جراحی رفع غبغب چیست| جدیدترین روش برداشتن غبغب

جراحی رفع غبغب با استفاده از دو روش لیپوساکن غبغب و لیفت گردن برای از بین بردن چربی اضافی زیر چانه، افتادگی پوست گردن و جوانسازی انجام می‌شود.
فهرست مطالب

عمل جراحی رفع غبغب نوعی جراحی زیبایی است که می تواند تاثیر به سزایی در کمتر نشان دادن سن، جوانسازی صورت و همچنین افزایش جذابیت و زیبایی چهره داشته باشد. برداشتن غبغب با تکنیک های مختلفی قابل انجام است که با توجه به شرایط و نیاز بیمار روش مناسب برای اینکار انتخاب می شود.

در این مقاله می توانید مطالبی در مورد جراحی رفع غبغب، دلایل به وجود آمدن غبغب، مزایای این عمل، انواع روش های برداشتن غبغب، تکنیک های بدون جراحی برای از بین بردن غبغب و …. مطالعه کنید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد برداشتن غبغب با روش های جراحی، با مشاورین ما در پزشک 24 در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

عمل برداشتن غبغب چگونه انجام می شود؟

غبغب و چربی های اضافه در زیر گردن می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود که از جمله آن ها می توان به وراثت و یا افزایش سن اشاره کرد. برخی از افراد تمایل دارند تا با برداشتن غبغب به چهره ای جوان تر و زیباتر دست پیدا کنند و برای اینکار به سمت عمل جراحی رفع غبغب روی می آورند.

از بین بردن غبغب با جراحی

تکنیک های مختلفی برای برداشتن غبغب با کمک جراحی وجود دارد که روش مناسب بر اساس نیاز و شرایط بیمار پس از انجام بررسی های لازم توسط پزشک متخصص انتخاب می شود. با برداشتن و حذف چربی های اضافه در ناحیه زیر گردن می توان به چانه ای کشیده و خوش فرم دست یافت.

 

انواع عمل جراحی غبغب

روش های مختلفی برای انجام جراحی برداشتن غبغب وجود دارد که در ادامه به توضیح کامل در خصوص این موارد پرداخته ایم:

جراحی غبغب

یکی از روش های برداشتن غبغب انجام جراحی غبغب است که در آن با کمک ایجاد برش های لازم، چربی های اضافه در زیر گردن برداشته می شود.

برداشتن غبغب با لیپوماتیک

یکی دیگر از روش های حذف غبغب، استفاده از تکنیک لیپوماتیک است که با کمک میله باریکی به نام کانولا سعی در استخراج چربی های اضافه می کند. بافت های چربی با کمک حرکات ارتعاشی به ذرات کوچک تر تبدیل شده و سپس از بدن خارج می شوند.

گن بعد از لیپوماتیک غبغب

لیپوساکشن غبغب

در این تکنیک از جراحی رفع غبغب که معمولا با کمک بی حسی موضعی انجام می گیرد، چربی های اضافه با کمک میله کانولا از بدن خارج می شود. برای انجام این روش نیاز به ایجاد برش های بسیار کوچکی دارد که در نهایت پس از اتمام جراحی با بخیه های ظریفی بسته می شوند.

لیفت گردن

در این جراحی برش‌ها معمولا در پشت گوش و چانه ایجاد می‌شوند و جراح سعی در برداشتن پوست و چربی اضافه در گردن و چانه دارد. در نهایت اینکار باعث سفت شدن و از بین بردن چین و چروک های این ناحیه می شود.

 

دلایل به وجود اومدن غبغب چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که می تواند باعث افزایش چربی و بافت های اضافه در زیر ناحیه گردن و یا به اصطلاح دیگر غبغب شود. برخی از دلایل اصلی به وجود آمدن غبغب به شرح زیر می باشد:

 • برخی از افراد به دلیل وراثت و یا ژنتیک دارای غبغب هستند.
 • برخی دیگر از افراد به دلیل بالا رفتن سن دچار شل شدگی در این ناحیه از گردن می شوند.
 • افراد دیگری نیز هستند که به دلیل چاقی و یا اضافه وزن دارای چربی های اضافه در ناحیه گردن خود هستند.

از آنجایی وجود غبغب می تواند باعث چاق نشان دادن چهره و همچنین افزایش سن شود، بسیاری از افراد تمایل دارند تا این مشکل را رفع نمایند. از این رو بهترین و مطمئن ترین روش برای انجام اینکار، جراحی رفع غبغب می باشد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دکتر متخصص جراحی غبغب، با مشاورین ما در پزشک 24 در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

روش های برداشتن غبغب بدون جراحی (درمان غبغب بدون جراحی)

از بین بردن چربی های اضافه و رفع غبغب علاوه بر انجام عمل جراحی با کمک روش های دیگری با عنوان درمان غبغب بدون جراحی نیز امکان پذیر است. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد این تکنیک ها پرداخته شده است:

ورزش کردن

یکی از روش های رایج بدون عمل برای حذف چربی های اضافه در زیر گردن، ورزش کردن است. انجام ورزش باعث از بین رفتن چربی ها در نواحی مختلف بدن مانند گردن می شود. اما باید بدانید که رسیدن به هدف مورد نظر با کمک این روش می تواند به صرف زمان بسیاری احتیاج داشته باشد.

رژیم غذایی مناسب

داشتن رژیم غذایی مناسب و پیروی از یک برنامه غذایی سالم نیز می تواند در رفع غبغب تاثیرگذار باشد. بهتر است انجام اینکار را تحت نظر پزشک متخصص تغذیه انجام بدهید تا بتوانید به نتیجه ایده آل خود دست پیدا کنید.

هایفوتراپی

در روش هایفوتراپی بدون نیاز به برش و خونریزی به رفع پف زیر گردن و فرم دهی به چانه پرداخته می شود. برای انجام اینکار از دستگاه اولتراسوند و با تابش گرما تنظیم شده بر روی ناحیه مورد نظر استفاده می شود که باعث از بین رفتن سلول های چربی و همچنین کلاژن سازی در ناحیه گردن می گردد.

مزوتراپی

برای انجام مزوتراپی پزشک از طریق تزریق مواد مزو به نواحی مورد نظر باعث تحلیل رفتن سلول های چربی در زیر گردن می کند. در نهایت چربی های اضافه به صورت طبیعی در بدن دفع می شوند.

از بین بردن غبغب بدون جراحی

تزریق کیبلا

روش دیگری برای حذف غبغب، تزریق کیبلا است که معمولا در افراد بزرگسال قابل استفاده می باشد. تزریق این مواد به لایه عضلانی زیر گردن باعث از بین رفتن سلول های چربی غبغب می شود. در نهایت چربی های اضافه به صورت طبیعی از بدن دفع می شوند.

تزريق مواد حل‌ کننده چربي

برخی از کلینیک های زیبایی از تزریق مواد حل کننده چربی برای از بین بردن سلول ها و بافت های اضافه چربی در نواحی مختلف بدن مانند غبغب استفاده می کنند. در این روش با تزریق مواد از طریق سوزن های ظریف در ناحیه مورد نظر باعث ایجاد چانه ای زیبا و فرم دهی گردن می شود.

لیفت غبغب با نخ

یکی دیگر از تکنیک های رفع غبغب بدون جراحی که توسط برخی از پزشکان و یا کلینیک های زیبایی انجام می پذیرد، لیفت غبغب با نخ است. در این روش از نخ های زیبایی و قابل جذب برای کشیدن و لیفت پوست ناحیه گردن استفاده می شود که باعث اعمال تغییراتی بر روی بافت ناحیه مورد نظر می گردد. تاثیر این روش تا زمانی که نخ ها به طور کامل جذب بدن نشده اند باقی خواهد ماند.

آر اف گرمایی سطحی

برای رفع غبغب با کمک دستگاه آر اف، از تابش گرما با سطح حرارت تنظیم شده استفاده می شود. امواج فرکانس رادیویی RF باعث از بین رفتن سلول های چربی اضافه در گردن می شود که در نهایت به فرم دهی چانه و سفت شدن پوست کمک بسیاری می کند.

باید توجه داشته باشید که نتایج به دست آمده از روش های ذکر شده ماندگاری دائمی ندارند و ممکن است با عوارضی نیز همراه باشد. از این رو باید گفت که بهترین و ماندگارترین روش برای حذف چربی های اضافه گردن انجام عمل جراحی رفع غبغب می باشد.

 

مقاله پیشنهادی: جراحی پروتز چانه و انواع روش های آن

 

مزایای عمل زیبایی غبغب

زمانی که انجام عمل جراحی رفع غبغب توسط پزشک متخصص و باسابقه در این زمینه انجام گیرد می تواند مزایای بسیاری را به همراه داشته باشد. برخی از این مزیت ها به شرح زیر می باشند:

 • حذف بافت و چربی‌های اضافه غبغب
 • کشیده شدن و سفت شدن پوست
 • رفع خطوط و چین و چروک
 • افزایش اعتماد به نفس فرد
 • جوانسازی و جذابیت چهره
 • جراحی ایمن با نتایج ماندگار
 • دارای دوران نقاهت کوتاه

ورم بعد از لیپوماتیک غبغب

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد از بین بردن غبغب با جراحی، با مشاورین ما در پزشک 24 در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دلایل ایجاد غبغب چیست؟

از دلایل اصلی به وجود آمدن غبغب و افزایش حجم بافت چربی در زیر گردن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عوامل ارثی و ژنتیکی

یکی از مهم ترین دلایل ایجاد غبغب در افراد، دلایل ژنتیکی و ارثی است. در واقع این افراد دارای ژن هایی هستند که می تواند باعث ایجاد غبغب و پف زیر چانه گردد.

افزایش سن و افتادگی پوست

افزایش سن باعث شل شدگی و جدا شدن پوست از ناحیه عضلانی آن می شود. از این رو با بالا رفتن سن ممکن است چربی های زیر گردن شل و آویزان شده و حتی چین و چروک هایی نیز در این ناحیه به وجود آید.

چاقی بیش از حد

یکی دیگر از دلایل اصلی برای ایجاد غبغب، افزایش چاقی و انباش بافت چربی در ناقاط مختلف بدن و زیر گردن می باشد. با ایجاد حجم چربی اضافه در زیر چانه باعث کشیده شدن پوست و ایجاد غبغب می شود.

 

اقدامات لازم قبل از عمل غبغب

 • مهم ترین نکته قبل از عمل جراحی مراجعه به بهترین جراح رفع غبغب می باشد.
 • در جلسه مشاوره در خصوص تمامی خواسته‌ها و توقعات خود مشورت نمایید.
 • آزمایشات و عکس های تجویز شده را قبل از عمل انجام داده و نتیجه را به پزشک تحویل بدهید.
 • در روز جراحی با کمک یک همراه به بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر مراجعه نمایید.
 • به مدت 6 الی 8 ساعت قبل از عمل جراحی رفع غبغب از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • به مدت حداقل دو هفته قبل از عمل از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری کنید.
 • به مدت حداقل دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین ها پرهیز کنید.

 

مراقبتهای بعد از عمل غبغب چیست؟

مراقبت های بعد از جراحی رفع غبغب به داشتن دوران نقاهت راحت تر و رسیدن به نتیجه ایده آل و رضایت بخش کمک بسیاری می کند. برخی از نکات مهم بعد از عمل به شرح زیر می باشند:

 • به مدت حداقل یک هفته بعد از عمل از انجام فعالیت سخت و ورزش خودداری کنید.
 • برای کاهش سریع تر کبودی و التهاب می‌توانید از کمپرس سرد بر روی نواحی مورد نظر استفاده کنید.
 • بعد از گذشت دو هفته از عمل جراحی رفع غبغب می‌توانید به حمام بروید.
 • در روزهای ابتدایی بعد از جراحی از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد خودداری کنید.
 • سعی کنید بعد از عمل از مایعات و نوشیدنی‌های مقوی و همچنین غذاهای نرم بیشتر استفاده کنید.
 • ماساژ بعد از عمل برای جلوگیری از تجمع مایعات در زیر پوست و همچنین ناهمواری گردن از اهمیت بسیاری برخوردار است.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت بعد از لیپوماتیک غبغب، با مشاورین ما در پزشک 24 در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

ماندگاری عمل جراحی غبغب چقدر است؟

عمل جراحی رفع غبغب به عنوان یک عمل ماندگاری و دائمی شناخته می شود. عمل برداشتن غبغب در صورتی که توسط بهترین پزشک در این زمینه انجام گیرد می تواند نتایجی با ماندگاری طولانی مدت داشته باشد.
علاوه بر این، داشتن سبک زندگی سالم، پیروی از رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش مدائم نیز از جمله مواردی است که می تواند در افزایش طول عمر و ماندگاری این جراحی تاثیر بسیاری داشته باشد.

عمل برداشتن غبغب

باید توجه داشته باشید که با وجود این مسائل ممکن است در برخی از افراد به دلیل چاقی و یا افزایش سن دوباره دچار تجمع بافت چربی در زیر گردن و یا ناحیه غبغب خود شوند.

 

نحوه ماساژ بعد از عمل لیپوماتیک غبغب به چه صورت است؟

بعد از انجام جراحی لیپوماتیک غبغب ممکن است مواد زائد در زیر پوست باقی مانده باشد که با کمک ماساژ می توان آن را رفع نمود. معمولا شیوه ماساژ به گونه ای است که با اعمال فشار کم و به صورت دایره ای شکل باعث باز شدن گره های لنفاوی می شوند.

معمولا ماساژ دادن بعد از گذشت یک روز از جراحی لیپوماتیک غبغب و با کمک دست و یا دستگاه ماساژور انجام می شود. انجام اینکار می تواند توسط درمان گر و یا حتی خود بیمار صورت گیرد.

 

عوارض جراحی غبغب چیست؟

عوارض بعد از عمل جراحی رفع غبغب بسیار ناچیز بوده و با گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود. برخی از مشکلات رایج بعد از عمل برداشتن غبغب شامل التهاب و کبودی، احساس بی حسی در زیر گردن و یا بروز عفونت می باشد.

میزان شدت بروز این علائم در افراد مختلف و با توجه به شرایط آن ها می تواند متفاوت باشد. همچنین نوع تکنیک انتخابی برای عمل برداشتن غبغب نیز می‌تواند بر روی شدت مشکلات بعد از جراحی تاثیر داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به بهترین جراح رفع غبغب که از تخصص و تجربه کافی در این زمینه برخوردار است احتمال بروز این عوارض را کاهش بدهید.

 

دوره نقاهت عمل جراحی رفع غبغب چگونه است؟

عمل جراحی رفع غبغب یک نوع جراحی زیبایی سرپایی محسوب می شود و معمولا نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان ندارد. همچنین طول دوران نقاهت بعد از عمل نیز کوتاه بوده و بعد از گذشت چند روز فرد می تواند فعالیت روزانه خود را انجام بدهد و به محل کار بازگردد. وجود التهاب و کبودی در ناحیه گردن کاملا طبیعی بوده و بدون نیاز به درمان از بین خواهد رفت. برای کاهش سریع تر این عارضه می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.

دکتر متخصص جراحی غبغب

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل زیبایی برداشتن غبغب، با مشاورین ما در پزشک 24 در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

سوالات متداول جراحی غبغب

1- مدت زمان استفاده از گن غبغب چقدر است؟

برخی از پزشکان بعد از عمل برداشتن غبغب استفاده از گن را برای بیمار خود توصیه می کنند. این گن معمولا بایستی به مدت 4 هفته و به صورت شبانه روزی توسط بیمار مورد استفاده قرار گیرد.
استفاده از گن در مدت زمان مشخص می تواند باعث کاهش سریع تر التهاب و کبودی، بهبودی سریع تر محل زخم ها، جلوگیری از شل شدگی و افتادگی پوست و همچنین جلوگیری از خونریزی و یا خون مردگی بعد از عمل گردد.

2- ایا لیفت غبغب با لیزر قابل انجام می باشد؟

برخی از کلینیک های زیبایی از لیزر برای رفع غبغب استفاده می کنند. برای انجام اینکار دستگاه با حرارت تنظیم شده بر روی پوست گردن قرار می گیرد و اشعه لیزر بر روی بافت های زیرین پوست تابیده می شود. با انجام اینکار سلول های چربی از بین می روند و در نهایت به صورت طبیعی از بدن دفع می گردند.

3- ایا در برداشتن غبغب با جراحی امکان برگشت وجود دارد؟

در صورتی که فرد بعد از جراحی مراقبت های لازم را رعایت کند، سبک زندگی سالمی را دنبال کند و همچنین به صورت مداوم ورزش کند می تواند از برگشت پذیری غبغب و ایجاد دوباره بافت چربی های اضافه در ناحیه گردن جلوگیری نماید.

4- چگونه بهترین دکتر متخصص جراحی غبغب را پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید بهترین جراح رفع غبغب را که دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاصی هستند را پیدا کنید می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

 • پرس و جو از دوستان و آشنایان
 • مراجعه حضوری به مطب
 • جست و جو در اینترنت

با وجود اینکه استفاده از این روش‌ها ممکن است شما را به نتیجه دلخواه خود برساند اما به طور قطع نیاز به صرف زمان و یا گاهی اوقات پرداخت هزینه بالایی خواهد داشت. از این رو برای راحتی بیشتر و صرف زمان کمتر در انتخاب پزشک مورد نظر خود می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید.

 

مشاوره رایگان

 

منابع: پزشک 24، healthline

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر