عوارض عمل بینی بدون تامپون در تهران

برای کاهش ورم بینی چه بخوریم ؟ عسل برای ورم بینی مفید است؟

برای کاهش ورم بینی چه بخوریم؟ قبل از پاسخ به این سوال باید بدانید که بر اثر آسیب‌های وارد شده به بافت‌های بینی، امکان بروز ورم بینی بعد از عمل بسیار شایع است و ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد. حال سوالی که پیش می‌آید این است که برای ورم بینی بعد عمل چی بخوریم؟ ما در این مقاله علاوه بر پاسخ به این سوال، آمپول کاهش ورم بینی و همینطور مراحل کاهش ورم بینی بعد از عمل بینی را نیز توضیح داده‌ایم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید:

 

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی در شهر خود، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

مطلب پیشنهادی:
عمل بینی گوشتی
بهترین جراح بینی شیراز سال ۱۴۰۱

 

برای کاهش ورم بینی چه بخوریم ؟

بروز ورم بینی بعد از عمل به واکنش بدن افراد بستگی دارد، ممکن است بعضی از افراد حتی ذره‌ای ورم و کبودی بعد از عمل بینی را تجربه نکنند. اما عده دیگر ورم زیادی در بینی و اطراف چشم‌های خود تجربه کنند. پس اگر شما جز آن دسته‌ای بودید که در اطراف بینی و چشم خود دچار کبودی شدید نترسید و به توصیه جراح خود برای کاهش ورم بینی گوش دهید.

 

✓ عسل برای ورم بینی

عسل ماده‌ای مغزی است که فواید آن نیز به اثبات رسیده است و از آنجا که بافت نرمی دارد خوردن آن بعد از عمل بینی مانعی ندارد. اما باید بدانید که مصرف آن در کاهش تورم بینی بعد از عمل تاثیری نیز ندارد.

عسل برای کاهش ورم بینی

 اب خوردن بعد از عمل بینی

فراموش نکنید که بعد از عمل بینی خود آب زیادی بنوشید، چرا که اب خوردن بعد عمل بینی موجب هیدراته نگه داشتن بدن، دفع سموم اضافه و در نتیجه کاهش ورم بینی بعد از عمل می‌شود.

اب خوردن بعد عمل بینی

 

آب کرفس برای کاهش ورم بینی

اگرچه که در علم پزشکی تاثیر آب کرفس برای کاهش ورم بینی رد شده است. اما چنانچه دچار حساسیت غذایی نیستید، نوشیدن آن بعد از عمل بینی منعی ندارد و به طور مشابه تجربه افرادی که عمل بینی انجام داده‌اند نشان داده است که نوشیدن آب کرفس در کاهش التهاب و تورم بعد عمل بینی تاثیر دارد.

آب کرفس برای ورم بینی


✓ داروی گیاهی برای کاهش ورم بینی

مصرف داروی گیاهی برای کاهش ورم بینی تنها با تجویز جراح توصیه می‌شود. از مصرف داروی گیاهی قبل و بعد از جراحی پرهیز کنید چرا که بعضی از داروها به علت ترکیباتی که دارند خونریزی را افزایش می‌دهند و فرآیند بهبود را به تعویق می‌اندازند.

داروی گیاهی برای کاهش ورم بینی بعد از عمل

 

✓ خوردن آناناس بعد از عمل بینی

آناناس به دلیل دارا بودن ماده‌ای به نام بروملین در کاهش تورم و بهبود زخم‌ها بعد از هر جراحی موثر است. البته به دلیل بافت سفت آناناس، در روزهای اول بعد از جراحی از مصرف آناناس خام پرهیز کنید. بهتر است آب آناناس و یا کمپوت آن را مصرف کنید. چنانچه تمایل داشته باشید می‌توانید با صلاحدید جراح خود از قرص آناهیل برای ورم بینی نیز استفاده کنید.

خوردن آناناس برای عمل بینی

 

✓ روغن زیتون برای ورم بینی

گفته می‌شود مصرف برخی مواد غذایی مانند روغن زیتون یا گوجه فرنگی در کاهش التهاب بعد از جراحی موثر است. دقت داشته باشید که هیچ کدام از این موارد به تایید علم پزشکی نرسیده است، اما چنانچه دچار حساسیت غذایی نیستید مصرف آن نیز منعی ندارد.

 

اب کله پاچه بعد از عمل بینی

اگر تصمیم به مصرف اب کله پاچه برای عمل بینی دارید، آن را بدون نمک میل کنید، چرا که نمک موجب افزایش تورم و التهاب بعد عمل بینی می‌شود.

 

آب هویج برای کاهش ورم بینی

آب هویج طبیعی سرشار از ویتامن و مواد مغذی است که به بهبود سریع‌تر بیمار بعد از جراحی بینی کمک می‌کند.

 

مقاله پیشنهادی
ورم یکطرفه بینی بعد از عمل + ورم بینی بعد از یکسال

 

جهت مشاهده ویدیوهای مفید در مورد تغذیه بعد از عمل بینی، اینستاگرام پزشک ۲۴ را ببینید:

اینستاگرام پزشک ۲۴

 

برای کاهش ورم بینی بعد از عمل چه غذاهایی را نخوریم؟

همانطور که می‌دانید مصرف بعضی مواد غذایی التهاب بدن بعد از جراحی بینی را افزایش می‌دهد، بنابراین لازم است در دوره نقاهت بعد از جراحی بینی و حداقل تا مدت ۱ ماه از مصرف این مواد غذایی اجتناب شود:


✓ مصرف نمک بعد از عمل بینی

اگر می‌خواهید هرچه سریعتر ورم شما از بین برود نمک را بعد عمل بینی حداقل به مدت ۲ هفته از رژیم غذایی خود حذف کنید. چرا که نمک با جذب آب التهاب و تورم بعد از عمل بینی را افزایش می‌دهد.

هنگامی که جایی از بدن زخم می شود بافت های درگیر باید سه مرحله برای التیام آن زخم را بگذرانند.

برای رسیدن به نتیجه جذاب از بینی خود پس از عمل باید هفته‌ها و یا حتی ماه ها صبر کنید تا تمام ورم بینی بعد از جراحی به طور کامل از بین برود.

عدم مصرف نمک بعد از عمل بینی

 

✓ مصرف الکل بعد از عمل بینی

مصرف الکل بعد از عمل بینی علاوه بر اینکه احتمال رقیق شدن خون و بروز خونریزی را افزایش می‌دهد، می‌تواند موجب افزایش تورم و کبودی بعد از جراحی نیز بشود. بنابراین توصیه می‌شود به منظور کاهش ورم بینی بعد از عمل، مصرف الکل تا ۶ هفته بعد از عمل بینی متوقف شود.

  عدم مصرف الکل بعد عمل بینی

 

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

آمپول کاهش ورم بینی + عوارض

همانطور که می‌دانید ورم بعد از عمل در بینی‌های گوشتی بیشتر از بینی‌های استخوانی است و این ورم ممکن است حتی تا ۲۴ ماه بعد از جراحی نیز ادامه داشته‌باشد. چنانچه میزان ورم بیشتر از حد طبیعی باشد امکان دارد جراح شما آمپول کاهش ورم بینی یا همان آمپول کورتون برای ورم بینی تجویز کند که در کاهش ورم بینی موثر است. البته باید بدانید که تزریق کورتون یا هر آمپول کاهش ورم بینی دیگر به دلیل عوارض احتمالی باید تنها با تجویز جراح صورت بگیرد.

 آمپول کاهش ورم بینی

 

مراحل کاهش ورم بینی بعد از عمل

  • التهاب: التهاب معمولا یک تا هفت روز پس از عمل از بین می‌رود. بروز التهاب مرحله آغازین بعد از وارد شدن جراحت به بدن و یا جراحی است که معمولا تا شش الی هفت روز بعد ادامه دارد. در این دوره، گرم شدن و قرمز شدن زخم عادی است و تورم و دردناک بودن آن ناحیه نیز طبیعی است.

ورم بینی بعد از عمل

 

  • تکثیر: معمولا یک تا شش هفته بعد از عمل زمان می‌برد. پس از مرحله التهاب، مرحله تکثیر کاهش ورم بینی بعد از جراحی شروع می‌شود که تقریبا سه یا چهار هفته طول می‌کشد. در این مرحله در قسمت زخم‌ها، کلاژن سازی می‌شود و بافت‌هایی را درون بینی تولید می‌کند که در این مدت برش‌ها و بافت‌های بینی در حال ضخیم شدن هستند.

بخیه بینی بعد عمل

 

  • ترمیم: معمولا شش ماه تا یکسال پس از جراحی طول می‌کشد. مرحله آخر در عمل بینی فرایند التیام و کاهش ورم بینی بعد از جراحی زیبایی است که به مقیاس عمل جراحی ترمیمی و ضرورت داشتن پیوند ساختاری بستگی دارد. مرحله ترمیم، کلاژن سازی اضافه را انجام می‌دهد و در طول این مدت زخم قرمز برجسته به زخم‌های سفید صاف کوچک تغییر می‌کند.

 

جهت دریافت مشاوره رایگان عمل بینی، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

منبع: پزشک۲۴

یک نظر

  1. سلام من بینیمو تازه ۲ روزه عمل کردم بینیم خیلی ورم داره. دوستم میگفت خودش که عمل کرده رازیانه خورده خیلی خوب بوده و زود خبو شده. میخواستم بپرسم شما هم تجویز میکنین اینو یا نه؟ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.