جراحی لیفت پیشانی و ابرو + هزینه سال ۱۴۰۲

جراحی لیفت پیشانی و ابرو یک نوع عمل زیبایی است که به واسطه آن می‌توان به چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر دست یافت. در واقع عمل لیفت ابرو و پیشانی به گونه‌ای است که ابروها را به سمت بالا کشیده و خطوط افقی و همچنین فرورفتگی‌های ناشی از بالا رفتن سن که می‌تواند باعث عصبانی، بد اخلاق و خسته نشان دادن چهره فرد گردد را رفع نماید.

ما در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل در مورد مسائل مرتبط با جراحی لیفت پیشانی و ابرو صحبت کنیم و هزینه عمل لیفت ابرو و پیشانی را نیز بیان نماییم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بهترین جراح لیفت ابرو و پیشانی، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

جراحی لیفت ابرو و پیشانی چیست؟

در ابتدا با توجه به شرایط بیمار روش مناسب برای انجام این جراحی انتخاب می‌شود و سپس برش‌های لازم در ناحیه پیشانی و شقیقه ایجاد می‌شوند. برش‌های لازم برای انجام جراحی لیفت پیشانی موازات با خط رویش موها و به گونه‌ای ایجاد می‌شود که قابل مشاهده نباشد.

عمل لیفت ابرو

سپس به کمک برش‌های ایجاد شده، پوست ناحیه پیشانی به سمت بالا کشیده می‌شود تا چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده بر روی این قسمت کاملا از بین بروند. در نهایت با اتمام جراحی و اعمال تغییرات لازم محل برش‌ها بخیه زده می‌شود.

 

روش‌های بالا کشیدن ابرو (جراحی لیفت ابرو)

همان طور که بیان کردیم، روش‌های مختلفی برای بالا کشیدن ابرو و یا لیفت پیشانی و ابرو وجود دارد و نوع تکنیک مناسب بر اساس نیاز و شرایط بیمار و همچنین نظر پزشک متخصص پس از انجام بررسی‌های لازم تعیین می‌شود. در ادامه به توضیح بیشتر در خصوص انواع روش‌های جراحی لیفت پیشانی و ابرو پرداخته شده است:

جراحی لیفت ابرو و پیشانی کلاسیک

در این روش از جراحی برای ایجاد برش‌های لازم در ابتدا موهای سر به سمت بالا کشیده شده و بسته می‌شوند. سپس برش‌ها موازات با خط رویش موها و یا گاهی اوقات در پشت خط مو به گونه‌ای که قابل مشاهده نباشد ایجاد می‌شوند.
سپس تغییرات لازم بر روی پوست و بافت زیرین پیشانی اعمال می‌شود و پوست این ناحیه به سمت بالا کشیده می‌شود. اینکار باعث بالا کشیده شدن ابروها و همچنین رفع چین و چروک و خطوط ایجاد شده بر روی پیشانی گردد. در صورت نیاز پوست و بافت‌های اضافه برش زده می‌شوند و بر روی محل مناسب خود بخیه زده می‌شود.

جراحی پیشانی و ابرو آندوسکوپی

نحوه آماده سازی بیمار در جراحی لیفت پیشانی و ابرو آندوسکوپی مانند عمل جراحی کلاسیک است، با این تفاوت که به جای ایجاد یک برش طولانی از چند برش بسیار کوچک در نواحی مناسب استفاده می‌شود.
سپس لوله باریکی که به آن دوربین کوچکی است به کمک یکی از این برش‌ها وارد لایه زیرین پوست می‌شود و از طریق برش دیگر ابزارهای لازم برای اعمال تغییرات وارد بافت پوست می‌گردند. به واسطه دوربین جراح می‌تواند بافت‌های زیرین پوست را به صورت کامل مشاهده کند و تغییرات لازم را به راحتی اعمال نماید.

در نهایت چین و چروک‌ها و شل شدگی پوست ناحیه پیشانی رفع می‌گردد و محل برش‌ها با بخیه‌های ظریفی بسته می‌شوند.

جراحی لیفت ابرو و پیشانی کرنال

در جراحی لیفت ابرو کرنال که به عمل لیفت باز نیز معروف می‌باشد، نیاز به ایجاد یک برش منفرد و از یک گوشه تا گوشه بعدی خط پیشانی دارد. این جراحی بیشتر برای افرادی توصیه می‌شود که دارای پیشانی کوتاه‌تری هستند و تمایل دارند تا پیشانی بلندتری نیز داشته باشند.

لیفت ابرو خط رویش مو

این روش از جراحی برای افرادی مناسب است که خط رویش موهای آن بالاتر قرار دارد. از این رو برای اعمال تغییرات بر روی پیشانی بخشی از پوست این ناحیه جدا می‌شود و بر روی قسمت برش بخیه زده می‌شود. ایجاد برش‌ها در روش جراحی لیفت ابرو و خط رویش مو به گونه‌ای است که در پشت خط رویش موها قرار گرفته تا از دیده شدن محل برش‌ها و بخیه‌ها جلوگیری به عمل آید.

لیفت ابرو و پیشانی با برش موقت

برای انجام این جراحی برش‌های کوچک و محدودی (بدون نیاز به آندوسکوپ) در داخل موها ایجاد می‌شود. در واقع این برش‌ها به گونه‌ای هستند که در خط رویش موها پنهان شده‌اند و قابل مشاهده نمی‌باشند. با کمک این جراحی چین و چروک‌ها و خطوط پنجه کلاغی در ناحیه گوشه چشم‌ها و شقیقه را می‌توان رفع نمود، اما تاثیری بر روی ناحیه مرکزی پیشانی ندارد.

 

مقاله پیشنهادی: عمل جراحی لیفت شقیقه 

 

مراحل جراحی لیفت ابرو و پیشانی

برای انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو بایستی در ابتدا به پزشک متخصص و باتجربه در این زمینه مراجعه نمایید. سپس مراحل زیر را طی کنید:

 • در صورتی گه پزشک برای شما آزمایشاتی تجویز کرده است آن‌ها را قبل از عمل انجام داده و نتیجه را به پزشک خود تحویل بدهید.
 • عمل لیفت ابرو و پیشانی معمولا با بیهوشی عمومی انجام می‌گیرد، اما با توجه به شرایط بیمار ممکن است از بی حسی موضعی نیز استفاده شود.
 • پزشک با توجه به نوع تکنیک جراحی برش‌های لازم را در محل مناسب ایجاد می‌کند تا به واسطه آن‌ها بتواند تغییرات لازم را اعمال نماید.
 • پوست پیشانی کشیده می‌شود و اینکار باعث رفع چین و چروک و خطوط روی پیشانی و همچنین بالا کشیده شدن ابروها می‌گردد.
 • در نهایت در صورت نیاز پوست و بافت اضافه جدا شده و محل برش‌ها بخیه زده می‌شوند.

لیفت ابرو و پیشانی چیست

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل بالا کشیدن ابرو، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

ارتباط با مشاورین

 

هزینه جراحی لیفت ابرو و پیشانی سال ۱۴۰۱ چقدر است؟

قیمت عمل لیفت ابرو و پیشانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به آن‌ها می‌تواند برای هر فرد افزایش و یا کاهش پیدا کند. فاکتورهای مهم و موثر بر روی هزینه عمل لیفت ابرو به شرح زیر می‌باشند:

 • میزان هزینه دستمزد پزشک متخصص که بر اساس تجربه و تخصص وی تعیین می‌شود.
 • هزینه آزمایشات و عکس‌های قبل از عمل که توسط پزشک برای بیمار تجویز می‌شود.
 • هزینه پرسنل اتاق عمل و بیهوشی که به صورت جداگانه بر روی هزینه اعمال می‌شود.
 • هزینه بیمارستان، که معمولا هزینه عمل در بیمارستان خصوصی بیشتر از دولتی است.
 • نوع تکنیک جراحی لیفت ابرو و پیشانی مورد استفاده برای فرد و همچنین شرایط بیمار

علاوه بر این موارد، منطقه جغرافیایی که مطب پزشک در آن واقع شده است و همچنین سن بیمار از سایر عوامل تاثیرگذاربر روی هزینه عمل لیفت ابرو و پیشانی می‌باشند.

به صورت کلی می‌توان هزینه جراحی لیفت ابرو و پیشانی در سال ۱۴۰۱ را در حدود ۶ تا ۱۵ میلیون تومان در نظر گرفت. برای اینکه بتوانید هزینه دقیق و نهایی جراحی لیفت ابرو خود را به دست آورید بایستی به صورت حضوری به مطب پزشک مراجعه نمایید.

 

مزایای عمل جراحی لیفت پیشانی و ابرو

زمانی که انجام این عمل توسط جراح لیفت ابرو و پیشانی خوب و با تجربه صورت گیرد می‌تواند مزیت‌های بسیاری را برای بیمار به همراه داشته باشد. برخی از این مزایا به شرح زیر هستند:

 • از بین رفتن چین و چروک و خطوط ایجاد شده
 • از بین رفتن شل شدگی و افتادگی پوست پیشانی
 • بالا کشیده ابروها و ایجاد فاصله مناسب بین ابرو و پیشانی
 • کمتر نشان دادن سن و ایجاد چهره‌ای جوان‌تر و شاداب‌تر

عمل بالا کشیدن ابرو

علاوه بر این، در صورت تشخیص پزشک انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو می‌تواند همراه با سایر جراحی‌های زیبایی صورت گیرد.

 

برش‌های عمل جراحی بالا کشیدن ابرو به چه صورت است؟

برش‌های لازم برای انجام جراحی بالا کشیدن ابرو به نوع تکنیک مورد استفاده برای این عمل بستگی دارد. در واقع زمانی که از روش جراحی کلاسیک و یا سنتی برای اعمال تغییرات استفاده گردد نیاز به ایجاد برش بیشتری بر روی پیشانی دارد.
اما در صورتی که از سایر روش‌های جراحی مانند لیفت اندوسکوپی ابرو استفاده شود تنها چند برش بسیار کوچک برای ایجاد تغییرات لازم بر روی پیشانی و ناحیه شقیقه‌ها مورد نیاز می‌باشد. همچنین باید بدانید که این برش ها در ناحیه خط رویش موها و یا خط پشت رویش موها به گونه‌ای که قابل مشاهده نباشد ایجاد می‌شوند. در نتیجه نیازی به نگرانی در خصوص باقی ماندن جای زخم‌ها وجود ندارد.

لیفت ابرو با جراحی

 

لیفت پیشانی و ابرو بدون جراحی

روش‌های دیگری با عنوان لیفت پیشانی و ابرو بدون جراحی در کلینیک‌های زیبایی قابل انجام است، که برخی از این روش‌ها را در ادامه توضیح داده‌ایم:

لیفت پیشانی و ابرو با نخ

برای انجام این روش از نخ‌های زیبایی و قابل جذب برای ایجاد تغییرات لازم بر روی لایه‌های زیرین پوست استفاده می‌شود. طریقه انجام این روش به این صورت است که در ابتدا نخ‌ها به تعداد مشخص از یک طرف پوست وارد لایه زیرین می‌شوند و سپس با اعمال تغییرات بر روی بافت پوست باعث کشیده شدن پیشانی و ناحیه ابروها می‌گردد.

نتایج به دست آمده از این تکنیک تا زمانی که نخ‌ها به صورت کامل جذب پوست نشده‌اند باقی خواهد ماند. اما باید بدانید که لیفت پیشانی با نخ به عنوان یک روش مطمئن و ایمن توسط پزشکان متخصص توصیه نمی‌شود.

بوتاکس پیشانی و لیفت ابرو

یکی از رایج ترین روش‌ها برای لیفت ابرو و پیشانی در بین آقایان و خانم‌ها تزریق بوتاکس است. بوتاکس در انواع برندهای مختلفی وجود دارد که بر اساس کیفیت آن می‌تواند ماندگاری متفاوتی نیز داشته باشد. تزریق بوتاکس که نوعی سم بوتولنیوم است باعث فلج شدن عضلات ناحیه پیشانی و بالای ابروها می‌شود.

تزریق بوتاکس برای لیفت پیشانی را نمی‌توان به عنوان یک روش دائمی و ماندگار در نظر گرفت و پس از از بین رفتن تاثیر آن بایستی برای انجام مجدد اینکار اقدام نمایید.

لیفت پیشانی و ابرو با ژل

تزریق ژل نیز یکی دیگر از روش‌های رایج برای از بین بردن چین و چروک‌ها و خطوط ایجاد شده در نواحی پیشانی و ابروها است. تزریق ژل می‌تواند نواحی فرورفته و یا چین و چروک‌های عمیق پیشانی را پر کند و تا زمانی که ماندگاری آن از بین نرفته باشد و ماده تزریق شده جذب نشده باشد تاثیر آن باقی بماند.

به صورت کلی می‌توان گفت، استفاده از این روش‌ها علاوه بر اینکه نتایج دائمی و ماندگار ندارند، می‌توانند با عوارض کوتاه مدت و یا بلند مدتی همراه باشند. به همین دلیل بهترین و ماندگارترین روش برای اینکار جراحی لیفت پیشانی و ابرو می‌باشد.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بالا کشیدن ابرو با جراحی، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

جراحی لیفت ابرو و پیشانی برای چه کسانی مناسب است؟

انجام این جراحی برای تمامی افرادی که تمایل دارند تا چین و چروک‌های ناحیه پیشانی خود راف رفع نمایند و از شل شدگی و افتادگی آن جلوگیری کنند مناسب می‌باشد.. به صورت کلی افرادی که دارای شرایط زیر هستند بهترین گزینه برای انجام این عمل محسوب می‌شوند:

 • افرادی که به دلیل ژنتیک و یا ارثی دارای پوست شل در ناحیه پیشانی خود هستند می‌توانند برای داشتن چهره‌ای زیباتر و جذاب‌تر این عمل را انجام بدهند.
 • همچنین خانم‌ها و آقایانی که در بازه سنی ۴۰ تا ۶۰ سالگی هستند و به دلیل بالا رفتن سن دچار شل شدگی و یا ایجاد چین و چروک‌هایی در ناحیه پیشانی خود شده‌اند می‌توانند برای انجام جراحی لیفت پیشانی و ابرو اقدام نمایند.

بهترین روش بالا کشیدن ابرو

 

ماندگاری لیفت ابرو و پیشانی چقدر است؟

ماندگاری نتایج به دست آمده از جراحی لیفت پیشانی و ابرو در افراد مختلف و با توجه به شرایط آن‌ها متفاوت است. در واقع می‌توان گفت که میزان ماندگاری و دوام نتایج به دست آمده از این عمل به عواملی همچون میزان تخصص و تجربه پزششک در این زمینه، میزان رعایت مراقبت‌های بعد از عمل و همچنین پیروی از سبک زندگی سالم بعد از جراحی بستگی دارد.

توجه داشته باشید که با بالا رفتن سن و شل شدگی و افتادگی عضلات صورت ممکن است تغییرات اعمال شده در زمان جراحی از بین برود. اما به صورت کلی می‌توان میزان ماندگاری و دوام این عمل را در حدود ۱۰ سال در نظر گرفت.

 

اقدامات قبل از عمل لیفت ابرو و پیشانی

 • مراجعه به بهترین جراح لیفت ابرو و پیشانی از اهمیت بسیار زیادی در رسیدن به نتیجه ایده آل از عمل برخوردار است.
 • در زمان مشاوره با پزشک متخصص بایستی در مورد تمامی خواسته‌های خود از نتیجه جراحی و همچنین داشتن سابقه بیماری و یا مصرف داروهای خاص مشورت نمایید.
 • آژمایشات و عکس‌های تجویز شده توسط پزشک را قبل از عمل بایستی انجام بدهید و نتیجه آن را به پزشک خود تحویل بدهید.
 • به مدت حداقل دو هفته قبل از عمل جراحی از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین‌ها پرهیز کنید.
 • همچنین به مدت حداقل دو هفته قبل از عمل از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی خودداری نمایید.
 • برای انجام جراحی ناشتا باشید و به مدت ۶ الی ۸ ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی لیفت ابرو و پیشانی، با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان

 

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت پیشانی و ابرو

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت ابرو و پیشانی در رسیدن به نتیجه ایده آل و کاهش دوره نقاهت از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از این نکات مهم به شرح زیر می‌باشند:

 • به مدت حداقل یک هفته الی ده روز استراحت کنید و از انجام فعالیت سنگین و ورزش خودداری کنید.
 • برای کاهش سریع‌تر التهاب و کبودی بعد از جراحی می‌توانید از کمپرس سرد در نواحی جراحی شده استفاده کنید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع استفاده کنید تا از بروز درد و عفونت جلوگیری شود.
 • در طول دوران نقاهت از قرارگیری مستقیم در زیر نور خورشید پرهیز کنید و در هنگام خروج از منزل حتما از کرم‌های ضد آفتاب استفاده کنید.
 • استراحت کافی داشته باشید و در هنگام خوابیدن از دو بالشت در زیر سر خود استفاده کنید تا سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.
 • پس از گذشت ده روز از جراحی لیفت پیشانی و ابرو برای کشیدن بخیه‌های خود به مطب پزشک مراجعه کنید.

 

عوارض لیفت پیشانی و ابرو چیست؟

عمل زیبایی لیفت ابرو مانند سایر جراحی‌ها می‌تواند با عوارضی همراه باشد که با توجه به شرایط بیمار و همچنین میزان تجربه پزشک متخصص میزان شدت آن کاهش و یا افزایش پیدا می‌کند. برخی از عوارض رایج بعد از عمل لیفت ابرو و پیشانی به شرح زیر می‌باشد:

 • التهاب و کبودی بعد از عمل
 • ریزش مو در نواحی جراحی
 • بروز درد و عفونت بعد از عمل
 • عدم ایجاد تقارن صحیح در صورت
 • احساس بی حسی در ناحیه جراحی
 • باقی ماندن جای زخم‌ها و ایجاد اسکار

زمانی که به بهترین جراح لیفت ابرو و پیشانی برای انجام عمل خود مراجعه نمایید می‌توانید احتمال بروز این عوارض را به شدت کاهش بدهید.

 

سوالات متداول لیفت پیشانی و ابرو

۱_ لیفت ابرو و پیشانی برای چه سنی مناسب است؟

انجام این جراحی معمولا برای افرادی که در بازه سنی ۴۰ تا ۶۰ سالگی قرار دارند و دچار چین و چروک‌ها و یا خطوطی بر روی پیشانی خود شده‌اند توصیه می‌شود. اما افراد جوان‌تری که به دلیل ژنتیک دارای پوست شل در ناحیه پیشانی خود هستند نیز می‌توانند برای انجام این عمل اقدام کنند.

۲_ تفاوت لیفت ابرو آرایشی با جراحی لیفت ابرو چیست؟

لیفت ابرو آرایشی تکنیکی بدون جراحی و با استفاده از مواد شیمیایی برای بالا بردن ابروها است که در آن فرد می‌تواند با قرار دادن مدت زمان کوتاهی مواد بر روی ابروهای خود به نتیجه مورد نظر دست پیدا کند. اما در جراحی لیفت ابرو همان طور که از نام آن پیداست نوعی عمل جراحی است که با ایجاد برش‌هایی بر روی پیشانی بافت و پوست این ناحیه را به سمت بالا کشیده و باعث ایجاد فاصله مناسب بین ابروها و چشم‌ها و همچنین رفع چین و چروک‌های پیشانی می‌شوند.

۳_ چگونه بهترین جراح لیفت ابرو و پیشانی را پیدا کنیم؟

برای اینکه یک پزشک خوب و با سابقه را در زمینه جرایح لیفت پیشانی و ابرو پیدا کنید، می‌توانید از راهکارهای زیر کمک بگیرید:

 • به صورت حضوری به پزشک مراجعه نمایید.
 • از دوستان و آشنایان خود بپرسید.
 • در اینترنت جستجو کنید.

استفاده از این روش‌ها ممکن است شما را به هدف مورد نظر خود برساند اما به طور قطع نیاز به صرف زمان و هزینه بالایی برای رفت و آمد به مطب پزشکان مختلف خواهد داشت. از این رو برای راحتی بیشتر و صرف زمان کمتر در انتخاب پزشک مورد نظر خود می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید.

 

ارتباط با مشاورین

 

منابع: پزشک ۲۴: mayoclinic

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.