قیمت ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان یکی از مهم ترین فاکتورهایی است که در زمان انتخاب پزشک متخصص در نظر گرفته می‌شود، چرا که هزینه ایمپلنت دندان پزشکان مختلف می‌تواند متفاوت باشد. قیمت کاشت دندان بر اساس عوامل مختلف تاثیرگذار بر روی آن تعیین می‌شود.

ما در این مقاله قصد داریم تا در خصوص قیمت کاشت دندان و فاکتورهای موثر بر روی این هزینه بیشتر توضیح بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

هزینه ایمپلنت دندان در سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت کاشت دندان بر اساس فاکتورهای مختلفی تعیین می‌شود، از این رو نمی‌توان برای ایمپلنت دندان یک هزینه ثابت و دقیقی را در تمام افراد در نظر گرفت. در واقع هزینه کاشت دندان برای هر فردی با توجه به شرایط وی کاملا متغیر است.

قیمت ایمپلنت دندان

به صورت کلی قیمت هر واحد ایمپلنت دندان را می‌توان در حدود ۳ میلیون تا ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفت. باید در نظر داشته باشید که برای اطلاع دقیق از قیمت ایمپلنت دندان بایستی به صورت حضوری به دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید.

در صورتی که قصد دارید تا تعداد بیشتری از دندان‌های آسیب دیده خود را ایمپلنت کنید بایستی هزینه هر واحد از ایمپلنت دندان را در تعداد آن ضرب نمایید.

 

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

فاکتورهای بسباری هستند که می‌توانند هزینه کاشت دندان را تحت تاثیر خود قرار بدهند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان تخصص و مهارت متخصص ایمپلنت

میزان تخصص و مهارت دندانپزشک یکی از فاکتورهای موثر بر روی هزینه ایمپلنت دندان است. در واقع هر چه تخصص و سابقه یک پزشک در این زمینه بیشتر باشد به دلیل اینکه می‌تواند نتیجه بهتری را برای بیمار خود به دست آورد هزینه بالاتری نسبت به یک پزشک تازه کار و کم تجربه دریافت می‌کند.

میزان تخصص دندانپزشک

تعداد دندان‌های مورد نیاز برای ایمپلنت

برخی از افراد ممکن است تنها برای یکی از دندان‌های آسیب دیده خود نیاز به انجام ایمپلنت داشته باشند از این رو هزینه کمتری نسبت به کسی که تعداد دندان‌های آسیب دیده بیشتری دارد و یا قصد دارد تا ایمپلت کامل انجام بدهد پرداخت می‌کنند.

تعداد دندانهای آسیب دیده

نوع برند متریال ایمپلنت

شرکت‌ها و برندهای مختلفی هستند که به تولید و عرضه ایمپلنت مشغول می‌باشند. هر کدام از این برندها بر اساس میزان کیفیت و کشور سازنده آن می‌تواند هزینه متفاوتی را دربرداشته باشد. از این رو نوع برند یکی از فاکتورهای تاثیرگذار بر روی قیمت کاشت دندان می‌باشد.

منطقه جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی

از عوامل موثر دیگر بر روی هزینه کاشت دندان، منطقه جغرافیایی است که کلینیک دندانپزشکی در ان واقع شده است. این مسئله را به این صورت می‌توان بیان کرد که، اگر کلینیک در شهرهای بزرگتر واقع شده باشد به دلیل برخورداری از تجهیزات و امکانات بیشتر می‌تواند هزینه بالاتری را از بیمار خود دریافت کند. این موضوع برای نواحی مختلف یک شهر نیز صدق می‌کند.

منطقه جغرافیایی کلینیک

زمان ایمپلنت دندان

مدت زمان جراحی و میزان پیچیدگی آن نیز بر روی قیمت جراحی ایمپلنت تاثیرگذار است. زمانی که بیمار نیاز به انجام اعمال بیشتر قبل از جراحی ایمپلنت داشته باشد و یا اینکه تعداد دندان‌های آسیب دیده بیشتری داشته باشد به طور قطع مدت زمان انجام جراحی افزایش پیدا می‌کند. از این رو هرچه زمان ایمپلنت دندان بیشتر باشد هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود.

وضعیت فک و استخوان مراجعه کننده

در برخی از مواقع ممکن است استخوان فک بیمار تحلیل رفته باشد و برای انجام جراحی ایمپلنت نیاز به مقاوم سازی آن داشته باشد. در این زمان است که پزشک از پیوند استخوان برای استحکام بخشیدن به آن استفاده می‌کند. این مسئله می‌تواند هزینه جراحی را افزایش دهد.

 

مطلب پیشنهادی: بهترین دندانپزشک تهران

 

هزینه هر واحد ایمپلنت دندان چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان بر اساس هر واحد از آن تعیین می‌شود به این معنی که اگر بیمار قصد داشته باشد تا تعداد دندان‌های بیشتری را ایمپلنت کند بایستی هزینه هر واحد از ایمپلنت را ضرب در تعداد دندان‌های آسیب دیده خود کند. همان طور که گفتیم قیمت کاشت دندان بر اساس نوع برند ایمپلنت می‌تواند متفاوت باشد که در جدول زیر هزینه انواع ایمپلنت ذکر شده است:

برند ایمپلنت کشور سازنده قیمت (تومان)
ایمپلنت A3 ایران ۳٫۰۰۰٫۰۰۰
ایمپلنت بایوتک Neo biotech کره ۵٫۰۰۰٫۰۰۰
Snuc کره ۵٫۵۰۰٫۰۰۰
Sewon medix کره ۷٫۰۰۰٫۰۰۰
ایمپلنت دیو Dio کره ۹٫۰۰۰٫۰۰۰
General آلمان ۹٫۵۰۰٫۰۰۰
ایمپلنت مگاژن کره ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰
اشترومن Slactive سوئیس ۱۴٫۵۰۰٫۰۰۰
Zimmer امریکا ۱۵٫۵۰۰٫۰۰۰

 

هزینه ایمپلنت دندان جلو چقدر است؟

یکی از سوالات بسیار شایعی که اکثر بیماران قبل از اقدام به جراحی ایمپلنت از پزشک خود می‌پرسند این است که آیا هزینه کاشت دندان جلو با سایر دندان‌ها متفاوت است یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که قیمت کاشت دندان جلو هیچ تفاوتی با دندان‌های آسیایی ندارد، اما باید توجه داشته باشید که به دلیل قابل مشاهده بودن این دندان‌ها بایستی از روکش‌های باکیفیت‌تری برای زیبایی بیشتر آن استفاده کنید.

هزینه ایمپلنت دندان جلو

همچنین گاهی اوقات ممکن است به دلیل تاثیر بیشتر دندان‌های جلویی در چهره و زیبایی از تکنیک ایمپلنت دندان فوری برای انجام اینکار استفاده گردد.

 

هزینه ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

معمولا برای ایمپلنت کامل فک بالا و پایین نیاز به ۱۱ تا ۱۶ ایمپلنت بر روی استخوان فک می‌باشد. هزینه ایمپلنت کامل دندان با توجه به نوع برند مورد استفاده در زمان جراحی و همچنین نیاز و یا عدم نیاز به تقویت استخوان فک با پیوند غضروف تعیین می‌شود. به صورت کلی می‌توان قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین را از ۸۰ میلیون تا ۲۷۰ میلیون تومان در نظر گرفت.

 

عضویت پزشکان

 

هزینه پیوند استخوان برای ایمپلنت

گاهی اوقات ممکن است وضعیت استخوان فک برای انجام ایمپلنت مساعد نباشد از این رو بایستی جراحی پیوند استخوان فک بر روی آن صورت بگیرد. با انجام این جراحی استخوان فک بالاتر می‌آید و شرایط را برای کاشت دندان راحت‌تر می‌کند. قیمت جراحی پیوند استخوان برای ایمپلنت با توجه به نوع جراحی و شرایط بیمار متفاوت است اما به صورت کل می‌توان قیمت پیوند استخوان دندان را در حدود ۳٫۵۰۰٫۰۰۰ تا ۶٫۵۰۰٫۰۰۰ تومان در نظر گرفت.

هزینه پیوند استخوان فک

 

قیمت ایمپلنت دندان اقساطی

برخی از پزشکان و یا کلینیک‌ها برای راحتی بیماران خود شرایط اقساطی را فراهم آورده‌اند تا بتوانند بدون داشتن دغدغه هزینه جراحی به راحتی برای انجام آن اقدام نمایند. شرایط اقساطی ایمپلنت دندان به این صورت است که بیمار در ابتدا بخشی از هزینه را به صورت نقدی پرداخت می‌کند و مابقی آن را در چند قسط و به صورت ماهانه به کلینیک پرداخت می‌کند.

ایمپپلنت دندان اقساطی

توجه داشته باشید که برخی از کلینیک‌ها با توجه به شرایط و قواعد خود ممکن است از بیمار به ازای هر قسط چک و یا سفته دریافت کنند.

 

آیا هزینه ایمپلنت دندان با بیمه امکان دارد؟

از آنجایی که کاشت دندان به عنوان یک جراحی زیبایی شناخته می‌شود در نتیجه بیمه هیچ گونه پوششی را در این زمینه متحمل نمی‌شود. اما در صورتی که بیمار نیاز به کشیدن دندان و یا پر کردن آن داشته باشد می‌تواند از حق بیمه خود استفاده کند.

 

روش‌های کاهش هزینه کاشت ایمپلنت دندان

برای کاهش هزینه‌های جراحی ایمپلنت خود می‌توانید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

  • می‌توانید برای کاهش هزینه ایمپلنت دندان از برندهای ارزان‌تر استفاده کنید. برخی از برندهای ایرانی و یا کره‌ای ایمپلنت نسبت به سایر برندها ارزان‌تر می‌باشد.
  • هزینه پزشکان مختلف را بررسی کنید و با توجه به میزان تخصص آن‌ها سعی در انتخاب دندانپزشک با هزینه مناسب را داشته باشید.
  • در صورتی که نیاز به کشیدن دندان، جراحی استخوان فک و یا موارد این چنینی نداشته باشید می‌توانید از هزینه جراحی خود بکاهید.
  • برخی از هزینه‌های جانبی دندانپزشکی توسط بیمه‌های درمانی قابل پرداخت می‌باشند. به این صورت می‌توانید هزینه کلی جراحی خود را کاهش بدهید.
  • در صورت نیاز می‌توانید به کلینیک‌ها و یا پزشکانی مراجعه نمایید که شرایط اقساطی پرداخت هزینه را برای بیماران خود فراهم نموده‌اند.

 

ایمپلنت ارزان دندان مناسب است یا خیر؟

ممکن است در برخی از سایت‌ها و یا شبکه‌های اجتماعی تبلیغاتی با عنوان ایمپلنت دندان ارزان قیمت دیده باشید که هزینه‌های بسیار پایینی را برای انجام این جراحی در نظر گرفته‌اند. اما آیا می‌توان به این نوع جراحی‌های ارزان قیمت اعتماد کرد و نتیجه ایده آلی را از آن دریافت کرد؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که هیچ ارزانی بی دلیل نیست و این نیز می‌تواند برای شما عوارض بسیاری را به دنیال داشته باشد. برخی از دلایل ارزان بودن جراحی ایمپلنت دندان می‌تواند موارد زیر باشد:

  • عدم تجربه و تخصص کافی دندانپزشک
  • انجام جراحی ایمپلنت توسط رزیدنت‌ها
  • استفاده از ایمپلنت‌های بی کیفیت

به طور قطع انجام چنین جراحی‌هایی چیزی به جز نارضایتی بیمار و رسیدن به نتیجه نامطلوب به دنبال نخواهد داشت. از این رو گول چنین تبلیغاتی را نخورید و تنها به دنبال ارزانی ایمپلنت دندان نباشید.

 

هزینه ایمپلنت دندان در ترکیه چقدر است؟

قیمت ایمپلنت دندان در ترکیه نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد که بر اساس آن می‌تواند این هزینه افزایش و یا کاهش پیدا کند. در واقع ایمپلنت دندان در ترکیه همانند ایران دارای برندهای مختلفی است که هر کدام از آن‌ها بر اساس میزان کیفیت و ضمانت آن می‌تواند قیمت بالاتر و یا پایین‌تری را دریافت کند. به صورت کلی می‌توان گفت که هزینه ایمپلنت دندان در ترکیه در سال ۱۴۰۱ در حدود ۶۰۵ دلار به بالا می‌باشد.

قیمت ایمپلنت دندان در ترکیه

 

منبع: پزشک ۲۴، wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.