قیمت بلیچینگ (سفید کردن) دندان در تهران

قیمت بلیچینگ دندان در تهران (۱۴۰۱): جدول هزینه نوع و برند

قیمت بلیچینگ دندان در تهران چقدر است؟ چه عواملی بر روی هزینه بلیچینگ دندان در تهران تاثیرگذار هستند؟ قیمت هوم بلیچینگ و افیس بلیچینگ چقدر است؟ روش‌های کاهش هزینه سفید کردن دندان کدام است؟ آیا می‌توان از بیمه برای پرداخت هزینه بلیچینگ استفاده نمود؟

ما در این مقاله قصد داریم تا علاوه بر پاسخ به تمامی این پرسش‌ها به توضیح بیشتر در خصوص قیمت بلیچینگ دندان در تهران در سال ۱۴۰۱ بپردازیم تا بتوانید به راحتی برای انجام اینکار اقدام نمایید. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

هزینه بلیچینگ دندان در تهران

 

قیمت بلیچینگ دندان در تهران سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت بلیچینگ دندان ۱۴۰۱ چقدر است؟ بلیچینگ دندان که یکی از روش‌های زیبایی دندان‌های شما محسوب می‌شود با وجود هزینه مقرون به صرفه‌ای که برای انجام اینکار در نظر گرفته شده است می‌تواند تاثیر بسیاری در چهره و لبخند شما داشته باشد. همچنین علاوه بر قیمت پایین آن، کمترین آسیب را به دندان‌های شما وارد می‌کند.
قیمت بلیچینگ دندان در دندانپزشکی‌های مختلف متغیر است و بر اساس عوامل و فاکتورهای گوناگونی تعیین می‌شوند. در واقع سفید کردن دندان می‌تواند هم در مطب پزشک و هم در منزل انجام گیرد که هر کدام از آن‌ها هزینه‌های متفاوتی را در بردارند چرا که از مواد و روش کار مختلفی استفاده می‌کنند.

قیمت بلیچینگ دندان در تهران

به صورت کلی می‌توان هزینه بلیچینگ دندان در تهران سال ۱۴۰۱ را به صورت جدول زیر بیان کرد:

نوع درمان برند مواد کشور سازنده شروع قیمت (به تومان)
آفیس بلیچینگ (برای هر فک) مواد ایرانی ایران ۱٫۰۰۰٫۰۰۰
آفیس بلیچینگ (برای هر فک) FGM برزیل ۱٫۲۰۰٫۰۰۰
آفیس بلیچینگ (برای هر فک) White smile آلمان ۱٫۵۰۰٫۰۰۰
هوم بلیچینگ (برای هر فک) _______ _______ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰

قیمت بلیچینگ هر فک

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده در جدول بالا تقریبی هستند و برای اطلاع از هزینه دقیق بلیچینگ دندان خود بایستی به صورت حضوری به دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید.

عکس بلیچینگ دندان

 

عوامل موثر بر هزینه بلیچینگ دندان در تهران

فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند هزینه سفید کردن دندان را با کمک بلیچینگ تحت تاثیر خود قرار بدهد. از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مواد مورد استفاده توسط دندانپزشک

مواد مورد استفاده برای انجام بلیچینگ دندان یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر روی قیمت بلیچینگ در تهران می‌باشد. برندهای بسیاری توسط شرکت‌های مختلف ساخته و به بازار عرضه شده است که هر کدام از آن‌ها کیفیت‌های مختلفی نیز دارند. هزینه بلیچینگ دندان در تهران نیز بر اساس نوع مواد مورد استفاده و کیفیت آن می‌تواند افزایش و یا کاهش یابد.

هزینه سفید کردن دندان در مطب

مهارت و دستمزد دندانپزشک

تجربه و مهارتی که دندانپزشک در این زمینه به دست آورده است می‌تواند در نتیجه کار تاثیر بسیاری داشته باشد. از این رو هزینه دستمزد دندانپزشک ماهر نسبت به یک دندانپزشک تازه کار و کم تجربه بیشتر خواهد بود. انتخاب بهترین دندانپزشک در تهران اهمیت ویژه ای دارد.

محل جغرافیایی کلینیک

یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر قیمت بلیچینگ دندان در تهران محل جغرافیایی مطب دندانپزشک است. معمولا در شهرهای بزرگتر نسبت به شهرستان‌ها به دلیل وجود خدمات و تجهیزات بیشتر هزینه بالاتری از بیمار دریافت می‌کنند. این فاکتور را می‌توان برای نواحی مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت.

روش مورد استفاده برای سفید کردن دندان

سفید کردن دندان با کمک بلیچینگ می‌تواند به دو روش آفیس بلیچینگ و یا هوم بلیچینگ انجام گیرد که هر کدام از آن‌ها هزینه جداگانه‌ای را دربرخواهند داشت. در آفیس بلیچینگ تمامی مراحل سفید کردن دندان در مطب صورت می‌گیرد و در هوم بلیچینگ اینکار در منزل و توسط خود شخص انجام می‌شود.

بلیچینگ تهران

تعداد دندان‌های مورد نیاز برای سفید کردن

به طور قطع تعداد دندان‌هایی که احتیاج به بلیچینگ دارند تاثیر مستقیمی بر روی هزینه انجام اینکار خواهند داشت. در واقع اگر تعداد دندان‌های بیشتری نیاز به اینکار داشته باشند می‌توان گفت که هزینه بالاتری باید پرداخت گردد.

هزینه‌های جانبی

علاوه بر هزینه انجام بلیچینگ دندان بیمار بایستی هزینه‌های دیگری را با عنوان هزینه جانبی پرداخت نماید ه می‌تواند شامل ویزیت‌های مشاوره دندانپزشکی، خرید لوازم مورد نیاز برای هوم بلیچینگ و …. باشد.

سفید کردن دندان در تهران

 

عضویت پزشکان

 

هزینه آفیس بلیچینگ در تهران (بلیچینگ دندان در مطب)

یکی از روش‌های بلیچینگ دندان، سفید کردن دندان‌ها در مطب است که توسط دندانپزشک انجام می‌گیرد. به دلیل استفاده از مواد با غلظت بیشتر انجام اینکار در طول مدت زمان بسیار کوتاه‌تری صورت می‌گیرد که در حدود ۳۰ دقیقه و یا حتی کمتر می‌باشد. بلچینگ دندان در مطب دندانپزشکی می‌تواند هم با کمک لیزر و هم بدون لیزر انجام گیرد. هزینه سفیدکردن دندان در مطب دندانپزشکی نسبت به هوم بلیچینگ بیشتر است.

مزایای هو آفیس بلیچینگ در تهران:

 • زیر نظر دندانپزشک انجام می‌شود.
 • تاثیر بالاتری برای سفید کردن دندان دارد.

به صورت کلی قیمت بلیچینگ دندان در تهران و به صورت آفیس بلیچینگ از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان شروع می‌شود و با توجه به مواد مورد استفاده و تعداد دندان‌های مورد نیاز برای انجام اینکار می‌تواند افزایش پیدا کند.

 

هزینه هوم بلیچینگ در تهران (بلیچینگ دندان در منزل)

قیمت بلیچینگ دندان در خانه چقدر است؟ روش دیگری که می‌توان برای بلیچینگ دندان از آن استفاده نمود، انجام اینکار در منزل می‌باشد. برای انجام این روش در ابتدا بایستی به بهترین دکتر بلیچینگ دندان در تهران مراجعه نمایید و به وسیله قالب‌هایی که به شما داده می‌شود از مواد سفید کردن دندان در منزل استفاده کنید. از آنجایی که مواد بلیچینگ دندان در منزل نسبت به مواد مورد استفاده در مطب ضعیف‌تر می‌باشد به مدت زمان طولانی‌تری برای انجام اینکار احتیاج دارد.

هزینه بلیچینگ دندان در تهران خانه

به صورت کلی می‌توان قیمت هوم بلیچینگ دندان در تهران را از ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان به بالا در نظر گرفت که با توجه به مواد مورد استفاده و تعداد دندان‌های مورد نیاز برای انجام اینکار می‌تواند افزایش و یا کاهش یابد.

 

مقاله پیشنهادی: قیمت لمینت دندان در تهران

 

هزینه بلیچینگ دندان در تهران با محصولات سفید کننده دندان چقدر است؟

یکی از ارزان‌ترین و راحت‌ترین روش‌های سفید کردن دندان استفاده از چنین محصولاتی است که معمولا به صورت کیت‌های سفید کننده دندان در داروخانه‌ها و یا فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند. این کیت‌های سفید کننده بر اساس برند و شرکت سازنده آن‌ها می‌توانند قیمت‌های مختلفی را در برداشته باشند.

بلیچینگ دندان در تهران

 

چگونه می‌توان هزینه بلیچینگ دندان در تهران را کاهش داد؟

با وجود این مسئله که قیمت بلیچینگ دندان در تهران کاملا مقرون به صرفه می‌باشد اما باز هم راهکارهایی برای کاهش هزینه اینکار وجود دارد که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

 • از مواد با کیفیت و قیمت مناسب استفاده کنید.
 • به دندانپزشک با هزینه دستمزد مناسب مراجعه کنید.
 • از روش‌هایی با قیمت پایین‌تر برای بلیچینگ استفاده کنید.

همچنین در صورتی که قبل از انجام بلیچینگ نیاز به ترمیم دندان و یا رفع پوسیدگی‌های دندان خود داشتید می‌توانید از بیمه برای پرداخت بخشی از هزینه‌های درمان خود کمک بگیرید.

 

هزینه سفید کردن دندان در تهران با لیزر

در این روش از نور لیزر در مدت زمان بسیار کوتاهی برای سفید کردن دندان‌ها و اثربخشی بیشتر مواد روی دندان‌ها استفاده می‌شود. با کمک لیزر میزان آسیب به دندان‌ها بسیار کاهش پیدا می‌کند و از لثه‌ها در برابر آسیب نیز محافظت می‌شود. همچنین طول ماندگاری اثر بلیچینگ دندان با کمک لیزر نسبت به سایر روش‌های سنتی بیشتر خواهد بود. به صورت کلی می‌توان گفت که قیمت بلیچینگ دندان در تهران با کمک لیزر به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته‌تر از سایر روش‌ها بیشتر خواهد بود.

قیمت بلیچینگ دندان در تهران

 

عضویت پزشکان

 

چرا قیمت بلیچینگ دندان در مطب بیشتر از خانه است؟

از آنجایی که بلیچینگ دندان در مطب توسط خود دندانپزشک انجام می‌گیرد و از موادی با غلظت بیشتر برای اثربخشی بیشتر نیز استفاده می‌شود هزینه بالاتری نسبت به هوم بلیچینگ دارند. در واقع در روش آفیس بلیچینگ انجام اینکار در مدت زمان بسیار کوتاهی صورت می‌گیرد اما در هوم بلیچینگ اینکار در مدت زمان بیشتر و توسط خود شخص انجام می‌شود. به طور کلی قیمت سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی به دلیل استفاده از خدمات آن بیشتر است.

 

چه زمانی به بلیچینگ دندان نیاز داریم؟

دندان‌های ما ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد مواد قندی و رنگی سفید خود را از دست بدهد که این صورت با بلیچینگ دندان می‌توان زیبایی و سفیدی دندان‌های خود را مجدد به دست آورد. در ادامه به دلایل بلیچینگ دندان اشاره شده است:

 • زرد یا قهوه‌ای بودن دندان‌ها
 • از بین بردن لکه‌های روی دندان به دلایل مختلف
 • فرسوده شدن سطح دندان‌ها
 • سفید کردن دندان‌ها و داشتن لبخندی زیباتر

 

مزایای بلیچینگ دندان در تهران

سفید کردن دندان یا بلیچینگ مزایای زیادی دارد که در ادامه به این موارد اشاره شده است:

 • هزینه بلیچینگ دندان نسبت به روش‌های کامپوزیت و لمینت کمتر است.
 • بلیچینگ دندان در مدت زمان کمی انجام شده و بلافاصله شاهد سفید بودن دندان‌های خود هستید.
 • بلیچینگ برای دندان‌های زرد و جرم گرفته مناسب است و با عث ایجاد لبخندی زیباتر می‌شود.
 • نتیجه بلیچینگ دندان موقتی است و در صورتی که از نتیجه ان رضایت نداشتید متی‌توانید برای تمدید آن اقددام نکنید.
 • بلیچینگ دندان در تهران تاثیر زیادی بر رنگدانه و تغییر دندان دارد.

 

بلیچینگ دندان بهتر است یا جرم گیری

کارایی این دو روش متفاوت است. جرم‌گیری دندان به منظور سلامت دندان‌ها استفاده می‌شود و بلیچینگ دندان به منظور سفید کردن دندان‌ها و لبخندی زیباتر انجام می‌گیرد.

 

تفاوت قیمت بلیچینگ دندان در تهران و کامپوزیت ونیر

در روش کامپوزیت ونیر علاوه بر سفید کردن دندان‌ها نسبت به اصلاح ناهنجاری و نامرتبی دندان‌ها اقدام می‌شود و بلیچینگ دندان فقط منجر به سفید شدن دندان‌ها می‌شود. قیمت بلیچینگ دندان در تهران کمتر از کامپوزیت ونیر می‌باشد و در صورتی که دندان‌های مرتب و هم‌تراز دارید گزینه مناسبی برای جایگزین کامپوزیت و لمینت می‌باشد.

 

آیا بلیچینگ دندان در تهران تحت پوشش بیمه است؟

بلیچینگ دندان با بیمه امکان دارد؟ بیمه تنها بخش از هزینه‌هایی را که مربوط به درمان می‌شود را پرداخت می‌کند، از این رو بلیچینگ دندان که به عنوان یک روش زیبایی شناخته می‌شود توسط بیمه تحت پوشش قرار نمی‌گیرد. در وافع فرد برای انجام این کار بایستی تمامی هزینه‌های مرتبط با بلیچینگ دندان را خود پرداخت نماید.

 

قیمت مواد بلیچینگ دندان در تهران

قیمت مواد بلیچینگ بر اساس برند و کشور سازنده آن متفاوت است. موادی که در مطب دندانپزشکی استفاده می‌شود به دلیل مرغوب‌تر بودن و حجم بیشتر آن گران‌تر است.

 

تفاوت قیمت بلیچینگ دندان در تهران و دیگر شهرها

موارد کلی مانند شهر و محل جغرافیایی کلینیک در هزینه‌های دندانپزشکی موثر است و در بالاتر بودن یا پایین‌تر بودن آن نقش دارد. همچنین تجهیزات و امکانات مورد استفاده در مطب دندانپزشکی روی هزینه بلیچینگ دندان تهران موثر است.

 

عوارض بلیچینگ دندان ارزان در تهران

در ابتدا باید بدانید که هر ارزانی به علت نیست و به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت و یا حتی کم تجربه بودن دندانپزشک انجام می‌گیرد. به طور قطع چنین کاری عوارض بسیاری به همراه خواهد داشت که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

 • عدم رفع کامل زردی و تیرگی دندان
 • ماندگاری کوتاه مدت بلیچینگ دندان
 • عدم رسیدن به نتیجه دلخواه
 • ایجاد حساسیت در دندان‌ها
 • آسیب به بافت دندان‌ها

عوارض بلیچینگ دندان ارزان در تهران

از این رو بهتر است برای انجام بلیچینگ دندان تنها هزینه پایین آن را ملاک انتخاب خود قرار ندهید و کیفیت مواد مورد استفاده و تخصص دندانپزشک مورد نظر خود را در اولویت بگذارید.

 

منابع: پزشک ۲۴، nhs

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.