جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

لیفت صورت (کشیدن پوست): انواع روش‌های جراحی و هزینه

لیفت صورت (کشیدن پوست) به روشهای مختلف با جراحی و بدون جراحی امکان پذیر است اما نتیجه عمل لیفت صورت به کمک جراحی ماندگاری بیشتری نسبت به روشهای بدون جراحی دارد. در ادامه این مقاله به بیان انواع روش‌های لیفت صورت بدون جراحی و مزایا و معایب عمل لیفت صورت پرداخته ایم.
هزینه جراحی لیفت شقیقه در مشهد
فهرست مطالب

لیفت صورت چیست و چگونه انجام می‌شود؟ هزینه جراحی لیفت صورت چقدر است؟ مزایا و معایب کشیدن پوست صورت چیست؟ آیا این جراحی دائمی است؟ ماندگاری جراحی کشیدن پوست چقدر است؟ روش‌های لیفت صورت بدون جراحی کدام است؟

ما در این مقاله قصد داریم تا به تمامی این پرسش‌ها پاسخ بدهیم تا بتوانید به راحتی برای انجام جراحی لیفتینگ صورت خود تصمیم گیری کنید. در صورت تمایل برای دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد در ادامه مطلب همراه ما باشید:

لیفت صورت

 

عضویت پزشکان

 

لیفت صورت با جراحی (کشیدن پوست صورت با عمل جراحی چگونه است؟)

اکثر افراد با بالا رفتن سن متوجه وجود چین و چروک و خطوطی بر روی نواحی مختلف صورت خود می‌شوند. علاوه بر این شل شدگی و افتادگی پوست صورت یکی دیگر از علائم افزایش سن می‌باشد که می‌تواند باعث بالاتر نشان دادن سن فرد گردد. بسیاری از افراد با مشاهده چنین علائمی به دنبال راهکارهای مناسب و دائمی برای بهبود و رفع این مسئله می‌گردند.

نمونه جراحی لیفت صورت

لیفت صورت با جراحی یکی از بهترین و مطلوب‌ترین راهکارهای از بین بردن چین و چروک، شل شدگی و افتادگی پوست صورت و گردن می‌باشد. این جراحی در طی مراحل زیر انجام می‌گیرد:

 • در ابتدا پس از اعمال بیهوشی عمومی و یا بی حسی موضعی (با توجه به شرایط بیمار) برش‌های بسیار کوچکی در نواحی مورد نیاز که اکثرا در پوشت گوش‌ها می‌باشد ایجاد می‌گردد.
 • سپس چربی و پوست اضافه جدا می‌شود و پوست صورت به مکان قبلی خود بازگردانده شده و بخیه زده می‌شود. در نهایت بر روی بخیه‌ها پانسمان گذاشته می‌شود.

از آنجایی که تمامی برشها در نواحی خط رویش موها و پشت گوش ایجاد می‌شوند، از این رو نیازی به هیچ نگرانی در خصوص باقی ماندن جای زخم و اسکار وجود ندارد.

هزینه عمل کشیدن پوست (لیفت صورت)

اندوتاین

اندوتاین یک روش جراحی لیفت صورت می‌باشد. در این تکنیک از یک پروتز نواری شکل و باریک استفاده شده که در زیر پوست کار گذاشته می‌شود. با فشاری که بر روی آن وارد می‌شود خارها در داخل بافت و چربی زیر پوست فرو می‌رود. در نهایت این مسئله باعث می‌شود تا شکل بافت‌ها مدیریت شود و شل شدگی و افتادگی آن رفع گردد.

لیفتینگ پوست با اندوتاین

 

هزینه عمل کشیدن پوست صورت (هزینه‌ی عمل لیفت صورت)

هزینه عمل کشیدن پوست صورت همانند سایر جراحی‌های زیبایی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از این رو قیمت جراحی برای تمامی افراد یکسان نیست و این هزینه می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند. برخی از عوامل موثر بر هزینه لیفت صورت به شرح زیر می‌باشد:

 • هزینه دستمزد پزشک
 • نوع جراحی لیفت صورت
 • میزان چین و چروک صورت
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک
 • نواحی مورد نیاز برای جراحی

هزینه عمل کشیدن پوست صورت

به صورت کلی هزینه جراحی لیفت صورت در سال 1402 را می‌توان در حدود 40 میلیون تومان در نظر گرفت.

توجه داشته باشید که قیمت ذکر شده برای انجام جراحی لیفتینگ صورت تقریبی است و برای اطلاع از هزینه دقیق آن بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

مزایا و معایب جراحی لیفت صورت چیست؟

جراحی کشیدن پوست صورت می‌تواند مزایای بسیاری را برای فرد به دنبال داشته باشد که برخی از این موارد به شرح زیر می‌باشد:

 • داشتن چهره‌ای شاداب و جوان
 • افزایش اعتماد به نفس در فرد
 • از بین رفتن چین و چروک
 • از بین رفتن کامل غبغب
 • رفع افتادگی پوست
 • رفع خطوط صورت

قبل و بعد جراحی لیفت صورت

به طور قطع افزایش علائم بالا رفتن سن می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی زندگی و اعتماد به نفس شما داشته باشد. از بین بردن چین و چروک و خطوط صورت می‌تواند شما را به چهره‌ای جذاب‌تر و شاداب‌تر برساند که در نتیجه آن عاملی برای افزایش اعتماد به نفس و بهبود شرایط زندگی فرد می‌باشد.

و اما از معایب و خطرات عمل لیفتینگ صورت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد اسکار پوستی
 • ریزش مو در ناحیه جراحی شده
 • احتمال بروز حساسیت و یا عفونت

در واقع تمامی این موارد در صورتی که به بهترین جراح لیفت صورت برای انجام این عمل مراجعه کنید به حداقل خواهد رسید.

 

عضویت پزشکان

 

ماندگاری جراحی لیفت صورت چقدر است؟

معمولا عمل کشیدن پوست صورت را به عنوان یک جراحی با اثرات کاملا دائمی و ماندگار می‌شناسند، اما آیا در حقیقت نتیجه جراحی لیفت صورت دائمی و ماندگار است؟

در پاسخ به این پرسش می‌توان چنین گفت که، میزان ماندگاری لیفتینگ صورت به سبک زندگی فرد و استفاده مکرر از کرم‌های مناسب بعد از عمل بستگی دارد. در واقع طول عمر لیفت صورت در هر فرد با دیگری متفاوت است و برای برخی از افراد نتایج کشیدن پوست صورت می‌تواند تا اخر عمر باقی بماند.

مزیت کشیدن پوست صورت

ممکن است علائمی همچون افتادگی و خطوط صورت با گذشت مدت زمانی از عمل لیفتینگ و بالا رفتن سن دوباره بر روی پوست صورت نمایان شوند.

 

مراقبت‌های بعد از لیفت صورت

یکی از مهم‌ترین نکات برای رسیدن به نتیجه ایده آل و مطلوب از جراحی لیفت صورت، رعایت مراقبت‌های بعد از عمل است. در ادامه مراقبت‌های لازم بعد از جراحی کشیدن پوست صورت بیان شده است:

 • از دست زدن و یا خاراندن ناحیه زخم‌ها و بخیه‌ها پرهیز کنید.
 • داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف نمایید.
 • زمان مناسب برای شست و شوی صورت و استحمام را از پزشک بپرسید.
 • برای کاهش سریع‌تر التهاب و کبودی بعد از عمل از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت‌های سنگین تا مدت زمانی بعد از جراحی لیفتینگ صورت خودداری کنید.
 • پانسمان صورت خود را به صورت مکرر تعویض نمایید تا از بروز عفونت و حساسیت جلوگیری گردد.

کاهش تورم و التهاب بعد از عمل ممکن است تا یک ماه زمان ببرد. از این رو بهتر است مراقبت‌های لازم بعد از جراحی را برای بهبودی سریع‌تر خود کاملا رعایت کنید.

 

لیفت صورت (کشیدن پوست)

 

لیفت صورت بدون جراحی (کشیدگی پوست صورت بدون عمل)

روش‌های دیگری با عنوان لیفت صورت بدون جراحی توسط پزشکان متخصص و یا کلییک‌های زیبایی انجام می‌گیرد که در آن نیازی به بیهوشی و یا برش و بخیه وجود ندارد. برای انجام این تکنیک‌ها در صورت نیاز پزشک از بی حس کننده موضعی برای کاهش درد و یا ناراحتی فرد استفاده می‌کند.

دوران نقاهت این روش‌ها ممکن است از جراحی لیفتینگ صورت کمتر باشد، اما ماندگاری این روش‌ها نیز کوتاه بوده و بعد از گذشت مدت زمانی اثر آن به صورت کامل از بین خواهد رفت. لیفت صورت بدون جراحی خود دارای روش‌های مختلفی است که هر کدام از آن‌ها می‌تواند کاربرد مختص به خود را داشته باشد.

برای انتخاب تکنیک مناسب کشیدن پوست صورت بدون عمل بایستی به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام معاینات لازم و بررسی شرایط پوستی شما بهترین روش لیفت صورت انتخاب گردد.

 

انواع روش‌های لیفت صورت بدون جراحی

در ابن بخش از مقاله به توضیح مختصری در مورد تکنیک‌های لیفتیگ صرت بدون عمل پرداخته شده است:

هایفوتراپی

برای انجام هایفوتراپی از  امواج فراصوت برای لیفتینگ صورت استفاده می‌شود. این امواج به لایه‌های زیرین پوست وارد شده و باعث می‌شود تا با تحریک سلولی تولید کلاژن افزایش پیدا کند. این عامل پس از گذشت مدت زمانی باعث سفت شدن و رفع افتادگی و چین و چروک پوست می‌گردد.

هایفوتراپی

تزریق بوتاکس

یکی از قدیمی‌ترین روش‌های لیفت صورت، تزریق بوتاکس است که در آن با کمک تزریق بوتولینوم به نواحی مورد نیاز صورت از بروز چین و چروک و خطوط بر روی پوست جلوگیری می‌شود. این روش نمی‌تواند تاثیری بر روی چین و چروک بسیار و یا خطوط عمیق صورت داشته باشد و تنها به عنوان یک روش برای جلوگیری از افزایش این علائم و رفع برخی از عیوب ظاهری پوست شناخته می‌شود.

لیفت صورت با بوتاکس

اندولیفت

یکی دیگر از روش‌های کشیدن پوست صورت بدون جراحی اندولیفت است که برای انجام آن نیازی به بیهوشی عمومی و ایجاد برش ندارد. در این تکنیک با کمک لیزر و با طول موجی برابر با 1470 نانومتر برای از بین بردن چین و چروک و افتادگی پوست صورت استفاده می‌شود. امواج لیزر به لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ می‌کند و در نتیجه آن باعث کلاژن سازی و سفت شدن پوست می‌گردد.

لیفت صورت با اندولیفت

 

عضویت پزشکان

 

کربوکسی تراپی

در این روش از گاز کربن دی اکسید برای رفع چین و چروک‌ها و برطرف سازی خطوط ایجاد شده بر روی پوست استفاده می‌شود. با تزریق مقدار مشخصی از این گاز در نواحی مورد نیاز صورت به درمان و رفع مشکلات ظاهری پوست پرداخته می‌شود. درمان چین و چروک و لیفت صورت با کمک کربوکسی تراپی نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارد.

RF فرکشنال

روش آر اف فرکشنال یک تکنیک ترکیبی از میکرونیدلینگ و رادیو فرکوئنسی می‌باشد. در این روش نیز با نفوذ امواج به داخل پوست باعث می‌شود تا مراحل کلاژن سازی سریع‌تر و بهتر صورت گیرد. در نهایت باعث سفتی و رفع افتادگی پوست صورت می‌گردد. از آنجایی که ترکیبی از میکرونیدلینگ در این تکنیک استفاده شده است در نتیجه بر روی جای جوش و آکنه‌ها نیز تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

لیفتینگ صورت با آر اف فرکشنال

 

لیفت صورت با نخ

همان طور که از نام آن پیداست، برای انجام این روش از نخ‌های مخصوصی که از جنس پلی لاکتیک اسید و اسید گلیکولیک می‌باشد استفاده می‌شود. از این روش برای رفع شل شدگی و افتادگی پوست در نواحی مختلف صورت استفاده می‌شود. انجام لیفت صورت با نخ به عنوان یک تکنیک موثر و کاربردی برای رفع مشکلات شل شدگی و افتادی پوست توسط پزشکان توصیه نمی‌شود و تاثیرات آن پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین خواهد رفت.

روش لیفت صورت با نخ

 

مزایا و معایب لیفت صورت بدون جراحی

از مزیت لیفتینگ صورت بدون جراحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدون نیاز به بیهوشی عمومی
 • بدون نیاز به ایجاد برش و بخیه
 • بدون باقی ماندن جای اسکار
 • انجام عمل به صورت سرپایی
 • انجام لیفتینگ در مطب پزشک
 • روشی کاملا ایمن و غیرتهاجمی
 • جوانسازی و شادابی چهره
 • هزینه پایین‌تر لیفت بدون عمل

و اما از معایب لیفت صورت بدون عمل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نتایج به دست آمده از این تکنیک‌ها به اندازه لیفت صورت با جراحی اثربخش نخواهد بود.
 • طول عمر این روش‌ها موقتی است و پس از گذشت مدت زمانی اثر آن از بین خواهد رفت.
 • برای حفظ نتیجه باید پس از مدتی آن را تکرار کنید و این می‌تواند باعث افزایش هزینه شود.
 • تورم، التهاب و قرمزی در برخی موارد وجود دارد و شدت آن برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد.

انتخاب روش مناسب برای لیفت صورت به درخواست شما و نظر پزشک متخصص پس از انجام بررسی‌های لازم بستگی دارد.

 

منبع: پزشک 24، plasticsurgery

15 پاسخ

 1. سلام جراحی لیفت صورت رو میشه همراه با سایر عمل ها مثل بلفاروپلاستی و کوچک کردن پیشانی انجام داد؟
  و میشه فعلا پیشانی رو بعدا انجام داد و فعلا فقط بلفاروپلاستی و لیفت صورت و زاویه دار کردن صورت رو انجام داد؟ چون من الان مو هام شدیدا میریزه و اگر جای اسکار که رو روی خط مو باشه و ریزش مو رو دو چندان کنه خیلی برام بد میشه
  28 سالمه و برای زیبایی میخوام و از بین بردن چین و چروک جزئی و سفت کردن پوست و زاویه دار کردنش

  1. با سلام و وقت بخیر
   برای دریافت مشاوره و راهنمایی می‌توانید با مشاورین پزشک 24 ارتباط برقرار کنید.

 2. یک مرکز لیفت صورت در تهران رو میشه لطفا به من معرفی کنید که کارشون عالی باشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   شما می‌توانید برای انتخاب بهترین جراح لیفت صورت در تهران، اینجا را کلیک کنید و با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 3. سلام من مبخواستم چشمامو مثل کره ای ها بصورت کشیده عمل کنم اگه هزینش رو بگین ممنون میشم

  1. با سلام و وقت بخیر
   خیر، کشیدن پوست صورت (لیفت صورت) بر اساس نوع مورد نیاز آن تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود که در هر دو صورت زیباجو دردی احساس نخواهدکرد. اما هزینه جراحی لیفت صورت در جلسه مشاوره قبل از جراحی، توسط جراح‌تان به شما گفته خواهدشد.

 4. سلام لیفت صورت چقدر ماندگاری دارد؟ لطف میکنین هزینه جراحی لیفت صورت رو بگین

  1. با سلام و وقت بخیر
   جراحی لیفت صورت ماندگاری دائمی ولی به نوع جراحی، مراقبت شما، آلودگی و سبک زندگی بستگی دارد و هزینه لیفت صورت با توجه به عوامل مختلف برای هر فرد متفاوت است. برای دریافت مشاوره رایگان در مورد لیفت صورت (کشیدن پوست) می‌توانید با مشاورین پزشک 24 ارتباط برقرار کنید.

 5. ببخشید لیفت صورت برای چند وقت ماندگاری داره؟ و هر چند وقت با ترمیم بکنم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   لیفت صورت با روش های مختلفی انجام می‌شود. اگر از روش جراحی لیفت صورت استفاده کنید و مراقبت های لازم پس از آن را به خوبی انجام دهید ماندگاری دائمی دارد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در مورد جراحی لیفت صورت و رزرو نوبت با بهترین جراح لیفت صورت در شهر خود از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک 24 ارتباط برقرار کنید.

  1. با سلام و وقت بخیر
   روش‌های لیفت صورت بدون جراحی موقت هستند و با گذشت زمان تاثیر آن‌ها به طور کامل از بین می‌رود. از این رو معمولا پزشکان انجام عمل لیفت صورت با جراحی را برای بیماران خود توصیه می‌کنند چرا که روشی ایمن و دائمی می‌باشد.

 6. ببخشید لیفت صورت چقدر زمان میبره؟ چقدر ماندگاری داره؟ جراح خوب معرفی کنید که هزینه هم مناسب باشه

  1. با سلام و وقت بخیر
   لیفت صورت برای از بین بردن چین و چروک ناشی از پیری پوست انجام می شود. ماندگاری لیفت صورت کاملا بستگی به خود فرد، سبک زندگی و استفاده مکرر از کرم های مناسب بعد عمل لیفت صورت دارد و اگر به خوبی مراقبت ها را انجام دهید ماندگاری لیفت صورت دائمی می باشد. شما می توانید برای رزرو نوبت با بهترین جراح لیفت صورت در شهر خود از طریق راه های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک 24 ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر