قیمت کامپوزیت دندان در تهران (1402) + قیمت کامپوزیت دندان جلو

مطالب علمی این مقاله توسط دکتر جهانگیر شیخی دندانپزشک زیبایی تایید شده است.

فهرست مطالب

هزینه کامپوزیت دندان در تهران یکی از عوامل بسیار مهم در زمان انجام این کار است چرا که می‌توان بر اساس آن پزشک مورد نظر خود را انتخاب نمود و نوع کامپوزیت را تعیین نمود. در واقع قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در تهران به نوع برند و کیفیتی که دارد می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

عکس کامپوزیت دندان فاصله دار

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص هزینه کامپوزیت دندان در تهران بیشتر توضیح بدهیم و عوامل موثر بر روی قیمت کامپوزیت دندان و دلایل تفاوت قیمت‌های آن را نیز بیشتر بررسی خواهیم کرد. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

هزینه کامپوزیت دندان در تهران سال 1402 چقدر است؟

هر واحد کامپوزیت چند دندان است؟ قیمت کامپوزیت در تهران بر اساس عوامل مختلفی تعیین می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع و برند کامپوزیت و تعداد دندان‌هایی که به اصلاح احتیاج دارند اشاره نمود. به طور مثال برخی از افراد ممکن است تنها چند واحد دندان خود را بخواهند کامپوزیت کنند و برخی دیگر نیز با توجه به هزینه کامپوزیت کل دندان‌ها در تهران اقدام به انجام این کار کنند.

هزینه کامپوزیت دندان در تهران

 

در واقع این بدین معنی است که هزینه کامپوزیت دندان برای هر فرد می‌تواند متفاوت باشد و یا این مقدار افزایش یا کاهش پیدا کند. از این رو نمی‌توان یک قیمت ثابت و دقیقی را برای تمامی افراد در نظر گرفت و برای اطلاع از هزینه نهایی کامپوزیت دندان‌های خود بایستی به صورت حضوری به دندانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

 

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت چیست و هزینه آن چقدر است؟ هزینه کلی کامپوزیت دندان بر اساس قیمت هر واحد کامپوزیت ونیر دندان در تهران تعیین می‌شود به این صورت که هزینه هر واحد کامپوزیت را بایستی در تعداد دندان‌های مورد نیاز برای انجام اینکار ضرب کنید. به صورت کلی هزینه انواع برندهای مختلف کامپوزیت دندان را می‌توان به صورت جدول زیر بیان کرد:

برند کامپوزیت کشور سازنده قیمت هر واحد (تومان)
اسپیدنت چین 600.000
شوفو ژاپن 900.000
3m امریکا 1.300.000
جیانیان GC ژاپن 1.800.000
زنیت آلمان 1.300.000
سارمکو سوئیس 1.500.000
کاریزما آلمان 1.800.000
IPS سوئیس – آلمان 1.500.000
کازمادنت آمریکا 2.500.000
اپالیس FGM برزیل 900.000
SDI استرالیا 900.000
سولافیل انگلیس 800.000
آکسفورد آلمان 950.000
توکویاما ژاپن 1.400.000
IPS شیشه ای آلمان 3.000.000
 دنتسپلای سیرونا آلمان 3.000.000

هزینه ی کامپوزیت دندان در تهران سال 1402

 

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان در تهران

هزینه ونیر دندان چقدر است؟ فاکتورهای بسیاری هستند که بر روی هزینه کامپوزیت دندان در تهران تاثیرگذار می‌باشند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برند کامپوزیت دندان

شرکت‌های بسیاری هستند که در زمینه ساخت کامپوزیت دندان مشغول به فعالیت می‌باشند، از این رو برندهای مختلفی از کامپوزیت دندان را می‌توان با کیفیت‌های متفاوت در بازار یافت. قیمت برندهای مختلف کامپوزیت دندان با یکدیگر متفاوت هستند و بر اساس موادی که در آن استفاده می‌شود و کیفیتی که دارد می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در تهران

✓ مهارت و تخصص دندانپزشک

تخصص و مهارت دندانپزشک یکی دیگر از فاکتورهای موثر بر قیمت هر واحد کامپوزیت دندان در تهران می‌باشد. به طور قطع هر چه دندانپزشک از تجربه و مهارت بالاتری برخوردار باشد می‌تواند نتیجه بهتری را برای بیمار خود فراهم آورد، از این رو می‌تواند هزینه بالاتری را نسبت به دندانپزشک تازه کار دریافت کند. بهتر است به بهترین دکتر کامپوزیت دندان در تهران مراجعه کنید تا نتیجه رضایت بخش باشد.

 

✓ تعداد واحد مورد نیاز برای کامپوزیت دندان

هزینه هر واحد کامپوزیت ونیر چقدر است؟ قیمت‌های تعیین شده مختص هر واحد دندان است و به طور قطع برای انجام کامپوزیت برای تعداد دندان‌های بیشتر باید  هزینه بالاتری را پرداخت نمایید. در واقع برای تعیین هزینه کامپوزیت دندان در تهران باستی قیمت هر واحد را در تعداد دندان‌هایی که احتیاج به اینکار دارد ضرب کنید. قطعا هزینه کامپوزیت کل دندان ها با توجه به مواد بیشتری که استفاده می‌شود، بالاتر است.

هزینه هر واحد کامپوزیت در تهران

✓ میزان تجهیزات کلینیک

یکی دیگر از عوامل موثر بر روی هزینه کامپوزیت در تهران تجهیزات کلینیک است که می‌تواند در کیفیت نهایی کامپوزیت دندان تاثیر داشته باشد. هرچه تجهیزات یک کلینیک و یا دندانپزشکی بیشتر و پیشرفته‌تر باشد می‌تواند هزینه بیشتری را برای انجام کامپوزیت دندان دریافت کنند.

 

✓ درمان‌های جانبی مورد نیاز

هزینه‌های جانبی برای انجام کامپوزیت دندان نیز وجود دارد که می‌تواند شامل مواردی همچون هزینه ویزیت‌های مشاوره، هزینه داروهای تجویز شده و یا درمان‌های ترمیم دندان قبل از کامپوزیت دندان باشد.

هزینه پالیش کامپوزیت دندان

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان در مشهد

 

✓ محل جغرافیایی کلینیک

منطقه جغرافیایی مطب دندانپزشکی یکی دیگر از عوامل موثر بر روی هزینه کامپوزیت دندان در تهران است. در واقع کلینیک‌هایی که در شهرهای بزرگتر واقع شده‌اند نسبت به شهرستان‌ها می‌توانند هزینه بیشتری را برای کامپوزیت دندان دریافت کنند. این فاکتور را برای مناطق مختلف یک شهر نیز می‌توان در نظر گرفت.

 

مطلب پیشنهادی: قیمت ایمپلنت دندان در تهران

 

علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان در تهران چیست؟

از دلایل تفاوت در قیمت کامپوزیت دندان می‌توان به عوامل مختلفی که بر روی هزینه کامپوزیت دندان در تهران تاثیرگذار هستند اشاره کرد. در واقع همان طور که گفتیم برندهای مختلفی از کامپوزیت دندان در تهران وجود دارد که بر اساس کیفیت و مرغوبیت مواد به کار رفته در آن قیمت گذاری می‌شوند. افراد با توجه به نیاز خود و نظر دندانپزشک متخصص بایستی کامپوزیت مناسب را برای دندان‌ها خود انتخاب نمایند.

 

عضویت پزشکان

 

قیمت بهترین برند کامپوزیت دندان در تهران

قیمت بهترین کامپوزیت دندان چقدر است؟ بهترین برندهای کامپوزیت دندان مختص کشورهای ژاپن، آمریکا و سوئیس می‌باشد که از جمله آن‌ها می‌توان به برندهای کامپوزیت زیر اشاره نمود:

  • Gradia
  • Geanial
  • BISCO
  • Direct
  • و سایر

علت تفاوت کامپوزیت دندان در تهران

که به دلیل دارا بودن از بالاترین کیفیت مواد، قیمت آن‌ها نسبت به سایر کامپوزیت‌ها بالاتر است. اما باید توجه داشته باشید که اگر گران‌ترین برند کامپوزیت دندان را تهیه کرده باشید اما به دندانپزشک ماهر در این زمینه مراجعه نکنید نمی‌توانید به نتیجه ایده آلی از کامپوزیت دندان‌های خود دست پیدا کنید. انتخاب کامپوزیت قیمت مناسب در تهران برای افراد مهم است و به همین دلیل باید در این مرحله وقت کافی بگذارید و با دقت انتخاب کنید.

باید چنین گفت که علاوه بر انتخاب برند باکیفیت کامپوزیت دندان بایستی به بهترین دندانپزشک کامپوزیت دندان در تهران مراجعه کنید تا با مهارت و سابقه‌ای که در این زمینه به دست آورده است، نتیجه ایده آل را برای شما فراهم آورد.

هزینه کامپوزیت دندان‌های جلو در تهران چقدر است؟

هزینه کامپوزیت ونیر در تهران برای دندان‌های جلویی به تعداد واحدهای دندان که نیاز به انجام این کار دارد بستگی دارد. البته از آنجایی که دندان‌های جلو قابل مشاهده هستند برای انجام کامپوزیت بایستی از برندهای با کیفیت و مرغوب استفاده کنید که این می‌تواند هزینه بالاتری را برای شما به همراه داشته باشد.

قیمت کامپوزیت دندان جلو در تهران

بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت کامپوزیت دندان جلو در تهران با دندانپزشک مورد نظر خود مشورت نمایید.

مقاله پیشنهادی: قیمت بلیچینگ دندان در تهران

قیمت موارد جانبی کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت دندان چقدر هزینه دارد؟ علاوه بر هزینه هر واحد کامپوزیت دندان در تهران، موارد دیگری که با عنوان هزینه‌های جانبی اینکار شناخته می‌شوند نیز بایستی توسط بیمار پرداخت گردد. از جمله عوامل موثر بر قیمت ونیر دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ترمیم پوسیدگی دندان

قبل از انجام کامپوزیت دندان،در صورتی که شامل پوسیدگی و یا آسیب دیدگی باشند بایستی به صورت کامل ترمیم شوند و سپس برای انجام روکش دندان اقدام گردد. در واقع این موارد که می‌تواند شامل پر کردن دندان، عصب کشی دندان و …. باشد خود شامل هزینه است که بیمار بایستی آن را پرداخت نماید.

 

قیمت جراحی لثه

در برخی از مواقع ممکن است لثه فرد به دلایل مختلف دچار بیماری شده باشد و نیاز به انجام جراحی لثه داشته باشد. در این صورت بایستی حتما قبل از اقدام به کامپوزیت دندان جراحی لثه انجام گیرد که این خود نیز هزینه اضافه به دنبال دارد.

هزینه لیفت لثه

برخی از افراد ممکن است در هنگام خندیدن لثه‌های آن‌ها قابل مشاهده باشد، به این معنی که تاج دندان‌های آن‌ها کوتاه است. در صورتی که بیمار تمایل به رفع این مشکل داشته باشید در ابتدا بایستی جراحی لیفت لثه انجام دهد تا تاج دندان‌ها بلندتر شوند. سپس برای اصلاح بدرنگی و یا تیرگی دندان‌ها از کامپوزیت دندان کمک بگیرد.

هزینه برداشتن کامپوزیت دندان

هزینه برداشتن کامپوزیت دندان جدا از دندان‌های جدید برای کامپوزیت می‌باشد. گاهی اوقات فرد در گذشته کامپوزیت دندان انجام داده است و به دلایل مختلفی همچون گذشت طول عمر کامپوزیت‌ها مجبور به جایگزین کردن آن‌ها با کامپوزیت‌های جدید باشد. زمانی که بیمار نیاز به برداشتن کامپوزیت قبلی دندان خود باشد بایستی هزینه ریمو کامپوزیت دندان در تهران را نیز به صورت جداگانه پرداخت کند.

هزینه ریمو کامپوزیت دندان

برداشتن روکش قبلی

برخی از افراد ممکن است تعدادی از دندان‌های خود را از گذشته روکش دندان کرده باشند که قبل از انجام کامپوزیت دندان بایستی برای برداشتن روکش قبلی اقدام نمایند، چرا که مواد کامپوزیت دندان به هیچ عنوان به روکش دندان نمی‌چسبد. در نتیجه این کار نیز از هزینه جداگانه‌ای نسبت به کامپوزیت دندان برخوردار است.

کامپوزیت دندان قبل و بعد

 

آیا کامپوزیت دندان شامل بیمه می‌شود؟

آیا کامپوزیت شامل بیمه تکمیلی میشود؟ خیر! کامپوزیت دندان به عنوان یک روش زیبایی شناخته می‌شود و درمان‌هایی که با هدف زیبایی انجام می‌گیرند شامل بیمه نمی‌شوند. اما گاهی اوقات بیمار نیاز به ترمیم دندان‌های آسیب دیده خود قبل از انجام کامپوزیت دارد که می‌تواند برای پرداخت هزینه ترمیم پوسیدگی دندان‌های خود از بیمه درمانی استفاده کند. کامپوزیت با بیمه تکمیلی ممکن است تحت شرایط خاص و در صورتی که قسمتی از دندان‌های خود را بر اثر حادثه‌ای از دست داده‌ باشید مورد قبول واقع شود.

 

عضویت پزشکان

 

کامپوزیت دندان قسطی در تهران

برخی از کلینیک‌ها و یا دندانپزشکان برای راحتی بیماران خود هزینه کامپوزیت دندان در تهران را به صورت اقساطی در نظر گرفته‌اند. در واقع برای این کار بیمار در ابتدا بایستی مبلغی را به عنوان پیش پرداخت به کلییک بدهد و مابقی آن به صورت اقساطی و یا ماهانه از بیمار دریافت می شود. این راهکار برای کسانی که تمایل به انجام کامپوزیت دندان را دارند اما توانایی پرداخت هزنیه آن را به صورت یکجا ندارند بسیار مناسب می‌باشد.

کامپوزیت دندان قسطی در تهران

توجه داشته باشید که بزخی از کلینیک‌ها ممکن است برای کامپوزیت دندان اقساطی تهران، با توجه به شرایط خود از بیمار به ازای هر قسط چک و یا سفته به عنوان ضمانت دریافت کنند.

 

تخفیف کامپوزیت دندان در تهران

کامپوزیت قیمت مناسب در تهران چقدر است؟ برای کاهش هزینه کامپوزیت دندان، برخی از کلینیک‌ها تخفیفاتی را برای بیماران خود در نظر گرفته‌اند که با استفاده از آن‌ها می توانید با قیمت پایین‌تر دندان‌های خود را کامپوزیت کنید. این راهکارها می‌تواند برای افرادی که توان مالی بالایی ندارند اما از دندان‌هایی بدرنگ و تیره برخودار هستند بسیار مناسب می‌باشد و می‌توانند به راحتی برای انجام کامپوزیت دندان اقدام نمایند.

 

سوالات متداول

۱- چرا لمینت از کامپوزیت دندان در تهران گران‌تر است؟

برای انجام لمینت دندان نیاز به چند جلسه درمان و همچنین قالب گیری و ساخت روکش‌های دندان توسط لابراتور می‌باشد که دارای استحکام و مقاومت بسیار بالاتری است. اما در کامپوزیت دندان تنها در یک جلسه و بدون نیاز به ساخت روکش دندان می‌باشد. در واقع موادی که در این دو تکنیک استفاده می‌شود کاملا متفاوت است و راهکار انجام آن نیز یکسان نمی‌باشد. از این رو نرخ کامپوزیت دندان نسبت به هزینه لمینت دندان کمتر است.

 

۲- گران‌ترین کامپوزیت دندان چقدر است؟

می‌توان گفت که برندهای آمریکایی کامپوزیت دندان جزو گران‌ترین نوع کامپوزیت می‌باشد زیرا از کیفیت و مرغوبیت کافی برخوردار است و مقاومت بالاتری در برابر آسیب دیدگی نیز دارند. به صورت تقریبی می‌توان هزینه هر واحد کامپوزیت آمریکایی را بین 1.500.000 تا 2.500.000 تومان در نظر گرفت.

 

۳- هزینه کامپوزیت دندان تهران چگونه محاسبه می‌شود؟

قیمت‌های اعلام شده برای کامپوزیت مختص هر واحد دندان است، از این رو بایستی تعداد دندان‌هایی که به کامپوزیت احتیاج دارند را تعیین کنید و قیمت هر واحد کامپوزیت را ضرب در تعداد دندان‌های خود کنید. قطعا قیمت کامپوزیت کل دندان ها بیشتر از تعداد تکی آن می‌باشد که برای این کار می‌توانید از دندانپزشک خود کمک بگیرید.

 

۴- کامپوزیت ارزان تهران چه معایبی دارد؟

کامپوزیت‌هایی که ارزان قیمت هستند به طور قطع از مواد با کیفیت و مرغوبی برای ساخت آن استفاده نشده است و همین موضوع باعث می‌شود تا استحکام و مقاومت پایین‌تری در برابر آسیب دیدگی داشته باشد. همچنین کامپوزیت‌های ارزان ممکن است حالت طبیعی نداشته باشند و مورد رضایت فرد قرار نگیرد.

 

۵- هزینه کامپوزیت دندان فاصله دار چقدر می‌باشد؟

اگر فاصله بین‌ دندان‌‌ها و میزان ناهنجاری بین آنها زیاد باشد، ممکن است کامپوزیت به تنهایی جوابدهی نداشته باشد و ابتدا باید درمان ارتودنسی را شروع کرد و پس از کامل کردن آن، می‌توان از کامپوزیت دندان برای یکدست کردن دندان‌ها استفاده کرد.

 

۶- هزینه پرکردن دندان با کامپوزیت در تهران چقدر است؟

با توجه به میزان پوسیدگی دندان و تعداد دندان‌های مورد نیاز برای پر کردن، هزینه آن متفاوت است.

 

منابع: پزشک 24، mdpi

3 پاسخ

    1. با سلام و وقت بخیر
      هزینه ونیر کامپوزیت دندان در تهران با توجه به نوع دندان و برند آن متفاوت است که پس از معاینه به طور دقیق مشخص خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر