دستگاه های کوچک کننده بینی

دستگاه های کوچک کننده بینی چه تاثیری می تواند بر روی بینی داشته باشد؟

سوال خیلی از افراد این است که آیا دستگاه های کوچک کننده بینی واقعی هستند و می تواند بینی فرد را کوچک کند و در ساختار ظاهری آن تغییر ایجاد کند؟

در جواب این سوال باید گفت که، دستگاه های کوچک کننده بینی توسط متخصصان و پزشکان اختراع نشده است و از جنبه علمی اعتباری ندارند.

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در تبریز چه کسی است؟

از آن جایی که بینی هر فرد می تواند تاثیر به سزایی بر روی ظاهر او بگذارد، افراد بسیاری به دنبال ایجاد تغییرات و رفع ایرادات بینی خود هستند. به همین دلیل، تبلیغات بسیاری برای دستگاه های کوچک کننده بینی در اینترنت و فضاهای مجازی دیده می شود. اما آیا این دستگاه های کوچک کننده بینی واقعا بر روی فرم بینی تاثیر می گذارد؟

تحقیقات نشان داده است که روش هایی مانند استفاده از دستگاه های کوچک کننده بینی، فیلرها، تزریق ژل و کرم ها ممکن است تاثیر ناچیزی بر روی ظاهر بینی بگذارد اما این تغییرات موقتی بوده و بعد ار مدتی به حالت اولیه خود باز می گردد. حتی گاهی اوقات ممکن است تاثیرات منفی و خطر آفرینی به دنبال داشته باشند.

تاثیر دستگاه های کوچک کننده بینی

در مورد تاثیر مثبت دستگاه های کوچک کننده بینی هیچ مقاله علمی ثبت نشده است. این دستگاه ها نه تنها نمی تواند  شما را به هدف دلخواهتان برساند بلکه حتی ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به بینی شما وارد نماید.

تبلیغات و شایعات بسیاری به عنوان روش های خانگی برای رفع ایرادات ظاهری در بینی وجود دارد که اگر کمی تحقیق کنید متوجه می شوید که این موضوعات چیزی به جزء شایعه نمی تواند باشد.

دستگاه های کوچک کننده بینی

همچنین در اینترنت مطالبی در مورد استفاده از خمیردندان، زنجبیل، خمیر عصاره سیر، سرکه سیب و …. آمده است که گفته می شود، این روش ها می توانند به رفع التهاب و پف و برجستگی بینی کمک کند. شما می توانید با کمی تفکر و دقت بفهمید که این روش ها به هیچ عنوان نمی توانند غضروف و استخوان بینی را کوچک کنند.

ساختار بینی شامل، غضروف، استخوان و قسمت های نرم است در نتیجه، نه عضله و نه چربی بینی را نمی توان با این روش ها تغییر داد.

بسیاری از دستگاه های کوچک کننده بینی از طرف سازمان دارو و غذا تایید نشده اند. این را باید بدانید که هیچ کدام از این روش ها دائمی نیستند و نمی توانند بینی شما را برای مدت زمان طولانی تفییر شکل دهند و فرم دلخواه شما را ایجاد کنند.

آیا این دستگاه ها بر روی بینی گوشتی تاثیر دارد؟

هدف این دستگاه ها تغییر در قسمت بافت نرم بینی است و با ایجاد گرما سعی دارد تا در ساختار غضروف بینی تغییر شکل ایجاد نماید.

بینی گوشتی به دلیل بافت چربی بیشتری که نسب به بینی های استخوانی دارد از روند پیچیده تری در عمل برخوردار است. حال آن که در برخی از عمل ها فرد از نتیجه عمل بینی گوشتی خود راضی نیست، زیرا باید بخشی از چربی ها و بافت نرم بینی برداشته شود به همین دلیل ممکن است بعد از عمل و پس از گذشت مدت زمانی، بینی به حالت اولیه خود بازگردد.

دستگاه های کوچک کننده بینی

به همین دلیل نمی توان به این چنین دستگاه کوچک کننده ساده ای برای تغییر ساختار بینی اعتماد کرد. همچنین از نظر پزشکان اگر این روش ها معتبر و علمی بودند بایستی در مورد آن ها مقالاتی مبنی بر دستگاه کوچک کننده بینی یافت می شد.

آیا استفاده از این دستگاه برای کوچک کردن بینی خطر دارد؟

استفاده بلند مدت از این دستگاه بر روی بینی ممکن است باعث بروز مشکلاتی مانند، کبودی دائمی پوست بینی، تغییر رنگ بینی، و یا حتی ایجاد عفونت و زخم بر روی بینی شود.

عوارض دیگر استفاده از این دستگاه می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • بسته شدن مسیر تنفسی بینی
  • شکستگی و یا کج شدن غضروف بینی
  • زخم شدن پوست بینی بر اثر گرما
  • کبودی و یا ایجاد حساسیت

دلیل استفاده برخی از افراد از این دستگاه ها

گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف به دنبال روش های راحت تری برای ایجاد تغییرات در صورت و ظاهر خود هستند.

یکی از دلایلی که افراد به سمت اینگونه روش ها می روند، ترس از عمل و جراحی بینی است. بیمار ممکن است این ذهنیت را داشته باشد که بعد از بیهوشی دیگر به هوش نیاید و یا اینکه در حین جراحی مشکل خاصی برایش پیش آید.

دلیل دیگر افراد برای استفاده از این دستگاه ها، هزینه جراحی است که ممکن است فکر کنند هزینه اینکار کمتر از عمل زیبایی بینی است. اما باید این را بدانند که با اینکار پول خود را هدر داده اند و حتی ممکن است از نظر سلامتی و زیبایی هم دچار مشکلات شوند.

اگر در سنین رشد از این دستگاه استفاده کنند ممکن است در روند رشد طبیعی بینی اختلال ایجاد کنند و نتایج نامطلوبی به دست آورند.

تاثیر روش تزریق فیلر در فرم دهی بینی

اینکار ممکن است بینی شما را برای مدت زمان کوتاهی تغییر دهد و با اینکار به شما احساس خوشایندی دست دهد، اما این روش ها زودگذر هستند و بعد از گذشت مدت زمانی تاثیر آن کاملا از بین می رود.

تزریق فیلر می تواند به قسمت های مورد نظر در بینی تزریق شود و این باعث می شود تا بیمار برای مدت کوتاهی به فرم بینی ایده آل خود برسد اما این روش تنها برای برخی از بینی ها امکان پذیر است.

دستگاه های کوچک کننده بینی

در این روش با تزریق فیلر به داخل و یا خارج بینی می توانید تقارن در بینی خود ایجاد کنید و همچنین تا حدی از برجستگی های بینی خود بکاهید. البته این را باید بدانید که این روش در کوچک کردن بینی تاثیری ندارد و فقط می تواند فرم بینی را تا حدودی تغییر دهد.

در این روش چون فیلرها داخل بدن جذب می شوند، در نتیجه بعد از مدتی نیاز به ترمیم مجدد دارد.

روش های واقعی برای تغییر فرم در بینی

امروزه افراد به زیباتر شدن خود بسیار اهمیت می دهند و به دنبال روش هایی برای رفع ایرادات صورت خود هستند. از آن جایی که بینی در مرکزیت صورت قرار دارد بیش ترین توجه را به خود جلب می کند.

از دو روش برای اصلاح بینی خود می توانید استفاده کنید که یکی از این روش ها به صورت غیر دائمی و با استفاده از شیوه های آرایشی است که خود فرد هم می تواند این کار را انجام دهد. در این روش با استفاده از لوازم آرایشی می توان شرایطی ایجاد کرد که با کمک خطای دید ایرادات بینی دیده نشود.

دستگاه های کوچک کننده بینی

روش دیگر آن که به صورت واقعی و دائمی می باشد، عمل زیبایی بینی است که در آن متخصص در حین جراحی به رفع ایرادات و اصلاح فرم بینی بیمار می پردازد. این روش دائمی است و در صورتی که عمل به خوبی و نزد پزشک متبجر انجام شود، برگشت پذیر نمی باشد.

کوچک کردن بینی

بسیاری از افراد از داشتن بینی بزرگ و با برجستگی بسیار ناراحت و ناراضی هستند و به دنبال روش هایی برای کوچک کردن آن می گردند.

ممکن برخی از افراد وسوسه شوند تا با استفاده از روش های خانگی این کار را انجام دهند، اما بهتر است این را بدانید که تاکنون تنها روش دائمی برای تغییر فرم بینی و کوچک کردن آن، عمل جراحی بینی است.

بهتر است برای ایجاد چنین تغییراتی و یا کوچک کردن بینی خود با یک پزشک متخصص و متبحر در این زمینه مشورت کنید.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از پزشک مورد نظر خود و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *