عمل بینی ارزان در رشت

عمل بینی در تبریز و مقایسه هزینه جراحی در سال ۹۹

عمل بینی در تبریز مانند سایر شهرها طرفداران بسیار زیادی دارد تا جایی که این کار تبدیل به روشی برای اصلاح و بهبود ظاهر فرد شده است.

در ابتدا جراحی بینی در متون پزشکی هند در سال ۵۰۰ بعد از میلاد ذکر شده بود که به عنوان یکی از قدیمی ترین عمل ها و اما بسیار دشوار ذکر شده است.

عمل بینی در تبریز

جراحی بینی جزو روش هایی است که می تواند ساختار ظاهری و همچنین عملکرد تنفسی بیمار را بهبود بخشد. در این روش استخوان ها و غضروف های بینی فرد را برای رسیدن به فرم مورد نظر تغییر می دهند.

این جراحی باعث می شود تا ایرادات و نواقص ظاهری بینی اصلاح گردد و در صورت داشتن قوز و ایرادات ساختاری آن ها را رفع نمایند. در نتیجه این عمل می تواند هم به عنوان عمل زیبایی و هم درمانی محسوب شود.

 

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تبریز کیست؟

 

هزینه عمل بینی در تبریز چقدر است؟

بسیاری از افراد هزینه عمل جراحی بینی در تبریز برایشان بسیار چشمگیر و زیاد است. اما از آن جایی که بینی عضو مرکزی صورت است و در زیبایی چهره بسیار حائز اهمیت است، بنابراین انتخاب یک جراح خوب و بیمارستان و کلینیک مجهز در نتیجه عمل بسیار تاثیرگذار است.

عوامل بسیاری هستند که هزینه جراحی بینی را مشخص می کنند از جمله، نوع بینی که استخوانی باشد و یا گوشتی، معمولا بینی های گوشتی پوست های ضخیم تر و غضروف نازک تری نسبت به بینی های استخوانی دارند به همین دلیل پیچیدگی جراحی را بیشتر می کنند و نیاز به جراح با تجربه بیشتری دارد.

یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه جراحی مشکلات عملکردی در بینی است مانند، پولیپ، انحراف بینی و …..

عمل بینی در تبریز

فاکتور دیگر محلی است که متقاضی در آن جا قصد انجام عمل بینی دارد. برای عمل هایی که در بیمارستان ها انجام می شود نسبت به کلینیک ها معمولا هزینه کمتری دریافت می کنند.

همچنین جراحی بینی علاوه بر هزینه جراحی نیاز به پرداخت هزینه های قبل و بعد از عمل که شامل، آزمایشات قبل از جراحی، ویزیت های مشاوره و یکسری هزینه های بعد از عمل را دارد.

علاوه بر این فاکتورها، در عمل هایی که نیاز به پیوند غضروف دارند قطعا هزینه بیشتری دریافت می شود.

اگر بخواهیم یک بازه عددی برای میزان هزینه عمل بینی در تبریز (در سال ۱۳۹۹) ذکر نماییم میتوان گفت که از ۵ میلیون تومان شروع می‌شود و تا ۲۵ میلیون تومان هم افزایش می‌یابد.

 

بهترین دکتر برای عمل ترمیم بینی در تبریز

برخی از افراد به دلایل مختلف مانند، راضی نبودن از فرم بینی خود بعد از عمل اول و یا مشکلات تنفسی به وجود آمده از جراحی بینی خود برای رفع این ایرادات متقاضی عمل مجدد بینی خود هستند.

مانند سایر عمل های زیبایی، در عمل بینی هم ممکن است نتیجه مطلوب بعد از جراحی حاصل نگردد و یا مشکلاتی از عمل اولیه به وجود آید.

در جراحی هایی که زیر نظر پزشکان ماهر و با تجربه صورت می گیرد، احتمال بروز مشکلاتی که منجر به انجام عمل ترمیمی شود را بسیار کم میکند.

عمل بینی در تبریز

اما در صورت تمایل به انجام عمل ترمیمی بینی، باید جراحی را انتخاب کنید که تجربه داشتن عمل های متعدد و دشوار را داشته است و همچنین از پیچیدگی های حین عمل کاملا آگاه باشد و تجربه بسیاری در پیوند غضروف بینی داشته باشد، زیرا جراحی ترمیمی یک جراحی حساسی نسبت به عمل اولیه بینی است.

علاوه بر این، باید از عمل اول بیمار شش ماه تا یکسال گذشته باشد تا ورم بینی کاملا از بین برود و بینی فرم اصلی خود را نشان دهد. در این نوع جراحی هم، بیمار نباید خواسته های نامعقول و غیرمنطقی از نتیجه جراحی خود داشته باشد.

 

عمل بینی بدون بیهوشی در تبریز

عمل بینی بدون بیهوشی با بی حسی موضعی و تزریق آرام بخش صورت می گیرد. تعداد بسیار کمی از پزشکان این عمل را به صورت بی حسی انجام می دهند. با اینکه این روش بیمار دردی را احساس نمی کند اما روش ایمنی برای انجام جراحی بینی نیست.

تزریق دوز مناسب آرام بخش بسیار اهمیت دارد. زیرا ممکن است که بیمار کاملا بیهوش نشده باشد و استرس بیمار و یا حرکات ناگهانی وی در حین عمل باعث بروز اختلال در جراحی شود.

همچنین تزریق بیش از حد این داروها می تواند عوارض و خطراتی را به همراه داشته باشد.

عمل بینی در تبریز

حال ممکن است پزشک با توجه به شرایط بیمار عمل بینی بدون بیهوشی را برای او توصیه کند، در این صورت باید به نکاتی توجه داشته باشید:

  • یک روز قبل از عمل بینی کمی پیاده روی کنید.
  • در صورت مصرف داروی خاص حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
  • قبل از جراحی بهتر است غذای سبک مصرف کنید و از خوردن غذای سنگین جلوگیری کنید.

از مزایای عمل بینی بدون بیهوشی می توان به ورم و کبودی کمتر نسبت به جراحی با بیهوشی، نداشتن علائمی مانند سرگیجه و حالت تهوع بعد از عمل، عدم احتیاج به اتاق عمل و …. اشاره کرد.

 

عمل زیبایی بینی گوشتی و استخوانی در تبریز

دو نوع بینی گوشتی و استخوانی داریم که هر کدام ویژگی هایی دارد که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند.

در بینی های گوشتی ضخامت پوست ضخیم است و غضروف های آن نازک تر هستند، اما در بینی های استخوانی برعکس بینی های گوشتی، پوستی نازک تر و غضروف های قوی و مستحکم تری دارند.

عمل بینی در تبریز

به طور طبیعی پوست قسمت بالای بینی، نازک تر از پوست قسمت پایین بینی، یعنی جایی که غضروف را می پوشاند است.

از آن جایی که پوست بینی در نوع استخوانی نازک است به همین دلیل جزئیات استخوان بینی به وضوح از زیر پوست قابل مشاهده است. به این صورت که استخوان بینی کامل قابل لمس و دیدن است. همچنین در بینی های استخوانی معمولا در قسمت نوک بینی افتادگی کمتر و غضروف ها مستحکم تر هستند.

در بینی های گوشتی به دلیل اینکه پوست بینی ضخیم تر است، استخوان و جزئیات آن کمتر دیده می شود و به دلیل سنگینی پوست، غضروف های ناحیه نوک بینی ضعیف تر هستند، به همین دلیل است که نوک بینی در نوع گوشتی معمولا پهن تر است.

معمولا جراحی در بینی های استخوانی راحت تر از بینی های گوشتی است، و همچنین ورم و کبودی در این نوع بینی ها کمتر است. دوره نقاهت بعد از عمل در بینی های استخوانی هم کمتر از بینی های گوشتی است.

 

عمل بینی طبیعی و عروسکی در تبریز

یکی از مواردی که متقاضیان قبل از انجام جراحی بینی باید به آن توجه کنند، فرم بینی مورد نظر آن ها است که می تواند به صورت عروسکی و یا طبیعی باشد.

به این منظور بهتر است در ابتدا تفاوت بینی عروسکی و طبیعی را بدانید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری کنید.

در بینی های عروسکی زاویه بین بینی و لب بالا تا ۱۰۵ درجه می باشد، این در صورتی است که در بینی های طبیعی این زاویه برای آقایان ۹۰ تا ۹۵ درجه و برای خانم ها ۹۵ تا ۱۰۰ درجه می باشد.

عمل بینی در تبریز

گاهی اوقات برخی از متقاضیان اصرار دارند تا نوع بینی آن ها بعد از جراحی به صورت عروسکی باشد، اما ابتدا جراح باید بینی بیمار را بررسی کند و نسبت ساختار اجزای صورت را ارزیابی کند تا بتواند بین عضو های دیگر صورت و بینی بیمار هماهنگی ایجاد نماید، زیرا ممکن است با کوچک کردن بینی فرد، بینی با دیگر اعضای صورت همخوانی نداشته باشد.

علاوه بر این، جراح باید عملکرد تنفسی و سلامت فرد را در اولویت کار خود قرار دهد. به این معنی که اگر کوچک کردن زیادی بینی باعث اختلال در عملکرد تنفسی بینی بیمار شود از این کار جلوگیری نماید.

جراح می تواند قبل از جراحی و در زمان مشاوره با بیمار، فرم مناسب برای صورت را پیشنهاد دهد و بعد از آن اقدام به جراحی نماید تا بتواند نتیجه مطلوبی از عمل بینی دریافت کند.

 

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی تبریز

افراد متقاضی برای جراحی بینی تمایل دارند تا بدانند چه فاکتورهایی بر روی هزینه جراحی بینی در بیمارستان های دولتی تاثیر گذار است.

به طور کلی می توانیم بگوییم که، موارد متعددی بر روی این هزینه ها تاثیر می گذارد. که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پزشکی که انتخاب می کنید.
  • مرکز درمانی که برای انجام جراحی به آن جا می روید.
  • تیم بیهوشی

عمل بینی در تبریز

تجربه و مهارت جراحی که قرار است عمل بینی شما را انجام بدهد موضوع بسیار مهمی است که گاهی این قضیه هم بر روی هزینه دستمزد جراح تاثیر می گذارد.

اما در مورد هزینه جراحی بینی در بیمارستان های دولتی باید این را بدانید که عمل بینی هم مانند سایر عمل های زیبایی تحت پوشش هیچ گونه بیمه درمانی قرار نمی گیرد.

در برخی از بیمارستان ها هزینه بخشی از جراحی را که مربوط به مشکلات درمانی بیمار می شود را با بیمه درمانی محاسبه می کنند و بخش دیگر آن را به طور کامل دریافت می کنند.

پس بهتر است قبل از تصمیم برای انتخاب بیمارستان حتما در مورد این موضوع از پزشک خود و یا بیمارستان اطلاعات کافی کسب نمایید.

 

عمل بینی ارزان و اقساطی در تبریز

عمل بینی ارزان معمولا نزد پزشکان غیر متخصص و یا کم تجربه انجام می شود که ممکن است بعد از عمل فرد، دچار مشکلات ظاهری و تنفسی شود.

حال آن که با انجام جراحی ارزان، ریسک عمل ترمیمی هم بیشتر می شود که این خود یک هزینه چند برابر را به دنبال دارد.

عمل بینی در تبریز

یکی دیگر از مواردی که افراد به دنبال آن هستند عمل بینی به صورت اقساطی است، عمل بینی قسطی به این صورت است که ابتدا باید مبلغی را پرداخت کنید و بقیه آن به صورت قسطی و طی چند ماه پرداخت می شود.

از آنجا که هزینه جراحی بینی شامل چند فاکتور، دستمزد جراح، هزینه پرسنل بیهوشی، هزینه بیمارستان و یا کلینیک و … می باشد، شما تنها می توانید هزینه دستمزد جراح را به صورت اقساطی پرداخت نمایید.

اما این نکته را در نظر داشته باشید که نتیجه جراحی بینی خیلی مهم تر از هزینه پرداختی برای جراحی می باشد، زیرا عوارض عمل بینی توسط جراحان بی تجربه می تواند بسیار سنگین و گاهی غیر قابل جبران باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *