Logo-Pezeshk24

جراحی لیفت شقیقه ؛ هزینه لیفت شقیقه و روش‌های آن

لیفت شقیقه
فهرست مطالب

عمل لیفت شقیقه یک نوع جراحی زیبایی است که با هدف بالا آوردن ابروها، رفع چین و چروک شقیقه و فرم دهی به چشم‌ها انجام می‌شود. با اینکار می‌توانید زیبایی دو چندان به چشم‌ها و ابروهای خود بدهید به گونه‌ای که باعث می‌شود تا چشمان شما درشت‌تر به نظر برسد.

ما در این مقاله قصد داریم در مورد جراحی لیفت شقیقه، هزینه عمل، نکات قبل و بعد از جراحی و ….  بیشتر توضیح بدهیم. در صورت تمایل با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

لیفت شقیقه با جراحی چگونه انجام می شود؟

جراحی لیفت شقیقه معمولا با بی حسی موضعی و در بعضی از موارد با توجه به شرایط بیمار با بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد. پس از آماده کردن بیمار برای عمل، برش‌های بسیار کوچکی در ناحیه چشم‌ها و شقیقه ایجاد می‌شود تا بتوان به واسطه آن پوست و لایه‌های زیرین آن را به سمت بالا کشید.
معمولا این جراحی در حدود 1 الی 2 ساعت زمان احتیاج دارد تا تغییرات لازم به طور کامل اعمال گردد. این تغییرات باید به گونه‌ای انجام شود که تقارن بین چشم‌ها و ابروها از بین برود، از این رو نیاز به تبحر و تجربه بالای پزشک در این زمینه دارد.

عمل لیفت شقیقه با جراحی

انجام این جراحی دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نیز ندارد. در واقع فرد می‌تواند پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از جراحی خود به منزل بازگردد.

 

انواع روش‌های لیفت شقیقه (بهترین روش لیفت شقیقه)

لیفت شقیقه با عمل می‌تواند در انواع مختلفی انجام پذیرد که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است:

روش لیفت پوست شقیقه

در این روش برش‌های کوچکی در زمان عمل لیفت شقیقه انجام می‌شود به گونه‌ای که تنها با کشیدن پوست، چین و چروک‌های اطراف ابرو را رفع و تا حدودی افتادگی چشم‌ها را نیز برطرف می‌کند. برای انجام این تکنیک از دستگاه آندوسکوپیک کمک گرفته می‌شود که وارد لایه‌های زیرین پوست شده و آن را به سمت بالا می‌کشد. در نهایت علاوه بر رفع چین و چروک در این قسمت، ابروها و چشم‌ها نیز به سمت بالا کشیده می‌شوند.

لیفت شقیقه با کشیدن لایه میانی زیر پوست یا SMAS

در این روش با ایجاد برش‌های کوچکی در ناحیه شقیقه تنها یک لایه سطحی از زیر پوست کشیده می‌شود. از آنجایی که اعمال تغییرات بر روی لایه سطحی از عضلات انجام می‌گیرد در نتیجه به بافت عضلانی آسیب جدی وارد نمی‌شود.

لیفت شقیقه با کشیدن لایه بسیار عمیق زیر پوست یا MACS

برای انجام این روش با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه شقیقه، لایه‌های عمیق‌تری از بافت زیرین پوست کشیده می‌شود. این روش برای افرادی که دچار چین و چروک‌های بیشتری هستند مناسب می‌باشد.

 

هزینه لیفت شقیقه با جراحی سال 1402 چقدر است؟

قیمت لیفت شقیقه در افراد مختلف متفاوت است و این می‌تواند به عوامل مختلفی که در زیر بیان شده است بستگی داشته باشد:

 • هزینه دستمزد جراح
 • هزینه کلینیک یا بیمارستان
 • هزینه آزمایشات قبل از عمل
 • نوع جراحی لیفت شقیقه
 • نوع پوست بیمار و میزان چین و چروک
 • و ….

عکس قبل و بعد لیفت شقیقه

به صورت کلی می‌توان هزینه لیفت شقیقه با جراحی در سال 1402 را در حدود 15 میلیون تومان به بالا در نظر گرفت. این قیمت با توجه به فاکتورهای ذکر شده می‌تواند کاهش و یا افزایش پیدا کند.

جهت اطلاع از هزینه عمل لیفت شقیقه به طور دقیق بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام بررسی‌های لازم قیمت نهایی به شما اطلاع داده شود.

 

عضویت پزشکان

 

روش‌های غیر جراحی لیفت شقیقه

روش‌های دیگری با عنوان لیفت شقیقه بدون جراحی وجود دارد که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

لیفت شقیقه با نخ

در این روش از نخ‌های بخیه و قابل جذب برای کشیدن ابروها استفاده می‌شود. این نخ‌ها به کمک سوزن‌های بسیار ظریفی از ناحیه تعیین شده وارد پوست می‌شود و با کشیدن بافت‌های زیرین پوستی از ناحیه دیگری خارج می‌شود. نخ‌ها در داخل پوست باقی می‌مانند و باعث بالا کشیده شدن پوست ناحیه شقیقه می‌شوند و این اثر تا زمان جذب کامل نخ‌ها باقی می‌ماند.

لیفت شقیقه با نخ

توجه داشته باشید که پزشکان انجام لیفت شقیقه با نخ را برای بیماران خود به عنوان یک راهکار معتبر و مطمئن توصیه نمی‌کنند.

لیفت شقیقه با پلاسماجت

برای انجام این روش از دستگاه پلاسماجت و با وارد کردن میزان حرارت مشخصی به پوست باعث کشیده شدن و بالا آوردن پوست ناحیه شقیقه می‌شود. این کار موجب رفع چین و چروک‌ها و همچنین بالا کشیدن ابروها و چشم‌ها می‌شود. انجام لیفت شقیقه با پلاسماجت نیاز به چندین جلسه درمان دارد و تاثیر آن معمولا بعد از گذشت یک هفته قابل مشاهده می‌باشد.

کشیدن پوست شقیقه با پلاسماجت

لیفت شقیقه با ترماژ

در این روش از امواج رادیویی برای تحریک سلولی و افزایش کلاژن سازی پوست استفاده می‌شود. با اینکار می‌توان علاوه بر کاهش چین و چروک باعث بالا کشیدن ابروها و چشم‌ها و در برخی مواقع کاهش افتادگی پشت چشم‌ها شد.

لیفت شقیقه با ژل

تزریق ژل نیز یکی دیگر از روش‌های عمل لیفت شقیقه بدون جراحی است که با پر کردن نواحی چین و چروک و یا فرو رفته صورت انجام می‌گیرد. ژل‌ها در انواع و برندهای مختلفی وجود دارند که بر اساس آن نیز میزان ماندگاری آن تغییر پیدا می‌کند. تزریق ژل در ناحیه شقیقه می‌تواند بر رفع چین و چروک‌های پوست و بالا کشیدن ابروها و چشم‌ها موثر باشد.

لیفت شقیقه با بوتاکس

یکی از روش‌های بسیار رایج برای بالا کشیدن ابروها و چشم و همچنین رفع چین و چروک‌ها، تزریق بوتاکس است. بوتاکس نوعی سم بوتولنیوم است که پس از تزریق باعث فلج عضلانی می‌شود. ماندگاری این روش به نوع و برند بوتاکس مورد استفاده بستگی دارد و معمولا این مدت زمان بین 3 تا 6 ماه می‌باشد.

جراحی لیفت شقیقه با بوتاکس

 

عضویت پزشکان

 

آیا لیفت شقیقه بدون جراحی موثر است؟

روش‌های لیفت شقیقه بدون جراحی ممکن است به صورت کوتاه مدت تاثیر و نتیجه دلخواه را برای فرد فراهم کنند، اما با گذشت زمان تاثیر آن کاملا از بین می‌رود و فرد بایستی برای ترمیم مجدد آن اقدام نماید که این خود هزینه چندبرابری به دنبال دارد. همچنین گاهی اوقات ممکن است فرد نه تنها با نتیجه مطلوب از این روش‌ها مواجه نشود بلکه عوارض جبران ناپذیری نیز برای وی رخ بدهد.

نمونه جراحی شقیقه

از این رو بهتر است برای انجام لیفت شقیقه تنها از عمل جراحی کمک بگیرید تا بتوانید به صورت دائمی به نتایج ایده آل خود دست یابید.

 

کاندیدای انجام جراحی لیفت شقیقه چه کسانی هستند؟

افراد کاندید برای انجام این جراحی بایستی دارای شرایط زیر باشند:

 • استخوان بندی و ساختار چهره آن‌ها کامل شده باشد به این منظور که با افزایش سن دچار تغییرات نشود.
 • کسانی که از لحاظ جسمی و روحی در سلامت کامل هستند و توقعات غیرمنطقی از جراحی ندارند.
 • افرادی که دارای چین و چروک‌هایی در ناحیه شقیقه خود هستند و تمایل به رفع آن دارند.
 • کسانی که به لیفت ابرو احتیاج ندارند و می‌خواهند دم ابروی آن‌ها بالا کشیده شود.
 • افرادی که تمایل به ایجاد تغییرات در فرم چشم‌ها و ابروهای خود را دارند.
 • کسانی که دچار افتادگی در چشم‌ها و ابروهای خود هستند.

کاندیدای جراحی کشیدن پوست شقیقه

برای اینکه بتوانید به نتیجه مطلوب و ایده آل از جراحی لیفت شقیقه دست یابید بایستی به بهترین جراح لیفت شقیقه برای انجام این عمل مراجعه کنید.

 

ماندگاری لیفت شقیقه با جراحی چقدر است؟

عمل لیفت شقیقه به عنوان یک جراحی زیبایی دائمی و ماندگار شناخته می‌شود اما با گذشت زمان و بالا رفتن سن ممکن است تاثیر این عمل از بین برود. در واقع در صورتی که فرد تمامی نکات مهم بعد از جراحی را به درستی رعایت کند و سبک زندگی سالمی را دنبال کند می‌تواند ماندگاری لیفت شقیقه با جراحی را افزایش بدهد.

نمونه جراحی لیفت شقیقه

گاهی اوقات ممکن است افراد جوان و کم سن برای انجام این جراحی اقدام کرده باشند که در این صورت ممکن است با گذشت زمان و تغییر شکل ساختار چهره آن‌ها، تاثیر نتیجه جراحی از بین برود.

 

نکات قبل انجام لیفت شقیقه

قبل از جراحی لیفت شققیه بایستی موارد زیر را رعایت نمایید:

 • در جلسه مشاوره با پزشک خود در خصوص خواسته‌ها و توقعات خود به طور کامل صبحت کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین‌ها، ژلوفن و … قبل از عمل خودداری کنید.
 • از مصرف الکل و دخانیات به مدت حداقل دو هفته قبل از جراحی لیفت شقیقه پرهیز نمایید.

عدم مصرف الکل قبل از جراحی

با رعایت اقدامات قبل از جراحی لیفت شقیقه می‌توانید جراحی راحت‌تری را سپری کنید و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

 

مراقبت‌های بعد جراحی لیفت شقیقه

مراقبت‌های بعد از عمل نیز همانند اقدامات قبل از جراحی لیفت شقیقه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند در نتیجه آن تاثیرگذار باشد.

نکات مهم بعد جراحی لیفت شقیقه به شرح زیر می‌باشد:

 • داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک متخصص را به موقع مصرف کنید.
 • بعد از یک هفته تا ده روز بایستی برای کشیدن بخیه‌های خود به مطب مراجعه کنید.
 • در هنگام استراحت از دو بالشت در زیر سر خود استفاده کنید تا سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.
 • به مدت حداقل یک هفته بعد از عمل لیفت شقیقه از انجام ورزش و فعالیت‌های سنگین خودداری کنید.
 • تا زمان تعیین شده توسط پزشک از شستن صورت و رفتن به حمام خودداری کنید.
 • برای کاهش کبودی و التهاب می‌توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

عضویت پزشکان

 

تفاوت جراحی لیفت شقیقه با لیفت ابرو

گاهی اوقات برخی از افراد عمل لیفت ابرو و شقیقه را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند و گمان می‌کنند که این دو جراحی یکی هستند. اما تفاوت‌هایی در این دو عمل وجود دارد که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است:

در لیفت ابرو با ایجاد برش‌هایی در قسمت بالای سر و خط رویش موها، تمامی ابرو از جمله قسمت میانی و دم ابروها را بالا می‌کشند. اما در لیفت شقیقه با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه انتهایی شقیقه تنها دم ابرو و گوشه چشم‌ها بالا کشیده می‌شود.

جراحی لیفت ابرو و پیشانی

لیفت ابرو را می‌توان به عنوان لیفت پیشانی نیز در نظر گرفت به این صورت که چین و چروک‌ها و خطوط موجود در این ناحیه از بین می‌رود و باعث کشیدگی پوست پیشانی نیز می‌شود. در هر دو روش جراحی لیفت شقیقه و لیفت ابرو می‌توان از تکنیک آندوسکوپیک استفاده نمود.

 

منبع: پزشک 24، plasticsurgery

4.5 2 رای ها
امتیازدهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات بیشتر