا و تمام اتومات بودن دستگاه، دقت آن به اندازه روش FIT که به صورت دستی فولیکول‌ها برداشته می‌شوند نیست.
به همین دلیل قیمت جراحی کاشت مو به روش SUT نسبت به روش FIT معمولا کمتر می‌باشد. در واقع تعداد گرافت‌ها و همچنین تعداد جلساتی که برای انجام کامل جراحی نیاز است می‌تواند بر روی هزینه آن تاثیرگذار باشد.

هزینه کاشت مو به روش SUT

 

پرداخت هزینه کاشت مو با بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی معمولا جراحی‌ها و یا خدماتی که مربوط به درمان بیمار می‌باشد را تحت پوشش خود قرار می‌دهد اما تقریبا هزینه هیچ کدام از اعمال زیبایی توسط بیمه تقبل نمی‌شود. از آنجایی که کاشت مو به عنوان یک متد زیبایی شناخته می‌شود به همین دلیل شرکت بیمه هیچ گونه پرداختی در قبال اینگونه فعالیت‌ها نخواهد داشت و بیمار بایستی تمامی هزینه‌های کاشت مو را شخصا پرداخت کند. البته در صورتی که فرد بر اثر حوادث خاص مانند تصادف و یا آتش سوزی بخش یا کل موهای خود را از دست داده باشد، ممکن است بیمه پس از تایید پزشک در خصوص این مسئله هزینه‌ای را به بیمار پرداخت نماید. همچنین در خصوص میزان پوشش هزینه‌های کاشت مو توسط بیمه تکمیلی نیز می‌بایست به طورمستقیم ازبیمه‌ای که تحت پوشش آن هستید سوال بفرمایید.کاشت مو و بیمه تکمیلی

 

هزینه‌های قبل و بعد از کاشت مو

علاوه بر هزینه جراحی کاشت مو، یکسری مواردی را با عنوان هزینه‌های قبل و بعد از عمل باید در نظر داشته باشید که توسط بیمار پرداخت می‌گردد. این هزینه‌ها به شرح زیر هستند:

  • هزینه دستمزد پزشک
  • هزینه کلینیک مورد نظر
  • هزینه آزمایشات قبل از جراحی
  • هزینه داروهای تجویز شده
  • هزینه ویزیت‌های مشاوره

هزینه قبل و بعد از کاشت مو

آزمایشات تجویز شده توسط پزشک به منظور بررسی دقیق‌تر وضعیت و شرایط بیمار می‌باشد که بایستی قبل از جراحی انجام شود و نتیجه آن به پزشک تحویل داده شود. معمولا بیمه هزینه آزمایشات بیمار را تحت پوشش قرار می‌دهد.

 

منبع: پزشک ۲۴، wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.