لوگو پزشک24
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ژل لب؛ معرفی مدل های مختلف تزریق ژل به لب

ژل لب یک از بهترین روشهای بزرگ‌تر کردن لب های کوچک و نامتقارن است. برای انجام این‌‎کار نیاز به دانستن نکات مهمی دارید که در این مقاله به بررسی آنها می‌پردازیم.
تزریق ژل به لب
فهرست مطالب

ژل لب تقریبا یکی از جدیدترین روش های بزرگتر کردن لبها در سال های اخیر بوده است. بسیاری از افراد نادانسته اقدام به انجام تزریق ژل لب می کنند که بعدا عوارض خطرناک و جبران ناپذیر اینکار تا سالها گریبانگیرشان خواهد شد. در این مقاله برای اطلاع شما، روشهای مختلف و بهترین روشهای تزریق ژل به لب را مورد بررسی قرار می دهیم. با پزشک 24 مرجع عمل های زیبایی همراه باشید. 

آیا لب‌های من نیاز به تزریق ژل دارند؟

لب‌ها یکی از عناصر اصلی در زیبایی شناختی صورت هستند. بسیاری از افراد برای اصلاح فرم و یا برجسته‌تر کردن لب‌های خود اقدام به تزریق ژل می‌کنند. در اثر افزایش سن، فرم لب دچار تغییر می شود و با تزریق ژل لب بعضی از چین و چروک‌های اطراف لب از بین می‌رود و موجب جوانسازی پوست و چهره زیباجو می‌شود. تزریق ژل لب برای افرادی که می‌خواهند جوان‌تر دیده بشوند و زیبایی بیشتری به لب‌های خود ببخشند بسیار کمک می‌کند ولی برای کسانی که انتظارات غیر واقعی از حجیم شدن لب‌ها دارند یا به دنبال روشی دائمی برای این کار هستند، استفاده از ژل لب توصیه نمی شود.

فیلم واقعی تزریق ژل لب

ژل لب مناسب هر صورت

نوع تزریق ژل لب سلیقه‌ای بوده و به انتخاب زیباجو و پزشک ایشان بستگی دارد اما به صورت کلی در معیارهای زیبایی شناسی برای صورت‌های مختلف، مدل‌های متفاوتی معرفی و پیشنهاد می شود. که در ادامه به توضیح هر کدام می‌پردازیم.

ژل لب برای صورت گرد

تزریق ژل لب عروسکی برای افرادی که صورت گرد دارند، انتخاب بسیار مناسبی است. در این روش تمرکز بر روی حجم دهی لب پایین است و حاشیه لب پایین حالت مستطیل شکل می گیرد. در تزریق لب بالا سعی می‌شود قسمت V شکل لب تقویت شود. در نهایت فرم لب تزریق شده باعث می‌شود از میزان گردی صورت فرد کاسته شده و لیفت بهتری اتفاق بیفتد.

ژل لب برای صورت کشیده

در افرادی که صورت کشیده‌ دارند بهتر است لب‌ها به گونه ای تزریق شود که حجیم‌تر و گردتر به نظر برسند. مدل لب روسی یکی از بهترین مدل‌ها برای صورت‌های کشیده است.

ژل لب برای صورت باریک

افرادی که اجزای صورت آنها باریک است بیشتر از سایرین نیاز به تزریق ژل و حجم دهی لب و صورت دارند. انواع مدل‌های تزریق ژل لب برای این افراد مناسب است اما مدل‌هایی که حجم بیشتری به لب‌ها می‌دهند، بیشترین سود را برای این افراد دارد مانند لب مدل گرد و قلبی. البته بهتر است این افراد در کنار تزریق لب، اجزای دیگر صورت مثل گونه را هم تزریق کنند تا چهره جوان‌تر و شاداب‌تری داشته باشند. در نهایت باید به این نکته توجه داشت که علاوه بر فرم صورت، فرم سایر اجزای چهره مثل بینی، گونه و ساختار اولیه لب در انتخاب نوع تزریق ژل موثر است. .

مدل‌های مختلف تزریق ژل لب

انواع مدل تزریق ژل لبژل لب عروسکی

در این مدل به حجم دهی توجه بیشتری می گردد. در لب پایین حاشیه مستطیلی ایجاد شده و در لب بالا نیز با برجسته‌تر کردن قسمت V شکل در وسط لب لیفت بیشتری ایجاد می شود. این مدل برای جوان‌تر به نظر رسیدن، مخصوصاً در صورت‌های گرد بسیار کاربردی است.

تزریق ژل لب مدل عروسکی

ژل لب مدل روسی

 لب روسی در افرادی که لب‌های باریکی دارند بسیار مناسب است. در این روش تمرکز بر لیفت لب (بالا بردن حاشیه لب) است و حجم دهی به لب در اولویت نیست. 

تزریق ژل لب مدل روسی

ژل لب مدل گرد

در این روش لب ها فرم گرد به خود می‌گیرند و حجم دهی لب بالا بیشتر از لب پایین است. تزریق ژل لب مدل گرد برای هر فرم صورتی مناسب است.

تزریق ژل لب مدل گرد

ژل لب مدل قلوه‌ای

این مدل در خانم هایی با صورت گرد،که دوست دارند چهره فانتزی‌تری داشته باشند کاربرد دارد. در این روش لب پایین حجم بیشتری دارد و از نیمرخ کمی جلوتر از لب بالایی قرار می گیرد.

تزریق ژل لب مدل قلوه ای

ژل لب مدل نچرال

مدل لب نچرال همانگونه که از نامش پیداست مناسب کسانی است که می‌خواهند فرم لب خود را اصلاح کنند، اما نمی‌خواهند این تغییر خیلی واضح باشد. در این روش تزریق در قسمت‌هایی از لب که حجم کمتری دارد انجام می‌شود تا فرم نهایی لب‌، به صورت طبیعی و متناسب با صورت ایجاد شود.

تزریق ژل لب مدل طبیعی

ژل لب مدل فانتزی

در این روش لب‌ها حجم زیادی دارند و از حالت طبیعی خارج می‌شوند. این مدل برای کسانی مناسب است که سایر اجزای صورت خود را تغییر داده اند و به فرم فانتزی درآورده اند.

تزریق ژل لب مدل فانتزی

ژل لب مدل غنچه‌ای

در این روش لب پایین حجم بیشتری دارد و لب بالا با تقویت قسمت V ‌شکل بزرگتر و کشیده‌تر دیده می‌شود. این مدل مناسب لب‌های باریک و صورت گرد است.

تزریق ژل لب مدل غنچه ای

ژل لب مدل باربی

این مدل شبیه به لب عروسکی است. لب پایین حجم بیشتری دارد و اگر در حجم دهی این مدل لب افراط شود، لب‌ها فرم مصنوعی به خود می‌گیرند. ژل لب مدل باربی مناسب افرادی است که تمایل دارند حجم لب‌هایشان زیاد شود و چهره عروسکی داشته باشند.

تزریق ژل لب مدل باربی

تزریق ژل لب مدل هالیوودی

این مدل در بین ستارگان هالیوودی محبوبیت زیادی دارد و نامگذاری آن نیز به همین علت است. در این مدل حجم لب بالا و پایین تقریباً برابر است و برای کسانی مناسب است که دوست دارند لب‌های با حجم مناسب و جوان‌تری داشته باشند.

تزریق ژل لب مدل هالیوودی

تزریق ژل لب مدل کره‌ای

در واقع تکنیکی به نام مدل کره ای وجود ندارد. منظور از ژل لب مدل کره ای، استفاده از ژل های ساخت کشور کره می باشد مانند ژل رووفیل

تزریق ژل لب اردکی

این مدل معمولاً به عنوان عارضه‌ای از تزریق ژل لب محسوب می‌شود و زمانی اتفاق می‌افتد که حجم زیادی از ژل تزریق شده باشد و به بافت‌های زیرین و پشتی لب نفوذ کند. در این مدل لب‌ها خطی و به جلو برجسته شده و از نیمرخ مرز مشخصی بین خط لب و خود لب وجود ندارد.

تزریق ژل لب مدل اردکی

ژل لب مدل سه دکمه‌ای

بیشتر برای حجیم کردن لب‌های نازک استفاده می‌شود. در این مدل دو ناحیه در لب پایین و یک ناحیه در وسط لب بالا حجم بیشتری به خود می گیرند.

تزریق ژل لب مدل سه دکمه

تزریق ژل لب مدل قلبی

در این روش لب بالا حجم بیشتری دارد و لب پایین در وسط، برجسته‌تر از اطراف است. تزریق ژل لب مدل قلبی در افرادی که صورت بیضی دارند، می تواند انتخاب مناسبی باشد.

تزریق ژل لب مدل قلبی

تزریق ژل لب مدل چاکدار

در این مدل خطی فرو رفته در لب پایین ایجاد شده و در اطراف حجم بیشتری مشاهده می‌شود. ژل لب مدل چاکدار مناسب افرادی است که می‌خواهند لب با حجم زیاد و متفاوت داشته باشند.

تزریق ژل لب مدل چاکدار

بهترین برندهای ژل لب

ژل لب معمولاً از جنس هیالورونیک اسید است که خاصیت حجم دهی و آبرسانی دارند. برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که به توضیح برخی از این موارد می‌پردازیم.

برندهای ژل لب

کشورسازنده

ماندگاری

شروع قیمت(هر سی سی)

ژل ژوویدرم

فرانسه

6تا18ماه

 از حدود 7میلیون تومان

ژل رستیلن

سوئد

6تا18ماه

 از حدود8 میلیون تومان

ژل بلترو

آلمان

12تا18ماه

از حدود6 میلیون تومان

ژل تئوسیال

سوییس

9تا18ماه

از حدود7 میلیون تومان

نیوویا

ایتالیا

حدود8ماه

از حدود6 میلیون تومان

پرفکتا

فرانسه

حدود 12ماه

از حدود 5میلیون تومان

مستر تریت

آمریکا

4تا8ماه

از حدود2 میلیون تومان

آلاینا

آلمان

حدود 18ماه

از حدود 7میلیون تومان

ریان

چین

حدود 12ماه

از حدود 1.5میلیون تومان

 

میزان تزریق لب‌ها چند سی سی باشد؟

میزان ژل مصرفی به حجم اولیه لب و مدل تزریق لب بستگی دارد و پس از معاینه توسط پزشک مشخص می‌شود. به طور معمول بهتر است در یک جلسه مجموعاً بیشتر از یک سی‌سی تزریق نشود و اگر نیاز به حجم دهی بیشتری بود، در جلسات بعدی و با گذشت زمان حداقل دو هفته تزریق مجدد صورت بگیرد.

عکس تزریق ژل لب نیم سی سی

تزریق ژل لب نیم سی سی
تزریق نیم سی سی ژل لب 

تزریق یک سی سی ژل لب

میزان تزریق ژل لب در هر فرد متفاوت است اما معمولا برای اصلاح نواقص لب و ایجاد فرم لب نچرال یک سی سی یا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. تزریق بیشتر از یک سی سی در هر جلسه می تواند باعث مهاجرت ژل به بافت های پشت لب شود و فرم مناسبی در لب ایجاد نکند.

عوارض تزریق ژل به لب

تزریق ژل لب مانند هر اقدام زیبایی دیگری ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد. با انتخاب پزشک حاذق و استفاده از ژل لب دارای تاییدیه از FDA و وزارت بهداشت احتمال ایجاد عوارض به حداقل می‌رسد. 
بعضی از عوارض تزریق ژل لب عبارت است از:

 • تورم و کبودی لب‌ها : طبیعی است و بعد از مدتی با استفاده از کمپرس سرد از بین می‌رود.
 • عفونت : اگر موارد بهداشتی حین تزریق و بعد از آن کاملاً رعایت شود احتمال ایجاد عفونت نزدیک به صفر می‌شود. مصرف آنتی بیوتیک تجویزی توسط پزشک در درمان عفونت بسیار موثر است.
 • نامتقارن شدن لب‌ها :در چند روز اول پس از تزریق به علت ایجاد تورم به صورت طبیعی رخ می دهد. اگر بعد از دو هفته همچنان لب ها نامتقارن باشد باید با مراجعه به پزشک،در جلسات ترمیمی این عارضه برطرف شود.
 • آسیب دیدگی بافت لب : در نتیجه تکنیک نادرست تزریق ایجاد می‌شود.
 • جابجایی ژل تزریق شده : اگر میزان ژل تزریق شده زیاد باشد یا در عمق نامناسبی از لب تزریق شود این عارضه رخ می‌دهد.
 • گلوله‌ای شدن ژل لب : اگر ژل لب خیلی سطحی تزریق شود یا کیفیت مناسبی نداشته باشد، پس از مدتی فرم گلوله‌ای به خود می‌گیرد و سطح لب را ناهموار می‌کند.
 • کاهش عمق خط خنده : گاهی اوقات به علت حجیم ترشدن و برجستگی ایجاد شده در ناحیه لب، از نظر بصری خطای دید ایجاد شده و خط خنده کم عمق‌تر به نظر می‌رسد اما در واقع با تزریق ژل لب عمق واقعی خط خنده تغییری نمی‌کند. برای از بین بردن خط خنده باید از فیلر خط خنده و گونه کمک گرفت.

مراقبت بعد از تزریق ژل لب

برای دستیابی به بهترین نتیجه از تزریق ژل لب و کاهش عوارض احتمالی باید مراقبت‌های بعد از تزریق را جدی بگیرید. برخی از این مراقبت ها عبارتند از:

 1. استفاده از کمپرس سرد بعد از تزریق برای جلوگیری از کبودی و تورم
 2. عدم استفاده از رژ لب و مواد آرایشی و بهداشتی برای لب
 3. اجتناب از ماساژ دادن لب‌ها یا فشار وارد کردن بر آن
 4. پرهیز از فعالیت بدنی شدید و ورزش‌های سنگین تا دو هفته
 5. عدم مصرف سیگار و قلیان حداقل به مدت یک هفته
 6. مصرف بیشتر آب و مایعات

راه ‌های افزایش ماندگاری ژل لب 

با رعایت نکات بالا و توجه به دستورات پزشک می‌توان به ماندگاری بیشتر ژل لب کمک کرد. استفاده از ژل‌هایی با ماندگاری بالاتر و تکرار تزریق در جلسات ترمیم می‌تواند باعث افزایش ماندگاری ژل لب شود.

حمام بعد از تزریق ژل لب

در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق، باید از شستن صورت و حمام رفتن پرهیز کنید. پس از ۲۴ ساعت می‌توان با آب ولرم استحمام کرد. دقت داشته باشید استفاده از آب داغ و حمام با بخار زیاد می‌تواند بافت ژل را در روزهای اول تغییر دهد و فرم لب را دچار آسیب کند.

بوسیدن بعد از تزریق ژل لب 

برای بسیاری از افراد این سوال پیش می آید که آیا بعد تزریق ژل لب میشه لب گرفت؟ در پاسخ می توان گفت که بعد از تزریق ژل لب به علت ایجاد عفونت یا جابجایی ژل در بافت لب طی ۲۴ تا ۴۸ ساعت باید از بوسیدن یا لب گرفتن پرهیز شود.

علت پشیمانی بعد از تزریق ژل لب چیست؟

گاهی بعضی افراد بعد از تزریق ژل لب از تغییرات ایجاد شده راضی نیستند و آنچه را که تصور می‌کردند در لب خود مشاهده نمی کنند. در بعضی موارد گلوله شدن ژل یا عدم تقارن لب‌ها باعث ایجاد پشیمانی در زیباجویان می‌گردد.

مزایا تزریق ژل لب

تزریق ژل لب اگر توسط پزشک با تجربه و متناسب با شرایط زیبا جو انجام شود فواید زیادی دارد از جمله:

 1. حجم دهی لب‌ها: در افرادی که به دنبال افزایش سن لب‌هایشان تحلیل رفته یا به صورت ژنتیکی لب‌های باریکی دارند، استفاده از ژل لب می‌تواند باعث حجیم‌تر شدن لب‌ها و جوان‌تر شدن چهره شود.
 2. زاویه سازی صور: زاویه سازی با تزریق فیلر در نواحی مختلف صورت از جمله زاویه فک و چانه انجام می شود و پس از تزریق این نواحی به علت تغییرات ایجاد شده گاهی لازم است فرم لب نیز متناسب با آنها تغییر کند. به همین دلیل فیلر لب می‌تواند یکی از مراحل زاویه سازی صورت باشد.
 3. برجسته سازی چانه: بعد از برجسته‌سازی چانه توسط فیلر، ممکن است لب‌ها خیلی عقب‌تر از چانه قرار بگیرند و یا باریک بودن آن با چانه برجسته تعارض ایجاد کند. برای حل این مشکل می‌توان از ژل لب کمک گرفت و تناسب مورد نظر را بین لب و چانه ایجاد کرد.
 4. اصلاح فرم لب‌ها: تزریق ژل لب یکی از بهترین و کم عارضه‌ترین روش‌ها برای اصلاح فرم لب‌هاست. شما می‌توانید با تزریق ژل در قسمت‌های مختلف لب، فرم دلخواه خود را به دست آورید.

زدن تبخال بعد از تزریق فیلر لب 

تبخال در نتیجه فعالیت ویروس HSV پدید می‌آید. در افرادی که سابقه تبخال دارند، تزریق ژل لب به علت ایجاد تورم و ورود سوزن به این ناحیه می‌تواند باعث تحریک ویروس شده و تبخال جدید پدید آورد. برای جلوگیری از این اتفاق حتماً پزشک خود را در جریان سابقه قبلی تبخال قرار دهید تا با تجویز دارو مانع از ایجاد تبخال پس از فیلر لب شود.

عفونت لب بعد از تزریق فیلر

عفونت لب یکی از عوارض نادر بعد از تزریق فیلر است. تورم و کبودی لب‌ها پس از تزریق تا حدودی طبیعی می‌باشد و طی ۲ تا ۳ روز شروع به کاهش می‌کند. اگر این زمان طولانی‌تر شود احتمال ایجاد عفونت وجود دارد. علائم عفونت لب عبارت است از: 

 • تورم و قرمزی طول کشیده و حساسیت لب‌ها به لمس
 • ایجاد توده چرکی
 • تب و لرز
 • ناتوانی در حرکت لب‌ها
 • درد شدید و ترشح چرک از لب

در صورتی که هر یک از علائم بالا را مشاهده کردید سریعاً پزشک خود را مطلع سازید تا دارو درمانی شروع شود و از پیشرفت عفونت و تغییر شکل ژل لب جلوگیری گردد.

عوامل ایجاد کننده عفونت عبارتند از:

 1. عدم رعایت مراقبت‌های پس از تزریق 
 2. زدن دست یا جسم آلوده به لب پس از تزریق 
 3. مصرف سیگار و قلیان تا یک هفته بعد از تزریق
 4. استفاده از ژل‌های نامرغوب ۱۰ سی سی فاقد تاییدیه وزارت بهداشت
 5. انجام تزریق ژل لب در محل آلوده و غیر معتبر توسط فرد بدون صلاحیت

تزریق ژل لب در مردان

تزریق ژل لب فقط مختص خانم‌ها نیست و مردان نیز می‌توانند از مزایای آن بهره ببرند. ژل لب در مردان علاوه بر حجیم تر کردن لب‌ها می‌تواند با خاصیت آبرسانی خود، رطوبت و تازگی بیشتری به لب‌ها ببخشد و باعث جوان‌تر به نظر رسیدن چهره شود. در تزریق ژل لب برای مردان، تمرکز بر روی اصلاح فرم لب و تقارن آن است. اکثر مردان فرم تزریق لب نچرال را می‌پسندند که می تواند بهترین انتخاب باشد.

سوالات متداول 

خوردن چای بعد از تزریق ژل لب

به علت گرما و بخار چای داغ، بهتر است در ۲۴ تا ۴۸ ساعت اول بعد از تزریق از خوردن چای خودداری کنید زیرا باعث تغییر شکل ژل می‌شود.

ژل بهتر است یا تزریق چربی یا پروتز لب؟ 

پروتز لب با عمل جراحی سیلیکون ریسک زیادی دارد و معمولاً توصیه نمی‌شود. ژل و چربی هر کدام معایب و مزایای خاص خود را دارند. تزریق ژل معمولا هزینه کمتری دارد و فرم دهی بهتری ایجاد می‌کند. ژل عوارض کمتری دارد اما ماندگاری آن نسبت به چربی کمتر است و نیاز به ترمیم دارد.

تفاوت پروتز لب و ژل لب در چیست؟ 

به هر اقدامی که با وارد کردن ماده خارجی منجر به برجسته‌تر شدن لب‌ها بشود پروتز لب گفته می‌شود. تزریق ژل یا چربی یا جراحی هر کدام یک روش پروتز لب هستند.

بعد از تزریق لب چگونه مسواک بزنیم؟ 

مسواک زدن بعد از تزریق لب اگر درست و اصولی باشد مشکلی ایجاد نمی‌کند. برای این کار از مسواک کوچک و خمیر دندان فاقد دانه‌های اسکراب استفاده کنید. حرکات آرام و چرخشی روی دندان داشته باشید و از فشار وارد کردن بر روی لب‌ها بپرهیزید. با آب سرد مسواک بزنید. با این حال بهتر است در ۲۴ ساعت اول پس از تزریق مسواک نزنید و پس از آن با رعایت نکات بالا مسواک زدن را آغاز کنید.

ورم بعد از تزریق لب چند روز طول می‌کشد؟ 

میزان و شدت کاهش ورم در افراد مختلف متفاوت است. معمولاً بعد از ۲۴ تا ۴۸ ساعت از زمان تزریق روند کاهش ورم قابل مشاهده است و از بین رفتن کامل آن ممکن است تا حدود دو هفته نیز طول بکشد.

بعد تزریق ژل لب میشه لب گرفت؟ 

در ۴۸ ساعت اول پس از تزریق باید از فشار وارد کردن بر لب و بوسیدن با فشار مثل لب گرفتن خودداری کنید زیرا احتمال عفونت و تغییر شکل لب را افزایش می‌دهد

چند روز بعد از تزریق ژل لب میشه رژ زد؟ 

استفاده از رژ در ۲۴ ساعت اول بعد از تزریق لب ممنوع است و پس از آن استفاده از لوازم آرایشی و بهداشتی مرغوب و شخصی اشکالی ندارد. در هنگام رژ زدن نباید فشار زیادی به لب‌ها وارد کرد.

راکوتان و تزریق ژل لب

راکوتان نام تجاری ایزوترتینوئین است که از ویتامین آ مشتق می‌شود و معمولاً خاصیت ضد جوش و برطرف کننده ورم دارد اما مصرف خودسرانه آن عوارض زیادی دارد. استفاده از راکوتان فقط در صورت تجویز پزشک باید مصرف گردد. افرادی که راکوتان مصرف می‌کنند می‌توانند ژل لب تزریق کنند و مانعی ندارد. از راکوتان ممکن است برای کاهش ورم بعد از عمل بینی استفاده ‌شود ولی برای کم کردن ورم لب بعد از تزریق جایگاهی ندارد.

حکم شرعی تزریق ژل لب چیست؟ 

از نظر تمامی مراجع تقلید، اقدامات زیبایی اگر آسیبی به سلامتی فرد وارد نکند اشکالی ندارد و حرام تلقی نمی‌شود به شرط آنکه در این روند لمس بدن توسط نامحرم صورت نگیرد و عضو تزریق شده موجب تحریک نامحرم نگردد. لمس لب هنگام تزریق با دستکش توسط پزشک اگر به قصد معاینه باشد و به قصد گناه و لذت نباشد اشکالی ندارد.

چند روز بعد از تزریق ژل لب ورم دارد

ورم لب بعد از تزریق معمولا طی ۴۸ ساعت اول شروع به کم شدن می‌کند و نهایتاً طی ۱۴ روز کامل از بین می‌رود.

نحوه خوابیدن بعد از تزریق ژل لب باید چگونه باشد؟ 

بعد از تزریق نباید به لب‌ها فشار وارد شود پس بهتر است هفته اول بعد از تزریق طاق باز به پشت بخوابید و به کمک چند بالشت هنگام خواب سر خود را بالاتر بیاورید. در دو سمت صورت خود بالشت ‌های کوچک قرار دهید تا در هنگام خواب بر اثر حرکت روی لب‌ها فشاری وارد نشود.

چند روز بعد از تزریق ژل لب میشه سیگار کشید؟

 بهتر است حداقل به مدت یک هفته پس از تزریق لب از سیگار کشیدن اجتناب کنید زیرا می‌تواند باعث بروز عفونت و افزایش تورم و التهاب لب شود و در نهایت فرم کلی لب را تغییر دهد.

چند روز بعد از تزریق ژل لب میشه رژ زد؟

 بعد از گذشت ۲۴ ساعت می‌توانید از رژی که مخصوص خودتان است استفاده کنید. توجه داشته باشید هنگام رژ زدن نباید فشار زیادی به لب‌ها وارد شود. استفاده از رژ لب دیگران احتمال عفونت را افزایش می‌دهد.

 

4 پاسخ

  1. باسلام و وقت بخیر
   ورم پس از تزریق ژل لب در هر شخص, متفاوت است و از حدود چند روز تا 2‌ هفته متغیر می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *