عمل بینی گوشتی در مشهد (اقدامات لازم قبل از جراحی بینی گوشتی)

عمل بینی گوشتی در مشهد یکی از سخت‌ترین انواع عمل‌های بینی می‌باشد. ما در این مقاله انواع بینی‌های گوشتی و ویژگی‌های آن را بررسی می‌کنیم. تفاوت بینی گوشتی با بینی استخوانی را توضیح می‌دهیم. همچنین تاثیر تزریق کورتون بر بینی‌های گوشتی را نیز بررسی می‌کنیم.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

 

مطلب پیشنهادی: هزینه عمل بینی در مشهد چقدر است؟

مطلب پیشنهادی: جراحی بینی های استخوانی

 

ویژگی های بینی گوشتی

بینی‌های گوشتی پوست ضخیمی دارند و به نسبت بینی‌های استخوانی غضروف ضعیف تری نیز دارند. به همین دلیل نمی‌توان به راحتی روی این بینی‌ها تغییرات ایجاد کرد. در این نوع بینی‌ها برای ایجاد تغییرات گسترده‌تر معمولا نیاز به غضروف اضافی می‌باشد.
بینی‌های گوشتی معمولا نوک پهن‌تر و افتاده‌تری دارند و بیشتر ساختار بینی از بافت‌های چربی تشکیل شده است. از این جهت در جراحی اعمال تغییرات بر روی آن سخت تر بوده و به دلیل پوست ضخیمی که دارند ممکن است فرم بینی به خوبی مشخص نشود. به همین دلیل باید برای انجام جراحی بینی گوشتی، بهترین جراح را انتخاب کنید تا مهارت و تجربه کافی را برای به دست آوردن نتیجه ایده آل داشته باشد.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

 

جهت مشاوره و درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط دکتر متخصص بینی گوشتی، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

عمل بینی گوشتی در مشهد

افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند و قصد انجام عمل زیبایی را دارند معمولا نگران برگشت پذیری بینی خود می‌باشند، که یا به حالت اولیه بازگردد و یا اینکه بینی بعد از مدتی دچار افتادگی شود.
اما جای نگرانی نیست، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی دیگر حجم زیادی از بینی برداشته نمی‌شود و بینی را بیش از اندازه کوچک نمی‌کنند. بلکه بیشتر سعی در تقویت غضروف‌های بینی دارند و با انجام این کار از افتادگی بینی و یا بازگشت پذیر بودن آن جلوگیری می‌کنند.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

جراحی بینی معمولا به دو صورت جراحی بسته و یا جراحی باز انجام می‌گیرد که انتخاب روش مناسب برای بیمار به شرایط وی و نظر پزشک بستگی دارد.
در جراحی بینی گوشتی به روش باز، جراح پس از ایجاد برش‌هایی در اطراف بینی پوست بینی را بالا می‌آورد و با دید مستقیم بر روی ساختار بینی، تغییرات لازم را اعمال می‌کند و در نهایت پوست را برگردانده و بخیه می‌ زند. اما در روش جراحی به صورت بسته، برش‌ها از داخل بینی صورت می‌گیرد و تمامی تغییرات انجام می‌شود و نیازی به ایجاد برش در خارج از بینی ندارد.
معمولا دوران نقاهت در جراحی بینی بسته کمتر از جراحی به صورت باز است و همچنین تورم و التهاب در آن نیز کمتر می‌ باشد.
همچنین در صورتی که نیاز به تغییرات گسترده‌ای بر روی بینی نباشد می‌توان با جراحی بینی بدون بیهوشی در مشهد این کار را انجام داد، در غیر این صورت عمل بینی حتما باید تحت بیهوشی کامل صورت گیرد.

 

انواع بینی‌های گوشتی

بینی‌های گوشتی به دو نوع تقسیم می شوند:

 • بینی‌های گوشتی که بیشتر از چربی تشکیل شده است
 • بینی‌هایی که پوست بسیار ضخیمی دارند

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

در بینی‌های گوشتی تورم و التهاب بعد از جراحی معمولا بیشتر از عمل بینی استخوانی در مشهد است و همچنین به مراقبت بیشتری احتیاج دارد. گاهی اوقات پزشک برای کاهش التهاب بینی بعد از عمل برای بیمار کورتون تجویز می‌کند.

 

جهت مشاوره و درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط دکتر متخصص بینی گوشتی، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با کارشناسان

 

تاثیر بینی گوشتی بر نتیجه جراحی

قطعا نوع بینی می‌تواند تاثیر زیادی بر نتیجه جراحی بینی و فرم آن داشته باشد.
بینی‌های گوشتی معمولا به راحتی بینی‌های استخوانی نیستند و ممکن است در نوع فرمی که بیمار مد نظر دارد محدودیت داشته باشد.
بینی‌های گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف ضعیف‌تری که دارند، برای عمل بینی طبیعی در مشهد مناسب تر می‌باشند اما برای بینی‌های فانتزی هم با اضافه کردن غضروف و تقویت بافت بینی می‌توانند به نتیجه مطلوب برسند.

 

معیارهای جراح بینی خوب در مشهد

در جراحی بینی های گوشتی اصل بر تقویت غضروف است و تلاش می‌شود با تغییر ساختار غضروفی، به پوست ضخیم آن شکل دلخواه داده شود. در صورتی که جراح تبحر کافی داشته باشد می توان تغییر قابل ملاحظه‌ای در ظاهر بینی‌های گوشتی ایجاد کرده و شکل بسیار زیباتری به آن داد اما نباید انتظار داشت که میزان باریک شدن در آن به اندازه بینی های استخوانی باشد.

 • پزشک سلامت بیمار را در اولویت کار خود قرار دهد.
 • از اصول زیبایی شناسی برخوردار باشد تا علاوه بر همخوانی بینی با سایر اجزا صورت، بینی زیبایی را به عمل آورد.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

 

 • خوش برخورد باشد و در جلسات مشاوره به آرامی و با حوصله به سؤالات بیمار پاسخ دهد.
 • تبحر و سابقه زیادی در این زمینه داشته باشد زیرا در این صورت پزشک عمل های پیچیده ای انجام داده است و می تواند در شرایط خاص بهترین تصمیم را بگیرد.
 • اگر بیمار از نظر روحی آمادگی کامل برای انجام عمل را نداشته باشد، عمل بینی را به تعویق بیندازد.

برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی دقت داشته باشید که اولا پزشک تعداد عمل‌های زیادی روی بینی های گوشتی انجام داده باشد و ثانیا نتیجه عمل‌های قبلی او مطلوب بوده باشد.

 

جهت دریافت ویزیت اولیه رایگان با بهترین دکتر زیبایی بینی در مشهد ، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی چیست؟

اولین اقدام برای انجام عمل مراجعه به بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد است و بعد از ویزیت و تعیین وقت عمل، بیمار باید آزمایشاتی را در این خصوص انجام دهد.
قبل از عمل و به مدت یک هفته از مصرف الکل و دخانیات باید پرهیز کند زیرا باعث رقیق شدن خون می‌شود.
قبل از عمل از خوردن غذاهای سنگین پرهیز کند و همچنین به مدت حداقل ۸ ساعت قبل از عمل بینی از خوردن غذا اجتناب کند.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

در مورد خواسته‌ها و انتظارات خود از نتیجه جراحی بینی با پزشک خود صحبت کند و وی را کاملا در جریان فرم و خواسته‌های دلخواهتان قرار دهد.
بهتر است برای انجام جراحی بینی بیمار با یک همراه در کلینیک و یا بیمارستان حضور یابد.
بهتر است به مدت دو هفته قبل از جراحی از خوردن آسپرین‌ها و داروهای ضدالتهابی خودداری کنید زیرا ممکن است باعث افزایش احتمال خونریزی در زمان جراحی شود و التهاب و تورم بعد از عمل را نیز افزایش می‌دهد.
در صورت ابتلا به بیماری خاصی قبل از عمل و در زمان مشاوره حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

داروها و آنتی بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید. همچنین بعد از جراحی از خوردن غذاهای سفت و خوراکی هایی که نیاز به جویدن زیاد دارد اجتناب کنید. بیشتر سعی کنید غذاهای آبکی و مایعات و نوشیدنی‌های مقوی استفاده کنید.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

تا چند ماه بعد از عمل از وارد شدن ضربه و آسیب رسیدن به آن خودداری کنید و برای این کار می توانید مدت زمان بیشتری از چسب بینی استفاده کنید تا اخطاری برای سایر افراد باشد.
بهتر است به مدت یک هفته بعد از عمل از استعمال دخانیات و مصرف الکل خودداری نمایید.
از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین تا یک مدت بعد از عمل بینی پرهیز کنید. اما بعد از گذشت ۳ الی ۷ روز می توانید به فعالیت روزانه خود ادامه دهید.
تا بعد از چند هفته از عمل بینی، به صورت مستقیم در مقابل آفتاب و نور خورشید قرار نگیرید و از قرار دادن عینک آفتابی و یا طبی بر روی بینی خودداری کنید. برای استفاده از عینک می‌توانید با کمک چسب این کار را انجام دهید.
در هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید که می توانید از چند بالشت کمک بگیرید.

 

جهت مشاوره و درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط پزشک متخصص، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی دارای پوستی نازک‌تر و غضروفی مستحکم‌تر هستند، اما بینی های گوشتی دارای غضروفی ضعیف‌تر هستند و پوست ضخیم‌تری دارند به همین دلیل اعمال تغییرات بر روی آنها کمی دشوارتر است و ممکن است جراح در حین عمل نیاز به پیوند غضروف برای تقویت آن داشته باشد.
همچنین در بینی های گوشتی، نوک بینی گرد و پهن تر است و ارتفاع پره‌های آن بلند تر از بینی های استخوانی است.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

در بینی های گوشتی احتمال تورم و کبودی بعد از عمل بیشتر از بینی های استخوانی است و معمولا دوره نقاهت آن بیشتر طول می‌کشد.
جراحی بینی گوشتی معمولا کمی دشوارتر و پیچیده تر است اما امروزه با پیشرفت تجهیزات و امکانات جراحی، پزشکان می توانند بهترین نتیجه از عمل بینی را برای بیماران خود فراهم کنند.

 

مطلب پیشنهادی: جراحی بینی با لیزر در مشهد امکان پذیر است؟

 

هزینه عمل بینی گوشتی در مشهد

از آنجایی که عمل بینی گوشتی نسبت به عمل بینی استخوانی در مشهد از پیچیدگی بیشتری برخوردار است و قطعا زمان بیشتری برای انجام این جراحی نیاز دارد، هزینه بیشتری از بیمار دریافت می گردد. همچنین در عمل بینی گوشتی ممکن است نیاز به پیوند غضروف اضافی برای فرم دهی و تقویت بینی باشد که همین نکته هم باعث افزایش قیمت می شود.

جراحی بینی گوشتی در مشهد

غضروف اضافه را معمولا از دنده و یا بافت گوش بیمار می گیرند اما در صورتی که بافت ضعیفی داشته باشد و یا فرم مناسبی برای پیوند به بینی نداشته باشد می‌توان از غضروف‌های مصنوعی که از جنس سیلیکون است استفاده کرد. در این صورت هزینه پیوند غضروف به هزینه نهایی جراحی اضافه می‌شود.
گاهی اوقات برخی از پزشکان با استفاده از قالب کنترلی در جراحی بینی سعی در نشان دادن نتیجه جراحی به بیمار را دارند که برای آن نیز هزینه‌ای جداگانه دریافت می‌کنند. اما باید گفت که این روش را بسیاری از جراحان توصیه نمی‌کنند.
اما در نهایت باید گفت که، هزینه عمل بینی در افراد مختلف متفاوت است و نمی توان یک قیمت قطعی برای جراحی بینی تعیین کرد. از این رو برای تعیین دقیق قیمت عمل باید به صورت حضوری به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید، جراح پس از معاینه دقیق بیمار می‌تواند هزینه نهایی عمل بینی را تعیین کند.

جهت اطلاع از هزینه جراحی بینی گوشتی در مشهد، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

علت تورم بینی گوشتی بعد از عمل

در جراحی بینی برای ایجاد تغییرات در فرم و ساختار بینی، به بافت های بینی و غضروف های آن ضربه وارد می‌شود که این کار باعث ایجاد تورم در بینی می‌شود. اما هیچ جای نگرانی نیست چون، تورم بینی بعد از گذشت مدت زمانی کاملا از بین می‌رود.
این تورم در روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی به بیش ترین حد خود می رسد که می توان با انجام چند راهکار به بهبودی آن سرعت بخشید.

کاهش تورم بینی گوشتی

 

چند روش برای کاهش تورم در بینی های گوشتی بعد از عمل:

 • استفاده از کمپرس یخ. کمپرس سرد می‌تواند به بهبودی سریع تر تورم و کبودی در بینی بسیار کمک کند. فقط این نکته را باید بدانید که کمپرس یخ را به هیچ عنوان به صورت مستقیم بر روی بینی قرار ندهید.
 • استفاده از حمام داغ باعث می‌شود تا ورم بینی افزایش یابد.
 • مصرف نمک و غذاهای تند را کاهش دهید زیرا باعث التهاب بیشتر می‌شود.
 • تا مدتی بعد از عمل از انجام فعالیت ها و ورزش‌های سنگین خودداری نمایید.
 • در هنگام خواب سرتان را بالاتر از بدنتان قرار دهید زیرا این کار به گردش خون کمک می‌کند و با این کار می توانید به کاهش ورم بینی خود کمک کنید.

 

تاثیر تزریق کورتون بر روی جراحی بینی گوشتی

گاهی اوقات به دلیل تورم زیاد در بینی های گوشتی بعد از عمل، پزشک به بیمار تزریق کورتون را توصیه می کند. لازم به ذکر است که تزریق کورتون در بینی های استخوانی ممکن است باعث تخریب بافت پوست شود.

بهترین جراح بینی گوشتی در مشهد

بهتر است برای تزریق کورتون یک مدت زمان، حدود دو ماه از عمل بینی گذشته باشد تا مقداری از تورم بینی گوشتی کاسته شده باشد و بعد از آن برای تزریق کورتون به بینی اقدام نمایید.
گاهی اوقات به دلیل توجه نکردن به زمان تزریق کورتون به بینی، باعث شده است که بخشی از پوست بینی دچار برآمدگی شود.

 

جهت مشاوره و یا درخواست ویزیت اولیه رایگان توسط بهترین دکتر زیبایی بینی در مشهد، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

عمل بینی گوشتی بدون جراحی

برخی از پزشکان با روش های بدون جراحی بینی در مشهد مانند تزریق ژل، فیلر بینی، کوچک کردن بینی با نخ و … سعی در اصلاح فرم بینی گوشتی را دارند. گاهی اوقات ممکن است با این تکنیک ها بتوان ایرادات کوچک بینی را رفع کرد اما باید این را بدانید که این روش‌ها علاوه بر اینکه دائمی نیستند، می‌توانند نتیجه‌ای نامطلوب به دست آورند و برای بهبود آن نیاز به پرداخت هزینه‌های بیشتری داشته باشید.
بهترین روش برای فرم دهی به بینی خود انجام جراحی بینی است که با مراجعه به بهترین پزشک جراحی بینی می‌توانید به یک نتیجه عالی دست یابید. عمل زیبایی بینی تنها روش ماندگار و دائمی برای اصلاح ایرادات ظاهری بینی و رفع مشکلات تنفسی و ساختاری آن است.

 

جهت دریافت ویزیت اولیه رایگان به بهترین جراحان بینی گوشتی در مشهد، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

مطلب پیشنهادی: انواع روش های لیفت بینی در مشهد

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *