ایا بینی من نیاز به عمل دارد؟ مشکلات بینی که نیاز به عمل دارد کدام است؟

چه کسانی نیاز به عمل بینی دارند
فهرست مطالب

ایا بینی من نیاز به عمل دارد؟ افرادی که دارای قوز بینی، عدم تقارن بینی، بزرگی بیش از حد بینی، نوک بینی افتاده، بینی کج، برجستگی بینی و مشکلات تنفسی مانند انحراف بینی، پولیپ و تنگی سوراخ‌های بینی هستند، کاندیدای مناسبی برای عمل بینی می‌باشند. قبل از انجام عمل بینی باید حتما به بهترین دکتر جراح مراجعه کرده تا معاینه شوید و سپس جراحی زیبایی بینی انجام گیرد.
در این مقاله از پزشک24، علاوه بر پاسخ به سوال چه افرادی نیاز به عمل بینی دارند، در مورد انواع بینی و ویژگی‌های آن، شرایط لازم برای عمل بینی و مراحل آن صحبت شده است. در ادامه با ما همراه باشید:

 

جهت دریافت مشاوره جراحی بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

چه بینی نیاز به عمل جراحی دارد؟

چه کسانی نیاز به عمل بینی دارند؟ به طور کلی 2 دسته از افراد نیاز به عمل بینی دارند. از جمله افراد دارای مشکلات تنفسی و افرادی که از ظاهر بینی خود رضایت ندارند. در ادامه به تفکیک هر کدام توضیح داده شده است:

افراد دارای مشکلات ظاهری

 • قوز بینی
 • برجستگی بینی
 • بزرگی بیش از حد بینی
 • عدم تقارن بینی
 • بزرگ بودن سوراخ‌های بینی
 • نوک بینی افتاده
 • بینی کج

 

مطلب پیشنهادی: چگونه بهترین جراح بینی را انتخاب کنیم؟

 

افراد دارای مشکلات تنفسی

 • انحراف بینی
 • پولیپ بینی
 • تنگی سوراخ‌های بینی

برای معاینه بینی باید حتما به بهترین جراح بینی مراجعه کرده تا پس از تعیین نوبت مشاوره، معاینه لازم انجام شده و در صورت نیاز نوبت عمل بینی هماهنگ شود.

چه بینی نیاز به عمل جراحی دارد؟
چه بینی نیاز به عمل جراحی دارد؟

 

انواع بینی

بر اساس ساختار و پوست 2 نوع بینی داریم. از جمله بینی گوشتی و بینی استخوانی

مشخصات بینی گوشتی

این نوع بینی دارای پوست ضخیم، پهنای زیاد، نوک گرده و افتاده است که غضروف ضعیف دارد. بهترین مدل برای بینی گوشتی، عمل بینی طبیعی است که فقط به رفع نواقص آن پرداخته شود.

مشخصات بینی استخوانی

بینی استخوانی یا غضروف دارای پل روی بینی، پوست نازک، نوک تیز است که غضروف قوی‌تر دارد. بینی استخوانی به دلیل غضروف قوی و پوست نازک که دارد برای انواع عمل بینی از جمله جراحی بینی فانتزی و عمل بینی نیمه فانتزی مناسب است.

انواع بینی گوشتی و استخوانی
تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه با بهترین دکتر متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

از کجا بفهمیم بینی بزرگی داریم؟

برای تشخیص اینکه بفهمید بینی بزرگی دارید یا خیر می‌توانید معیارهای زیر را در نظر بگیرید:

تناسب بینی با اجزای صورت

بینی باید با چشم‌ها، لب و دیگر اجزای صورت تناسب داشته باشد. اگر بینی بیش از حد بزرگ و پهن باشد تناسب و زیبایی صورت را بهم می‌زند.

زاویه بین لب و بینی

زاویه استاندارد بین لب و بینی در زیبایی اهمیت زیادی دارد و اگر این زاویه بیش از حد باشد، بینی سربالا است. همچنین اگر زاویه بین لب بالا و بینی کمتر از 105 درجه باشد نوک بینی افتاده به نظر می‌رسد و نیاز به عمل بینی دارد.

سوراخ‌های بینی

عدم تقارن در اندازه سوراخ‌های بینی، می‌تواند علاوه بر ظاهر نامناسب تنفس را دچار مشکل کند و اندازه نامناسب سوراخ‌های عمل بینی یکی از دلایل جراحی است.

سلیقه

در برخی مواقع افراد ظاهر بینی خود را به دلایل مختلف قبول ندارند، به همین دلیل به دنبال عمل بینی هستند. برای دریافت مشاوره عمل زیبایی بینی و دریافت نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود از طریق لینک زیر با مشاورین پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

شرایط لازم برای عمل بینی

افراد برای انجام عمل بینی باید شرایط آن را داشته باشند. از جمله شرایط عمل بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. سن: یکی از شرایط مهم برای عمل بینی، داشتن حداقل سن مناسب است که باید بالای 18 سال باشد. زیرا عمل بینی در سن پایین به دلیل کامل نشدن بلوغ، نتیجه مطلوب نخواهد داشت
 2. سلامت عمومی: برای عمل بینی باید از شرایط سلامت کامل برخوردار باشید.
 3. عدم مصرف داروهای خاص: به منظور انجام عمل بینی نباید، داروهای خاص مصرف کنید.
 4. انتظارت واقع‌بینانه: برای گرفتن نتیجه مطلوب، باید انتظارات واقع‌بینانه و منطقی داشته باشید. به این نکته توجه کنید که در برخی موارد اگر انتظارات غیرمنطقی داشته باشید ممکن است عمل بینی موفق نباشد. بنابراین اگر به شدت وسواسی هستید یا دچار اختلالات روانی می‌باشید باید قبل از عمل جراحی بینی به درمان این اختلال اقدام کنید.
 5. بلوغ کامل: اغلب افراد مناسب عمل بینی سن 18 تا 50 سال هستند زیرا زمانی عمل بینی موفق‌آمیز است که رشد صورت و بلوغ کامل انجام شده باشد. عمل بینی برای افراد زیر 18 سال به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

 

مراحل عمل بینی موفق

برای انجام عمل بینی، باید مراحل آن طی شود که از جمله آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دریافت مشاوره از کارشناسان پزشک 24
 • رزرو نوبت با بهترین جراح بینی
 • مشاوره قبل عمل بینی
 • انجام آزمایشات لازم و عکس‌برداری
 • عمل بینی
 • مراقبت‌های بعد از عمل بینی
مراحل عمل بینی موفق
مراحل عمل بینی موفق

 

معرفی بهترین جراح بینی

تیم پزشک 24 به شما کمک می‌کند که با توجه به نوع بینی، شرایط شما، سن، شهر، بودجه بهترین جراح بینی را به شما معرفی کند. برای دریافت مشاوره رایگان جراحی بینی و رزرو نوبت با بهترین دکتر جراح بینی در شهر خود می‌توانید از طریق لینک زیر با مشاورین پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

 

جهت دریافت مشاوره عمل بینی ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک 24، به طور کامل در شرایط کسانی که نیاز به عمل بینی دارند، انواع بینی و ویژگی‌های آن، مراحل عمل بینی و انتخاب بهترین دکتر جراح بینی صحبت شده است. اگر سوال یا تجربه‌ای در رابطه با عمل بینی و شرایط خود دارید می‌توانید در قسمت کامنت‌ها با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

سوالات متداول

1- چگونه بفهمیم بینی نیاز به عمل دارد؟

اگر از ظاهر بینی خود رضایت ندارید و فکر می‌کنید که بینی شما پهن، قوزدار، بزرگ و کج است، کاندیدای مناسبی برای عمل زیبایی بینی دارید.

2- ایا از نتیجه عمل بینی، رضایت واقع‌بینانه دارید؟

باید به این نکته توجه کنید که عمل بینی تا حدودی مشکلات آن را برطرف می‌کند و نباید از نتیجه آن انتظارت غیرمنطقی داشته باشید.

 

منابع: pezeshk24، plasticsurgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *