فاکتورهای موثر بر جراحی بینی

فاکتورهای موثر بر نتیجه جراحی بینی

علاوه بر جراح خوب در عمل زیبایی بینی فاکتورهای موثر بر نتیجه جراحی بینی به دو عامل اصلی بستگی دارد:

  • جنس پوست بینی بیمار
  • میزان زیبایی سایر اجزا صورت

بینی از سه لایه، پوست و عضلات چسبیده به آن، ساختار و یا اسکلت استخوانی (غضروف بینی)، پوشش داخلی بینی تشکیل شده است.

مطلب پیشنهادی: معرفی جراحان برتر بینی در شیراز

در حین انجام عمل بینی، پوست و لایه عضلانی چسبیده به آن از روی لایه استخوانی بینی بلند شده و جراح بر روی غضروف ها و استخوان ها تغییرات را اعمال می کند.

فاکتورهای موثر بر جراحی بینی

بیشتر این تغییرات بر روی استخوان ها و غضروف های بینی است که معمولا آن را کاهش می دهند و بر روی لایه پوستی بینی تقریبا کار خاصی انجام نمی شود. پوست بینی بر اساس تغییراتی که بر روی استخوان بینی انجام شده است و به مرور زمان واکنش نشان داده و فرم دلخواه را میگیرد.

در بینی های گوشتی به کاهش حجم کمتر پاسخ می دهد ولی به تغییر فرم نسبتا خوب بهتر پاسخ می دهد. بنابراین در بینی های گوشتی اگر نیاز به کاهش حجم زیاد نباشد، جراح می تواند نتیجه های بسیار خوبی بگیرد.

در بینی های استخوانی با پوست خوب و انعطاف پذیر، جراح می تواند به راحتی تغییرات را اعمال کند. هرچند یک جراح بینی کم تجربه می تواند ننتایج نامطلوبی در بینی های استخوانی هم بگیرد.

عامل دوم از فاکتورهای موثر بر نتیجه جراحی بینی ، زیبایی سایر اجزا صورت است. در یک چهره زیبا حتی یک تغییر بسیار کوچک در عمل زیبایی بینی می تواند یک نتیجه متوسط و راضی کننده را برای بیمار به عمل آورد. در حالی که در یک چهره نازیبا، فرد بعد از عمل بینی نسبت به کوچکترین تغییرات هم می تواند حساس باشد.

در صورتی که اجزا صورت فرد کوچک باشد باعث می شود که بینی خود را بزرگ تر ببیند و گاهی اوقات ممکن ایت که اصلاح چانه و گونه و حتی لب ها به طور غیر مستقیم باعث شوند که بینی کوچک تر و زیباتر به نظر برسد.

 

شما می توانید برای ذریافت اطلاعات بیشتر از پزشک مورد نظر خود و همچنین دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *