پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد

پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد + هزینه پولیش کامپوزیت دندان ۱۴۰۰

پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد با هدف صاف و براق کردن مینای دندان استفاده می‌شود. در واقع بایستی گفت، افرادی که دندان‌های خود را کامپوزیت کرده‌اند باید برای نگهداری از آن رعایت بهداشت دهان و دندان را یه صورت جدی در نظر بگیرند.
در صورتی که برای نگهداری از کامپوزیت خود مراقبت‌های لازم را انجام ندهید، پس از گذشت مدت زمانی باید برای پولیش کامپوزیت دندان به مطب دندانپزشک مراجعه نمایید.

پالیش کامپوزیت دندان

در واقع این تکنیک، همانند جرمگیری دندان است که با انجام آن به صورت دوره‌ای می‌توان جرم را از بین برد و حفاظت دندان را تضمین کرد.

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد بیشتر توضیح بدهیم و در مورد هزینه و مراحل انجام این کار نیز به صورت دقیق‌تر صحبت کنیم. در ادامه این مقاله همراه باشید:

برای دریافت ویزیت اولیه با بهترین دندانپزشکان متخصص کامپوزیت با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

ضرورت انجام پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد

یکی از روش‌های اصلاح صافی و زیبایی دندان پس از کامپوزیت ونیر انجام پولیش دندان است که با هدف زیبایی و سلامت دهان و دندان صورت می‌گیرد.
پولیش کامپوزیت دندان بایستی به صورت مداوم (معمولا سالی یکبار) انجام شود تا مشکلات کامپوزیت دندان همانند سوزش لثه، سایش بیشتر، پوسیدگی‌های مکرر، تجمع پلاک و نقص‌های کامپوزیت به مرور زمان به وجود نیاید.

ضرورت انجام پالیش بعد از کامپوزیت

از مراحل کامپوزیت دندان که می‌تواند باعث افزایش طول عمر و ماندگاری بیشتر آن شود، کانتورینگ، پولیشینگ، فینیشینگ و یا عملیات اتمام ترمیم دندان است که از اهمیت بسیار بالایی نیز برخوردار می‌باشد و می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت و ماندگاری کامپوزیت دندان‌های شما داشته باشد.
به همین دلیل باید برای انجام این مراحل به یک دندانپزشک متخصص خوب مراجعه کنید تا از مهارت لازم در این زمینه برخوردار باشد و از تجهیزات و تکنولوژی‌های جدید نیز استفاده کند.

موفقیت هرچه بیشتر کامپوزیت دندان جهت زیبایی و حفظ سلامت و همچنین طول عمر بیشتر، به کیفیت بالا در انجام مراحل پولیشینگ نیز بستگی دارد.

 

هزینه پولیش کامپوزیت دندان در مشهد چقدر است؟

هزینه پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد نسبت به سایر خدمات دندانپزشکی از مبلغ بسیار پایین‌تری برخوردار است. این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن می‌توان به تعداد دندان‌های کامپوزیت شده، تخصص و مهارت دندانپزشک، مواد مورد استفاده و … اشاره کرد.

به صورت کلی می‌توان گفت هزینه پولیش کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۰ برای هر فک و به صورت تقریبی برابر با ۲۵۰ هزار تومان است که البته با توجه به شرایط مختلف بیمار و فاکتورهای موثر بر روی هزینه می‌تواند افزایش و یا کاهش یابد.

نمونه پالیش کامپوزیت دندان در مشهد

 

برای مطالعه بیشتر در مورد کامپوزیت ونیر و همچنین اطلاع از هزینه‌های آن و مشاهده لیستی از بهترین دندانپزشکان کامپوزیت در مشهد بر روی مقاله “بهترین دندانپزشک کامپوزیت در مشهد” کلیک کنید.

 

مراحل انجام پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد

پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد پس از اتصال مواد کامپوزیت بر روی دندان، به دو صورت تک مرحله‌ای و یا چند مرحله‌ای انجام می‌گیرد، که در زیر به توضیح بیشتر آن پرداخته‌ایم:

پالیش کامپوزیت تک مرحله‌ای: در این نوع از پالیش کامپوزیت برای انجام اینکار از پالیشرهای الماس استفاده می‌شود که مدت زمان لازم را برای انجام کامپوزیت دندان به حداقل می‌رساند.

پالیش کامپوزیت چند مرحله‌ای: اما در این نوع از پولیش کامپوزیت دندان تمامی مراحل کانتورینگ، فینیشینگ و پولیشینگ به صورت جداگانه و با ابزارهای مخصوص به آن انجام می‌شود.

مراحل انجام پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد

معمولا پالیش کامپوزیت چند مرحله‌ای نسبت به پالیش کامپوزیت تک مرحله‌ای از زیبایی و ماندگاری بیشتری برخوردار است.

 

علت تغییر رنگ کامپوزیت دندان با گذشت زمان چیست؟

عواملی هستند که می‌توانند باعث افزایش احتمال زرد شدن و یا لکه شدن دندان‌های کامپوزیت شده شما شود. برخی از این عوامل به صورت زیر می‌باشد:

استفاده از پولیش نامناسب: در پایان جرمگیری برخی از دندانپزشکان برای براق شدن کامپوزیت‌های شما از پولیش‌هایی استفاده می‌کنند که به مینای دندان آسیبی وارد نمی‌کند اما می‌تواند باعث خراش روکش‌های کامپوزیتی شود.

استفاده از دهان‌شویه: برخی از دهان‌شویه‌ها حاوی الکل هستند که باعث نرم شدن کامپوزیت دندان و در نهایت افزایش احتمال لک شدن و یا خراشیده شدن آن‌ها می‌شود.

برخی از خمیردندان‌ها: برخی از خمیردندان‌ها به دلیل موادی که در ترکیبات آن وجود دارد باعث می‌شود تا خراش‌های ریزی بر روی کامپوزیت به وجود آید، که در نتیجه آن جذب لکه‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

علت تغییر رنگ کامپوزیت دندان

پس از انجام کامپوزیت ونیر برای افزایش طول عمر و ماندگاری بیشتر بهتر است در استفاده از مواد ساینده ونیر دندان بیشتر مراقب باشید.

 

فواید استفاده از پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد

پولیش کامپوزیت دندان می‌تواند دارای مزیت‌های بسیاری باشد که به برخی از آن‌ها در زیر اشاره کرده‌ایم:

  • رفع خراش‌های ایجاد شده بر روی کامپوزیت دندان
  • رفع لکه و یا زردی ایجاد شده بر روی سطح دندان
  • اصلاح بد رنگی کامپوزیت دندان
  • از بین بردن زبری سطح دندان

نمونه پالیش کامپوزیت دندان 1

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص پالیش کامپوزیت دندان در مشهد با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مراقبت‌های لازم پس از انجام کامپوزیت دندان

با رعایت مراقبت‌های لازم بعد از انجام کامپوزیت دندان، می‌توانید تا حد زیادی از تغییر رنگ و حتی لب پریدگی آن جلوگیری کنید. همچنین رعایت این نکات می‌تواند باعث افزایش طول عمر و ماندگاری بیشتر کامپوزیت دندان‌های شما گردد.

نمونه پالیشینگ کامپوزیت

با رعایت مراقبت‌های لازم بعد از کامپوزیت دندان علاوه بر اینکه می‌توانید به حفظ سلامت و زیبایی دندان‌های خود کمک کنید، باعث می‌شوید تا هزینه‌های اضافه بعد از آن را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است:

  • استفاده از مسواک نرم و مناسب برای جلوگیری از خراشیدگی سطح دندان و یا تغییر رنگ کامپوزیت
  • عدم استفاده از مواد غذایی و خوراکی‌های رنگی مانند قهوه و یا نوشابه‌های گازدار و همچنین احتناب از کشیدن سیگار بعد از انجام کامپوزیت
  • انجام جرمگیری دوره‌ای دندان‌ها برای جلوگیری از تجمع رسوبات و رنگ‌ها در اطراف پلاک‌های دندان
  • عدم استفاده از خوراکی‌های سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد مانند آجیل‌ها و …

نمونه پالیش کامپوزیت ونیر در مشهد

نکته مهمی که در آخر باید به آن اشاره کنیم این است که، به دلیل ظرافت بسیار کامپوزیت دندان و حساسیت در طبیعی بودن و تناسب آن با سایر دندان‌ها، باید به دنبال بهترین دندانپزشک زیبایی در مشهد باشید تا بتوانید نتیجه ایده‌آل و دلخواه خود را به دست آورید.

 

سوالات متداول در مورد پالیش کامپوزیت دندان در مشهد

۱- زمانی که کامپوزیت ونیر دندان لکه‌دار و یا زرد رنگ شود چه کاری باید انجام بدهم؟

برای رفع این مشکل در ابتدا باید به یک دندانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه کنید تا علت اصلی لکه‌دار شدن ونیر دندان‌های شما مشخص شود. سپس در صورتی که پزشک تشخیص دهد برای اصلاح این مسئله باید پولیش کامپوزیت دندان انجام دهید، باید در اولین فرصت ممکن برای انجام این کار اقدام نمایید.

 

۲-  برای سفید شدن کامپوزیت ونیر می‌توان از جوش شیرین استفاده کرد؟

به دلیل خاصیت جوش شیرین، ممکن است پس از چند بار استفاده از آن باعث ایجاد خراش بر روی ونیرهای دندان خود شوید که در نهایت لکه‌ها را به خود جذب می‌کند. بهتر است از خمیر دندان مناسب که کمترین میزان سایش را برای دندان‌های شما دارد استفاده کنید.

 

برای دریافت ویزیت اولیه با بهترین دندانپزشکان متخصص کامپوزیت با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

منبع: پزشک ۲۴، cosmetic-dentistry

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *