لوگو پزشک24
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

هزینه ارتودنسی نامرئی در تهران + بهترین دندانپزشک

هزینه ارتودنسی نامرئی در تهران حدودا از 14 میلیون شروع می شود. بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران با توجه به میزان رضایت مراجعه کنندگان عبارتند از دکتر فرزین اصلانی، دکتر احسان مهریزی، دکتر مسعود داودیان، دکتر مرضیه مرساقیان و دکتر محمد بهناز.
بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران
فهرست مطالب

بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران چه کسی است؟ بسیاری از افراد به دلایل مختلف مانند شرایط اجتماعی و یا کاری آن‌ها ترجیه می‌دهند تا برای اصلاح ناهنجاری دندان‌های خود از ارتودنسی نامرئی استفاده نمایند. در واقع دیده شدن سیم و ابزارت ارتودنسی برای بسیاری از افراد ناخوشایند بوده و باعث خجالت آن‌ها می‌شود. از این رو می‌توانند از روشی موثر و کاربردی با عنوان ارتودنسی نامرئی برای انجام اینکار استفاده نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص ارتودنسی نامرئی و هزینه آن به صورت کامل توضیح بدهیم و علاوه بر آن به معرفی لیستی از بهترین متخصصین ارتودنسی در تهران نیز بپردازیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

ارتودنسی نامرئی دندان در تهران چیست؟

سیم کشی دندان اینویزیلاین در تهران ابزارهایی برای حرکت دادن و نظم بخشیدن به دندان‌هاست که قابل مشاهده نبوده و به عبارتی نامرئی هستند. این نوع از سیم کشی دندان خود نیز به چند دسته تقسیم می‌شود که بر اساس نیاز و شرایط بیمار و همچنین تشخیص بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران نوع مناسب آن انتخاب می‌گردد.

ارتودنسی نامرئی دندان در تهران

در واقع با کمک این روش می‌توانید به راحتی و در طول مدت زمان مشخصی به دندان‌هایی منظم و بدون ناهنجاری دست پیدا کنید. از این رو بایستی برای انجام  اینکار با پزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید تا بر اساس میزان ناهنجاری دندان‌های شما بهترین روش انتخاب گردد.

 

بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران کیست؟

برای یانکه بتوانید نتیجه ایده آل و رضایت بخشی را از درمان ارتودنسی خود دریافت کنید بایستی به بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران مراجعه نمایید. یک دندانپزشک خوب با ویژگی‌هایی که دارد می‌تواند تصمیم مناسبی را برای شیوه درمان شما بگیرد و در نهایت رضایت بیمار خود را به دست آورد. برخی از مهم ترین خصوصیات دندانپزشک ارتودنسی خوب در تهران به شرح زیر می‌باشد:

 • دارای تخصص و مدرک لازم در این زمینه باشد و از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشد.
 • رضایت مراجعین قبلی خود را به دست آورده باشد و نمونه کارهای ایده آلی داشته باشد.
 • از اخلاق حرفه‌ای و دلسوزانه برخوردار باشد و با صبر و شکیبایی به بیمار خود گوش بدهد.
 • از متدها و روش‌های جدید و به روز آگاهی داشته باشد و از تکنیک‌های پیشرفته استفاده کند.

از آنجایی که پیدا کردن یک دندانپزشک با چنین ویژگی‌هایی کاری سخت و زمان بر است ما برای راحتی شما لیستی از بهترین متخصصین ارتودنسی نامرئی در تهران را همراه با چند نمونه کار از این دندانپزشکان آورده‌ایم که در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

دکتر فرزین اصلانی متخصص ارتودنسی در تهران

دکتر فرزین اصلانی متخصص ارتودنسی دندان و دارای فلوشیپ فوق تخصص ارتودنسی جراحی فک در تهران می‌باشند.

دکتر فرزین اصلانی متخصص ارتودنسی در تهران

ایشان دوره دندانپزشکی حرفه‌ای خود را در دانشکده دندانپزشکی بابل، دوره تخصص را در دانشگاه آزاد اصفهان در سال 1392 و در نهایت فلوشیپ فوق تخصص ارتودنسی فک را در دانشگاه شهید بهشتی تهران و در سال 1396 دریافت نمودند. ایشان همچنین استاد دانشگاه آزاد تهران نیز می‌باشند.

در ادامه می‌توانید چند نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر فرزین اصلانی در تهران را مشاهده نمایید:

نمونه کار ارنودنسی دکتر اصلانی 1

نمونه کار ارنودنسی دکتر اصلانی 2

نمونه کار ارنودنسی دکتر اصلانی 3

نمونه کار ارنودنسی دکتر اصلانی 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر احسان مهریزی متخصص ارتودنسی در تهران

دکتر احسان مهریزی دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در تهران می‌باشند.

دکتر احسان مهریزی متخصص ارتودنسی در تهران

ایشان دوره دندانپزشکی عمومی خود را در دانشگاه شهید بهشتی تهران و تخصص ارتودنسی را در دانشگاه شاهد تهران گذراندند. دکتر مهریزی عضو هیئت علمی و استادیار دانشگاه نیز بودند.

در ادامه می‌توانید چند نمونه ارتودنسی دندان دکتر احسان مهریزی در تهران را مشاهده نمایید:

نمونه کار ارنودنسی دکتر مهریزی 1

نمونه کار ارنودنسی دکتر مهریزی 2

نمونه کار ارنودنسی دکتر مهریزی 3

 

عضویت پزشکان

 

دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی در تهران

دکتر مسعود داودیان دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در تهران هستند.

دکتر مسعود داودیان متخصص ارتودنسی در تهران

ایشان دوره دندانپزشکی خود را با کسب رتبه 17 کشوری در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران گذراندند. از جمله افتخارات دکتر داودیان می توان به عضویت در بنیاد ملی نخبگان ایران در سال 1385 اشاره کرد.

در ادامه می‌توانید چند نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر مسعود داودیان در تهران را مشاهده نمایید:

نمونه کار ارنودنسی دکتر داودیان 1

نمونه کار ارنودنسی دکتر داودیان 2

نمونه کار ارنودنسی دکتر داودیان 3

 

عضویت پزشکان

 

دکتر مرضیه مرساقیان متخصص ارتودنسی در تهران

دکتر مرضیه مرساقیان دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در تهران هستند.

دکتر مرضیه مرساقیان متخصص ارتودنسی در تهران

ایشان دوره دندانپزشکی عمومی خود را در دانشگاه آزاد تهران گذراندند و پس از آن در سال 1395 موفق به دریافت بورد تخصص ارتودنسی خود از دانشکده دندانپزشکی قزوین شدند. ایشان استادیار و عضو هیئت علمی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه زنجان نیز می‌باشند.

در ادامه می‌توانید چند نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر مرساقیان در تهران را مشاهده نمایید:

نمونه کار ارنودنسی دکتر مرساقیان 1

نمونه کار ارنودنسی دکتر مرساقیان 2

نمونه کار ارنودنسی دکتر مرساقیان 3

نمونه کار ارنودنسی دکتر مرساقیان 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر محمد بهناز متخصص ارتودنسی در تهران

دکتر محمد بهناز دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در تهران هستند.

دکتر محمد بهناز متخصص ارتودنسی در تهران

ایشان دوره دندانپزشکی عمومی خود را در دانشگاه تهران و دوره تخصص ارتودنسی ار در دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی تهران گذراندند. ایشان هم اکنون استادیار دانشاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران می‌باشند.

در ادامه می‌توانید چند نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر محمد بهناز در تهران را مشاهده نمایید:

نمونه کار ارنودنسی دکتر بهناز 1

نمونه کار ارنودنسی دکتر بهناز 2

نمونه کار ارنودنسی دکتر بهناز 3

نمونه کار ارنودنسی دکتر بهناز 4

 

عضویت پزشکان

 

انواع ارتودنسی نامرئی در تهران چیست؟

ارتودنسی نامرئی دندان را می‌توان به چند دسته مختلف تقسیم نمود که نوع مناسب آن بر اساس شرایط بیمار و تشخیص پزشک متخصص انتخاب می‌شود. در ادامه به این موارد اشاره شده است:

ارتودنسی ثابت نامرئی

در این دسته از انواع ارتودنسی، ابزار و براکت‌های مورد استفاده برای ارتودنسی نامرئی ثابت بوده و در طول مدت درمان قابل برداشت نمی‌باشد. این نوع ارتودنسی خود نیز به دو دسته مختلف تقسیم می‌شود که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است:

ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال و یا پشت دندانی یکی از جدیدترین و به روزترین انواع ارتودنسی دندان است که در آن تمامی ابزار و براکت‌های ارتودنسی در پشت دندان نصب می‌شوند. انجام اینکار دشوار بوده و به تخصص و مهارت بالای پزشک نیاز دارد.

مراحل ارتودنسی نامرئی در تهران

ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی‌های سرامیکی با الاینرهای شفاف یکی دیگر از انواع ارتودنسی ثابت و نامرئی می‌باشد. در واقع این روش همانند تکنیک سنتی ارتودنسی است با این تفاوت که به جای استفاده از براکت‌ها و سیم‌های فلزی از براکت‌های شفاف و از جنس سرامیک استفاده می‌کنند. در برخی از مواقع سیم‌های استفاده شده در روش ارتودنسی نامرئی نیز شفاف می‌باشد.

ارتودنسی شفاف چیست

ارتودنسی متحرک نامرئی

یکی دیگر از انواع ارتودنسی‌های نامرئی، ارتودنسی متحرک نامرئی بوده که قابلیت برداشتن و استفاده مجدد آن وجود دارد. در واقع در این روش نیازی نیست که براکت‌های ارتودنسی به صورت دائمی در طول مدت زمان درمان بر روی دندان‌های شما قرار گیرند. برای انجام اینکار تنها در مدت زمان‌های مشخص بایستی از این ارتودنسی‌ها استفاده نمود. در ادامه به توضیح یک مورد از این نوع ارتودنسی نامرئی در تهران پرداخته شده است:

الاینرها

در این روش با استفاده از اسکن سه بعدی از دندان‌ها قالب گیری می‌شود و بر اساس آن‌ها الاینرهای شفاف و یا پلاک‌های شفاف و نامرئی تولید می‌گردند. برای انجام اینکار نیازی به نصب هیچ گونه سیمی بر روی دندان وجود ندارد و تنها با قرار دادن الاینرها بر روی دندان در طول مدت مشخص می‌توان به نتیجه مطلوب از آن دست یافت.

هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی

 

قیمت ارتودنسی نامرئی در تهران سال 1402 چقدر است؟

هزینه ارتودنسی نامرئی دندان برای افراد مختلف متفاوت بوده و با توجه به نوع تکنیک به کار رفته در این روش می‌تواند قیمت‌های مختلفی نیز در برداشته باشد. در واقع هزینه ارتودنسی نامرئی برای هر فرد و با توجه به فاکتورهای ذکر شده در ادامه می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند. در ادامه به عوامل مهم و موثر بر روی قیمت ارتودنسی نامرئی در تهران پرداخته شده است:

 • میزان هزینه دستمزد بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران
 • نوع ارتودنسی نامرئی به کار رفته برای رفع ناهنجاری دندان‌ها
 • میزان ناهنجاری و نامنظم بودن دندان‌های بیمار
 • طول دوره درمان

به صورت کلی هزینه ارتودنسی نامرئی در تهران را می‌توان به صورت جدولی زیر بیان کرد:

نوع ارتودنسی نامرئیقیمت برای هر فک (به تومان)
ارتودنسی نامرئی با الاینرهااز 14 میلیون تومان
براکت‌های سرامیکیاز 15 میلیون تومان
ارتودنسی لینگوال از 20 میلیون تومان

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده در جدول بالا تقریبی بوده و برای اطلاع دقیق از هزینه ارتودنسی نامرئی دندان سال 1402 خود بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

مراحل ارتودنسی نامرئی در تهران

برای انجام اینکار در ابتدا باید به بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران مراجعه نمایید و سپس مراحل زیر را طی کنید:

 • برای انجام این کار در ابتدا از دندان‌های بیمار قالب گرفته می‌شود که معمولا توسط یک اسکنر سه بعدی اینکار صورت می‌گیرد.
 • سپس الاینرها و یا پلاک‌های لازم بر اساس تعداد مراحل مورد نیاز برای درمان ساخته می‌شوند.
 • معمولا برای استفاده از هر پلاک به مدت زمانی حدود دو هفته نیاز دارد تا به اندازه مورد نظر تغییرات بر روی دندان‌ها صورت گیرد.
 • در واقع تعداد مراحل انججام ارتودنسی نامرئی و یا همان تعداد پلاک‌ها می‌توانند در نهایت به ایجاد تغییرات لازم منجر گردد.

مراحل توضیح داده شده در بالا مختص الاینرهای شفاف و متحرک ارتودنسی می‌باشد و برای انجام ارتودنسی نامرئی ثابت بایستی مراحل انجام ارتودنسی سنتی و معمولی را طی کنید.

 

کدام نوع ارتودنسی نامرئی بهتر است؟

با توجه به شرایط بیمار و میزان ناهنجاری دندان‌های وی می‌توان مناسب ترین نوع ارتودنسی را انتخاب نمود. در واقع زمانی که دندان‌های بیمار دارای ناهنجاری‌های محدودتری می‌باشد می‌توان از ارتودنسی متحرک استفاده نمود. اما باید بدانید که این روش برای زمانی که دندان‌های شما از بی نظمی و ناهنجاری بسیاری برخوردار است بایستی حتما از ارتودنسی ثابت استفاده نمایید.
همچنین توجه داشته باشید که استفاده از روش لینگوال برای انجام اینکار به دلیل دشواری در نصب ابزارها و پلاک‌های ارتودنسی بایستی به دندانپزشک با تخصص و مهارت بالا مراجعه نمایید.

بهترین دکتر ارتودنسی نامرئی دندان

 

ارتودنسی دندان نامرئی در تهران برای چه کسانی مناسب است؟

افراد با شرایط زیر بهترین گزینه برای انجام ارتودنسی نامرئی در تهران محسوب می‌شوند:

 • افرادی که دارای نامنظمی جزئی بر روی دندان‌های خود هستند.
 • افرادی که ترجیه می‌دهند تا براکت های ارتودنسی آن‌ها قابل مشاهده نباشد.
 • کسانی که از لحاظ موقعیت اجتماعی شرایط نصب براکت‌های فلزی را ندارند.

در واقع این روش برای تمامی افرادی که در موقعیت اجتماعی خاصی قرار دارند مانند بازیگران، خوانندگان و … و دارای ناهنجاری و نامنظمی بسیار جزئی بر روی دندان‌های خود هستند مناسب می‌باشد.

 

عضویت پزشکان

 

آیا از ارتودنسی نامرئی برای کودکان استفاده می‌شود؟

امکان استفاده از بریس‌های شفاف و یا نامرئی برای کودکان و یا نوجوانان نیز وجود دارد اما این مسئله به میزان ناهنجاری دندان‌های آن‌ها نیز بستگی دارد. گاهی اوقات ممکن است تا الاینرهای شفاف در طول مدت زمان بیشتری برای اعمال تغییرات مناسب بر روی دندان‌های کودکان قرار گیرد. از این رو بایستی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این مسئله با دندانپزشک متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

 

مزایای ارتودنسی شفاف چیست؟

برای اینکه بتوانید از مزایای ارتودنسی شفاف بهره مند شوید بایستی به بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران مراجعه نمایید. برخی از مزیت‌های ارتودنسی شفاف به شرح زیر می‌باشند:

 • رفع عیوب و ایرادات ظاهری دندان‌ها
 • شفاف هستند و قابل مشاهده نمی‌باشند.
 • محدودیت غذایی برای فرد ایجاد نمی‌کنند.
 • تمیز کردن آن‌ها کاری ساده و راحت است.
 • بهترین گزینه برای ارتودنسی در افراد مشهور است.
 • نیاز به تعداد جلسات کمتری برای ویزیت پزشک دارد.

انواع ارتودنسی نامرئی در تهران

 

مدت زمان ارتودنسي نامرئي در تهران چقدر است؟

طول مدت درمان برای افراد مختلف و با توجه به میزان ناهنجاری دندان‌های آن‌ها متفاوت بوده و به دوره درمان مختلفی نیاز دارد. به صورت کلی می‌توان گفت، در صورت استفاده مداوم و منظم از ارتودنسی نامرئی و یا الاینرهای شفاف طول مدت درمان در حدود یکسال می‌باشد.

 

معایب ارتودنسی نامرئی در تهران

 • این روش مناسب برای رفع ناهنجاری‌های گسترده دندان نمی‌باشد.
 • نسبت به روش سنتی و ارتودنسی فلزی نیاز به دوره درمان طولانی‌تری دارد.
 • احتمال گم شدن پلاک و یا الاینرهای شفاف در صورت عدم توجه کافی وجود دارد.
 • هزینه ارتودنسی نامرئی نسبت به ارتودنسی سنتی و یا فلزی بیشتر خواهد بود.
 • به دلیل نصب براکت‌ها در پشت دندان، دسترسی دکتر به آن‌ها به سختی امکانپذیر است.

 

مراقبت‌های بعد از ارتودنسی نامرئی در تهران

رعایت مراقبت‌های بعد از ارتودنسی نامرئی دندان در تهران از اهمیت بسیار بالایی در رسیدن به نتیجه مطلوب و ایده آل و همچنین کوتاه کردن طول دوره نقاهت برخوردار است. این مراقبت‌ها به شرح زیر می‌باشند:

 • در طول روز می‌توانید از دهانشویه استفاده کنید.
 • بهداشت دهان و دندان‌های خود را به صورت جدی رعایت نمایید.
 • در طول روز حتما مسواک بزنید و بعد از هر وعده غذایی از نخ دندان استفاده کنید.
 • از مصرف غذاهای سفت و خشک و یا شکستن آجیل با دندان‌های خود به شدت پرهیز نمایید.
 • در طول دوره درمان در زمان‌های تعیین شده برای انجام معاینات لازم توسط پزشک متخصص مراجعه نمایید.

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا

 

عضویت پزشکان

 

عوارض ارتودنسی نامرئی دندان تهران

در صورتی که ارتودنسی دندان‌های خود را توسط بهترین دندانپزشک ارتودنسی نامرئی در تهران انجام ندهید ممکن است با نارضایتی و نتایج نامطلوبی مواجه شوید. برخی از عوارض ارتودنسی دندان نامرئی به شرح زیر می‌باشند:

 • ایجاد درد و نارحتی خفیف بعد از نصب براکت‌ها
 • احتمال ایجاد زخم در صورت شکسته شدن سیم‌های ارتودنسی
 • احتمال بروز عفونت در لثه و ایجاد واکنش بدن نسبت به جسم خارجی
 • احتمال ایجاد لکه بر روی دندان‌ها به دلیل وجود ابزارهای ارتودنسی

 

سوالات متداول ارتودنسی نامرئی

1_ ایا متحرک نامرئی موجب پوسیدن دندان می‌شود؟

در صورتی که انجام ارتودنسی نامرئی دندان در تهران توسط پزشک با تجربه و متخصص در این زمینه صورت نگیرد می‌تواند به دلیل عدم استفاده از ابزارهای با کیفیت موجب پوسیده شدن دندان‌ها گردد. از این رو بایستی در زمان انتخاب دندانپزشک متخصص نهایت دقت را داشته باشید.

2_ آیا با ارتودنسی نامرئی دندان احساس درد دارید؟

در همان ابتدای استفاده از ارتودنسی نامرئی ممکن است فرد با کمی درد و یا نارحتی مواجه گردد که با مصرف مسکن می‌تواند آن را رفع نماید. علاوه بر این بروز درد بعد از ارتودنسی کوتاه مدت بوده و با گذشت بهبود پیدا می‌کند.

3_ ارتودنسی نامرئی موثرتر است یا ارتودنسی مرئی؟

ارتودنسی نامرئی برای مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که میزان ناهنجاری دندان‌ها جزئی و کم باشد. از این رو زمانی که دندان‌های بیمار به صورت گسترده‌ای نامنظم و نامرتب می‌باشد بایستی از ارتودنسی معمولا و یا مرئی برای بهبود و رفع این مشکل استفاده شود.

4_ چگونه بهترین دکتر ارتودنسی نامرئی دندان را انتخاب کنیم؟

انتخاب دندانپزشک متخصص خوب از بین پزشکان بسیاری که در این زمینه فعالیت دارند کاری سخت و زمان بر است. از این رو برای راحتی بیشتر و صرف زمان کمتر در انتخاب دندانپزشک متخصص می‌توانید از لیست پزشکان معرفی شده در این مقاله کمک بگیرید و با مشاورین ما در پزشک 24 در تماس باشید.

 

منابع: پزشک 24، webmd

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر