عمل بینی

عمل بینی در افراد با بیماری های خاص

گاهی اوقات پیش می آید که افراد متقاضی برای انجام جراحی بینی دارای یکسری بیماری های زمینه ای مانند، کم خونی، آسم، صرع و یا ام اس و …. باشند. حال سوال اینجاست که چنین افرادی قادر به انجام جراحی زیبایی بینی هستند؟

مطلب پیشنهادی: بهترین جراح بینی در اصفهان چه کسی است؟

عمل بینی در افرادی با کم خونی

تست کم خونی یکی از آزمایشاتی است که قبل از انجام جراحی بینی از بیمار گرفته می شود. اگر غلظت خون و یا هموگولوبین در خانم ها کمتر از ۱۲ و در آقایان کمتر از ۱۳ باشد فرد مزکور مبتلا به کم خونی است.

با این شرایط اگر غلظت خون فرد از ۱۰ بیشتر باشد، می توان برای وی جراحی بینی را انجام داد و در افرادی که هموگولوبین خون آن ها کمتر از ۱۰ باشد جراحی زیبایی بینی برای آن ها امکان پذیر نیست زیرا امکان مشکلات قلبی برای بیمار وجود دارد.

عمل بینی

برای اشخاصی که غلظت خون در آن ها بین ۱۰ تا ۱۲ است، امکان انجام جراحی بینی وجود دارد اما پزشک برای آن ها داروهایی مانند قرص آهن و قرص های مولتی ویتامین قبل و بعد از عمل توصیه می کند.

از عوارض بعد از عمل برای چنین افرادی می توان به ضعف و بیحالی اشاره کرد.

عمل بینی در افراد با بیماری هموفیلی

در افرادی که مشکلات انعقاد خون دارند مانند بیماری هموفیلی و یا بیمارانی که دچار مشکلات پلاکتی هستند به دلیل احتمال خونریزی بیش از حد حین عمل و بعد از عمل توصیه به انجام عمل بینی نمی شود.

عمل بینی در افراد با بیماری آسم

در افراد با چنین بیماری، اگر بیماری آن ها تحت کنترل باشد، با مشورت پزشک و متخصص بیهوشی و انجام یکسری آزمایشات تنفسی می توانند جراحی را انجام دهند.

اما اگر مشکلات تنفسی و یا آسم شدید داشته باشند توصیه به انجام جراحی بینی نمی شوند.

عمل بینی در افراد با صرغ و یا ام اس

در صورتی که بیماران با چنین بیماری اگر تحت کنترل باشند و بیماری آن ها رو به پیشرفت نباشد. چنین بیمارانی با مشورت متخصص اعصاب می توانند عمل زیبایی بینی را انجام دهند و همچنین با نظر پزشک و بعد از چند ساعت بعد از عمل می توانند داروهای خود را مصرف کنند.

در نهایت باید حتما به این موضوع توجه کنید که اگر بیماری خاصی دارید حتما باید قبل از عمل و در زمان مشاوره با پزشک خود در میان بگذارید.

شما می توانید جهت مشاوره دریافت ویزیت اولیه رایگان از پزشک مورد نظر خود با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *