Logo-Pezeshk24

قیمت کامپوزیت دندان 1403؛ قیمت هر واحد کامپوزیت

قیمت کامپوزیت دندان
فهرست مطالب

مطالب علمی این مقاله توسط دکتر جهانگیر شیخی جراح و دندانپزشک تایید شده است

هزینه کامپوزیت دندان یکی از فاکتورهای بسیار مهمی است که افراد متقاضی قبل از انجام آن در خصوص این موضوع از پزشک خود سوال می‌پرسند. قیمت کامپوزیت دندان نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که می‌تواند باعث کاهش و یا افزایش هزینه‌ها برای یک فرد گردد.

ما در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل در خصوص هزینه کامپوزیت دندان و فاکتورهای موثر بر روی آن، قیمت هر واحد کامپوزیت دندان و ….  توضیح بدهیم. در صورت تمایل با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

هزینه کامپوزیت دندان در سال 1403 چقدر است؟

قیمت روکش دندان بر اساس نوع و برند آن می‌تواند متفاوت باشد چرا که شرکت‌های بسیاری در زمینه ساخت کامپوزیت دندان مشغول به فعالیت هستند و کامپوزیت‌هایی با کیفیت‌های مختلف وارد بازار می‌کنند.

در جدول زیر قیمت انواع کامپوزیت دندان در سال 1403  را بیان کرده‌ایم:

نوع کامپوزیت دندان قیمت (به تومان)
کامپوزیت شوفو 900.000
کامپوزیت سولافیل 800.000
کامپوزیت زنیت 1.400.000
کامپوزیت توکویاما 1.500.000
کامپوزیت کاریزما 1.800.000
کامپوزیت IPS 2.800.000
کامپوزیت دنتسپلای 3.000.000
کامپوزیت آکسفورد 1.000.000
کامپوزیت سارمکو 1.500.000
کامپوزیت جیانیان  1.800.000
کامپوزیت اپالیس  950.000
کامپوزیت ۳m 1.300.000
کامپوزیت SDI 900.000

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده در جدول بالا تقریبی هستند و برای اطلاع دقیق از هزینه کامپوزیت دندان بایستی به صورت حضوری به دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان چیست؟

فاکتورهای بسیاری هستند که می‌توانند قیمت کامپوزیت دندان 1403 را تحت تاثیر خود قرار بدهند و به واسطه این هزینه برای یک فرد افزایش و یا کاهش پیدا کند. در ادامه به توضیح بیشتر در مورد این عوامل پرداخته شده است:

برند کامپوزیت و کشور سازنده

یکی از مهم ترین نکاتی که می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی قیمت کامپوزیت دندان داشته باشد، برند و شرکت سازنده آن است. برندهای مختلف دارای کیفیت‌های گواگونی هستند که بر اساس باعث افزایش و یا کاهش هزینه‌های روکش دندان می‌شوند. قیمت هر دندان کامپوزیت بر اسای برند آن می‌تواند کمتر یا بیشتر باشد.

علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان

تعداد دندان‌های مورد نیاز برای کامپوزیت

قیمت‌های اعلام شده برای کامپوزیت دندان مختص هر واخد دندان می‌باشد و برای اینکه بتوانید هزینه تعداد واحدهای بیشتری را به دست آورید بایستی هزینه هر واحد کامپوزیت دندان را ضرب در مبلغ آن نمایید. در نتیجه هر چه تعداد دندان‌های بیشتری به کامپوزیت احتیاج داشته باشند هزینه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. قیمت کامپوزیت هر واحد دندان بر اساس تعداد دندان‌های مورد نیاز برای کامپوزیت ونیر متفاوت است.

میزان تخصص و مهارت دندانپزشک

یکی دیگر از عوامل مهم و موثر بر روی قیمت کامپوزیت دندان میزان تخصص و مهارت دندانپزشک است که می‌تواند بر روی نتیجه به دست آمده از روکش‌های دندان نیز تاثیرگذار باشد. به طور قطع هرچه مهارت یک پزشک بالاتر باشد هزینه بیشتری نسبت به دندانپزشک تازه کار و کم تجربه دریافت خواهد کرد.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1401

محل جغرافیایی کلینیک

منطقه جغرافیایی از فاکتورهای مهم در زمان تعیین قیمت کامپوزیت دندان می‌باشد چرا که هزینه انجام اینکار در شهرهای بزرگتر به دلیل داشتن خدمات و تجهیزات بیشتر و پیشرفته‌تر بالاتر خواهد بود. این فاکتور را می‌توان برای نواحی مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت.

درمان پوسیدگی دندان‌ها

در صورتی که فرد پیش از انجام کامپوزیت دندان نیاز به ترمیم پوسیدگی‌ها و آسیب دیدگی‌های دندان خود داشته باشد بایستی هزینه آن را به صورت جداگانه پرداخت نماید. البته در نظر داشته باشید که بعضی از بیمه های درمانی بخشی از هزینه‌های مربوط به درمان را پوشش می‌دهد.

قیمت حدودی کامپوزیت دندان

برداشتن روکش‌های قبلی کامپوزیت

در صورتی که قبلا کامپوزیت دندان انجام داده باشید، پزشک باید روکش‌های قبلی را ریمو نموده و سپس برای انجام کامپوزیت جدید اقدام نماید. در نتیجه برداشتن روکش‌های قبلی کامپوزیت دندان خود نیز هزینه جداگانه‌ای در برخواهد داشت.

هزینه‌های جانبی

علاوه بر هزینه اصلی کامپوزیت دندان، هزینه‌های دیگری نیز بایستی توسط بیمار پرداخت شود که به عنوان هزینه جانبی شناخته می‌شود. این هزینه‌ها می‌توانند شامل مواردی همچون هزینه ویزیت‌های مشاوره، هزینه داروهای تجویز شده، هزینه عکس‌های تجویز شده و …. باشد.در برخی از موارد قبل انجام کامپوزیت نیاز به ارتودنسی می‌باشد که قیمت ارتودنسی دندان با توجه به نوع براکت و مدت زمان آن برای هر فرد متفاوت است.

 

علت تفاوت کامپوزیت دندان

برندهای مختلف کامپوزیت دندان شامل قیمت‌های متفاوتیهستند که این تفاوت به دلیل برند شرکت سازنده آن و استفاده از مواد با کیفیت‌های مختلف برای ساخت کامپوزیت‌ها می‌باشد. به طور قطع هرچه کیفیت یک کامپوزیت بیشتر باشد از استحکام و مقاومت بالاتری برخوردار است و می‌تواند حالت طبیعی‌تری را برای دندان‌ها به عمل آورد. از این رو هزینه کامپوزیت‌های مرغوب و با کیفیت نسبت به سایر روکش‌های دندان بالاتر خواهد بود. در ادامه عکس کامپوزیت دندان جلو را مشاهده می‌کنید.

عکس کامپوزیت دندان جلو

 

عضویت پزشکان

 

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

لازم به ذکر است که قیمت کامپوزیت دندان بر اساس یک واحد دندان محاسبه می‌شود و این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. بر اساس فاکتورهای ذکر شده در این مقاله قیمت هر واحد کامپوزیت دندان تعیین می‌شود که می‌تواند برای هر فرد متفاوت باشد. در واقع هزینه کامپوزیت در دندانپزشکی و یا کلینیک‌های مختلف متفاوت است که بر اساس هر واحد کامپوزیت تعیین می‌شود.

در صورتی که تمایل به انجام روکش دندان برای تعداد واحدهای بیشتری داشته باشید بایستی قیمت هر واحد کامپوزیت دندان را در تعداد واحدهای مورد نیاز برای انجام اینکار ضرب کنید.

 

قیمت کامپوزیت دندان خط لبخند چقدر است؟

برای انجام خط لبخند بایستی دندان‌هایی که در هنگام خندیدن قابل مشاهده هستند کامپوزیت شوند. در واقع کامپوزیت ونیر دندان‌های جلو باعث می‌شوند تا به لبخندی زیبا و چهره‌ای جذاب دست پیدا کنید. برای به دست آوردن هزینه کامپوزیت دندان خط لبخند بایستی تعداد دندان‌هایی که قابل مشاهده هستند را ضرب در هزینه هر واحد کامپوزیت دندان کنید.

قیمت کامپوزیت دندان خط لبخند

 

قیمت ترمیم کامپوزیت دندان جلو

قیمت کامپوزیت دندان جلو برای کسانی که قصد دارند تا به نتیجه ایده آل و مناسبی دست پیدا کنند بسیار مهم می‌باشد. از آنجایی که دندان‌های جلو کامل قابل مشاهده می‌باشند بایستی از مواد کامپوزیت با کیفیت و مرغوب برای انجام اینکار استفاده کنید. به صورت کلی هزینه هر واحد کامپوزیت دندان جلو می‌تواند در حدود 1.000.000 تا 2.500.000 تومان متغیر باشد.

 

معایب استفاده از کامپوزیت ارزان قیمت چیست؟

از عوارض و یا معایب کامپوزیت ارزان قیمت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کامپوزیت ارزان قیمت سریع‌تر تغییر رنگ می‌دهد و زرد می‌شود.
 • کامپوزیت دندان ارزان ممکن است در اثر ضربه شکسته شود.
 • ماندگاری و طول عمر کامپوزیت ارزان کوتاه‌تر می‌باشد.
 • ترمیم کامپوزیت‌های ارزان شکسته به راحتی صورت نمی‌گیرد.
 • سازگاری مواد کامپوزیت ارزان با سایر دندان‌ها و دهان کم است.
 • استفاده از مواد بی کیفیت ممکن است باعث ایجاد بوی بد دهان شود.
 • کامپوزیت‌های ارزان قیمت ممکن است حالت طبیعی دندان‌ها را از دست بدهد.

استفاده از کامپوزیت دندان ارزان قیمت به دلیل استحکام پایین، طول عمر کوتاه و سایر معایبی که دارد به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد.

 

تفاوت قیمت کامپوزیت دندان و لمنیت

یکی از عمده تفاوت‌های کامپوزیت ونیر و لمینت دندان طول درمان و قیمت آن می‌باشد. کامپوزیت دندان در مطب دندانپزشکی در یک جلسه و حدود 3 ساعت انجام می‌شود و به همین دلیل قیمت کامپوزیت دندان پایین‌تر از لمینت می‌باشد. لمینت دندان به دلیل ساخت آن در لابراتور به 2 تا 3 جلسه درمان نیاز است و پس از ساخت آن در لابراتور، دندانپزشک می‌تواند آنها را روی دندان نصب کرد.

 

مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان مانند دیگر درمان‌های زیبایی مزایایی دارد که در ادامه به این موارد اشاره شده است:

 • در روش کامپوزیت دندان، نیازی به تراش دندان و آسیب به مینای دندان نیست و می‌توان روی دندان اصلی کامپوزیت انجام داد.
 • هزینه کامپوزیت دندان نسبت به دیگر روش‌های دندانپزشکی زیبایی مانند لمینت دندان کمتر است.
 • در صورت شکستن و یا بروز هر مشکل امکان ترمیم آن وجود دارد.
 • کامپوزیت دندان باعث منظم و هم‌تراز شدن دندان‌ها می‌شود.
 • در کامپوزیت دندان به دلیل اینکه توسط لابراتور ساخته نمی‌شود خطای انسانی کاهش می‌یابد.
 • دارای شکل و فرم طبیعی است که تفاوت آن را با دندان طبیعی متوجه نمی‌شوید و باعث لبخندی زیباتر و افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

 

هزینه کامپوزیت دندان به صورت اقساطی چگونه است؟

برخی از کلینیک‌ها و یا دندانپزشکان برای راحتی بیماران خود در پرداخت هزینه کامپوزیت دندان، شرایط اقساطی را فراهم نموده‌اند. بر اساس این شرایط بیمار می‌تواند بخشی از هزینه کامپوزیت دندان خود را در ابتدا به صورت نقدی پرداخت نماید و مابقی آن به صورت اقساطی از فرد دریافت می‌شود.

هزینه کامپوزیت قسطی

باید در نظر داشته باشید که برخی از کلینیک‌ها با توجه به شرایط و قواعد خود ممکن است از بیمار چک و یا سفته به عنوان ضمانت و به ازای هر ماه دریافت کنند.

 

عضویت پزشکان

 

آیا هزینه کامپوزیت دندان را بیمه پوشش می‌دهد؟

بیمه تنها خدماتی را که با هدف درمان انجام می‌شوند تحت پوشش خود قرار می‌دهد و از پرداخت هزینه‌هایی که مرتبط با زیبایی باشد اجتناب می‌کند. در واقع از آنجایی که کامپوزیت دندان به عنوان یک راهکار زیبایی شناخته می‌شود هیچ هزینه‌ای توسط بیمه پرداخت نمی‌گردد و فرد بایستی تمامی هزینه‌ها را به صورت نقدی پرداخت نماید.

کامپوزیت دندان با بیمه

برخی از هزینه‌های جانبی مانند گرفتن عکس و یا ترمیم دندان‌های آسیب دیده قبل از انجام کامپوزیت دندان می‌تواند توسط بیمه‌های درمانی پرداخت شوند.

 

عوارض کامپوزیت دندان ارزان

طول عمر کامپوزیت دندان بنا بر میزان مهارت و تخصص دندانپزشک، نوع برند کامپوزیت و انواع آن متفاوت است که اگر از کامپوزیت ارزان قیمت استفاده کنید قطعا طول عمر کمی خواهد داشت و ممکن است باعث ایجاد آسیب به دندان‌های دیگر شود. یکی دیگر از عوارض زودگذر کامپوزیت دندان حساسیت نسبت به گرما و سرما می‌باشد که معمولا در روزهای اول از بین می‌رود. در برخی از موارد اگر کامپوزیت دندان موجب آسیب به بافت لثه شد بهتر است حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. همچنین شکستگی کامپوزیت یکی از عوارض آن می‌باشد که راه‌حل آن آسان است و توسط دندانپزشک مانند دندان طبیعی درمان می‌شود. مراجعه به بهترین دندانپزشک کامپوزیت و استفاده از کامپوزیت قیمت مناسب در نتیجه نهایی و رضایت شما موثر است.

 

سوالات متداول قیمت کامپوزیت دندان

۱- چرا قیمت برندهای مختلف کامپوزیت دندان متفاوت است؟

برندهای مختلف کامپوزیت دندان شامل قیمت‌های متفاوتی هستند چرا که از کیفیت و مرغوبیت یکسانی برخوردار نیستند. همان طور که واضح است قیمت کامپوزیت دندان که از کیفیت بالاتری برخوردار است بیشتر از سایر کامپوزیت‌های دندان می‌باشد.

۲- قیمت کامپوزیت دندان خرگوشی چقدر است؟

قیمت کامپوزیت دندان خرگوشی به فاکتورهای مختلفی مانند هزینه دستمزد دندانپزشک، برند مورد استفاده برای کامپوزیت دندان، منطقه جغرافیایی و … بستگی دارد که باعث می‌شود تا هزینه کامپوزیت در افراد مختلف کاهش و یا افزایش پیدا کند.

۳- هزینه کامپوزیت دندان شکسته جلو چقدر است؟

دندان‌های جلو ممکن است بنا به دلایل مختلفی دچار شکستگی شوند که برای ترمیم آن می‌توان از کامپوزیت دندان استفاده کرد. از آنجایی که این دندان‌ها کاملا قابل مشاهده می‌باشند بایستی برای ترمیم آن از کامپوزیت‌های باکیفیت و مرغوبیت بالا استفاده نمود که از استحکام و مقاومت مناسبی نیز برخوردار هستند.

۴- چرا هزینه لمینت از کامپوزیت دندان بیشتر است؟

با وجود اینکه لمینت دندان و کامپوزیت برای رسیدن به یک هدف یکسان انجام می‌پذیرند اما راهکار استفاده از آن و مواد مورد نیاز برای انجام اینکار کاملا متفاوت است. از این رو قیمت کامپوزیت دندان کمتر از لمینت دندان می‌باشد. برخی از دلایل اصلی برای هزینه بیشتر لمینت دندان نسبت به کامپوزیت به شرح زیر هستند:

 • لمینت دندان از مقاومت و استحکام بالاتری نسبت به کامپوزیت برخوردار است.
 • لمینت دندان دارای ماندگاری و طول عمر بیشتری از کامپوتزی دندان می‌باشد.
 • لمینت دندان در طی چند جلسه و کامپوزیت در طی یک جلسه قابل انجام است.
 • روکش‌های لمینت دندان پس از انجام قالب گیری توسط لابراتور ساخته می‌شود.
 • لمینت دندان می‌تواند ناهنجاری و نامنظمی‌های بیشتری از دندان را پوشش بدهد.

انتخاب روش مناسب برای روکش دندان بر اساس نیازهای فرد، میزان شدت ناهنجاری‌های دندان، نظر دندانپزشک متخصص و بودجه مورد نظر برای انجام اینکار صورت می‌گیرد.

 

منابع: پزشک 24، wikipedia

0 0 رای ها
امتیازدهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات بیشتر