Logo-Pezeshk24

دندانپزشکی بعد از عمل بینی؛ چند وقت بعد عمل بینی میشه دندانپزشکی رفت؟

دندانپزشکی بعد عمل بینی
فهرست مطالب

بهترین زمان مراجعه به دندانپزشکی بعد عمل بینی به موارد مختلف مانند نوع بینی، روش جراحی و نظر پزشک شما بستگی دارد. به طور میانگین زمان مناسب برای انجام اقدامات دندانپزشکی بعد عمل جراحی بینی باید حداقل 6 ماه صبر کنید تا بهبود کامل حاصل شود.
در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل در مورد بهترین زمان دندانپزشکی بعد از عمل بینی، اقدامات لازم برای کاهش دندان درد بعد از عمل بینی و مراقبت‌های لازم دندانپزشکی بعد جراحی بینی صحبت شده است. در ادامه با ما همراه باشید:

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

چند وقت بعد عمل بینی می توان به دندانپزشکی مراجعه کرد؟

بهتر است تا زمان بهبود کامل صبر کرده و سپس به دندانپزشکی مراجعه کنید. به طور کلی بهترین زمان انجام کار دندانپزشکی بعد از عمل بینی، به نوع خدمات نیز بستگی دارد که در ادامه به زمان مناسب آن اشاره شده است:

معاینه

برای اقدامات ساده مانند معاینه می‌توانید 4 هفته بعد عمل بینی مراجعه کنید.

جرم گیری

برای انجام اقداماتی مانند جرمگیری دندان باید حداقل 2 تا 4 ماه پس از عمل بینی مراجعه کنید. برای انجام جرمگیری به دلیل اینکه کل دهان باید به مدت طولانی باز باشد برای بینی مضر است، به همین دلیل باید برای انجام جرمگیری دندان صبوری کرده و در زمان مناسب به دندانپزشک مراجعه کنید.

کشیدن دندان بعد از عمل بینی

برای اقدامات تهاجمی مانند کشیدن دندان یا جراحی لثه باید 3 تا 6 ماه بعد عمل بینی به دندانپزشکی مراجعه کنید.

جراحی دندان عقل

برای کشیدن دندان عقل بعد از عمل بینی به دلیل ریشه نهفته و بلندی که دارد، با کل اجزای صورت در ارتباط است و باید برای جراحی دندان عقل حداقل تا 12 ماه بعد عمل بینی صبر کنید.

پرکردن دندان و ترمیم

بهترین زمان برای پر کردن و ترمیم دندان حداقل 5 ماه بعد عمل بینی است که ساختار بینی کامل شده باشد. با با توجه به موقعیت دندان و شرایط پوسیدگی، زمان مراجعه به دندانپزشکی برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد.

روکش دندان

روکش دندان برای محافظت از دندان پوسیده شده استفاده می‌شود که معمولا پس از عصب کشی دندان روی آن قرار می‌گیرد. اگر عصب کشی قبل عمل بینی انجام شده باشد، روکش دندان بعد از عمل بینی را می‌توانید حداقل 2 ماه بعد جراحی انجام دهید.  ولی در صورتی که عصب کشی دندان انجام نشده باشد حداقل تا 6 بعد جراحی بینی باید برای درمان ریشه صبر کنید.

عصب کشی دندان بعد از عمل بینی

عصب کشی یکی از اقدامات دشوار و پیچیده دندانپزشکی است که معمولا کل اجزای صورت و دندان‌های اطراف آن را درگیر می‌کند. بنابراین برای انجام عصب کشی بهتر است حداقل تا 6 ماه بعد جراحی بینی صبر کنید.

ارتودنسی بعد عمل بینی

چه مدت بعد عمل بینی می توان ارتودنسی کرد؟ یکی از سوالات مهم افرادی که جراحی بینی انجام دادند این است که چه زمانی برای ارتودنسی دندان‌های خود می‌توانند اقدام کنند. درمان ارتودنسی به منظور کم کردن فاصله و برطرف کردن بی‌نظمی دندان‌ها انجام می‌گیرد که به طور مستقیم با فک بالا و پایین در ارتباط است. بنابراین بهترین زمان برای انجام ارتودنسی دندان بعد عمل بینی حداقل 6 ماه بعد جراحی می‌باشد.

ایمپلنت دندان بعد عمل بینی

ایمپلنت دندان، روکش مصنوعی است که به جای دندان کشیده شده قرار داده می‌شود. اگر فردی به هر دلیلی یکی یا چند دندان خود را از دست بدهد با ایمپلنت دندان، می‌توان برای او جایگزین انجام داد. در بیشتر موارد برای انجام ایمپلنت دندان نیاز به جراحی استخوان فک و عملیات پیچیده دارد که به طور مستقیم با فک و دیگر اجزای صورت در ارتباط است. بنابراین بهترین زمان برای انجام ایمپلنت دندان بعد عمل بینی، حداقل 6 ماه است.

کامپوزیت و لمینت دندان بعد عمل بینی

برای زیبایی و ترمیم دندان‌های پوسیده، برطرف کردن فاصله و بی‌نظمی جزئی دندان‌ها از کامپوزیت ونیر نیز استفاده می‌شود. بهتر است برای انجام کامپوزیت ونیر و لمینت سرامیکی دندان حداقل 4 تا 6 ماه بعد عمل بینی صبر کنید.
اگر مشکل اورژانسی و یا دندان درد غیرقابل تحمل دارید با فورا به جراح خود مراجعه کرده تا زمان مناسب برای اقدامات دندانپزشکی را برای شما مشخص کند.

زمان مراجعه به دندانپزشکی بعد عمل بینی
زمان مراجعه به دندانپزشکی بعد جراحی بینی

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

درمان دندان درد بعد عمل بینی

با توجه به انجام جراحی بینی و ایجاد فشار به فک و دیگر اجزای صورت ممکن است برای برخی از دندان‌های خود احساس درد داشته باشید. بنابراین، بهتر است اقدامات زیر را برای تسکین دندان درد خود انجام دهید:

 • استفاده از مسواک نرم برای تمیز کردن دندان‌ها
 • استفاده از ژل یا دمنوش میخک برای تسکین درد دندان
 • مصرف دهانشویه به طور مرتب برای تمیز کردن دندان
 • مراجعه به دندانپزشک در صورت درد شدید
درمان دندان درد بعد عمل بینی
درمان دندان درد بعد عمل بینی

 

مراقبت های دندانپزشکی بعد از عمل بینی

برای انجام اقدامات دندانپزشکی بعد عمل بینی باید یک سری از نکات لازم را رعایت کنید. از جمله:

 • حتما قبل انجام اقدامات دندانپزشکی با پزشک خود مشورت کنید.
 • در صورت درد، بروز تورم و التهاب بیشتر از انجام اقدامات دندانپزشکی پرهیز کنید.
 • از باز کردن بیش از حد دهان خودداری کنید.
 • برای جلوگیری از ایجاد عفونت، دهانشویه مخصوص استفاده کنید.
 • در مصرف داروهای تجویز شده توسط دندانپزشک، با پزشک خود مشورت کنید.
 • بهتر است در سال اول بعد عمل بینی برای اقدامات خیلی ضروری به دندانپزشکی مراجعه کنید.

قبل و بعد عمل بینی

عوارض دندانپزشکی بعد از جراحی بینی

اگر بعد عمل بینی در فاصله کوتاه به دندانپزشکی مراجعه کنید ممکن است با عوارض زیر مواجه شوید:

 • خونریزی
 • تورم شدید
 • درد بینی
 • ضربه و فشار به بینی
 • افزایش کبودی
 • احتمال بروز عفونت

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24 به طور کامل در مورد بهترین زمان مراجعه به دندانپزشکی بعد از عمل بینی برای اقدامات مختلف آشنا شدید. اگر سوالی در رابطه با عمل بینی و دندانپزشکی دارید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید. همچنین اگر تمایل به دریافت مشاوره رایگان عمل بینی و رزرو نوبت با بهترین جراح بینی دارید می‌توانید از طریق لینک زیر با مشاورین پزشک 24 ارتباط برقرار کنید.

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سوالات متداول

1- ایا می‌توان بعد عمل بینی به دندانپزشکی مراجعه کرد؟

برای مراجعه به دندانپزشکی بعد عمل جراحی بینی باید حداقل 2 ماه صبر کنید که به اقدام انجام شده نیز بستگی دارد. همچنین برای انجام دندانپزشکی باید حتما به پزشک خود مراجعه کرده تا بهترین زمان را برای شما مشخص کند.

2- خطرات زودهنگام رفتن به دندانپزشکی بعد از عمل بینی چیست؟

با توجه به اینکه در زمان دندانپزشکی کل اجزای صورت شما درگیر است بهتر است حداقل تا 4 ماه بعد عمل بینی اقدامی روی دندان‌های خود انجام ندهید.

3- ایا میتوان بعد عمل بینی عصب کشی دندان انجام داد؟

با توجه به اینکه در عصب کشی ریشه دندان و فک درگیر هستند و باید در مدت زمان طولانی دهان شما باز باشد، باید برای انجام عصب کشی حداقل 6 ماه پس از عمل بینی اقدام کنید.

4- ایا پس از عمل بینی می توان ارتودنسی انجام داد؟

با توجه به اینکه در ارتودنسی کل دندان‌های فک بالا و پایین درگیر هستند باید حداقل 6 ماه پس از عمل بینی برای انجام ارتودنسی دندان اقدام کنید.

5- ایا در طول درمان ایمپلنت دندان می‌توان عمل بینی انجام داد؟

در طول درمان ایمپلنت دندان انجام جراحی بینی منعی ندارد ولی بعد جراحی بینی ادامه درمان را تا حداقل 6 ماه باید متوقف کنید.

 

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات بیشتر