بخیه های عمل بینی

بخیه های عمل بینی ( قابل جذب و غیرقابل جذب )

در جراحی زیبایی برای بخیه عمل بینی از دو نوع نخ برای بخیه زدن استفاده می شود، یک نوع آن ها بخیه های قابل جذب و دیگری غیر قابل جذب است.

مطلب پیشنهادی: هزینه عمل بینی در اصفهان چقدر است؟

در این مقاله، توضیح مختصری از این دو نوع بخیه را در جراحی زیبایی بینی بیان خواهیم کرد.

بخیه های غیرقابل جذب

این نوع بخیه ها که از جنس پلاستیک هستند برای متصل کردن پوست بینی به صورت استفاده می شود و در قسمت جلوی بینی دوخته می شوند.

بخیه های عمل بینی

این بخیه ها معمولا یک هفته بعد از عمل کشیده می شوند، در صورتی که کشیدن بخیه ها به تعویق افتاده باشد احتمال اینکه جای زخم بر روی پوست باقی بماند بیشتر است.

بخیه های عمل بینی برای جراحی به صورت باز، که در آن بایستی پوست بینی برش داده شود استفاده می شود اما در عمل بینی بسته نیازی به بخیه های کشیدنی نیست.

در صورتی که بیمار نیاز به کوچک کردن پهنای بینی خود داشته باشد، جراح نیاز به ایجاد برش هایی در کناره های بینی برای باریک کردن پره های بینی دارد به همین دلیل از بخیه های غیرقابل جذب در این بیماران استفاده می شود.

بخیه های قابل جذب

بخیه های قابل جذب برای دوختن مخاط بینی استفاده می شود. این بخیه ها نیازی به کشیدن ندارند و بعد از مدت زمانی، معمولا یک ماه بعد از عمل، از بین می روند.

بخیه های عمل بینی

بیماران بعد از عمل بینی و به مرور زمان متوجه افتادن نخ هایی از درون بینی خود می شوند.

در صورت استفاده از بخیه های قابل جذب برای دوختن پوست بینی، زمان طولانی تری برای جذب این بخیه ها لازم است و همچنین جای زخم روی پوست ممکن است به صورت واضحی باقی بماند.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *