قیمت ایمپلنت دندان در تهران ۱۴۰۲ + قیمت کاشت دندان طبیعی

قیمت ایمپلنت دندان در تهران چقدر است؟ چه عواملی بر روی قیمت ایمپلنت دندان در تهران تاثیرگذار است؟ هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان چیست؟ از چه روش‌هایی می‌توان برای کاهش هزینه ایمپلنت کمک گرفت؟ آیا هزینه ایمپلنت را می‌توان با بیمه تکمیلی پرداخت کرد؟ عوارض ایمپلنت ارزان قیمت در تهران چیست؟

ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد هزینه ایمپلنت دندان در تهران بیشتر توضیح بدهیم و عوامل موثر بر روی قیمت این جراحی را نیز مورد بررسی قرار بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

هزینه ایمپلنت دندان در تهران سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟ قیمت ایمپلنت دندان تهران به فاکتورهای مختلف بستگی دارد که بر اساس آن می‌تواند برای هر شخص کاهش و یا افزایش پیدا کند. در این روش که پایه‌های فلزی جایگزین ریشه دندان می‌شوند و بر روی آن قالب و یا روکش به عنوان تاج دندان قرار میگیرد می‌تواند راهکار بسیار مناسبی برای کسانی باشد که به دلایل مختلف بعضی و یا کل دندان‌های خود را از دست داده‌اند.
در واقع قیمت هر واحد ایمپلنت در تهران را می‌توان بر اساس نوع و برند آن تعیین کرد که در جدول زیر به انواع ایمپلنت دندان و قیمت اشاره شده است:

برند ایمپلنت کشور سازنده قیمت هر واحد ایمپلنت (به تومان)
cis کره   از ۷٫۵۰۰٫۰۰۰ به بالا
ایمپلنت دیو Dio کره از ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ به بالا
megagen کره از ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ به بالا
Biotem کره از ۷٫۵۰۰٫۰۰۰ به بالا
ایمپلنت ICX آلمان از ۸٫۵۰۰٫۰۰۰ به بالا
اشترومن neodent سوئیس – برزیل از ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ به بالا
اشترومن iti (titanium) سوئیس از ۹٫۵۰۰٫۰۰۰ به بالا
اشترومن iti (SLactive) سوئیس از ۱۹٫۵۰۰٫۰۰۰ به بالا

قیمت انواع ایمپلنت سال ۱۴۰۲

توجه داشته باشید که قیمت‌های ذکر شده ایمپلنت مختص هر واحد دندان می‌باشد، از این رو برای اطلاع از چند واحد ایمپلنت بایستی قیمت‌های ذکر شده در جدول را ضرب در تعداد دندان‌های مورد نیاز برای اینکار کنید.

 

متوسط هزینه کاشت ایمپلنت دندان تهران چقدر است؟

متوسط هزینه ایمپلنت دندان در تهران را می‌توان به صورت میانگین در حدود ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفت. البته قیمت ذکر شده برای افراد مختلف و دارای شرایط گوناگون می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند. همچنین ایمپلنت یک واحد دندان با چند واحد و یا تمام دندان‌های یک فک متفاوت خواهد بود که با یک محاسبه کوچک می‌توانید هزینه قیمت ایمپلنت کامل را به دست آورید.

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

 

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت در تهران

فاکتورهای بسیاری هستند که بر روی قیمت ایمپلنت دندان تهران تاثیرگذار می‌باشند و بر اساس آن‌ها می‌توان قیمت نهایی جراحی ایمپلنت را به دست آورد. در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

میزان تخصص و مهارت دندانپزشک

هر چه مهارت و تخصص یک پزشک در این زمینه بالاتر باشد به طور قطع می‌تواند نتیجه بهتری را نسبت به یک دندانپزشک تازه کار برای بیمار خود رقم بزند. از این رو دندانپزشک با مهارت بالاتر هزینه بیشتری را برای انجام جراحی ایمپلنت خود دریافت می‌کند. بهتر است برای کاشت دندان به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در تهران مراجعه کنید تا نتیجه رضایت بخش باشد.

برند ایمپلنت

شرکت‌های مختلفی در زمینه ساخت ایمپلنت دندان مشغول به فعالیت هستند که هر کدام از آن‌ها ایمپلنت‌هایی با کیفیت‌های مختلفی را وارد بازار کرده‌اند. در واقع هرچه کیفیت مواد استفاده شده در ایمپلنت‌ها بالاتر باشد می‌تواند نتیجه بهتری را برای بیمار به دست آورد و در نهایت هزینه بالاتری را نیز دریافت می‌کند.

کیفیت روکش ایمپلنت

کیفیت روکش‌های ایمپلنت و موادی که برای ساخت آن استفاده می‌شود تاثیر مستقیمی بر روی هزینه کاشت ایمپلنت در تهران خواهد داشت. به طور قطع هر چه کیفیت روکش ایمپلنت بیشتر باشد می‌تواند از مقاومت و استحکام بالاتری در برابر آسیب و یا ضربه برخوردار باشد. از این رو هزینه بالاتری نیز برای ایملنت دندان با کیفیت دریافت می‌شود.

محل جغرافیایی کلینیک

محل جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی می‌تواند بر روی قیمت کاشت دندان نیز تاثیرگذار باشد. معمولا کلینیک‌هایی که در شهرهای بزرگتر واقع شده‌اند نسبت به شهرستان‌ها هزینه بالاتری برای ارائه خدمات خود در نظر می‌گیرند. این فاکتور را می‌توان برای نواحی مختلف یک شهر نیز در نظر گرفت. مراجعه به جایی که ایمپلنت قیمت مناسب در تهران داشته باشد در قیمت نهایی موثر است و کمتر می‌شود.

میزان مدرن بودن تجهیزات مورد استفاده

هر چه تجهیزات و تکنولوژی مورد استفاده در یک کلینیک به روزتر و پیشرفته‌تر باشد می‌تواند هزینه بیشتری را برای درمان ایمپلنت دندان از بیماران خود دریافت کند. مدرن بودن تجهیزات به بهبود روند درمانی و تسریع در آن کمک بسیاری می‌کند.

پیوند استخوان و سینوس لیفت

در برخی از مواقع ممکن است لثه مقاومت لازم برای پذیرش ایمپلنت را نداشته باشد و یا به اصطلاح دیگر تحلیل رفته باشد. در این صورت قبل از اقدام به ایمپلنت دندان بایستی جراحی پیوند اسخوان انجام بدهید که این نیز هزینه جداگانه‌ای دربردارد و روی قیمت ایمپلنت دندان موثر است.

لیفت سینوس برای ایمپلنت دندان

هزینه پیوند استخوان فک

 

عضویت پزشکان

 

هزینه ایمپلنت دندان در تهران با پروتز کامل و متحرک

زمانی که قصد انجام پروتز کامل دندان‌های خود (کاشت دندان در تهران) را با کمک ایمپلنت دارید هزینه‌های متفاوتی ممکن است برای شما پیشنهاد شود. تفاوت این قیمت‌ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که در بخش قبلی به توضیح آن پرداخته شده است. در واقع نمی‌توان یک قیمت دقیق و واحدی را برای تمامی افراد در نظر گرفت اما به صورت کلی می‌توان گفت هزینه کاشت ایمپلنت دندان در تهران با پروتز کامل در حدود ۵۰ تا ۱۸۰ میلیون تومان متغیر می‌باشد.

 

 

هزینه‌های جانبی ایمپلنت دندان در تهران

علاوه بر قیمت ایمپلنت دندان در تهران هزینه‌های دیگری که با عنوان هزینه جانبی شناخته می‌شوند بایستی در زمان انجام این جراحی توسط بیمار پرداخت گردند. در ادامه به توضیح این موارد پرداخته شده است:

– کشیدن دندان

گاهی اوقات قبل از انجام ایمپلنت نیاز به کشیدن دندان آسیب دیده است که توسط دندانپزشک متخصص انجام می‌شود. از این رو این مسئله می‌تواند هزینه‌ای جداگانه برای بیمار در برداشته باشد.

 

– پیوند استخوان فک

در برخی از افراد به دلیل تحلیل لثه نیاز به پیوند استخوان فک برای افزایش استحکام بخشیدن به ان است که در این صورت بایستی این جراحی قبل از کاشت ایمپلنت دندان انجام گیرد. جراحی پیوند استخوان فک خود نیز هزینه‌ای دربرخواهد داشت.

 

– جراحی افزایش عرض استخوان فک

گاهی اوقات در برخی از افراد ارتفاع لثه آن‌ها کوتاه بوده و نیاز به افزایش عرض استخوان فک دارد. انجام اینکار بایستی قبل از اقدام به کاشت ایمپلنت دندان در تهران صورت گیرد. این موارد بر هزینه کاشت دندان موثر است.

 

– جراحی سینوس لیفت

برخی از افراد برای کاشت ایمپلنت استخوان کافی در فک خود ندارند و نیاز به پیوند استخوان برای استحکام فک و لثه آن‌ها وجود دارد. از این رو در زمان جراحی سینوس لیفت مواد پیوندی استخوان در محل مناسب جاگذاری می‌شود و به افزایش مقاومت فک پرداخته می‌شود.

 

قیمت ایمپلنت دندان جلو در تهران چقدر است؟

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین چقدر است؟ از آنجایی که دندان‌های جلویی تاثیر به سزایی در زیبایی شما خواهند داشت از این رو سرعت در انجام کاشت ایمپلنت و استفاده از روکش‌های مرغوب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. معمولا برای انجام اینکار توصیه می‌شود تا از روکش‌های سرامیکی استفاده گردد. قیمت ایمپلنت دندان جلو فک بالا به تعداد واحدهای مورد نیاز برای انجام اینکار و همچنین تعداد پایه‌های ایمپلنت بستگی دارد. علاوه بر این موارد سایر فاکتورهای تاثیرگذار بر روی هزینه کاشت ایمپلنت دندان در تهران نیز می‌توانند باعث افزایش و یا کاهش قیمت آن گردند.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در تهران

 

هزینه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین در تهران چقدر است؟

معمولا برای انجام ایمپلنت کامل فک بالا و پایین نیاز به ۱۱ الی ۱۶ پایه ایمپلنت می‌باشد که هزینه آن در حدود ۶۰ تا ۲۸۰ میلیون تومان می‌شود. در واقع قیمت ایمپلنت دندان در تهران برای فک بالا و پایین به صورت کامل به فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت این جراحی نیز بستگی دارد که با توجه به آن این هزینه می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

قیمت ایمپلنت فک بالا و پایین

نمونه کار ایمپلنت دندان دکتر کریمی 2

جهت اطلاع از هزینه دقیق ایمپلنت کامل فک بالا و پایین بایستی به دندانپزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید تا پس از انجام بررسی‌های لازم قیمت دقیق و نهایی برای شما تخمین زده شود.

 

قیمت روکش ایمپلنت دندان در تهران چقدر است؟

هزینه کاشت دندان چقدر است؟ روکش ایمپلنت یک بخش مهم زیبایی دندان به حساب می‌آید. انواع روکش ایمپلنت دندان متفاوت است که از نظر زیبایی و استحکام متفاوت هستند. قیمت روکش ایمپلنت به طور تقریبی از ۱٫۹۰۰٫۰۰۰ تومان شروع شد و تا ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان ادامه دارد که بر اساس کیفیت ساخت لابراتور و سرامیک بودن یا نبودن آن متفاوت است.

 

راهنمای کامل انتخاب برند ایمپلنت در تهران

عوامل موثر بر انتخاب بهترین برند ایمپلنت دندان تهران در ادامه آورده شده است:

  • تجربه دیگر افراد
  • ضمانت و گارانتی برند ایمپلنت
  • پاسپورت ایمپلنت
  • تحقیقات در مورد شرکت سازنده ایمپلنت
  • راهنمایی و مشورت کردن با دندانپزشک
  • کشور سازنده

 

روش های کاهش هزینه ایمپلنت دندان در تهران

برای کاهش قیمت ایمپلنت دندان در تهران می‌توانید از راهکارهای زیر کمک بگیرید:

  • در صورت نیاز به کشیدن دندان و یا انجام جراحی پیوند استخوان فک می‌توانید از بیمه استفاده کنید.
  • می‌توانید از روکش‌های ایمپلنت با برندهای ارزان‌تر برای کاشت ایمپلنت دندان خود استفاده کنید.
  • مراجعه به دندانپزشکانی که تجربه پایین‌تری دارند می‌تواند هزینه کمتری نیز دربرداشته باشد.
  • همچنین می‌توانید از ایمپلنت فوری دندان در تهران که نیاز به تعداد جلسات کمتری دارد استفاده نمایید.

روش های کاهش هزینه ایمپلنت در تهران

در نهایت باید بگوییم که برای پرداخت پایین‌تر هزینه کاشت ایمپلنت دندان در تهران به سراغ دندانپزشکان تازه کار و یا برندهای نامعتبر ایمپلنت دندان نروید چرا که می‌تواند عوارض بسیاری برای شما به همراه داشته باشد.

 

ایمپلنت دندان قسطی در تهران چگونه است؟ (ایمپلنت اقساطی)

به دلیل بالا بودن هزینه ایمپلنت دندان ۱۴۰۲، برخی از کلینیک‌ها و یا دندانپزشکان شرایطی را با عنوان پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت برای بیماران خود در نظر گرفته‌اند تا بتوانند بدون دغدغه مالی برای انجام این جراحی اقدام نمایند. پرداخت اقساطی هزینه ایمپلنت به این صورت است که در ابتدا مبلغی به عنوان پیش پرداخت از بیمار دریافت می‌شود و مابقی آن به صورت قسطی و در چندین ماه پرداخت می‌گردد.

 

باید توجه داشته باشید که برخی از کلینیک‌ها با در نظر گرفتن شرایط و قواعد خود ممکن است از بیمار به ازای هر قسط و به عنوان ضمانت چک و یا سفته دریافت کنند.

 

آیا ایمپلنت دندان در تهران با بیمه امکان پذیر است؟

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه چقدر است؟ بیمه تنها هزینه‌هایی را برعهده می‌گیرد که هدف از انجام آن درمان باشد و از آنجایی که ایمپلنت دندان به عنوان یک روش زیبایی شناخته می‌شود معمولا بیمه هزینه پرداخت آن را برعهده نمی‌گیرد. اما می‌توانید برای پرداخت هزینه‌های جانبی آن مانند کشیدن دندان، پیوند استخوان فک و …. از بیمه برای پرداخت بخشی از هزینه‌های آن کمک بگیرید. هزینه ایمپلنت دندان با بیمه در تهران به طور کامل انجام نمی‌شود ولی از هزینه‌های جانبی آن مبلغی کسر می‌شود.

 

عضویت پزشکان

 

عوارض انتخاب ایمپلنت ارزان قیمت چیست؟

انجام ایمپلنت ارزان در تهران می‌تواند عوارض بسیاری را به همراه داشته باشد که از جمله آن به موارد زیر اشاره شده است:

– شکسته شدن ایمپلنت دندان

زمانی که از ایمپلنت‌هایی با کیفیت پایین استفاده می‌شود از استحکام و مقاومت مناسبی برخوردار نیستند می‌توانند با وارد شدن ضربه و یا آسیب کوچکی شکسته شود. در واقع ترمیم ایمپلنت شکسته نیز هزینه‌بر خواهد بود، از این رو بهتر است برای انجام این جراحی از ایمپلنت‌هایی با کیفیت مناسب استفاده کنید و تنها به دنبال ایمپلنت ارزان تهران نباشید.

 

– عفونت لثه

ایمپلنت‌های ارزان به دلیل استفاده از مواد بی کیفیت در ساخت ان می‌تواند باعث بروز واکنش و یا حساسیت بدن نسبت به این جسم خارجی گردد. در نهایت این امر موجب عفونت لثه می‌شود.

 

– وارد شدن آسیب عصبی به لثه و صورت

در صورتی که کاشت ایمپلنت توسط افراد متخصص در این زمینه انجام نشود ممکن است به عصب لثه و یا صورت آسیب وارد گردد. علائم بروز این عارضه ممکن است بعد از گذشت مدت زمان بسیاری از کاشت ایمپلنت نمایان شود.

 

– وارد شدن آسیب به دندان‌های سالم

انجام جراحی ایمپلنت دندان توسط یک دندانپزشک تازه کار و کم سابقه در این زمینه می‌تواند باعث بروز مشکلاتی بر روی سایر دندان‌های سالم گردد. در واقع با آسیبی که به لثه وارد می‌شود می‌تواند دندان‌های سالم را نیز مورد تهدید قرار بدهد.

 

– عدم ماندگاری ایمپلنت دندان

زمانی که از ایمپلنت‌های ارزان قیمت برای انجام اینکار استفاده شود، میزان ماندگاری و طول عمر آن بسیار کوتاه می‌گردد. در نتیجه بیمار بایستی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی برای ترمیم و یا تعویض آن اقدام کند که این خود می‌تواند هزینه چندبرابری را به همراه داشته باشد.

 

چرا قیمت ایمپلنت دندان تهران زیاد است؟

به منظور کاشت دندان در تهران با ایمپلنت از پایه‌های فلزی که به لثه متصل شده استفاده می‌شود. جنس این پایه باید با بدن انسان سازگار باشد و برای آن از روکش مستحکمی استفاده شود. به دلیل حساسیت جراحی قیمت آن بالا می‌باشد.

 

قیمت کاشت دندان بدون ایمپلنت چقدر است؟

کاشت دندان بدون ایمپلنت بدین معنی است که برای دندان‌های از دست رفته جایگزین دیگری به جز ایمپلنت در نظر بگیریم. بریج دندان و دندان مصنوعی به منظور پر کردن دندان‌های از دست رفته استفاده می‌شوند که هزینه آن نسبت به ایمپلنت کمتر است.

 

منابع: پزشک ۲۴، mayoclinic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.