هزینه لیپوساکشن

هزینه لیپوساکشن در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

یکی از فاکتورهای بسیار مهم که قبل از اقدام به عمل لیپوساکشن بایستی به آن توجه کرد هزینه لیپوساکشن است. قیمت لیپوساکشن برای افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان یک هزینه ثابت و یکسانی را برای تمامی افراد در نظر گرفت.

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص هزینه جراحی لیپوساکشن و عوامل موثر بر روی آن، قیمت لیپوساکشن نواحی مختلف بدن و … نیز توضیح بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت عمل لیپوساکشن با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

هزینه لیپوساکشن در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت لیپوساکشن بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که تاثیر این فاکتورها بر قیمت جراحی برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد. از این رو نمی‌توان قیمت ثابتی را برای تمامی افراد در نظر گرفت. متقاضی بایستی به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه نماید تا پس از انجام بررسی و معاینات لازم و بر اساس نواحی مورد نظر برای جراحی، قیمت نهایی عمل تعیین گردد.

هزینه عمل لیپوساکشن سال 1401

به صورت کلی هزینه لیپوساکشن در سال ۱۴۰۱ را می‌توان از مبلغ ۱۰ میلیون تومان تا ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفت. این قیمت با توجه به تعداد نواحی مورد نظر برای جراحی و میزان حجم چربی اضافه می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

 

هزینه لیپوساکشن کل بدن چقدر است؟

قیمت جراحی لیپوساکشن در نواحی مختلف بدن متفاوت است و این نیز به میزان حجم چربی انباشت شده در این بخش‌ها بستگی دارد. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص این موارد پرداخته شده است:

هزینه لیپوساکشن شکم و پهلو

قیمت لیپوساکشن شکم و پهلو یکی از موارد بسیار شایع در جراحی پیکرتراشی است که اکثر خانم‌ها و آقایان برای انجام این عمل اقدام می‌کنند. قیمت این جراحی با توجه به فاکتورهای موثر بر روی آن می‌تواند در حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر باشد.

هزینه جراحی لیپو شکم

هززینه لیپوساکشن بازو

بازوها یکی از بخش‌های مهم بدن است که می‌تواند حجم چربی بسیاری را در خود انباشته کند به گونه‌ای که از بین بردن آن با کمک ورزش و رژیم‌های غذایی امکان پذیر نمی‌باشد. از این رو می‌توان برای از بین بردن چربی‌های اضافه در این ناحیه از لیپوساکشن بازو استفاده نمود که حدود قیمت آن ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان می‌باشد.

قیمت لیپوساکشن بازو

هزینه عمل لیپوساکشن سینه

لیپوساکشن سینه نیز یکی دیگر از انواع ساکشن چربی بدن می‌باشد که هم می‌تواند برای آقایان و هم خانم‌ها مورد استفاده قرار گیرد. حدود قیمت این جراحی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان متغیر می‌باشد که بر اساس فاکتورهای مختلف برای هر فرد می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

هزینه لیپوساکشن ران

قیمت این نوع جراحی نیز با توجه به فاکتوهای مختلفی که بر روی هزینه لیپوساکشن تاثیرگذار هستند تعیین می‌شوند. به صورت کلی می‌توان قیمت لیپوساکشن ران را در حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در نظر گرفت.

قیمت لیپو ران

هزینه لیپوساکشن ساق پا

لیپوساکشن ساق پا یکی دیگر از نواحی مورد نیاز برای انجام جراحی پیکرتراشی و حذف چربی‌های اضافه از این ناحیه است که می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی فرم ایده آل اندام شما داشته باشد. هزینه جراحی لیپوساکشن ساق پا نیز در حدود ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان است.

هزینه جراحی لیپوساکشن باسن

یکی دیگر از انواع جراحی لیپوساکشن محبوب در بین افراد، لیپوساکشن باسن است که این نیز می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی فرم بدن شما داشته باشد. هزینه لیپوساکشن باسن به صورت حدودی بین ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان متغیر است.

هزینه عمل لیپوساکشن صورت و غبغب

قیمت لیپوساکشن غبغب به عوامل مختلفی بستگی دارد و بر اساس این فاکتورها می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند. به صورت حدودی می‌توان هزینه عمل لیپوساکشن صورت و غبغب در سال ۱۴۰۱ را بین ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفت.

هزینه لیپوساکشن غبغب

 

عوامل موثر بر هزینه عمل لیپوساکشن در ایران

قیمت جراحی لیپوساکشن در ایران تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود به گونه‌ای که بر اساس آن هزینه جراحی برای هر فرد می‌تواند کاهش یا افزایش پیدا کند. این عوامل به شرح زیر هستند:

ناحیه جراحی

یکی از فاکتورهای بسیار تاثیرگذار بر روی هزینه لیپوساکشن، نواحی مورد نیاز برای انجام جراحی پیکرتراشی است. به عنوان مثال هزینه عمل لیپو شکم با هزینه جراحی لیپو بازو کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. از این رو ناحیه مورد نظر برای جراحی و میزان حجم چربی انباشته شده در این بخش می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه عمل لیپوساکشن داشته باشد.

میزان تخصص و مهارت جراح

از فاکتورهای موثر دیگر بر روی هزینه جراحی لیپوساکشن می‌توان به میزان تخصص و مهارت پزشک متخصص اشاره کرد. در واقع هر چه میزان تخصص و تجربه یک پزشک بالاتر باشد می‌تواند نتیجه بهتری را برای بیمار خود نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه رقم بزند. از این رو می‌توان گفت، جراحی که از تخصص و مهارت بالاتری برخوردار است می‌تواند هزینه بیشتری را برای عمل‌های خود دریافت کند.

تعداد اعضایی که نیاز به عمل دارد

تعداد نواحی مورد نیاز برای انجام جراحی تاثیر مستقیمی بر روی قیمت نهایی جراحی لیپوساکشن خواهد داشت. هر چه تعداد اعضای بدن که نیاز به عمل دارد بیشتر باشد به طور قطع هزینه بالاتری را برای جراحی پیکرتراشی احتیاج دارد.

هزینه مرکز جراحی

کلینیک و یا بیمارستان مورد نظر برای انجام جراحی لیپوساکشن می‌تواند بر روی قیمت عمل تاثیر بسیاری داشته باشد. انجام جراحی در کلینیک و یا بیمارستان‌های خصوصی به دلیل ارائه خدمات بیشتر به بیماران خود هزینه بالاتری را برای انجام جراحی نسبت به بیمارستان‌های دولتی دریافت می‌کنند.

محل سکونت

منطقه جغرافیایی مطب پزشک یکی دیگر از فاکتورهای مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت جراحی لیپوساکشن است. معمولا شهرهای بزرگ‌تر نسبت به شهرستان‌ها و یا شهرهای کوچک‌تر هزینه بالاتری را برای جراحی خود دریافت می‌کنند. این فاکتور را می‌توان برای مناطق مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه عمل ساکشن چربی شکم با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

هزینه روش‌های مختلف عمل لیپوساکشن

تکنیک‌های مختلفی برای انجام جراحی لیپوساکشن وجود دارد که هر کدام از آن‌ها بر اساس میزان تجهیزات، تخصص مورد نیاز و همچنین زمان عمل می‌تواند هزینه متفاوتی را در برداشته باشد. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص هزینه ساکشن برای روش‌های مختلف جراحی پرداخته شده است:

عمل لیپوساکشن قدرتی (دستگاه پال)

استفاده از دستگاه پال برای حذف چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدن یکی از بهترین روش‌های جراحی لیپوساکشن می‌باشد. در این نوع از جراحی با کمک ارتعاشات تولید شده به از بین بردن چربی‌های اضافه پرداخته می‌شود. معمولا نتیجه به دست آمده از این روش نسبت به روش‌های سنتی بهتر و ایده آل‌تر است، از این رو هزینه دریافتی برای این عمل نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه عمل لیپوساکشن با لیزر

در جراحی لیپوساکشن با لیزر امواجی با حرارت مشخص به ناحیه مورد نظر تابانده می‌شود و با ایجاد حرارت بر روی این نواحی چربی‌های اضافه شل و از بین می‌روند. هزینه عمل لیپو با لیزر نیز مانند سایر روش‌های جراحی با توجه به فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت عمل تعیین می‌شوند.

قیمت لیپوساکشن با لیزر

هزینه جراحی لیپوساکشن اولتراسونیک

در این تکنیک برای حذف چربی‌های اضافه از امواج فراصوت استفاده می‌شود. این امواج قدرت بسیار بالایی در از بین بردن بافت و سلول‌های چربی دارد. هزینه جراحی زیبایی لیپو اولتراسونیک پس از انجام معانیات و بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود.

 

هزینه لیپوساکشن در بیمارستان دولتی

قیمت لیپوساکشن در بیمارستان‌های خصوصی و یا کلینیک‌ها به دلیل ارائه خدمات بیشتر به بیماران خود معمولا نسبت به بیمارستان‌های دولتی بیشتر است، از این رو برخی از افراد برای پرداخت هزینه کمتر تمایل به انجام جراحی در بیمارستان دولتی را دارند.

عمل لیپوساکشن در بیمارستان دولتی

برای انجام اینکار قبل از جراحی بایستی مطمئن شوید که پزشک مورد نظر شما با بیمارستان‌های دولتی قرارداد دارد و در آنجا نیز عمل‌های خود را انجام می‌دهد. از این رو بهتر است در جلسه مشاوره با پزشک خود در این خصوص مشورت نمایید.

 

آیا هزینه عمل لیپوساکشن با بیمه امکان پذیر است؟

از آنجایی که عمل لیپوساکشن به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود در نتیجه بیمه هیچ گونه پوششی در مورد پرداخت هزینه این عمل نخواهد داشت و بیمار بایستی تمامی هزینه را خود پرداخت نماید.

 

منبع: پزشک ۲۴، wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.