جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت؛ ایمپلنت فوری (یک روزه)

ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت که به آن ایمپلنت فوری (یک روزه) هم گفته می‌شود، یک روش ایمپلنت دندان در رشت است که در این روش بلافاصله پس از کشیدن ریشه دندان، پایه و روکش قرار می‌گیرد.
ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت
فهرست مطالب

در این مقاله در مورد کاشت ایمپلنت دیجیتال در رشت، قیمت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت، تفاوت ایمپلنت معمولی با ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت، مراحل کاشت ایمپلنت دندان در رشت و مزایای ایمپلنت فوری دندان در رشت صحبت می‌کنیم. در ادامه با ما همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

ایمپلنت دیجیتال و فوری یکروزه دندان در رشت

 

کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت چیست؟

ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت یک روش دائمی برای افرادی است که دندان‌های از دست رفته دارند. ایمپلنت‌ها مانند ریشه دندان طبیعی عمل می‌کنند و در استخوان فک قرار می‌گیرند. استخوان فک با پایه ایمپلنت که از جنس تیتانیوم است ترکیب می‌شود و یک پایه قوی ایجاد می‌کند.
هنگامی که لثه و ایمپلنت بهبود یافت از یک قطعه اتصال برای قرار گرفتن تاج دندان روی آن استفاده می‌شود. روکش‌ها به صورت سفارشی برای شما ساخته می‌شود تا با شکل، اندازه و رنگ طبیعی دندان شما مطابقت داشته باشد. مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت در نتیجه نهایی تاثیر بسیار زیادی دارد.

 

ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت چگونه انجام می‌شود؟

در ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت، از فناوری کامپیوتر سه بعدی برای بررسی وضعیت استخوان در فک و موقعیت عصب استفاده می‌شود. این فناوری جدید به پزشکان اجازه می‌دهد تا برای جراحی ایمپلنت با ایجاد کوچک‌ترین برش‌ها برنامه‌ریزی کنند که باعث کاهش درد می‌شود و روند بهبودی در این روش آسان‌تر است.
ولی در جراحی سنتی کاشت دندان، مستلزم ایجاد یک برش بزرگ در امتداد لثه تا استخوان است، به همین دلیل است که بسیاری از افراد به جراحی ایمپلنت دیجیتال روی آورده‌اند.
سوراخ‌هایی که دندانپزشکان برای قرار گرفتن در ایمپلنت دندان شما ایجاد می‌کنند به اندازه‌ای کوچک است که نیازی به بخیه نداشته باشد که نه تنها دوره بهبود را کاهش می‌دهد، بلکه خطر تورم، خونریزی و عفونت را نیز کاهش می‌دهد. معمولاً کل جراحی ایمپلنت دیجیتال در هر 1 تا 2 ایمپلنت دندان حدود 10 تا 20 دقیقه طول می‌کشد.

ایمپلنت دیجیتال و یکروزه دندان در رشت

 

تفاوت ایمپلنت معمولی و دیجیتال دندان در رشت

کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت یکی از روش‌های عالی و مدرن برای جایگزین کردن فوری دندان‌های از دست رفته است و مانند دندان طبیعی با استخوان فک ترکیب می‌شوند و ماندگاری دائمی دارند. ایمپلنت دیجیتال در رشت با ایمپلنت سنتی دندان تفاوت‌هایی از نظر روش انجام کار، مدت زمان درمان، هزینه، مزایا و معایب دارند که افراد با توجه به بودجه و نظر دندانپزشک خود می‌توانند بهترین روش را انتخاب کنند.

کاشت ایمپلنت دیجیتال در رشت

 

در ایمپلنت دندان به روش سنتی دندانپزشک برشی عمیق تا انتهای لثه ایجاد می‌کند تا وضعیت عصب‌ و استخوان‌ها را بررسی کند ولی در روش ایمپلنت دیجیتال دندان رشت، جراحی با حداقل برش ممکن انجام می‌شود و تورم و خونزیزی آن کمتر است.
به طور کلی روش ایمپلنت سنتی دندان در رشت مزایای بسیاری دارد و روشی ماندگار برای دندان‌های از دست رفته می‌باشد ولی اگر به دنبال روشی سریع با طول درمان کمتر هستید ایمپلنت دیجیتال و فوری دندان در رشت گزینه مناسب‌تری است. در اینجا به تفاوت‌های این دو روش اشاره شده است:

تفاوت ایمپلنت دیجیتال و ایمپلنت معمولی دندان در رشت

 

۱- کاشت ایمپلنت سنتی دندان رشت نیاز به جراحی لثه و بخیه دارد ولی در روش ایمپلنت فوری رشت نیازی به مرحله جراحی و بخیه زدن ندارد.
۲- مراحل کاشت دیجیتال دندان در رشت با سرعت خیلی بالایی انجام می‌شود ولی روش سنتی کاشت دندان ماه‌ها زمان می‌برد و به چندین مرحله درمان نیاز دارد.
۳- ایمپلنت فوری دندان نیازی به جراحی عمیق و پیچیده ندارد.
۴- در روش ایمپلنت فوری دندان در رشت با استفاده از فناوری کامپیوتر کل فرآیند ایمپلنت دندان از اول تا انتها برنامه‌ریزی می‌شود.

ایمپلنت کاشت فوری دندان در رشت

۵- ایمپلنت دیجیتال دندان خیلی فوری پس از کشیدن دندان‌ها، در همان روز انجام می‌شود ولی روش ایمپلنت سنتی دندان در چندین مرحله انجام می‌شود.
۶- روش ایمپلنت دیجیتال دندان رشت به چندین باز مراجعه به دندانپزشک نیازی ندارد.
۷- کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان نیاز به ریکاوری و دوره بهبود طولانی ندارد ولی کاشت دندان به روش سنتی نیاز به دوره بهبود طولانی مدت دارد.
۸- در روش ایمپلنت فوری دندان به دلیل اینکه با کوچک‌ترین برش همراه است درد خیلی کمتری نسبت به روش کاشت دندان به صورت سنتی دارد.
۹- قیمت ایمپلنت دیجیتال در رشت به دلیل استفاده از تجهیزات دندانپزشکی بیشتر نسبت به ایمپلنت سنتی دندان بالاتر است.

انتخاب روش ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت و ایمپلنت سنتی دندان بر اساس وضعیت استخوان فک و سلامت بیمار سنجیده و انتخاب می‌شود که در نهایت بهتر است دندانپزشک متخصص با توجه به شرایط شما بهترین روش را انتخاب کند.

مراحل انجام ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

مراحل کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت

ایمپلنت دندان یک پیچ تیتانیومی کوچک است که مستقیماً در استخوان فک قرار می‌گیرد و به عنوان ریشه دندان طبیعی عمل می‌کند. کاشت ایمپلنت دندان به دو روش سنتی و دیجیتال انجام می‌شود که در روش کاشت دیجیتال دندان به دلیل پیشرفت فناوری و استفاده از عکس‌های سه بعدی روند کاشت دندان و ترمیم آن کوتاه‌تر است و باعث ناراحتی کمتری نسبت به جراحی کاشت سنتی می‌شود. در اینجا مراحل کاشت ایمپلنت فوری دندان در رشت توضیح داده شده است:

 

مرحله 1: مشاوره اولیه دندانپزشکی

اولین مرحله از روش کاشت دیجیتال دندان در رشت، مشاوره اولیه است. دندانپزشک در جلسه اول معاینه کامل انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند که فک شما می‌تواند از ایمپلنت‌های دندانی پشتیبانی کند و همچنین تراکم استخوان کافی برای ایمپلنت دندان داشته باشید و بافت لثه شما سالم باشد.
در مرحله بعد دندانپزشک با استفاده از فناوری اسکن دیجیتال سه بعدی، یک مدل مجازی دقیق از فک و دهان شما ایجاد می‌کند که برای مرحله نهایی حیاتی است.

مشاوره قبل از انجام ایمپلنت دندان رشت

 

مرحله 2: برنامه‌ریزی ایمپلنت دندان
در این مرحله، بهترین طرح جراحی برای شما مشخص می‌شود و برنامه‌ریزی طوری می‌باشد که از نواحی حساس دهان از جمله اعصاب و سینوس‌ها اجتناب می‌شود و ایمپلنت در بهترین ناحیه قرار بگیرد.

مرحله 3: چاپ راهنمای سه بعدی
پس از ایجاد طرح مد نظر، مرحله بعدی چاپ راهنمای سه بعدی با استفاده از مدل دهان شما برای اطمینان از قرارگیری دقیق ایمپلنت‌های دندانی است که از آن در طول فرآیند جراحی کاشت دندان استفاده می‌شود.

 

ایمپلنت دیجیتال فوری دندان در رشت

 

مرحله 4: قرار دادن ایمپلنت دندان
آخرین مرحله ایمپلنت دندان، جراحی است. در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت، از فناوری کامپیوتری استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که پروسه ایملپنت دندان به راحتی انجام می‌شود. در این روش نیاز به ایجاد برش و بخیه در لثه نمی‌باشد و از فناوری پیشرفته برای قرار دادن ایمپلنت دندان به طور مستقیم در استخوان استفاده می‌شود و ایمپلنت دندانی در کمتر از 15 دقیقه با جراحی بدون برش قرار داده می‌شود.
روش ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت نسبت به روش سنتی کاشت دندان در مدت زمان کمتری انجام می‌شود و همچنین روند بهبودی کوتاه‌تر خواهد بود.

ایمپلنت فوری یک روزه دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

قیمت ایمپلنت دیجیتال (ایمپلنت فوری یک روزه) دندان در رشت چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت به عوامل مختلفی بستگی دارد که برای هر فرد متفاوت است. با توجه به برند و کشور سازنده و درجه کیفیت ایمپلنت قیمت‌های متفاوتی دارد که در جدول زیر قیمت هر واحد ایمپلنت فوری در رشت به صورت حدودی آورده شده است:

 

نام برند کشور سازنده قیمت (تومان)
Biotem کره 9.500.000 تومان
اشترومن نئودنت سوئیس- برزیل 11.500.000 تومان
اشترومن سوئیس 16.500.000 تومان

 

 

 

 

 

قیمت ایمپلنت دیجیتال دندان رشت از هزینه کاشت دندان به صورت سنتی بیشتر می‌باشد. از دلایل بالا بودن قیمت کاشت دیجیتال دندان در رشت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✓ نیروی ماهر برای ساخت ایمپلنت فوری
✓ نیاز به دانش و تخصص بیشتر
✓ استفاده از متریال گران برای ایمپلنت فوری (یک روزه)
✓ استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته
✓ محدودیت تعداد متخصصان ایمپلنت دیجیتال دندان

کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت

 

عضویت پزشکان

 

مزایای ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت

با انجام ایمپلنت دیجیتال در رشت از تمام مزایای ایمپلنت‌های دندان سنتی برخوردار هستید که شامل:

✓ ظاهر طبیعی دندان
✓ عملکرد طبیعی دندان
✓عدم نیاز به مراقبت خاص
✓ حفظ ساختار صورت
✓ ماندگاری دائمی

و علاوه بر این موارد، ایمپلنت دیجیتال دندان رشت مزایای دیگری دارد که در اینجا به آنها اشاره شده است:

ایمپلنت فوری و یک روزه در رشت

 

۱- طول درمان کوتاه‌تر

یکی از بهترین مزایای ایمپلنت‌های دیجیتالی دندان در رشت این است که این روش طول درمان کوتاه‌تری دارد. در حالی که جراحی کاشت دندان سنتی برای دو ایمپلنت می‌تواند 130 دقیقه یا بیشتر طول بکشد، روش ایمپلنت دیجیتال دندان به ما اجازه می‌دهد تا تمام جزئیات را از قبل بررسی کنیم و روش را بهینه کنیم و عمل کاشت دندان می‌تواند 15 دقیقه طول بکشد تا ایمپلنت قرار داده شود.

۲- ترمیم سریع‌تر

در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال در رشت، می‌توان در همان روز دندان موقت خود را قرار دهید. به طور کلی در این روش روند ترمیم خیلی سریع‌تر می‌باشد و به طور متوسط 5 تا 7 روز زمان نیاز است که در مقایسه با روش کاشت دندان سنتی که 123 روز زمان نیاز دارد خیلی کمتر است.

۳- روش راحت‌تر

بسیاری از افراد از جراحی و بخیه کاشت دندان نگرانی دارند که در روش ایمپلنت دیجیتال دندان نیازی به برش و بخیه نمی‌باشد و این امکان وجود دارد تا این روش با حداقل برش در لثه انجام شود.

ایمپلنت یک روزی فوری در رشت

۴- مراجعه کمتر به دندانپزشکی

در روش کاشت سنتی دندان، تقریبا در هر مرحله از برنامه‌ریزی باید به مطب مراجعه کنید ولی در روش ایمپلنت دیجیتال در رشت نیازی به رفت و آمد زیاد به مطب دندانپزشکی نمی‌باشد و دندانپزشک می‌تواند بسیاری از برنامه‌ریزی‌ها را بدون حضور شما و با استفاده از مدل دیجیتال انجام دهد.

۵- زمان ریکاوری کوتاه‌تر

از آنجایی که کاشت ایمپلنت دیجیتال در رشت بدون برش و بخیه انجام می‌شود، بهبودی پس از عمل کوتاه می‌باشد و درد و زمان بهبود خیلی کوتاه‌تری نسبت به روش کاشت سنتی دندان دارد.

ایمپلنت دیجیتال دندان رشت

 

۶- بهینه قرار گرفتن تاج دندان روی ایمپلنت

در روش ایمپلنت سنتی دندان، ایمپلنت‌ها قرار داده می‌شود و سپس ترمیم‌های دندانی طوری برنامه‌ریزی می‌شود که در محل ایمپلنت قرار بگیرد و ممکن است برای تاج دندان مناسب نباشد. اما در روش کاشت دیجیتال دندان در رشت می‌توان کل فرآیند ایمپلنت دندان را برنامه‌ریزی کرد و بهترین محل برای ریشه و تاج را در نظر گرفت.

۷- کاهش خونریزی پس از کاشت

در ایمپلنت فوری دندان به دلیل اینکه به برش خیلی جزئی نیاز دارد. تورم و خونریزی پس از کاشت دندان خیلی کاهش می‌یابد.

کاشت ایمپلنت فوری دندان در رشت

۸- استفاده از غذای طبیعی پس از کاشت

در روش ایمپلنت دیجیتال دندان رشت، بلافاصله پس از کاشت دندان می‌توان از غذای طبیعی استفاده کرد و مشکلی برای جویدن وجود ندارد.

۹- حفظ لثه بین دندانی

در روش ایمپلنت یک روزه در رشت، با حفظ لثه بین دندانی، زیبایی دندان‌های جلو خیلی بیشتر می‌شود و همچنین از گیر کردن غذا در لابه‌لای دندان‌های عقب جلوگیری می‌شود.

قبل و بعد کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان رشت

 

۱۰- بالا بودن میزان موفقیت

میزان موفقیت در روش کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان رشت به دلیل برنامه‌ریزی دقیق و پیشرفته کل فرآیند آن خیلی بیشتر است.

۱۱- حفظ ظاهر طبیعی دندان

شکل ظاهری ایمپلنت دیجیتال دندان خیلی طبیعی‌تر از ایمپلنت سنتی دندان می‌باشد و از زیبایی بیشتری برخوردار است و به همین دلیل برای کاشت دندان‌های جلویی بسیار مناسب است.

۱۲- جلوگیری از تحلیل استخوان فک

در کاشت ایمپلنت فوری در رشت، از تحلیل لثه و استخوان فک جلوگیری می‌شود و لثه در بهترین حالت خود قرار دارد و نیاز به برش و بخیه ندارد.

قبل و بعد کاشت ایمپلنت دیجیتال دندان رشت

 

عضویت پزشکان

 

ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت برای چه کسانی مناسب است؟

ایمپلنت فوری دندان در رشت برای بسیاری از افراد مناسب است و حتی افراد مبتلا به دیابت هم می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر شرایط زیر را دارید بهترین گزینه برای شما کاشت ایمپلنت دیجیتال در رشت است:

 • افرادی که از سیگار استفاده می‌کنند.
 • افرادی که بیماری دیابت دارند.
 • افرادی که می‌خواهند در مدت زمان کمتری ایمپلنت انجام دهند.
 • افرادی که از جراحی کاشت دندان نگران هستند.
 • افرادی که عرض استخوان کمی دارند و به آنها جراحی پیوند استخوان پیشنهاد شده است.
 • افرادی که ارتفاع استخوان کمی دارند و جراحی عصب به آنها پیشنهاد شده است.

 

منابع: پزشک24، thefoleckcenter

10 پاسخ

 1. سلام ببخشید ایمپلنت فوری در رشت یک روزه انجام میشه؟ من دو تا دندان میتونم ایمپلنت فوری انجام بدهم؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   بله ایمپلنت یک روزه در رشت انجام می‌شود که شما می‌توانید بهترین دکتر ایمپلنت فوری رشت را از این مقاله انتخاب کرده و برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

 2. سلام ببخشید ایمپلنت فوری دندان در رشت چند روزه انجام میشه و هزینه ایمپلنت دندان دیجیتال برای دو تا دندان چقدر میشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   ایمپلنت فوری دندان همانطور که از نامش پیداست به صورت فوری و معمولا در یک روز انجام می‌شود. دندانپزشک ابتدا پایه ایمپلنت را در لثه شما جایگذاری می‌کند و سپس تا زمان آماده شدن روکش نهایی دندان، یک روکش موقت روی پایه دندان شما جایگذاری می‌کند. هزینه ایمپلنت دیجیتال نیز به برند ایمپلنت به کار رفته و دستمزد دندانپزشک انتخابی شما بستگی دارد که در جلسه مشاوره قبل از ایمپلنت به شما گفته می‌شود.

 3. سلام یه سوال دارم ازتون ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت چند روزه انجام میشه؟ تفاوت ایمپلنت معمولی و دیجیتال یا همون فوری رو میشه بگین لطفا؟ کدومش بهتره انجام بدم

  1. با سلام و وقت بخیر
   ایمپلنت دیجیتال در رشت با ایمپلنت سنتی دندان از نظر روش انجام کار، مدت زمان درمان، هزینه، مزایا و معایب تفاوت دارند که افراد با توجه به بودجه و نظر دندانپزشک خود می‌توانند بهترین روش را انتخاب کنند. به طور کلی در روش ایمپلنت دیجیتال (فوری) دندان در رشت با حداقل برش و خونریزی کاشت دندان انجام می‌شود ولی در روش سنتی ایمپنلت (کاشت) دندان رشت، برش‌هایی تا انتهای لثه برای بررسی وضعیت عصب‌ها انجام می‌شود. با توجه به نوع دندان و نظر دندانپزشک و بودجه مد نظر شما بهتر است، تصمیم‌گیری شود و همه این موارد نیاز به معاینه و مراجعه حضوری به مطب دندانپزشک دارد.

 4. ببخشید هزینه ایمپلنت دیجیتال در رشت چقدر در میاد واسم؟ ایمپلنت فوری میخوام انجام بدم که تا عروسیم همه دندونام درست باشن

  1. با سلام و وقت بخیر
   قیمت ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت با توجه به عوامل مختلف متفاوت است و در این مقاله قیمت سه برند معروف ایمپلنت فوری در رشت به صورت حدودی آورده شده است. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت دیجیتال دندان در رشت (ایمپلنت فوری) و دریافت ویزیت اولیه برای مراجعه حضوری به متخصص ایمپلنت دندان در رشت از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک 24 به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید.

  1. با سلام و وقت بخیر
   هزینه ایملپنت دیجیتال دندان در رشت با توجه به عوامل مختلف متفاوت است و از قیمت ایمپلنت (کاشت دندان) در رشت بیشتر می‌باشد. در صورت تمایل به داشتن اطلاعات کامل در مورد ایمپلنت فوری دندان در رشت می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات بیشتر