کوچک کردن سینه آقایان

عمل ژنیکوماستی در مشهد؛ بهترین دکتر و هزینه سال ۱۴۰۲

عمل ژنیکوماستی در مشهد و یا کوچک کردن سینه آقایان در مشهد روشی برای از بین بردن بافت اضافه در سینه مردان می‌باشد. علت اصلی بروز این مسئله ایجاد اختلال در عملکرد صحیح سیستم غدد درون ریز است که معمولا به دلیل کاهش تستوسترون و یا افزایش استروژن رخ می‌دهد.

ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات کاملی در خصوص جراحی کوچک کردن سینه آقایان در اختیار شما قرار بدهیم و به معرفی بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد و هزینه آن نیز بپردازیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید:

 

عمل ژنیکوماستی در مشهد چیست؟

ژنیکوماستی مشهد به این معنی است که میزان حجم بافت غدد سینه در مردان بنا به دلایلی افزایش پیدا می‌کند. در واقع این مسئله به گونه‌ای است که می‌تواند یک و یا هر دو سینه را تحت تاثیر قرار بدهد و باعث شود تا تقارن بین سینه‌ها از بین برود. علت بروز این مسئله را ایجاد اختلال و عدم تعادل در میزان هورمون‌های استروژن و پروژسترون می‌دانند.
می‌توان چنین گفت که ژنیکوماستی به عنوان یک مشکل بزرگ شناخته می‌شود اما به دلیل ظاهر نامناسب آن بسیاری از آقایان ترجیح می‌دهند تا با کمک جراحی آن را رفع نمایند. گاهی اوقات نیز ممکن است این مسئله باعث احساس درد در سینه‌ها گردد که این میتواند عامل شرمساری برای آقایان باشد.

عمل ژنیکوماستی در مشهد

ژنیکوماستی می‌تواند بدون نیاز به درمان و یا جراحی بهبود پیدا کند، اما در بسیاری از موارد با کمک عمل ژنیکوماستی این مسئله رفع می‌گردد.

 

بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد کیست؟

بهترین جراح ژنیکوماستی کسی است که بتواند با کمترین عارضه بهترین نتیجه را برای بیمار خود رقم بزند، که این امر مستلزم داشتن تخصص و مهارت لازم در این زمینه می‌باشد. برای اینکه بتوانید یک جراح خوب را پیدا کنید، در ابتدا باید خصوصیات و ویژگی‌های آن را بهتر بشناسید.

در ادامه می‌توانید ویژگی بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد را مشاهده نمایید:

 • از مهارت و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد.
 • تجربه و سابقه لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب را داشته باشد.
 • سلامت بیمار خود را در اولویت قرار بدهد و تنها به منافع مالی توجه نکند.
 • از متد روز دنیا آگاهی داشته باشد و از تجهیزات و تکنیک‌های پیشرفته استفاده کند.

به طور قطع پیدا کردن یک پزشک با چنین ویژگی‌هایی دشوار است و نیاز به صرف زمان و هزینه بسیار دارد. از این رو ما برای راحتی شما در ادامه لیستی از بهترین جراحان کوچک کردن سینه آقایان در مشهد را آورده‌ایم که می‌توانید آن‌ها را مشاهده نمایید:

دکتر اسماعیل فرزادفرد جراح ژنیکوماستی در مشهد

دکتر اسماعیل فرزادفرد جراح پلاستیک و زیبایی

دکتر اسماعیل فرزادفرد فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و متخصص جراحی عمومی در مشهد می‌باشند. ایشان مدرک فوق تخصص زیبایی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دریافت نموده‌اند. دکتر فرزادفرد عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران هستند.
برای مشاوره رایگان می‌توانید باشماره ۰۹۰۲۳۳۰۲۲۲۳ تماس بگیرید. نمونه‌های بیشتر جراحی را می‌توانید در آلبوم داخل مطب ملاحظه فرمایید.
از جمله فعالیت‌های دکتر اسماعیل فرزاد فرد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی ژنیکوماستی
 • جراحی زیبایی بینی
 • جراحی زیبایی صورت
 • جراحی پیکرتراشی

در ادامه می‌توانید نمونه عمل‌های ژنیکوماستی سینه آقایان دکتر اسماعیل فرزادفر در مشهد را مشاهده کنید:

عمل ژنیکوماستی دکتر فرزادفر در مشهد

قبل و بعد جراحی ژنیکوماستی دکتر فرزادفر

 

جهت دریافت نوبت مشاوره و تماس با مطب دکتر فرزادفرد روی دکمه زیر کلیک کنید:

تماس با دکتر فرزادفرد

 

دکتر محمدرضا بربند جراح ژنیکوماستی در مشهد
دکتر محمدرضا بربند

دکتر محمدرضا بربند متخصص جراحی عمومی در مشهد می‌باشند. ایشان در سال ۱۳۷۵ موفق به دریافت دکتری پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شدند و سپس در سال ۱۳۹۳ از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و در دوره تخصص جراحی عمومی فارغ التحصل گردیدند.

از جمله فعالیت‌های دکتر محمدرضا بربند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی ژنیکوماستی
 • جراحی آبدومینوپلاستی
 • جراحی پیکرتراشی
 • جراحی پروتز سینه
 • و ….

عضویت پزشکان

 

دکتر نادر میثاق جراح ژنیکوماستی در مشهد

دکتر نادر میثاق جراح عمومی در مشهد

دکتر نادر میثاق متخصص جراحی عمومی در مشهد می‌باشند. ایشان در سال ۱۳۷۰ موفق به دریافت دوره پزشکی عمومی خود از دانشگاه علوم پزشکی مشهد شدند و سپس در سال ۱۳۷۴ در دوره تخصصی جراحی عمومی از همان دانشگاه فارغ التحصیل گردیدند. دکتر میثاق عضو هیئت علمی دانشگاه هستند.

از جمله فعالیت‌های دکتر نادر میثاق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی ژنیکوماستی
 • جراحی آبدومینوپلاستی
 • جراحی زیبایی باسن
 • عمل پروتز سینه
 • و ….

عضویت پزشکان

 

دکتر عزت الله رضایی جراح ژنیکوماستی در مشهد
دکتر عزت اله رضایی فوق تخصص زیبایی در مشهد

دکتر عزت اله رضایی فوق تخصص جراحی زیبایی و پلاستیک و جراح عمومی در مشهد می‌باشند. ایشان دوره تخصص جراحی عمومی را در سال ۱۳۷۲ و از دانشگاه علوم پزشکی مشهد دریافت نمودند و سپس در سال ۱۳۸۵ از دانشگاه علوم پزشکی تهران و در دوره فوق تخصص جراحی پلاستیک فارغ التحصیل شدند.

از جمله فعالیت‌های دکتر عزت اله رضایی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی ژنیکوماستی
 • جراحی زیبایی بینی
 • جراحی پیکرتراشی
 • جراحی زیبایی صورت
 • و ….

عضویت پزشکان

 

ژنیکوماستی (کوچک کردن سینه آقایان) در مشهد چگونه انجام می‌شود؟

برای جراحی کوچک کردن سینه آقایان در مشهد بایستی مراحل زیر طی گردد:

۱- در ابتدا باید به پزشک متخصص و مورد نظر خود مراجعه کنید تا پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم، زمان عمل برای شما تعیین گردد.

۲- در روز تعیین شده به بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر مراجعه می‌کنید. (در صورت تجویز آزمایش بایستی قبل از عمل انجام شده و نتیجه به پزشک تحویل داده شود.)

۳- جراحی ژنیکوماستی با توجه به شرایط بیمار می‌تواند با کمک بی حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی انجام گیرد. سپس این عمل می‌تواند به دو صورت زیر انجام شود:

 • با کمک جراحی و با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه نوک سینه، چربی و بافت‌های اضافه را از سینه خارج می‌کنند.
 • با کمک دستگاه لیپوساکشن برای خارج کردن چربی‌های اضافه از سینه استفاده می‌شود. (در این تکنیک هیچ گونه زخمی باقی نمی‌ماند.)

۴- پس از اتمام جراحی نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست و فرد می‌تواند به منزل بازگردد. در طول دوران نقاهت فرد بایستی برای بهبودی سریع‌تر مراقبت‌های لازم بعد از جراحی را رعایت کند.

جراحی ژنیکوماستی در آقایان

انواع ژنیکوماستی در مشهد کدام است؟

انواع ژنیکوماستی را می‌توان به موارد زیر دسته بندی کرد:

ژنیکوماستی طبیعی

این نوع از ژنیکوماستی معمولا در بین پسران ۱۲ تا ۱۵ سال و یا مردان ۶۵ سال شایع است. در این افراد سطح تستوسترون کاهش پیدا می‌کند و باعث بروز این مسئله می‌شود. معمولا بعد از گذشت یک الی دو سال به خودی خود و بدون نیاز به درمان رفع می‌شود.

 ژنیکوماستی ناشی از مصرف استروئید

معمولا این نوع از ژنیکوماستی را می‌توانید در افراد بدنساز مشاهده نمایید که ناشی از مصرف استروئید می‌باشد. برای رفع این مسئله معمولا نیاز به انجام جراحی کوچک کردن سینه آقایان در مشهد می‌باشد.

ژنیکوماستی ناشی از مصرف استروئید

ژنیکوماستی بزرگسالان

از شایع‌ترین نوع این بیماری، ژنیکوماستی بزرگسالان است که به دلیل رسوبات چربی در بافت غددی ظاهر می‌شود. برای درمان این نوع از ژنیکوماستی پزشک ممکن است انجام جراحی را توصیه کند.

ژنیکوماستی نامتقارن

این نوع از ژنیکوماستی می‌تواند در یکی از سینه‌های مردان رخ بدهد و یا اینکه در هر دو سینه و با درجات مختلفی از بافت اضافه ایجاد شود. در بسیاری از موارد به این شکل است که یکی از سینه‌ها بزرگتر از اندازه دیگری می‌باشد. درمان این نوع از بیماری انجام عمل ژنیکوماستی در مشهد می‌باشد.

ژنیکوماستی نوجوانان

این نوع از ژنیکوماستی را می‌توانید در پسران با محدوده سنی بین ۹ تا ۱۴ سال مشاهده نمایید. معمولا این بیماری ارثی بوده و با بالا رفتن سن و بدون نیاز به درمان برطرف می‌شود. در صورتی که فرد تمایل به انجام جراحی برای رفع ان داشته باشد بایستی تا سن ۱۸ سالگی و یا بیشتر صبر کند.

ژنیکوماستی با شدت بالا

این نوع از ژنیکوماستی معمولا در افرادی که با بالا رفتن سن، الاستیسیته پوست خود را از دست می‌دهند مشاهده می‌شود. همچنین کسانی که بعد از یک دوره چاقی لاغر شده‌ و دچار افتادگی در پوست خود شده‌اند و سینه‌هایی به شدت بزرگ دارند نیز قابل مشاهده می‌باشد. درمان این نوع از بیماری با عمل کوچک کردن سینه آقایان در مشهد توصیه می‌شود.

 

عضویت پزشکان

 

علائم ژنیکوماستی و درمان آن

در برخی از مواقع ممکن است بزرگ بودن سینه آقایان تنها به دلیل چاقی باشد و امری کاملا طبیعی محسوب شود. اما گاهی اوقات ممکن است که به عنوان یک بیماری شناخته شود که می‌تواند علائمی نیز به همراه داشته باشد. در صورت مشاهده علائم زیر بهتر است به پزشک متخصص مراجعه نمایید:

 • درد در ناحیه سینه
 • ورم و بزرگی بافت سینه
 • تجمع چربی به صورت موضعی
 • حساسیت نسبت به لمس آن‌ها
 • ترشحات از یک و یا هر دو سینه مردان

علائم ژنیکوماستی

اما چه روش‌های درمانی برای این بیماری وجود دارد؟ در پاسخ به این پرسش می‌توانیم بگوییم که معمولا ژنیکوماستی بدون هیچ درمان و یا جراحی کاملا رفع می‌گردد و بهبود پیدا می‌کند. اما در صورتی که شکل گیری این بیماری به دلایل دیگری مانند سوء تغذیه و یا سیروز کبدی رخ داده باشد بایستی نسبت به درمان آن اقدام شود.

در ادامه روش‌های درمان ژنیکوماستی در مشهد بیان شده‌است:

مصرف دارو

مصرف دارو یکی از راهکارهای مناسب برای بهبودی علائم این بیماری می‌باشد. برخی از داروهای موثر در این بیماری می‌توانند شامل تاموکسیفن و یا رالوکسیفن باشند که به درمان سرطان سینه و یا سایر اختلالات این چنینی کمک بسیاری می‌کند.

توجه داشته باشید که اسفاده از دارو درمانی حتما باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد و از مصرف خودسرانه آن بایستی پرهیز نمایید.

جراحی ژنیکوماستی

در صورتی که دارو درمانی برای از بین بردن علائم این بیماری مناسب نباشد و فرد از ظاهر بزرگ سینه‌های خود ناراضی باشد، می‌تواند جراحی کوچک کردن سینه را انجام بدهد. در واقع عمل ژنیکوماستی در مشهد را می‌توان به عنوان اصلی‌ترین راهکار درمان این بیماری دانست.

 

فرق ژنیکوماستی و سرطان چیست؟

در تصویر زیر می‌توانید فرق ژنیکوماستی و سرطان را ببینید.
فرق جراحی ژنیکوماستی و سرطان در چیست؟

علت ایجاد ژنیکوماستی در مردان

عوامل بسیاری هستند که در ایجاد ژنیکوماستی تاثیرگذار می‌باشند، که در ادامه به تعریف آن‌ها پرداخته شده است:

– استروئیدها

یکی از عوامل تاثیرگذار بر روی افزایش احتمال بروز این بیماری، مصرف استروئید می‌باشد که این موضوع را در بدنسازها بیشتر می‌توانید مشاهده کنید. مصرف این گونه از داروها باعث می‌شود تا تستوسترون در بدن مردان به خوبی ترشح نشود که در نتیجه آن شاهد افزایش اندازه سینه در مردان خواهیم بود.

– استروژن‌ها

هورمون‌ها باعث ایجاد تنظیمات در شرایط بدن ما می‌باشند و زمانی که این ترشحات دچار تغییراتی گردند آناتومی بدن دچار تغییر شکل می‌شود. هورمون استروژن یکی از اصلی‌ترین هورمون‌هایی است که تعادل را در بین بدن خانم‌ها و آقایان حفظ می‌کند. حال زمانی که سطح ترشح استروژن افزایش پیدا کند باعث می‌شود تا سایز سینه مردان تغییر شکل پیدا کند و دچار رشد شود.

– پرکاری تیروئید

اختلالات در تیروئید یکی دیگر از علل شایع در ژنیکوماستی در مشهد می‌باشد. این مسئله گاهی اوقات می‌تواند به دلیل داشتن سوء تغذیه و یا سایر عوامل باعث ترشح هورمون‌ها در تیروئید گردد. در بیماری ژنیکوماستی ترشح بیش از اندازه هورمون تیروکسین است که باعث ایجاد این مشکل در آقایان می‌شود.

– افزایش سن

یکی دیگر از دلایل بروز ژنیکوماستی در آقایان بالا رفتن سن آن‌ها است. با افزایش سن رسوبات چربی در بافت غددی آن‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند که همین مسئله موجب بزرگ شدن سینه مردان می‌گردد.

علت بروز ژنیکوماستی در مشهد

– سندروم کلاین فلتر

برخی از بیماری‌های ژنتیکی مانند سندروم کلاین فلتر باعث می‌شود تا یک نسخه اضافه از کروموزوم‌ها در سلول مردان ایجاد شود. در این بیماری به دلیل کاهش تولید تستوسترون باعث بروز علائمی همچون رشد سینه‌ها در مردان می‌گردد.

– داروها

برخی از داروهای خاص می‌تواند عوارضی همچون بزرگ شدن سینه آقایان را به همراه داشته باشد. معمولا داروهایی که برای کنترل بزرگی پروستات استفاده می‌شود، اثر مستقیمی بر روی ژنیکوماستی خواهد داشت. علاوه بر این موارد، داروهای دیگری همچون داروهای ضد افسردگی، داروهای درمان بیماری ایدز، داروهای آنتی بیوتیک و …. می‌توانند تاثیر مستقیمی بر روی این مسئله داشته باشند.

 

انواع روش‌های جراحی ژنیکوماستی در مشهد (انواع عمل ژنیکوماستی)

در صورتی که بزرگ شدن سینه در مردان با روش‌های درمان دارویی بهبود پیدا نکند و افراد از ظاهر خود ناراضی باشند، بایستی برای انجام جراحی ژنیکوماستی در مشهد اقدام نمایند که این می‌تواند به دو دسته زیر تقسیم شود:

لیپوساکشن

در این نوع از جراحی برای برداشت بافت‌های چربی اضافی از داخل سینه با کمک لیپوساکشن انجام می‌شود. این نوع عمل نیازی به ایجاد برش‌های بزرگ ندارد از این رو جای هیچ زخمی بعد از جراحی باقی نمی‌ماند. جراحی لیپوساکشن هیچ تاثیری بر روی بافت غددی سینه نخواهد داشت.

ژنیکوماستی با لیپوساکشن در مشهد

ماستکتومی

در این نوع جراحی تنها به بافت چربی اکتفا نمی‌کنند و با هدف حذف بافت‌های غددی پستان انجام می‌شود. برای انجام این روش از ایجاد برش‌های کوچکی در نواخی اطراف نوک سینه استفاده می‌شود.

جراحی ژنیکوماستی

 

هزینه عمل ژنیکوماستی در مشهد چقدر است؟

هزینه عمل کوچک کردن سینه آقایان در مشهد مانند سایر جراحی‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه دستمزد پزشک
 • هزینه پرسنل اتاق عمل
 • نوع جراحی ژنیکوماستی
 • هزینه بیمارستان یا کلینیک
 • هزینه آزمایشات قبل از عمل
 • شرایط بیمار و زمان‌بر بودن عمل

علاوه بر این موارد سن بیمار، منطقه جغرافیایی و … نیز می‌توانند از عوامل موثر بر روی هزینه عمل ژنیکوماستی در مشهد باشند. به صورت کلی می‌توان قیمت کوچک کردن سینه آقایان در مشهد را در سال ۱۴۰۱ در حدود ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در نظر گرفت.

توجه داشته باشید که قیمت ذکر شده برای این عمل تقریبی است و برای اطلاع از هزینه دقیق و نهایی آن بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

جراحی ژنیکوماستی در مشهد برای چه کسانی مناسب است؟

عمل ژنیکوماستی برای آقایانی که دارای شرایط زیر باشند مناسب است:

 • کسانی که با مصرف دارو نتوانسته‌اند بهبودی لازم را به دست آورند و از روند درمانی خود رضایت ندارند.
 • کسانی که به دلیل وجود این بیماری احساس درد و ناراحتی در ناحیه سینه خود دارند.
 • کسانی که شرایط جسمی مساعدی برای انجام جراحی ژنیکوماستی دارند.
 • افرادی که در سن رشد نیستند و رشد بدنشان متوقف شده است.

نمونه عمل ژنیکوماستی

افرادی که دارای چنین شرایطی هستند می‌توانند با مراجعه به بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد برای انجام معاینات و بررسی‌های بیشتر اقدام نمایند تا در صورت نیاز عمل ژنیکوماستی انجام گیرد.

 

مزایای درمان کوچک کردن سینه آقایان در مشهد

از مزایای جراحی ژنیکوماستی در مشهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • انجام این جراحی سخت نیست و به راحتی توسط جراح متخصص صورت می‌گیرد.
 • نتایج به دست امده از این عمل تا زماین که وزن خود را ثابت نگه دارید دائمی خواهد بود.
 • این جراحی در مردان می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و همچنین عزت نفس ان‌ها گردد.
 • در صورت انجام جراحی لیپوساکشن جای هیچ گونه برش و زخمی بعد از عمل باقی نخواهد ماند.
 • بیمار می‌تواند پس از اتمام عمل به منزل خود بازگردد و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

 

عمل ژنیکوماستی با لیزر در مشهد چیست؟

برخی از کلینیک‌ها و پزشکان عمل کوچک کردن سینه با لیزر در مشهد را انجام می‌دهند. مدت زمان درمان با کمک لیزر معمولا در طی یک جلسه انجام می‌گیرد، اما این زمان ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.
نتایج به دست امده از عمل ژنیکوماستی با لیزر در مشهد بلافاصله پس از اتمام جراحی قابل مشاهده نمی‌باشد و برای دیدن نتیجه آن بایستی به مدت یک هفته تا دو ماه منتظر بمانید.

درمان ژنیکوماستی با لیزر به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی انجام می‌گیرد. پزشک با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه سینه، به حذف چربی‌های اضافه در آن ناحیه می‌پردازد. پس از اتمام جراحی بیمار می‌تواند به منزل خود بازگردد. هزینه عمل ژنیکوماستی با لیزر با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است.

 

مدت زمان عمل ژنیکوماستی در مشهد چقدر است؟

مدت زمان جراحی ژنیکوماستی در آقایان می‌تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد و این نیز به حجم بافت چربی اضافه و نوع تکنیک جراحی بستگی دارد. اما به صورت کلی می‌توان گفت که مدت زمان این عمل در حدود ۲ ساعت می‌باشد. هزینه عمل جراحی سینه مردان با توجه به نوع درمان برای هر فرد متفاوت است که پس از معاینه به صورت دقیق مشخص می‌شود.

 

اقدامات قبل عمل ژنیکوماستی در مشهد

قبل از انجام این جراحی بایستی مواردی را با عنوان اقدامات قبل از عمل ژنیکوماستی در مشهد رعایت کنید که به شرح زیر می‌باشند:

 • برای انجام این عمل بایستی به وزن مناسبی دست پیدا کنید. به این منظور که اگر وزن بالایی دارید در ابتدا باید برای کاهش وزن اقدام کنید.
 • قبل از عمل اگر داروی خاصی مصرف می‌کنید و یا سابقه بیماری خاصی دارید حتما با پزشک متخصص خود در جلسه مشاوره مشورت نمایید.
 • ممکن است قبل از عمل، پزشک برای شما آزمایشاتی تجویز کند. در این صورت بایستی آن‌ها را انجام بدهید و نتایج آزمایشات را قبل از عمل به پزشک تحویل بدهید.
 • به مدت حداقل دو هفته قبل از جراحی، از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید. این موارد می‌تواند احتمال خونریزی در زمان عمل را افزایش بدهد.

عدم مصرف الکل قبل از عمل ژنیکوماستی

 

مراقبت‌های بعد عمل ژنیکوماستی در مشهد

مراقبت‌های بعد از عمل ژنیکوماستی به اندازه اقدامات قبل از آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و می‌تواند باعث شود تا دوران بهبودی راحت‌تر و کوتاه‌تری داشته باشید و به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید. از جمله مراقبت‌های بعد از عمل کوچک کردن سینه آقایان در مشهد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پانسمان ارتجاعی بخیه‌های خود را پس از مدتی تعویض کنید تا موجب بروز عفونت نشود. پانسمان می‌تواند بر کاهش سریع‌تر التهاب و حفاظت از قفسه سینه شما کمک بسیاری کند.
 • لوله کوچکی به صورت موقت برای جمع آوری خون و مایعات اضافه در زیر پوست قرار می‌گیرد که بعد از مدتی برای برداشتن آن بایستی به پزشک مراجعه کنید.
 • توصیه‌ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک را باید به صورت منظم و دقیق رعایت کنید. رعایت این موارد می‌تواند به پیشگیری از بروز عفونت و تسریع در روند بهبودی کمک کند.
 • التهاب و کبودی بعد از جراحی ژنیکوماستی کاملا طبیعی است و بعد از گذشت مدت زمانی به صورت کامل بهبود پیدا می‌کند.
 • بهتر است انجام فعالیت‌های سنگین بعد از جراحی تا مدت زمانی به تعویق افتد، چرا که در این مدت زمان نباید فشاری بر روی قسمت‌های فوقانی بدن وارد شود.

 

آیا عمل ژنیکوماستی با بیمه در مشهد انجام می‌شود؟

عمل ژنیکوماستی با بیمه تکمیلی امکان دارد؟ بیمه تکمیلی تنها جراحی‌هایی که با هدف درمان انجام گیرند را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. از آن جایی که جراحی ژنیکوماستی به عنوان یک عمل زیبایی شناخته می‌شود در نتیجه تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و بیمار بایستی تمامی هزینه جراحی را خود پرداخت کند.

ژنیکوماستی و بیمه تکمیلی

 

عوارض عمل ژنیکوماستی در مردان

هیچ جراحی بدون خطر نیست و عمل ژنیکوماستی هم می‌تواند شامل خطرات و یا عوارضی باشد. برخی از عوارض جراحی کوچک کردن سینه آقایان در مشهد می‌تواند به شرح زیر باشد:

 • احتمال خونریزی و یا لخته شدن خون
 • عدم ایجاد تقارن صحیح در ظاهر سینه
 • احتمال نیاز به جراحی مجدد ژنیکوماستی
 • از بین رفتن بیش از حد بافت چربی در سینه
 • تغییر حس نوک سینه به صورت دائمی یا موقت

در صورتی که بیمار برای انجام این عمل به بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد مراجعه نماید به دلیل تجربه و تخصصی که در این زمینه دارد می‌تواند احتمال بروز چنین مشکلاتی را به صورت چشم گیری کاهش بدهد.

 

چگونه بهترین دکتر ژنیکوماستی در مشهد را پیدا کنیم؟

در این مقاله لیست بهترین پزشکان جراحی ژنیکوماستی مشهد آورده شده است که شما به راحتی می‌توانید بهترین جراح ژنیکوماستی مشهد را پیدا و نوبت خود را رزرو کنید.

 

منبع: پزشک ۲۴، mayoclinic

۱۲ نظر

 1. سلام اگه دکتر تشخیص بده که عمل ژنیکوماستی واجبه بازم بیمه نمیده هیچی؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   در صورتی که نامه پزشک مبنی بر لزوم انجام جراحی ژنیکوماستی دارید بهتر است به بیمه‌ای که تحت سرپرستی آن هستید مراجعه کنید و نتیجه را از ایشان جویا شوید، چرا که قوانین سازمان‌ بیمه‌های مختلف باهم متفاوت است.

 2. سلام ببخشید عمل ژنیکوماستی در مشهد هزینه چقدر در میاد؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   هزینه عمل ژنیکوماستی در مشهد با توجه به عوامل مختلف و شرایط هر فرد متفاوت است. شما می‌توانید برای اطلاع از قیمت جراحی ژنیکوماستی مشهد و دریافت نوبت با بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 3. سلام من میخواستم جراحی انجام بدم در مشهد؟ هزینه چقدر در میاد؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   هزینه عمل ژنیکوپلاستی در مشهد با توجه به شرایط هر فرد متفاوت است. شما می توانید برای دریافت نوبت با بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد و اطلاع از هزینه عمل از طریق راه های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 4. ببخشید من سینه هام یکمی بزرگه که اصلن خوشم نمیاد میتونم با عمل فلت کنم؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   معاینه قبل عمل جراحی ژنیکوماستی واجب است. شما باید برای دریافت نوبت با بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد از طریق راه های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 5. سلام وقتتون بخیر
  من برای همسرم می خواستم وقت مشاوره ژنیکوماستی در مشهد بگیرم، باید باهاتون تماس بگیرم؟

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   شما می توانید برای رزرو نوبت با بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد و دریافت اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 6. ببخشید جراحی سینه برای همه آقایان میشه انجام داد؟ من اعتماد به نفسم سر این مساله از دست دادم.

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   عمل ژنیکوماستی در مشهد برای همه آقایان که نیاز دارند، انجام می‌شود. شما می‌توانید برای دریافت نوبت با بهترین جراح ژنیکوماستی در مشهد مشاوره رایگان در مورد این عمل جراحی از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.