اصلاح قوز بینی

اصلاح و رفع قوز بینی (انواع قوز بینی)

اصلاح قوز بینی یا همان برآمدگی پشت بینی یکی از مهم ترین دلایل افراد برای انجام جراحی بینی است. این برجستگی می تواند از پشت بینی تا نوک بینی ادامه داشته باشد.

مطلب پیشنهادی: عمل بینی استخوانی در اصفهان

انواع قوز بینی

قوز بینی معمولا به دو صوزت کاذب و یا واقعی می باشد. برای اصلاح قوز بینی و رفع آن، تعیین نوع قوز بینی بسیار مهم است. قوز بینی می تواند بر اثر وارد شدن ضربه به بینی به وجود آمده باشد و یا به دلایل ارثی باشد.

قوز کاذب به دلیل فرورفتگی در قسمت آغازین بینی است که به این صورت دیده می شود. گاهی اوقات برای اصلاح قوز بینی کاذب لازم است تا غضروف اضافی به قسمت پایه و یا همان نقطه شروع بینی اضافه کرد تا از کوچک شدن بینی، به خصوص در آقایان، جلوگیری شود.

اصلاح قوز بینی

اصلاح قوز بینی به چه صورت است؟

رفع قوز بینی که به صورت غضروفی و یا استخوانی است تنها با جراحی امکان پذیر است. بهتر است در زمان مشاوره با پزشک خود در مورد مقدار کوچک کردن بینی مشورت کنید.

گاهی اوقات برای رفع قوز بینی از روش پیوند بافت استخوانی استفاده می شود که در این جا قوز بینی باید به اندازه ای کوچک شود که با قسمت ریشه بینی عمل شده هماهنگی داشته باشد.

اصلاح قوز بینی

رفع قوز بینی بدون عمل جراحی

خیلی از افراد ترس از عمل بینی و عوارض بعد از آن را دارند به همین دلیل به دنبال روش هایی برای رفع قوز بینی خود بدون جراحی دارند. استفاده از ژل و ماساژ برای اصلاح قوز بینی روشی است که از سمت جراحان تایید نشده است . استفاده از ماساژ ممکن است در بعضی از مواقع باعث کاهش ورم بینی شود اما قوز بینی که قسمتی استخوانی و غضروفی می باشد را اصلاح نمی کند.

جهت دریافت مشاوره و یا درخواست ویزیت رایگان توسط پزشک متخصص، می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *