Logo-Pezeshk24

هزینه کاشت ابرو طبیعی در سال 1403 چقدر است؟

هزینه کاشت ابرو
فهرست مطالب

کاشت ابرو یک روش کاملا دائمی برای پر کردن و فرم دهی ابروهای کم پشت و یا از دست رفته می‌باشد که امروزه توانسته در بین خانم‌ها و حتی اقایان جایگاه ویژه‌ای برای خود به دست آورد. هزینه کاشت ابرو یکی از فاکتورهای مهم در زمان جراحی و انتخاب پزشک متخصص برای انجام این کار است که نیاز به داشتن اطلاعات کافی در این زمینه دارد.

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد قیمت کاشت ابرو، عوامل موثر بر آن و هزینه انواع روش‌های کاشت ابرو طبیعی بیشتر توضیح بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

کاشت ابرو

 

هزینه کاشت ابرو در سال 1403 چقدر است؟

کاشت ابرو یک عمل جراحی ایمن و کم خطر است که به کمک آن می‌توان به فرم ایده آل ابروهای خود رسید. به دلیل طبیعی بودن ابروها بعد از جراحی و ماندگاری دائمی آن افراد بسیاری متقاضی انجام این جراحی هستند. اما در زمان اقدام به جراحی کاشت ابرو نکته مهمی که مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار می‌گیرد هزینه کاشت ابرو است که بر اساس آن می‌توانند پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمایند.

هزینه کاشت ابرو

قیمت کاشت ابرو طبیعی برای افراد مختلف متفاوت است و این به دلیل عوامل مختلفی است که بر روی هزینه کاشت ابرو تاثیرگذار می‌باشند. به صورت کلی می‌توان هزینه کاشت ابرو در سال 1403 را در حدود 8 میلیون به بالا در نظر گرفت.

 

عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو چیست؟

فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند قیمت کاشت ابرو را تحت تاثیر خود قرار بدهند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

روش کاشت ابرو

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت جراحی کاشت ابروی طبیعی، روش کاشت ابرو است که می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی هزینه این عمل بگذارد. تکنیک‌های بسیاری برای عمل کاشت ابرو وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با توجه به زمان‌بر بودن و میزان استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته می‌توانند قیمت‌های متفاوتی را در برگیرند.

روش کاشت ابرو

مدل ابرو

مدل ابرو یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کاشت ابرو است به این صورت که هر چه پهنی ابرو، میزان پرپشت بودن آن و یا قد ابرو بیشتر باشد هزینه بالاتری را در برمی‌گیرد. این به دلیل افزایش زمان جراحی و نیاز به تعداد تارهای مو بیشتر برای استخراج و کاشت فولیکول‌های مو می‌باشد.

محل جغرافیایی کلینیک

منطقه جغرافیایی کلینیک و یا مطب پزشک می‌تواند از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت ابرو طبیعی باشد. همان طور که واضح است قیمت جراحی کاشت ابرو در شهرهای بزرگتر به دلیل برخورداری از تجهیزات و دستگاه‌های پیشرفته نسبت به شهرهای کوچکتر بیشتر است. همچنین این مسئله را می‌توان برای نواحی مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت.

عمل جراحی کاشت ابرو

 

دستمزد و مهارت پزشک

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کاشت ابرو میزان دستمزد پزشک است که با توجه به تخصص و مهارتی که در این زمینه دارد می‌تواند هزینه متفاوتی داشته باشد. به طور قطع یک پزشک با تجربه بالا و ماهر هزینه بالاتری نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه دریافت می‌کند.

مهارت پزشک متخصص کاشت ابرو

تعداد گرافت‌های مورد نیاز

تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای کاشت ابرو به مدل ابرو و میزان پهن بودن آن بستگی دارد. در واقع هرچه فرم ابروی مورد نظر پهن‌تر و بلندتر باشد باعث می‌شود تا تعداد گرافت‌های بیشتری برای کاشت احتیاج داشته باشد، در نتیجه قیمت جراحی کاشت ابرو نیز افزایش پیدا می‌کند.

جراحی کاشت ابرو

گرافت های برداشته شده کاشت ابرو

 

هزینه انواع روش‌های کاشت ابرو طبیعی

روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که هر کدام از آن‌ها با توجه به میزان زمانی که برای جراحی احتیاج دارد و همچنین میزان دخالت انسان و یا دستگاه‌های پیشرفته می‌تواند هزینه‌های متفاوتی نیز داشته باشند. در ادامه به توضیح این روش‌ها و هزینه آن‌ها پرداخته شده است:

هزینه روش کاشت ابرو FUT

یکی از قدیمی‌ترین انواع روش‌های کاشت ابرو طبیعی، کاشت ابرو به روش FUT است که در آن برای برداشت گرافت‌ها یک برش نواری در ناحیه بانک مو که دارای موهای ظریف و شبیه به ابرو می‌باشد ایجاد می‌شود. سپس فولیکول‌های مناسب و مقاوم در برابر ریزش پس از بررسی‌های لازم انتخاب شده و در ناحیه مورد نظر از ابروها کاشته می‌شوند.

هزینه کاشت ابرو به روش FUT

از آنجایی که روش کاشت ابرو FUT به عنوان یک روش تهاجمی شناخته می‌شود به همین دلیل معمولا پزشکان از آن برای جراحی کاشت ابرو استفاده نمی‌کنند.

 

هزینه روش کاشت FUE

در ابن روش از ابزارهای دقیق و با قطری کمتر از یک میلیمتر برای برداشت گرافت‌ها استفاده می‌شود به همین دلیل دیگر جای زخم و اسکار بر روی سر باقی نمی‌ماند اما نیاز به دقت بالاتری برای برداشت گرافت‌های مناسب مو دارد.  در این تکنیک به دلیل استفاده از ابزارهای پیشرفته برای کاشت ابرو قیمت آن نسبت به روش کاشت ابرو FUT بیشتر خواهد بود.

کاشت ابرو به روش FUE

 

هزینه روش کاشت ابرو SFUE

این نوع جراحی تقریبا همانند روش کاشت ابرو FUE است با این تفاوت که از ابزارهای پیشرفته‌تری برای کاشت ابرو استفاده می‌شود. نتیاج به دست آمده از تکنیک کاشت مو SFUE کاملا طبیعی بوده و پس از جراحی نیز جای هیچگونه زخمی بر روی نواحی برداشت مو باقی نمی‌ماند.

 

هزینه روش کاشت SUT

کاشت ابرو به روش SUT به عنوان یکی از محبوب‌ترین تکنیک‌های جراحی کاشت ابرو شناخته می‌شود، به این دلیل که با استفاده از ابزارهای کاملا پیشرفته و به روز باعث ایجاد ابروهایی کاملا طبیعی و با دوران نقاهت بسیار کوتاه می‌گردد. این نوع از جراحی نیز بدون هیچ گونه خونریزی و باقی ماندن جای زخم و اسکار انجام می‌شود.

قیمت کاشت ابرو SUT

 

عضویت پزشکان

 

هزینه‌های قبل و بعد کاشت ابرو چقدر است؟

علاوه بر هزینه کاشت ابرو، هزینه‌های دیگری نیز با عنوان هزینه قبل و بعد از کاشت ابرو وجود دارد که برخی از این موارد به شرح زیر می‌باشند:

هزینه آزمایشات قبل از عمل

هزینه ویزیت‌های مشاوره

هزینه داروهای تجویز شده

آزمایشات تجویز شده توسط پزشک معمولا شامل آزمایش خون، آزمایش هپاتیت، قند خون، تیروئید و … می‌باشد که به جهت اطمینان از سلامتی بیمار و میزان آمادگی وی برای انجام عمل تجویز می‌شود. آزمایشات تجویز شده قبل از عمل باییستی انجام شده و نتیجه آن به پزشک تحویل داده شود.

هزینه جراحی کاشت ابرو

 

آیا کاشت ابرو شامل بیمه می‌شود؟

از آنجایی که عمل کاشت ابرو به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود، در نتیجه هزینه کاشت ابرو تحت پوشش بیمه درمانی قرار نمی‌گیرد و فرد بایستی تمامی هزینه جراحی را پرداخت نماید. در برخی مواقع ممکن است به دلیل حوادثی همچون تصادف و یا آتش سوزی فرد ابروهای خود را از دست داده باشد، در این صورت ممکن است بیمه بخشی از هزینه‌های درمان کاشت ابرو را پرداخت کند.

هزینه کاشت ابرو با بیمه

 

علت ارزان بودن هزینه کاشت ابرو برخی کلینیک‌ها چیست؟

ممکن است تبلیغاتی با عنوان کاشت ابرو ارزان را در اینترنت و یا شبکه‌های اجتماعی مشاهده کرده باشید که این می‌تواند بسیار جذاب و فریبنده باشد. اما سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چرا این کلینیک‌ها با قیمت‌های بسیار پایین جراحی کاشت ابرو را انجام می‌دهند و آیا می‌توان به این نوع جراحی‌ها اعتماد کرد؟

برای پاسخ به این سوال علت و دلایل ارزانی کاشت ابرو در برخی از کلینیک‌ها را بیان کرده‌ایم:

  • کم تجربه و تازه کار بودن پزشک
  • عدم توجه کافی به کیفیت عمل
  • انجام جراحی‌های متعدد در طول روز
  • افزایش مراجعین و شلوغ نشان دادن مطب
  • عدم استفاده از تجهیزات و دستگاه‌های به روز

کاشت ابرو ارزان

به طور قطع نتایج به دست آمده از چنین جراحی‌هایی علاوه بر نارضایتی بیمار می‌تواند عوارض جبران ناپذیر بسیاری نیز به همراه داشته باشد. از این رو برای به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل از عمل بایستی کاشت ابرو با قیمت مناسب را توسط بهترین جراح انجام بدهید

 

منبع: پزشک24، healthline

4 1 رای
امتیازدهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات بیشتر