کاشت ریش در تهران + هزینه کاشت ریش و سبیل سال ۱۴۰۲

بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران کجاست؟ چگونه می‌توانیم یک مرکز کاشت ریش و سبیل خوب در تهران را پیدا کنیم؟ هزینه کاشت ریش در تهران سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ انواع روش‌های پیوند ریش کدام است؟ کاندیدای مناسب کاشت ریش چه کسانی هستند؟ آیا جراحی کاشت ریش عوارض دارد؟

کاشت سبیل در تهران

ما در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر توضیح کامل در خصوص عمل جراحی پیوند ریش به معرفی لیستی از بهترین دکتر کاشت ریش و سبیل در تهران نیز بپردازیم تا بتوانید در کمترین زمان ممکن پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

کاشت ریش و سبیل در تهران چگونه است؟

پیوند ریش و سبیل نوعی جراحی کاشت مو است که برای آقایان با ریش کم تراکم و یا بدون ریش مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی از مردان به دلایل مختلفی همچون وراثت و یا بر اثر عوامل دیگر ممکن است بخش و یا کل ریش‌های خود را از دست داده باشند که در این صورت می‌توانند برای اصلاح این مشکل به کلینیک‌های تخصصی کاشت مو مراجعه نمایند.

کاشت ریش و سبیل در تهران

این جراحی نیز همانند عمل کاشت مو نیاز به برداشتن فولیکول‌های مناسب از ناحیه اهدا کننده سر دارد تا پس از انجام بررسی‌های لازم با دقت و حساسیت فراوان در ناحیه ریش و سبیل کاشته شود. این جراحی در انواع مختلفی وجود دارد که بر اساس نیاز و شرایط بیمار نوع مناسب آن انتخاب می‌شود. معمولا فولیکول‌های مناسب برای کاشت ریش از ناحیه بانک مو سر و یا در برخی از مواقع از موهای مناسب بدن انتخاب می‌شوند.

 

بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران کجاست؟

برای اینکه بتوانید نتیجه مناسبی از جراحی کاشت ریش خود دریافت کنید بایستی به بهترین دکتر کاشت ریش و مو در تهران مراجعه نمایید که از تجربه و تخصص کافی در این زمینه برخوردار است. حال برای اینکه بتوانید بهترین کلییک کاشت در تهران را انتخاب نمایید در ابتدا باید با ویژگی‌های یک مرکز کاشت مو خوب آشنا شوید که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است:

 • دارای تخصص و مدرک لازم در این زمینه باشد.
 • رضایت مراجعین قبلی خود را به دست آورده باشد.
 • از سابقه و تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد.
 • از تکنیک‌های به روز و پیشرفته برای خدمات خود استفاده کند.

به طور قطع پیدا کردن یک کلینیک با چنین ویژگی‌هایی کاری سخت و زمان بر است و در برخی از مواقع نیز نیاز به پرداخت هزینه بالایی دارد. از این رو برای راحتی بیشتر و صرف زمان کمتر در انتخاب کلینیک مورد نظر خود، در ادامه لیستی از بهترین مراکز کاشت ریش و سبیل تهران را معرفی نموده‌ایم که می‌توانید مشاهده نمایید:

کلینیک کاشت ریش تهران نوین در تهران

کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی تهران نوین دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان در زمینه کاشت ریش و سبیل برای آقایان مشغول به فعالیت می‌باشد. در این کلینیک می‌توانید خدماتی همچون کاشت ریش و سبیل، کاشت مو، کاشت ابرو، تزریق ژل و بوتاکس، لیزر موهای زائد و …. را دریافت نمایید. هزینه کاشت ریش و سبیل با توجه به سن فرد، روش انتخابی، بودجه و شرایط هر فرد متفاوت است که پس از معاینه توسط پزشک به طور دقیق مشخص می‌شود.

 

عضویت پزشکان

 

کلینیک کاشت ریش رز در تهران

کلینیک تخصصی پوست و مو و زیبایی رز در تهران در زمینه کاشت تخصصی ریش و سبیل آقایان مشغول به فعالیت می‌باشد. در این کلینیک علاوه بر کاشت مو می‌توانید از سایر خدمات زیبایی مانند جراحی بلفاروپلاستی، جراحی بینی، جراحی پیکرتراشی، تزریق ژل و بوتاکس و …. نیز بهره مند شوید.

 

عضویت پزشکان

 

کلنیک کاشت ریش ره یا در تهران

کلینیک تخصصی زیبایی ره یا دارای تاییدیه AMWC از اروپا و آمریکا می‌باشد. در این کلینیک خدمات زیبایی با استفاده از به روز ترین و پیشرفته ترین تجهیزات پزشکی انجام می‌پذیرد. از خدمات زیبایی کلینیک ره یا می‌توان به کاشت ریش و سبیل، کاشت مو، کاشت ابرو، تزریق ژل، بوتاکس و چربی و …. اشاره کرد.

 

عضویت پزشکان

 

کلینیک کاشت ریش ایران نوین در تهران

کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی ایران نوین دارای ۱۸ سال سابقه فعالیت در این زمینه و زیر نظر پزشکان متخصص و پرسنل حرفه‌ای می‌باشد. در این مرکز می‌توانید خدماتی همچون کاشت مو، کاشت ریش و سبیل، کاشت ابرو، جوانسازی پوست، لیزر و … را دریافت نمایید.

عضویت پزشکان

 

کلنیک کاشت ریش ساعی در تهران

کلینیک تخصصی پوست و مو ساعی در تهران در زمینه کاشت ریش و سبیل آقایان فعالیت دارد. این مرکز دارای کادری حرفه‌ای و سالیان سال تجربه در زمینه زیبایی می باشد. شما می‌توانید خدماتی همچون کاشت مو، کاشت ابرو، کاشت ریش، جوانسازی پوست، تزریق ژل و بوتاکس، لیزر و … را در این مجموعه انجام بدهید.

عضویت پزشکان

 

کلینیک کاشت ریش دیناز در تهران

کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی دیناز از جدیدترین و به روز ترین تجهیزات برای انجام خدمات زیبایی خود استفاده می‌کنند. در مجموعه زیبایی دیناز می‌توانید از خدماتی همچون کاشت ریش و سبیل، کاشت ابرو، کاشت مو، جوانسازی پوست، لیزر، تزریق ژل و بوتاکس و …. بهره مند شوید.

 

عضویت پزشکان

 

مراجعه به بهترین دکتر ریش و سبیل تهران اهمیت ویژهای در نتیجه نهایی دارد پس بهتر است در انتخاب کلینیک معتبر کاشت ریش تهران دقت کافی داشته باشید و از لیست بالا کمک بگیرید.

 

هزینه کاشت ریش در تهران چقدر است؟

قیمت کاشت ریش و سبیل در تهران برای تمامی افراد یکسان نیست و با توجه به شرایط آن‌ها ممکن است افزایش و یا کاهش پیدا کند. در واقع می‌توان گفت که، هزینه کاشت ریش به عوامل مختلفی بستگی دارد که بر اساس آن‌ها هزینه دقیق تعیین می‌شود. این فاکتورهای مهم به شرح زیر می‌باشند:

 • میزان دستمزد بهترین دکتر کاشت ریش در تهران
 • هزینه کلینیک و یا اتاق عمل
 • نوع تکنیک جراحی کاشت ریش
 • میزان تراکم ریش و سبیل
 • بانک مو ضعیف و یا قوی

قیمت کاشت ریش و سبیل در تهران

به صورت کلی می‌توان قیمت کاشت ریش در تهران سال ۱۴۰۲ را در حدود ۵ میلیون تومان به بالا در نظر گرفت. این قیمت بر اساس اینکه جراحی کاشت ریش و سبیل همزمان انجام شود یا خیر نیز می‌تواند تغییر یابد.

توجه داشته باشید که قیمت ذکر شده در این مقاله تقریبی است و برای اطلاع از هزینه نهایی جراحی کاشت ریش خود بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

مراحل کاشت ریش در تهران

برای انجام این جراحی در ابتدا بایستی به بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران مراجعه نمایید تا معاینات لازم برای شما انجام گیرد. پس از آن مراحل زیر طی می‌شود:

۱- در جلسه مشاوره باید ذر مورد تمامی خواسته‌ها و توقعات خود از نتیجه عمل با پزشک صحبت نمایید.

۲- سپس بایستی آزمایشات و عکس‌های تجویز شده را انجام داده و نتیجه را به پزشک خود تحویل بدهید.

۳- انجام این عمل با کمک بی حسی موضعی بر روی ناحیه کاشت و برداشت صورت می‌گیرد.

۴- بانک مو مناسب برای برداشت فولیکول‌ها از روی سر تعیین شده و گرافت‌های مناسب برداشت می‌شوند.

۵- پس از برداشت فولیکول‌ها با کمک میکروسکوپ بررسی می‌شوند تا بهترین و مقاوم ترین آن‌ها انتخاب گردد.

۶- در نهایت با دقت بسیار بالا و حساسیت زیاد این فولیکول‌ها در ناحیه ریش و سبیل کاشته می‌شوند.

 

عضویت پزشکان

 

دلایل عدم رشد یا ریزش ریش در آقایان

ریش آقایان ممکن است به دلایل مختلف کم پشت باشد و یا رشد کافی پیدا نکرده باشد. در واقع عوامل بسیاری هستند که بر روی این مسئله تاثیرگذار می‌باشند. در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

 • برهم خوردن تعادل هورمون‌ها
 • عدم داشتن رژیم غذایی سالم
 • دلایل مادرزادی و یا ژنتیکی
 • داشتن استرس زیاد در طی زندگی
 • وجود بیماری‌های زمینه‌ای

کلینیک کاشت ریش در تهران

 

تفاوت کاشت مو و کاشت ریش در تهران

شیوه کلی جراحی کاشت مو و کاشت ریش همانند یکدیگر است، به این منظور که در هر دو روش بایستی فولیکول‌های مناسب از ناحیه اهداکننده برداشته شود و پس از انجام بررسی‌های لازم در ناحیه گیرنده پیوند زده شوند. اما از تفاوت‌های عمده این دو می‌توان به این موضوع اشاره کرد که در کاشت ریش بایستی در ابتدا طرح دلخواه متناسب با صورت کشیده شده و سپس فرایند پیوند مو صورت گیرد. همچنین توزیع گرافت‌های استخراج شده در ناحیه ریش پراکنده تر از مو سر می‌باشد.

 

روش‌های کاشت ریش و سبیل در تهران

پیوند ریش که توسط بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران انجام می‌گیرد می‌تواند بر اساس شرایط بیمار در انواع مختلفی باشد. این روش ‌ا به شرح زیر هستند:

کاشت ریش به روش FUT

یکی از مرسوم ترین روش‌های کاشت ریش و سبیل در تهران، تکنیک کاشت FUT است. برای انجام این روش فولیکول‌های مناسب به صورت نواری شکل از بانک مو برداشته می‌شوند و سپس با بررسی‌های لازم مناسب‌ترین آن‌ها انتخاب می‌گردند. این روش از جراحی کمک می‌کند تا ریش و سبیل پرتراکم‌تری داشته باشید، اما به دلیل ایجاد برش بیشتر در بانک مو نیاز به دوران نقاهت طولانی‌تری خواهد داشت.

کاشت ریش به روش SUT

انجام این روش از کاشت ریش با کمک تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته و به روز صورت می‌گیرد. به این صورت که فولیکول‌های مو با دقت و حساسیت بسیار بالا و بدون نیاز به ایجاد برش‌های بسیار و یا خونریزی برداشته می‌شود. نتیجه این روش رسیدن به ریش و سبیل پرتراکم و طبیعی است چرا که فولیکول‌ها بدون هیچ آسیبی استخراج می‌شوند.

کاشت ریش به روش FUE

در این روش با استفاده از ابزارهای پیشرفته فولیکول‌های مو را از ناحیه اهدا کننده استخراج می‌کنند. از آنجایی که کمترین میزان جراحت به ناحیه پیوند دهنده وارد می‌شود، این روش کم تهاجمی بوده و دارای دوره نقاهت کوتاهی می‌باشد.

کاشت ریش به روش FIT

در این روش از کاشت مو، فولیکوهای مناسب از ناحیه بانک به صورت واحدی و با دقت و ظرافت بسیار بالا برداشته می‌شوند. سپس با انجام بررسی‌های ازم و جداسازی گرافت‌ها در ناحیه گیرنده و یا همان ریش و سبیل پیوند زده می‌شود. انتخاب بهترین دکتر کاشت ریش در تهران اهمیت ویژه‌ای در نتیجه نهایی دارد پس در انتخاب آن دقت کافی داشته باشید.

 

مدت زمان کاشت ریش و سبیل در تهران چقدر است؟

مدت زمان عمل کاشت ریش در تهران به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌تواند باعث افزایش و یا کاهش طول مدت عمل گردد. برخی از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر روی زمان جراحی کاشت ریش در تهران به شرح زیر هستند:

 • میزان فولیکول‌های مناسب برای استخراج
 • میزان تراکم مورد نیاز ریش و سبیل
 • نوع طراحی ریش بر روی صورت
 • نوع تکنیک جراحی

علاوه بر این، می‌توان گفت که روش‌های قدیمی مانند تکنیک FUE نسبت به روش‌های جدیدتر کاشت ریش مانند تکنیک SUT به مدت زمان کمتری برای انجام جراحی کاشت ریش احتیاج دارد. به صورت کلی باید گفت که معمولا انجام کاشت ریش در تهران در طی یک جلسه و در مدت زمانی کمتر از ۱۰ ساعت صورت می‌گیرد.

 

عضویت پزشکان

 

مزایای کاشت سبیل در تهران

انجام جراحی پیوند ریش زمانی که در بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران انجام گیرد می‌تواند با مزایای بسیاری همچون موارد زیر همراه باشد:

 • دارای ماندگاری دائمی
 • دارای دوران نقاهت کوتاه
 • داشتن چهره‌ای جذاب
 • افزایش اعتماد به نفس

بهترین مرکز کاشت ریش و سبیل در تهران

 

عضویت پزشکان

 

سن مناسب برای کاشت ریش چه زمانی می‌باشد؟

بهترین سن برای کاشت ریش، سن پس از دوران بلوغ می‌باشد. در واقع زمانی که مردان سن بلوغ خود را به طور کامل گذرانده باشند و با کم پشتی در ریش‌های خود مواجه شده باشند، می‌توانند برای انجام این جراحی اقدام کند. معمولا پزشکان سن مناسب جراحی کاشت ریش در تهران را ۲۵ تا ۲۷ سالگی در نظر گرفته‌اند.

 

کاشت ریش و سبیل به روش میکروگرافت

این تکنیک از کاشت ریش برای کسانی مناسب است که دارای بانک مو قوی بر روی سر و یا حتی بدن خود نیستند. در واقع این روش توسط جدیدترین و به روز ترین ابزارهای استخراج فولیکول‌های مناسب مو بدون وارد شدن هیچ گونه آسیب و یا جراحتی انجام می‌شود. از این رو با کمک جراحی کاشت ریش میکروگرافت می‌توانید به ریش و سبیل پرتراکم و با کمترین آسیب دست پیدا کنید. هزینه ی کاشت ریش و سبیل به روش میکروگرافت مناسب می‌باشد که پس از معاینه توسط پزشک به طور دقیق مشخص می‌شود.

 

نحوه رشد و رویش ریش و سبیل بعد کاشت چگونه است؟

پس از انجام جراحی کاشت ریش در تهران به صورت کامل و پیوند فولیکول‌ها به ناحیه ریش و سبیل، مرحله رشد موها آغاز می‌شود. در ابتدا بعد از گذشت سه هفته تا یک ماه فولیکول‌های کاشته شده وارد مرحله ریزش شده و پس از آن رویش مجدد موها نیز آغاز می‌شوند. مرحله رشد موها ممکن است چند ماه به طول انجامد از این رو برای مشاهده نتیجه نهایی جراحی خود بایستی صبور باشید.

بهترین مرکز کاشت ریش در تهران

 

عضویت پزشکان

 

کاشت ریش و سیبیل در تهران برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ریش و سبیل برای افرادی که دارای شرایط زیر هستند مناسب می‌باشد:

 • افرادی که دارای ریش و سبیل کم پشتی هستند.
 • کسانی که دارای موهای نامنظم در ناحیه ریش خود هستند.
 • افرادی که می‌خواهند با جراحی کاشت به ریش خود نظم بدهند.
 • افرادی که به دلیل ژنتیکی و یا مادرزادی، ریش آن‌ها کامل رشد نکرده است.

علاوه بر این موارد، فرد بایستی از نتیجه جراحی خود توقعات و خواسته‌های منطقی داشته باشد و شرایط جسمی و روحی لازم را برای انجام این عمل نیز داشته باشد.

 

اقدامات قبل از کاشت ریش تهران چیست؟

اقدامات قبل از عمل جراحی کاشت ریش در تهران از اهمیت بسیاری در برخوزداری از عمل راحت و رسیدن به نتیجه مطلوب برخوردار است. این نکات مهم به شرح زیر می‌باشند:

 • قبل ازجراحی به هیچ عنوان موهای خود را کوتاه نکنید و نتراشید. همچنین از رنگ کردن مو قبل از عمل پرهیز کنید.
 • در صورت تجویز آزمایش، آن‌ها را قبل از عمل انجام داده و نتیجه آن را به پزشک خود تحویل بدهید.
 • در صورتی که پزشک برای شما ورزش صورت تجویز کرده است آن‌ها را مطابق با دستور پزشک انجام بدهید.
 • به مدت حداقل دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مصرف دخانیات و الکل پرهیز کنید.

 

مراقبت‌های بعد کاشت ریش و سبیل در تهران

رعایت مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ریش و توجه به این نکات مهم می‌تواند در طی دوران نقاهت کوتاه‌تر و راحت‌تر به شما کمک بسیاری کند. این موارد مهم به شرح زیر می‌باشند:

 • زخم‌ها و دمل‌های بوجود آمده بعد از جراحی کاشت ریش را به هیچ عنوان دست کاری نکنید و آن‌ها را نکنید.
 • با استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده که توسط پزشک تجویز شده، محل زخم‌ها را شست و شو بدهید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید تا از بروز عفونت و در بعد از عمل جلوگیری شود.
 • بعد از دو روز می‌توانید به حمام بروید و یا دست و صورت خود را با احتیاط کامل بشویید.
 • به مدت چند روز بعد از عمل استراحت کنید و از انجام فعالیت سنگین خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید خودداری کنید.

 

عضویت پزشکان

 

عوامل موثر بر هزینه‌های کاشت ریش در تهران

فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند هزینه کاشت ریش در تهران را تحت تاثیر خود قرار بدهند. در ادامه به توضیح کامل در خصوص این موارد پرداخته شده است:

میزان هزینه کلینیک و یا دستمزد پزشک

هزینه کلینیک‌های مختلف متفاوت است و بر اساس میزان خدماتی که بیماران خود ارائه می‌دهند و همچنین برخورداری و یا عدم برخورداری از تجهیزات و امکانات پیشرفته و به روز می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

میزان تراکم مورد نیاز برای کاشت ریش

هر چه ریش نیاز به تراکم بیشتری داشته باشد، به این معنی است که نیاز به صرف و وقت بسیاری برای انجام عمل احتیاج دارد. از این رو بایستی فولیکول‌های مو بیشتری نیز از ناحیه سر برداشته و به ناحیه گیرنده پیوند زده شود. در نتیجه می‌توان گفت که میزان تراکم مو در ریش و سبیل از عوامل موثر بر روی هزینه کاشت ریش می‌باشد.

انجام همزمان کاشت ریش و سبیل

در صورتی که فرد تمایل داشته باشد که انجام جراحی ریش و سبیل خود را به صورت همزمان انجام بدهد، به طور قطع هزینه آن نسبت به عمل ریش تنها و یا سبیل افزایش پیدا خواهد کرد.

نوع تکنیک جراحی کاشت ریش

تکنیک‌های مختلفی برای کاشت ریش در تهران وجود دارد که بر اساس نیاز بیمار بهترین نوع ان انتخاب می‌شود. هزینه تکنیک جراحی بر اساس نیاز به تجهیزات پیشرفته، میزان زمان مورد نیاز برای انجام جراحی و همچنین میزان تخصص مورد نیاز پزشک می‌تواند متفاوت باشد.

عکس کاشت ریش

 

عوارض کاشت ریش و سبیل در تهران چیست؟

جراحی کاشت ریش و سبیل در تهران به دلیل کم تهاجمی بودن جراحی از عوارض بسیار کمی برخوردار است. اما در برخی از مواقع ممکن است فرد شاهد عوارضی همچون موارد زیر باشد:

 • عدم رسیدن به فرم و حالت دلخواه
 • عدم رشد کامل فولیکول‌های مو
 • بروز درد و یا بی حسی
 • وجودی کمی التهاب

برای اینکه بتوانید احتمال بروز چنین مشکلاتی را به حداقل برسانید بایستی برای انجام این جراحی به بهترین کلینیک کاشت ریش در تهران مراجعه نمایید.

 

عضویت پزشکان

 

سوالات متداول کاشت ریش

۱- ایا کاشت ریش روشی ماندگار و دائمی است؟

کاشت ریش و سبیل به عنوان یک جراحی با نتایج ماندگار و دائمی شناخته می‌شود، چرا که موهای کاشته شده در ناحیه مورد نظر مانند مو طبیعی رشد پیدا می‌کنند. از این رو می‌توان گفت که جراحی پیوند ریش کاملا ماندگار و دائمی می‌باشد.

۲- نحوه اصلاح بعد کاشت ریش در تهران چگونه است؟

به مدت حداقل سه ماه بعد از عمل و تا زمانی که فولیکول‌های مو کاملا رشد پیدا نکرده‌اند از کوتاه کردن ریش خود با کمک تیغ و یا ماشین اصلاح خودداری کنید. استفاده از تیغ و یا ماشین اصلاح می‌تواند به فولیکول‌های مو در حال رشد آسیب وارد کند، از این رو در صورت ضرورت برای کوتاه کردن ریش‌های خود بهتر است از قیچی کمک بگیرید.

۳- دوره نقاهت و ریکاوری بعد کاشت ریش چقدر می‌باشد؟

دوره نقاهت بعد از عمل کاشت ریش از اهمیت بسیار بالایی در رسیدن به نتیجه ایده آل برخوردار است. در طی این مدت زمان فرد ممکن است با کمی التهاب و قرمزی در ناحیه ریش‌های خود مواجه شود. همچنین بعد از گذشت چند روز موهای پیوند زده شده ریزش پیدا می‌کنند و بعد از گذشت مدتی رشد آن‌ها به طور کامل آغاز می‌شود. فرد می‌تواند بعد از گذشت چند روز برای انجام کارها و فعالیت روزمره خود اقدام نماید.

۴- چگونه بهترین متخصص کاشت ریش در تهران را پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید از نتیجه عمل خود رضایت کامل داشته باشید بایستی به بهترین کلینیک کاشت ریش و سبیل در تهران مراجعه نمایید. اما چگونه می‌توان یک پزشک خوب برای انجام این عمل پیدا کرد؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که فرد برای انتخاب دکتر مورد نظر خود می‌تواند از طریق روش‌های زیر کمک بگیرد:

 • مراجعه حضوری به کلینیک
 • جست و جو در اینترنت
 • پرس و جو از آَشنایان

از آنجایی که استفاده از این راهکارها نیاز به صرف زمان و وقت بسیار و در برخی از مواقع هزینه بالایی دارد، از این رو برای راحتی بیشتر و صرف مدت زمان کوتاه‌تر در انتخاب پزشک خود می‌توانید از لیست کلینیک‌های معرفی شده در این مقاله کمک بگیرید و با مشاورین ما در پزشک ۲۴ نیز در ارتباط باشید.

۵- برای رشد ریش به چه دکتری مراجعه کنیم؟

شما می‌توانید برای کاشت و تقویت ریش های خود به دکترها و کلینیک‌های معرفی شده در این مقاله مراجعه کرده و معاینه شوید.

 

منابع: پزشک ۲۴، healthline

۲ نظر

 1. خسته نباشن، عالی، مفید..واقعا ممنون

  • مشاور پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   خیلی خوشحالیم که از پزشک ۲۴ رضایت دارید و ممنون از شما که نظر خود را با ما به اشتراک گذاشتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.