تاثیر سینوزیت بر روی جراحی بینی

تاثیر سینوزیت بر روی جراحی بینی

برخی از افراد نگران تاثیر سینوزیت بر روی جراحی بینی خود هستند، اما باید این را گفت که سینوزیت چه از نوع حاد آن باشد و چه از نوع مزمن تاثیری بر روی جراحی زیبایی بینی ندارد و فرد می تواند با خیالی راحت اقدام به عمل بینی کند.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی در بیمارستان دولتی تهران

سینوزیت چیست؟

سینوزیت به معنی التهاب در مخاط بینی است که این موضوع می تواند به دلیل بیماری های ویروسی، قارچی و یا باکتری و یا حتی به دلیل عوامل حساسیتی باشد. در هر طرف صورت چهار سینوس وجود دارد که باعث کاهش حجم در جمجمه می شود.
سینوزیت به دو دسته سینوزیت حاد و سینوزیت مزمن تقسیم می شود. سنوزیت حاد، نوعی از سینوزیت است که بعد از مدت کوتاهی با درمان دارویی و یا حتی بدون آن بهبود می یابد. در نوع سینوزیت مزمن برعکس نوع دیگر آن، طولانی مدت دچار التهاب می شود و درمان آن نیاز به دارو و یا جراحی دارد.

تاثیر سینوزیت بر روی جراحی بینی

تاثیر سینوزیت بر روی جراحی بینی

افرادی که دارای سینوزیت مزمن هستند و بیش از چند ماه است که درگیر آن می باشند، ترس این را دارند که عفونت سینوس ها بر روی نتیجه جراحی آن ها تاثیر بگذارد. اما باید این را بدانید که سینوزیت بر روی نتیجه جراحی بینی تاثیری ندارد و انجام این عمل برای افرادی که مبتلا به سینوزیت مزمن هستند نیز امکان پذیر است.

آیا عمل بینی سینوزیت را تشدید می کند؟

جراحی زیبایی بینی بر روی اسکلت خارجی بینی تغییر ایجاد می کند و بر روی ساختار داخلی بینی که مربوط به بیماری هایی مانند سینوزیت و آلرژی است تاثیری ندارد. همچنین این عمل تاثیری برای بهبود و یا حتی بدتر شدن آن نیز ندارد.

 

برای اطلاع از هزینه عمل بهترین جراحان بینی و دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *