پروتز گونه

جراحی پروتز گونه + جدیدترین روش پروتز گونه

پروتز گونه یکی از انواع جراحی‌های زیبایی است که با کاشت ایمپلنت بر روی استخوان گونه می‌تواند تاثیر به سزایی بر چهره و زیبایی آن داشته باشد. این پروتزها که در انواع مختلفی هستند بر اساس نیاز و خواسته بیمار و همچنین نظر پزشک متخصص انتخاب می‌شوند. امروزه کاشت گونه به عنوان یک جراحی بسیار پرطرفدار و تاثیرگذار بر روی چهره شناخته می‌شود که متقاضیان بسیاری برای انجام آن اقدام می‌کنند.

دکتر خوب برای پروتز گونه

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص چگونگی انجام جراحی پروتز گونه، هزینه عمل، انواع روش‌ها، انواع مدل‌های پروتز گونه و سایر موارد به صورت کامل توضیح بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی کاشت گونه و همچنین دریافت ویزیت اولیه با بهترین جراح پروتز گونه می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

ارتباط با مشاورین

 

پروتز گونه چگونه انجام می‌شود؟

عمل زیبایی کاشت گونه با توجه به شرایط بیمار می‌تواند تحت بیهوشی عمومی و یا با بی حسی موضعی صورت گیرد. سپس با آماده سازی بیمار برای انجام جراحی، برش‌های لازم در داخل دهان و یا خط موازات پلک پایین صورت می‌گیرد. پروتزهایی که پیش از عمل انتخاب شده‌اند بر روی استخوان گونه و در جای مناسب جایگذاری می‌شوند و برای اطمینان از عدم جابه جایی آن بر روی استخوان گونه پیچ می‌شوند.

پروتز گونه چگونه انجام میشود

در نهایت با اتمام عمل، برش‌های ایجاد شده با کمک بخیه‌های ظریفی بسته شده و بیمار برای انجام مراقبت‌های بیشتر به اتاق ریکاوری منتقل می‌گردد. با تشخیص پزشک ممکن است احتیاجی به بستری شدن بیمار در بیمارستان نباشد و پس از گذشت چند ساعت از عمل بتواند به منزل خود بازگردد.

 

انواع روش‌های بزرگ کردن گونه

روش‌های مختلفی برای بزرگ کردن گونه وجود دارد که فرد ممکن است با توجه به نیاز و خواسته خود یکی از این روش‌ها را برای انجام اینکار انتخاب نماید. در ادامه به توضیح کامل در خصوص این موارد پرداخته شده است:

تزریق فیلر یا ژل

یکی از روش‌های مرسوم برای بزرگ کردن گونه، تزریق ژل و یا فیلر است. ژل‌ها در انواع و برندهای مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها بر اساس شرکت سازنده و میزان کیفیت آن می‌تواند ماندگاری متفاوتی نیز داشته باشند. بر اساس نیاز و خواسته بیمار میزان مشخصی از ژل بر روی گونه تزریق می‌گردد که این نیز می‌تواند بر روی افزایش قیمت اینکار تاثیر بگذارد.

باید توجه داشته باشید که تزریق ژل و یا فیلر به گونه یک روش ماندگار و دائمی برای بزرگ کردن گونه محسوب نمی‌شود و تاثیر آن پس از گذشت مدت زمانی از بین خواهد رفت.

تزریق چربی

یکی دیگر از روش‌های بزرگ کردن گونه تزریق چربی است. چربی‌های مورد نیاز برای انجام اینکار از نواحی مختلف بدن مانند شکم و پهلو که دارای چربی‌های اضافه هستند برداشته می‌شود. استخراج چربی با کمک تکنیک لیپوماتیک و به وسیله میله باریکی به نام کانولا انجام می‌گیرد. سپس با خالص سازی چربی‌ها به میزان مورد نیاز به ناحیه گونه تزریق می‌شود.

این روش نیز ماندگاری دائمی نخواهد داشت و فرد بایستی پس از گذشت مدت زمانی برای انجام مجدد آن نیز اقدام نماید.

کاشت گونه با پروتز

یکی از روش‌های مطمئن و ایمن برای بزرگ کردن گونه، کاشت پروتز گونه است. در این روش با توجه به شرایط و خواسته بیمار می‌توان از انواع پروتزهای مناسب برای انجام اینکار استفاده نمود. پروتزهای انتخابی با یک جراحی ساده و راحت بر روی گونه جایگذاری می‌شوند. این روش تا زمانی که بیمار قصد برداشتن پروتزهای گونه خود را نداشته باشد دائمی و ماندگار است.

 

مقاله پیشنهادی: جراحی پروتز چانه + انواع روش ها

 

انواع مدل پروتز گونه

مدل‌های مختلفی نیز برای پروتز گونه وجود دارد که بر اساس نیاز و خواسته بیمار و همچنین نظر پزشک متخصص انتخاب می‌شود. انواع مدل‌های پروتز گونه به شرح زیر می‌باشند:

انواع پروتز گونه

پروتز ساب مالار یا زیرگونه‌ای

در این نوع از پروتز محل جاگذاری در بالای استخوان گونه و زیر خط چشم می‌باشد. این روش معمولا برای افرادی که با بالا رفتن سن خود دچار افتادگی و یا شل شدگی ناحیه گونه خود شده‌اند مناسب است. در این افراد به دلیل بالا رفتن سن، عضلات صورت مانند گونه‌ها شل شده و به سمت پایین کشیده می‌شوند که در نتیجه باعث می‌شود تا از حجم گونه‌ها کاسته گردد.

پروتز مالار یا گونه‌ای

پروتز مالار در زیر ناحیه قرارگیری پروتزهای ساب مالار و یا دقیقا بر روی استخوان گونه قرار می‌گیرند. این نوع پروتز بیشتر در افراد جوان‌تری که در بازه سنی ۲۰ تا ۳۰ سال قرار دارند استفاده می‌شود. در واقع با انجام این جراحی فرد می‌تواند به گونه‌هایی برجسته و زیباتر دست پیدا کند.

پروتز ترکیبی

برخی از افراد ممکن است تمایل داشته باشند تا از هر دو روش گونه گذاری برای خود استفاده کنند. این روش برای کسانی که استخوان گونه آن‌ها بسیار کوچک بوده و تمایل دارند تا گونه‌هایی برجسته‌تر و صورتی زیباتر داشته باشند مناسب می‌باشد.

 

هزینه پروتز گونه در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

هزینه پروتز گونه در افراد مختلف متفاوت است و نمی‌توان قیمت ثابت و یکسانی را برای تمامی آن‌ها در نظر گرفت. در واقع با توجه به عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت جراحی ممکن است هزینه عمل پروتز گونه برای یک فرد کاهش و یا افزایش پیدا کند. برخی از فاکتورهای مهم و موثر بر روی قیمت جراحی کاشت گونه به شرح زیر می‌باشند:

 • میزان هزینه دستمزد پزشک
 • هزینه پرسنل اتاق عمل و بیهوشی
 • هزینه آزمایشات قبل از عمل جراحی
 • نوع تکنیک عمل و نوع پروتز انتخابی
 • سن بیمار و شرایط وی برای جراحی
 • منطقه جغرافیایی مطب پزشک متخصص

به صورت کلی می توان هزینه پروتز گونه در سال ۱۴۰۱ را در حدود ۱۵ میلیون تومان به بالا در نظر گرفت که با توجه به موارد ذکر شده این قیمت می‌تواند کاهش و یا افزایش پیدا کند. باید توجه داشته باشید که قیمت ذکر شده در مقاله حدودی است و برای اطلاع از هزینه نهایی عمل خود بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه کاشت گونه در سال ۱۴۰۱ می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

ارتباط با مشاورین

 

مراحل جراحی پروتز گونه

برای انجام عمل پروتز گونه در ابتدا بایستی به بهترین دکتر در این زمینه مراجعه نمایید، سپس مراحل زیر را طی کنید:

۱_ در جلسه مشاوره در خصوص تمامی خواسته‌ها و توقعات خود از نتیجه جراحی با پزشک متخصص صحبت کنید.

عمل پروتز گونه چگونه است

۲_ قبل از جراحی تمامی آزمایشات لازم را انجام داده و نتیجه را به پزشک متخصص خود تحویل بدهید.

۳_ در روز عمل بهتر است با کمک یک همراه به بیمارستان و یا کلینیک خصوصی مراجعه نمایید.

۴_ برای انجام جراحی با توجه به شرایط بیمار ممکن است از بیهوشی عمومی و یا بی حسی استفاده شود.

نوع بیهوشی در کاشت گونه

۵_ برش‌های لازم در ناحیه داخل دهان و یا در خط موازات پلک پایین توسط جراح ایجاد می‌شوند.

۶_ پروتز گونه که از قبل انتخاب شده است در ناحیه مورد نظر جاگذاری شده و بر روی استخوان گونه پیچ می‌شود.

کاشت گونه دائمی

۷_ در نهایت محل برش‌ها بخیه زده شده و بیمار برای انجام مراقبت‌های بیشتر به ریکاوری منتقل می‌شود.

انجام این جراحی معمولا نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان ندارد و فرد می‌تواند پس از گذشت چند ساعت به منزل خود بازگردد. گاهی اوقات نیز ممکن است با تشخیص پزشک و در صورت نیاز بیمار به مدت یک شبانه روز در بیمارستان بستری شود.

 

پروتز گونه بهتر است  یا تزریق ژل و چربی

تزریق ژل و چربی بدون نیاز به بیهوشی عمومی و تنها با کمک بی حسی موضعی انجام می‌شود. بسته به نیاز بیمار میزان مشخصی از ژل و یا چربی استخراج شده از بدن فرد در ناحیه مورد نظر تزریق می‌گردد. این روش معمولا ماندگاری دائمی ندارد و پس از گذشت مدت زمانی اثر آن کاملا از بین می‌رود، از این رو فرد بایستی برای انجام مجدد اینکار اقدام نماید.
اما به صورت کلی می‌توان گفت که هزینه تزریق ژل و چربی نسبت به جراحی پروتز گونه کمتر است از این رو برخی از افراد ممکن است به دلیل هزینه پایین ان به سمت این تکنیک کشیده شوند.

پروتز گونه بهتر است یا تزریق چربی

اما در جراحی پروتز گونه که در اتاق عمل و توسط جراح متخصص در این زمینه انجام می‌شود نیاز به ایجاد برش و بخیه است. پروتزهای جایگذاری شده بر روی استخوان گونه امکان جایه جایی ندارند و به همین دلیل ماندگار و دائمی هستند. در واقع تا زمانی که بیمار قصد برداشتن پروتزها را نداشته باشد این جرایح ماندگار می‌باشد.

 

جراحی پروتز طبیعی گونه برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی افرادی که قصد دارند تا با انجام جراحی زیبایی به جذابیت چهره خود بیفزایند می‌توانند برای عمل کاشت گونه اقدام کنند. اما به صورت کلی می‌توان گفت افرادی که دارای شرایط زیر هستند گزینه بهتری بریا انجام این جراحی محسوب می‌شوند:

 • افرادی که به دلیل وراثت دارای گونه‌های بدون برجستگی و افتاده هستند.
 • کسانی که به دلیل بالا رفتن سن دچار شل شدگی و افتادگی گونه‌ها شده‌اند.
 • افرادی که تمایل دارند تا با پروتز گونه به جذابیت و زیبایی چهره خود بیفزایند.
 • کسانی که دارای توقعات و خواسته‌های منطقی از نتیجه جراحی هستند.
 • افرادی که از سلامت روحی و جسمی کاملی برخوردار هستند.

 

آیا کاشت گونه دائمی است؟

از آنجایی که پروتزهای گونه بر روی استخوان گونه فیکس می‌شوند و در نهایت با پیچ به استخوان پیچ می‌شوند، امکان جابه جایی آن‌ها در طول مدت زمان وجود ندارد. از این رو تا زمانی که فرد تمایل به برداشتن پروتزهای گونه خود نداشته باشد می‌توان گفت که انجام این عمل کاملا ماندگار و دائمی می‌باشد.

بهترین جراح پروتز گونه

در صورتی که فرد تمایل به برداشتن پروتزهای گونه خود داشته باشد می‌تواند اینکار را در مدت زمان کوتاهی و با عمل جراحی راحتی انجام بدهد.

 

مزایای جراحی پروتز گونه چیست؟

عمل جراحی پروتز گونه نیز مانند سایر جراحی‌های زیبایی می‌تواند با مزیت‌های بسیاری همراه باشد که در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

 • جوانسازی چهره
 • برجستگی در گونه‌ها
 • ایجاد تقارن در صورت
 • جذابیت و زیبایی چهره
 • افزایش اعتماد به نفس
 • کشیدگی پوست و رفع برخی خطوط صورت

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جدیدترین مدل پروتز گونه می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

ارتباط با مشاورین

 

آیا عمل پروتز گونه درد دارد؟

انجام جراحی پروتز گونه با توجه به شرایط بیمار می‌تواند با کمک بی حسی موضعی و یا با بیهوشی عمومی صورت گیرد که به این دلیل بیمار در زمان جراحی هیچ گونه احساس درد و یا ناراحتی نخواهد داشت. همچنین بعد از عمل نیز با تجویز داروهای مسکن و مصرف به موقع ان‌ها می‌توانید به راحتی از بروز هر گونه درد یا ناراحتی جلوگیری کنید.

آیا پروتز گونه عوارض دارد

 

نکات مهم قبل گذاشتن پروتز گونه

اقدامات قبل از جراحی کاشت گونه می‌تواند به داشتن جراحی راحت‌تر و همچنین رسیدن به نتیجه بهتر کمک بسیاری کند. برخی از این نکات مهم به شرح زیر می‌باشند:

 • مراجعه به بهترین جراح پروتز گونه که از تخصص و مهارت کافی در این زمینه برخوردار است.
 • در زمان مشاوره با پزشک خود در خصوص توقعات و خواسته‌های خود مشورت نمایید.
 • همچنین در صورت داشتن بیماری زمینه‌ای و یا مصرف داروهای خاص پزشک خود را در جریان بگذارید.
 • در روز عمل به صورت ناشتا به بیمارستان مراجعه کنید. به مدت ۶ الی ۸ ساعت از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • آزمایشات و عکس‌های تجویز شده توسط پزشک را قبل از عمل انجام داده و نتیجه آن را به پزشک خود تحویل بدهید.

 

مراقبت‌های بعد از عمل پروتز گونه

رعایت مراقبت‌های بعد از جراحی پروتز گونه نیز مانند اقدامات قبل از آن می‌تواند تاثیر بسزایی در روند بهبودی و نتیجه جراحی داشته باشد. از این رو در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

 • در صورتی که تمایل دارید تا التهاب و کبودی بعد از عمل سریع‌تر کاهش پیدا کند از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید تا از بروز هر گونه درد و یا عفونت کاملا جلوگیری گردد.
 • به مدت حداقل یک هفته الی ده روز استراحت کنید و از انجام فعالیت و ورزش‌های سنگین خودداری نمایید.
 • در طول دوران نقاهت خود در زمان استراحت و خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار بدهید و از چند بالشت کمک بگیرید.
 • بهتر است بعد از جراحی از خوردن غذاهای سفت و خشک که نیاز به جویدن بسیار دارد خودداری کنید.
 • همچنین مصرف مایعات و نوشیدنی‌های مقوی فراوان بعد از عمل می‌تواند به بهبودی سریع‌تر شما کمک کند.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پروتز گونه طبیعی و مراقبت های بعد از آن می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

پروتز گونه چه عوارضی دارد؟

جراحی پروتز گونه نیز مانند سایر عمل‌های زیبایی می‌تواند با عوارضی همراه باشد. در صورتی که به پزشک متبحر و با سابقه در این زمینه مراجعه نمایید می‌توانید احتمال بروز این عوارض را به حداقل برسانید. برخی از این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 • التهاب و کبودی
 • قرمزی و تورم
 • درد و ناراحتی
 • احساس بی حسی

عوارض پروتز گونه

بروز این عوارض بعد از عمل کاشت گونه کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت مدت زمانی از بین می‌رود. در صورتی که این عوارض در طولانی مدت بهبود پیدا نکردند بهتر است برای درمان بیشتر به پزشک خود مراجعه نمایید.

 

سوالات متداول

۱_ تفاوت پروتز گونه با لیفت گونه چیست؟

در جراحی پروتز گونه از یک جسم خارجی به نام ایمپلنت برای برجسته کردن و رفع افتادگی ناحیه گونه استفاده می‌شود اما در لیفت گونه از هیچ جسم خارجی برای انجام اینکار استفاده نمی‌شود. در واقع در این تکنیک تنها با کشیدن پوست به سمت بالا به کشیدن و رفع افتادگی و شل شدگی ناحیه گونه کمک می‌شود.

۲_ ایا پروتز گونه خطرناک است؟

انجام عمل کاشت گونه با ایمپلنت زمانی که توسط پزشک متبحر و باسابقه در این زمینه انجام گیرد، هیچ گونه خطر و یا معایبی به دنبال نخواهد داشت، چرا که یک پزشک خوب و با تجربه می‌تواند بهترین عملکرد را در زمان جراحی برای بیمار خود رقم بزند.

۳_ دوره نقاهت بعد جراحی پروتز گونه چقدر است؟

طول دوران نقاهت در افراد مختلف و با توجه به شرایط آن‌ها متفاوت خواهد بود. اما به صورت کلی می‌توان دوره نقاهت بعد از جراحی کاشت گونه را در حدود یک هفته الی ده روز در نظر گرفت. در این مدت زمان فرد بایستی تمامی نکات مهم بعد از جراحی را به طور کامل رعایت کند و از انجام فعالیت سنگین و ورزش نیز خودداری نماید.

۴_ ایا امکان جابجایی پروتز گونه وجود دارد؟

از آنجایی که ایمپلنت‌ها با کمک پیچ به استخوان گونه متصل می‌شوند امکان جابه جایی آن‌ها وجود نخواهد داشت. البته زمانی که فرد تمایل به برداشتن پروتزهای گونه خود داشته باشد می‌تواند با کمک یک جراحی ساده و در مدت زمان کوتاهی برای انجام اینکار اقدام نماید.

۵_ چگونه بهترین جراح پروتز گونه را پیدا کنیم؟

برای اینکه بتوانید به نتیجه ایده آل و مطلوبی از عمل خود دست پیدا کنید بایستی به بهترین جراح در این زمینه مراجعه نمایید. حال برای اینکه بتوانید بهترین دکتر پروتز گونه را از بین پزشکان بسیاری که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند انتخاب نمایید بایستی با ویژگی‌های یک پزشک خوب که می‌تواند شامل دارا بودن تجربه و تخصص در این زمینه، داشتن مدرک لازم، به دست آوردن رضایت مراجعین قبلی، آگاهی از تکنیک‌ها و تکنولوژی به روز و پیشرفته و …. آشنا باشید.

از روش‌های مناسب برای پیدا کردن دکتر خوب پروتز گونه می‌توان به راهکارهای زیر اشاره کرد:

 • مراجعه حضوری به پزشک متخصص
 • پرس و جو از دوستان و آَشنایان
 • جست و جو در اینترنت

به طور قطع استفاده از این روش‌ها برای پیدا کردن بهترین جراح کاشت گونه نیاز به صرف زمان و وقت بسیار دارد، از این رو برای راحتی بیشتر و صرف زمان کمتر در انتخاب پزشک متخصص می‌توانید با مشاروین ما در پزشک ۲۴ از طریق لینک زیر در تماس باشید:

 

ارتباط با مشاورین

 

منابع: پزشک ۲۴، plasticsurgery

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.