کاشت ایمپلنت دندان در رشت

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت (۱۴۰۱)

ایمپلنت دندان در رشت بهترین جایگزین و روش دائمی برای دندان‌های از دست رفته است که طرفداران بسیار زیادی دارد و علاوه بر کمک به بهتر غذا خوردن، در ایجاد لبخندی زیباتر تاثیر بسزایی دارد. نکته مهم برای ایمپلنت دندان، انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت در رشت می‌باشد که نتیجه عالی و رضایت فرد را به همراه داشته باشد.

در این مقاله علاوه بر معرفی بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت، انواع ایمپلنت دندان در رشت، افراد واجد شرایط برای انجام ایمپلنت (کاشت دندان)، مراحل انجام ایمپلنت دندان، ماندگاری ایمپلنت دندان در رشت، مراقبت‌های پس از انجام ایمپلنت، مزایا و معایب ایمپلنت و چگونگی انتخاب بهترین دندانپزشک ایمپلنت رشت صحبت می‌کنیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید:

ایمپلنت دندان های جلویی و عقبی در رشت

 

جهت رزرو نوبت با بهترین متخصص ایمپلنت در رشت و ویزیت اولیه، با مشاوران پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

مشاوره رایگان

 

ایمپلنت دندان در رشت چیست؟

ایمپلنت دندان در رشت از جنس تیتانیوم است که با بدن انسان سازگار است و به صورت پایه فلزی و پیچی شکل درون فک قرار می‌گیرد و دندان مصنوعی روی آن قرار داده می‌شود که بسیار شبیه به دندان‌های طبیعی هستند. قسمتی که داخل استخوان فک قرار داده می‌شود فیکسچر Fixture و تاج دندان که بالای لثه قرار می‌گیرد Abutment نامیده می‌شود. اگر ایمپلنت دندان به خوبی نگهداری شود ماندگاری بسیار بالایی خواهد داشت. کاشت ایمپلنت دندان به دلیل اینکه نیاز به ترمیم استخوان فک دارد می‌تواند ماه‌ها طول بکشد.

 

ساختار ایمپلنت کاشت دندان در رشت

بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت کیست؟

مهم‌ترین مرحله برای ایمپلنت دندان رشت، انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت می‌باشد زیرا انتخاب جراح مناسب می‌تواند از بروز بسیاری از عوارض و مشکلات جلوگیری کند و بهترین نتیجه را داشته باشد. به همین دلیل برای راحتی شما لیستی از بهترین جراحان ایمپلنت در رشت را آورده‌ایم که می‌توانید با مطالعه بیوگرافی و مشاهده نمونه کار آنها، بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

جهت مشاوره با دکتر دندانپزشک ایمپلنت در رشت و دریافت ویزیت اولیه، می‌توانید با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

مشاوره رایگان

 

دکتر افسانه رضائی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر افسانه رضائی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر افسانه رضائی متخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) و ایمپلنت دندان در رشت هستند و در زمینه‌های ایمپلنت (کاشت دندان)، جراحی لثه، لیفت و پیوند لثه و غیره فعالیت دارند.

 

دکتر هانی نادری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر هانی نادری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر هانی نادری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان و دارای بورد تخصصی (دانشنامه) در این زمینه هستند. خدمات ارائه شده در مطب دکتر نادری شامل ایمپلنت (کاشت دندان)، جراحی لثه، لیفت و پیوند لثه می‌باشد.

 

دکتر یوسف جهاندیده متخصص پروتز ثابت و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر یوسف جهاندیده متخصص پروتز و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر یوسف جهاندیده متخصص پروتزهای دندانی ثابت و فلوشیپ ایمپلنت از آکادمی ایمپلنتولوژی آمریکا و فلوشیپ لیزر از آخن آلمان هستند. مطب دکتر جهاندیده در رشت واقع شده است و کلیه خدمات مربوط به دندان مصنوعی، پروتز ثابت و متحرک، روکش و لمینت دندان را انجام می‌دهند.

 

دکتر ریحانه آقاجانی نرگسی متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت در رشت

ریحانه آقاجانی متخصص ایمپلنت در رشت

دکتر ریحانه آقاجانی متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت در شهر رشت هستند. ایشان دارای بورد تخصصی در این زمینه و همچنین عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند و در زمینه زیبایی دندان از جمله ایمپلنت (کاشت دندان)، روکش‌های ثابت و پروتزهای متحرک متکی بر ایمپلنت، لمینت، بلیچینگ دندان و طراحی لبخند و غیره مشغول به فعالیت هستند.

 

جهت رزرو نوبت با بهترین دندانپزشک ایمپلنت رشت، می‌توانید با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

مشاوره رایگان

 

دکتر نفیسه خانجانی متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

 

دکتر نفیسه خانجانی متخصص ایمپلنت در رشت

دکتر نفیسه خانجانی متخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) و ایمپلنت دندان و دارای بورد تخصصی در این زمینه هستند. مطب دکتر خانجانی در رشت واقع شده و در زمینه ایمپلنت (کاشت دندان)، ترمیم، جراحی لثه، لیفت و پیوند لثه و غیره مشغول به فعالیت هستند.

 

دکتر مهرداد احمدیان جراح و دندانپزشک ایمپلنت و زیبایی در رشت

دکتر مهرداد احمدیان متخصص زیبایی و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر مهرداد احمدیان جراح و دندانپزشک ایمپلنت و زیبایی در شهر رشت می‌باشند که دارای مدرک فلوشیپ لیزر از دانشگاه اخن آلمان و مدرک فلوشیپ ایمپلنت از TBR فرانسه هستند و با ۲۰ سال سابقه درخشان در زمینه کاشت ایمپلنت دندان، ترمیم، عصب‌کشی، کامپوزیت دندان، طراحی لبخند و غیره مشغول به فعالیت هستند.

 

دکتر سیده طاهره پورسیدیان متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر طاهره پورسیدیان متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر سیده طاهره پورسیدیان متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت هستند و در زمینه پروتزهای دندانی، ایمپلنت دندان، جراحی و لیفت لثه مشغول به فعالیت هستند. رضایت‌مندی بالای مراجعین دکتر پورسیدیان نشان از تعهد و تخصص ایشان در زمینه ایمپلنت دندان دارد.

در ادامه چند نمونه از ایمپلنت دندان دکتر پورسیدیان را مشاهده می‌کنید:

نمونه قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر پورسیدیان

عکس قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر طاهره پورسیدیان

نمونه کار ایمپلنت دندان فک بالا دکتر پورسیدیان

جهت رزرو نوبت با بهترین دندانپزشک ایمپلنت در رشت و مشاوره رایگان، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

مشاوره رایگان

 

دکتر حسین شیخ نژاد متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت در رشت

دکتر حسین شیخ نژاد متخصص پروتزهای دندانی و ایمپلنت در رشت

دکتر حسین شیخ‌ نژاد متخصص پروتز و ایمپلنت دندان در رشت هستند که مدرک فلوشیپ لیزر خود را از دانشگاه آخن آلمان دریافت کردند. ایشان از دانشگاه علوم پزشکی مشهد فارغ‌التحصیل شدند و پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی خود بورد تخصصی پروتزهای دندانی را با موفقیت دریافت کردند و در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سمت استادیاری مشغول به تدریس هستند.

در ادامه چند نمونه ایمپلنت دندان دکتر شیخ نژاد را مشاهده می‌کنید:

نمونه ایمپلنت دندان دکتر شیخ نژاد در رشت

نمونه قبل و بعد ایمپلنت دندان دکتر شیخ نژاد

 

دکتر زهرا زهری متخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) و ایمپلنت و لیزر در رشت

دکتر زهرا زهری متخصص جراحی لثه (پریودانتیکس) و ایمپلنت دندان در رشت

دکتر زهرا ظهری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت و دارای مدرک فلوشیپ لیزر از دانشگاه آخن آلمان هستند که مطب ایشان در شهر رشت واقع شده است. در حال حاضر عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و در سمت استادیاری مشغول به تدریس هستند.

در ادامه یک نمونه ایمپلنت دندان دکتر ظهری را مشاهده می‌کنید:

نمونه قبل و بعد کاشت دندان دکتر ظهری در رشت

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و دریافت ویزیت اولیه با متخصص ایمپلنت دندان در رشت، با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

مشاوره رایگان

 

دکتر هادی رنجزاد متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی در رشت

دکتر هادی رنجزاد متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی در رشت

دکتر هادی رنجزاد دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی در رشت هستند و در زمینه روکش و لمینت دندان، پروتز ثابت و متحرک، ایمپلنت دندان مشغول به فعالیت و ارائه خدمات هستند. مطب دکتر رنجزاد در رشت واقع شده است.

در ادامه می‌توانید چند نمونه ایمپلنت از دکتر رنجزاد را مشاهده کنید:

نمونه قبل و بعد کاشت دندان دکتر رنجزاد در رشت

قبل و بعد ایمپلنت کل دندان ها توسط دکتر رنجزاد

قبل و بعد ایمپلنت دندان فک بالا توسط دکتر رنجزاد

عکس قبل و بعد کاشت دندان دکتر هادی رنجزاد

قبل و بعد ایمپلنت فک بالا دکتر رنجزاد

 

دکتر آناهیتا عاشوری مقدم متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان در رشت

 

آناهیتا عاشوری متخصص ایمپلنت دندان رشت

دکتر ناهید عاشوری مقدم متخصص جراحی لثه و ایمپلنت (کاشت دندان) هستند که پس از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی خود در رشته تخصصی جراحی لثه پذیرفته شدند. خدمات ارائه شده در مطب دکتر عاشوری مقدم شامل ایمپلنت دندان، جراحی لثه، لیفت و پیوند لثه، طراحی لبخند و غیره می‌باشد.

 

دکتر سیده ساناز جوادزاده حقیقت متخصص جراحی لثه در رشت

دکتر ساناز جوادزاده متخصص جراحی لثه در رشت

دکتر ساناز جواد زاده متخصص جراحی لثه در رشت هستند که پس از گذراندن دوره عمومی دندانپزشکی خود، در رشته تخصصی جراحی لثه پذیرفته شدند و این دوره را با موفقیت به اتمام رساندند و در حال حاضر در زمینه پروتزهای دندانی، ایمپلنت دندان، جراحی و لیفت لثه مشغول به فعالیت هستند.

 

دکتر دانش تیموری متخصص ایمپلنت (کاشت دندان) در رشت

دکتر دانش تیموری متخصص ایمپلنت دندان در رشت

دکتر دانش تیموری متخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) و ایمپلنت دندان در شهر رشت هستند. خدمات ارائه شده در مطب دکتر تیموری شامل روکش دندان، لمینت دندان، پروتز ثابت و متحرک، ایمپلنت دندان و غیره می‌باشد. رضایت اکثر مراجعین ایشان نشان از تجربه و تخصص دکتر تیموری دارد.

در ادامه می‌توانید چند نمونه ایمپلنت از دکتر تیموری را مشاهده کنید:

قبل و بعد ایمپلنت دندان فک بالا دکتر تیموری

قبل و بعد کاشت دندان بالا دکتر تیموری در رشت

نمونه کار ایمپلنت دندان دکتر دانش تیموری در رشت

 

جهت دریافت مشاوره رایگان و دریافت ویزیت اولیه با بهترین دکتر کاشت دندان در رشت، با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

مشاوره رایگان

 

ایمپلنت دندان برای چه کسانی مناسب است؟

کاشت ایمپلنت در رشت برای افرادی که دندان‌های خود را به دلایل مختلف از دست دادند مناسب است ولی داشتن یک سری از شرایط برای انجام ایمپلنت دندان الزامی می‌باشد. هنگامی که دندانی به دلایلی مختلف از بین می‌رود مشکلاتی در ظاهر، گفتار و جویدن فرد به وجود می‌آورد که ایمپلنت دندان می‌تواند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی و سلامت فرد را بهبود بخشد. با مراجعه به دکتر دندانپزشک ایمپلنت در رشت و انجام معاینه می‌توانید مطمئن شوید که گزینه مناسبی برای ایمپلنت دندان هستید یا خیر؟

کاشت ایمپلنت دندان در رشت

به طور کلی، کاشت دندان طبیعی در رشت برای کسانی مناسب است که از سه ویژگی استخوان‌بندی کامل، حداکثر سن لازم و سلامت دهان و لثه برخوردار باشند. در ادامه هر کدام از این موارد توضیح داده شده است:

✓ استخوان
وقتی برای مدتی یک دندانی را از دست داده‌اید استخوان اطراف شروع به تحلیل می‌کند و ممکن است استخوان کافی برای انجام ایمپلنت وجود نداشته باشد زیرا برای کاشت دندان به مقدار مشخصی استخوان نیاز است تا پایه ایمپلنت روی آن قرار داده شود.

برای تعیین این موضوع از یک اسکنر CBCT استفاده می‌شود که یک نمای سه بعدی از دهان و استخوان فک شما می‌دهد تا بتوان کیفیت استخوان را ارزیابی کرد و اگر استخوان کافی داشته باشید، برنامه درمان شما شروع می‌شود و اگر استخوان کافی برای ایمپلنت دندان ندارید، می‌توان عمل پیوند استخوان را انجام داد.

✓ سن

ایمپلنت‌های دندان در بزرگسالانی که رشد فک آن‌ها به پایان رسیده باشد، بسیار موفق است ولی اگر سن کمی دارید، لازم است منتظر بمانید تا ساختار صورت و فک شما کامل رشد کند که معمولاً این سن در حدود ۱۶ سالگی برای دختران و ۱۸ سالگی برای پسران است.

✓ سلامتی دهان و لثه

مانند بسیاری از جراحی‌ها، برای جراحی ایمپلنت دندان، سلامت عمومی دهان و دندان لازم است. اگر بیماری خاصی به عنوان مثال دیابت دارید، سیگاری هستید یا بیماری لثه دارید ایمپلنت دندان برای شما ماندگاری ندارد و مناسب نیست.

کاشت ایمپلنت دندان در رشت

 

مراحل ایمپلنت دندان در رشت

کاشت ایمپلنت دندان معمولاً یک جراحی آسان است که به صورت مرحله‌ای انجام می‌شود. فرآیند کاشت ایمپلنت دندان شامل مراحل مختلفی می‌باشد که در اینجا به آنها اشاره شده است:

✓ شناسایی و برداشتن دندان آسیب دیده

✓ پیوند استخوان فک در صورت نیاز

✓ قرار دادن پایه ایمپلنت دندان

✓ بهبود استخوان به صورت کامل

✓ قرار دادن تکیه گاه ایمپلنت

✓ قرار دادن دندان روی پایه

کلیه مراحل ایمپلنت دندان می‌تواند ماه‌ها طول بکشد که بیشتر زمان درمان مربوط به پیوند استخوان و بهبودی کامل آن است.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان در رشت

 

پیوند استخوان فک در صورت نیاز

به دلیل نرم بودن و ضخیم نبودن استخوان فک ممکن است به پیوند استخوان نیاز داشته باشید که انجام این کار پایه محکم و ماندگارتری برای پایه ایمپلنت دندان ایجاد می‌کند.

ممکن است چندین ماه طول بکشد تا استخوان پیوند شده برای ایمپلنت دندان رشد کند و کامل بهبود یابد. در برخی موارد، ممکن است فقط به پیوند استخوان جزئی نیاز داشته باشید که می‌تواند همزمان با جراحی ایمپلنت دندان انجام شود.

قرار دادن پایه ایمپلنت دندان
جراح برای قرار دادن پایه ایمپلنت در فک شما برشی ایجاد می‌کند تا لثه شما باز شود و سوراخ‌هایی در استخوان ایجاد می‌کند تا پایه فلزی ایمپلنت را در آن قرار دهد. از آنجایی که پایه به عنوان ریشه دندان عمل می‌کند، در عمق استخوان قرار داده می‌شود.

بهبود استخوان به صورت کامل
هنگامی که پایه فلزی ایمپلنت در استخوان فک قرار می‌گیرد، استخوان فک رشد کرده و با سطح ایمپلنت دندان یکی می‌شود که این فرآین می‌تواند چندین ماه طول بکشد و پس از بهبودی کامل مانند ریشه دندان طبیعی عمل می‌کند و پایه محکمی برای دندان مصنوعی شما ایجاد می‌شود.

قرار دادن پایه ایمپلنت در استخوان فک

 

قرار دادن تکیه‌گاه ایمپلنت
برای قرار دادن تکیه‌گاه، جراح لثه شما را مجددا باز می‌کند تا پایه ایمپلنت دندان نمایان شود و تکیه‌گاه را به پایه متصل کند. در برخی موارد، تکیه‌گاه به ستون فلزی ایمپلنت دندان در هنگام کاشت متصل می‌شود که در این صورت نیازی به یک مرحله جراحی اضافی نخواهید داشت. با این حال، از آنجایی که تکیه‌گاه از خط لثه عبور می‌کند، زمانی که دهان خود را باز می‌کنید قابل مشاهده است و تا زمانی که دندانپزشک پروتز دندان را کامل نکند، همینطور خواهد بود. پس از قرار دادن تکیه‌گاه و بهبود لثه به مدت دو هفته، دندان مصنوعی قرار داده می‌شود.

قرار دادن دندان مصنوعی روی پایه
هنگامی که لثه‌های شما بهبود یافت، می‌توان دندان مصنوعی را روی پایه قرار داد. در این مرحله با نظر دندانپزشک خود می‌توانید دندان‌های مصنوعی متحرک، ثابت یا ترکیبی از هر دو را انتخاب کنید.:

 • دندان مصنوعی متحرک:
  دندان مصنوعی متحرک قابلیت جابجایی دارد و این نوع مشابه پروتز متحرک معمولی است و روی یک قاب فلزی که به تکیه‌گاه ایمپلنت متصل است نصب می‌شود تا در جای خود محکم شود و برای تمیز کردن روزانه به راحتی می‌توان آن را جدا کرد.
 • دندان مصنوعی ثابت:
  دندان مصنوعی ثابت، یک دندان مصنوعی دائمی است که روی تکیه‌گاه ایمپلنت قرار داده می‌شود و شما نمی‌توانید دندان را برای تمیز کردن یا هنگام خواب درآورید.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت دندان در رشت، با مشاورین پزشک ۲۴ به صورت رایگان ارتباط برقرار کنید:

مشاوره رایگان

 

ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است؟

ایمپلنت دندان روشی ماندگار و دائمی است با این حال رعایت بعضی از نکات ماندگاری کاشت دندان را افزایش می‌دهد. یکی از نکات قابل توجه مراجعه به بهترین دندانپزشک ایمپلنت رشت است که تخصص و تجربه بالای دندانپزشک متخصص ایمپلنت در نتیجه و دوام کاشت دندان تاثیر دارد.

همچنین با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان به طور منظم ماندگاری ایمپلنت دندان می‌تواند دائمی باشد و مراجعه به دندانپزشک برای معاینه هر ۶ ماه یکبار الزامی است تا سلامت و عملکرد ایمپلنت‌ها بررسی شود. با این حال تاج دندان معمولا حدود ۱۰ تا ۱۵ سال دوام می‌آورد و ممکن است به دلیل ساییدگی نیاز به تعویض داشته باشد. به طور کلی سبک زندگی و رعایت بهداشت در ماندگاری ایمپلنت دندان نقش بسزایی دارد.

کاشت ایمپلنت دندان در رشت

 

انواع مختلف ایمپلنت‌ دندانی

ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که بهترین جراح ایمپلنت در رشت پس از انجام معاینات کافی و با توجه به فک و موقعیت دندان‌های شما بهترین نوع را انتخاب می‌کند. ایمپلنت مورد استفاده برای هر فرد متفاوت است و با توجه به شرایط فرد مشخص می‌شود. در ادامه به معرفی انواع ایمپلنت دندان در رشت که شامل دندانی اندوستال، ساب پریوستئال و زیگوماتیک است پرداختیم:

ایمپلنت اندوستال Endosteal
اندوستال ایمن‌ترین و شایع‌ترین نوع ایمپلنت است که برای اکثر افراد مناسب است و در بیشتر جراحی‌های دو مرحله‌ای استفاده می‌شود. برای استفاده از این نوع ایمپلنت به یک استخوان فک خوب و سالم نیاز است. این نوع ایمپلنت‌ دندان شبیه پیچ‌های کوچکی است که به طور معمول از تیتانیوم ساخته شده و در استخوان فک قرار می‌گیرد و پس از پیوند پایه فلزی با استخوان فک و بهبودی کامل، دندان مصنوعی را می‌توان روی پایه قرار داد تا با دندان‌های اطراف هماهنگ شود.
ساختار کاشت ایمپلنت دندان در رشت
ایمپلنت ساب پریوستئال Subperiosteal
این نوع ایمپلنت‌های دندانی در زیر لثه اما روی استخوان فک یا بالای آن قرار می‌گیرند تا بتواند دندان را نگه دارد. این نوع ایمپلنت برای افرادی استفاده می‌شود که استخوان فک آنها طبیعی و سالم نیست و نمی‌توانند یا نمی‌خواهند برای بازسازی آن، عمل پیوند استخوان انجام دهند. از این نوع ایمپلنت معمولا در جراحی‌های تک مرحله‌ای استفاده می‌شود. این نوع ایمپلنت، به ایمپلنت دندان بدون جراحی معروف است.

ایمپلنت‌های زیگوماتیک
ایمپلنت زیگوماتیک کمترین نوع ایمپلنت دندانی است که در دسترس شما است و پیچیده‌ترین روش است و تنها در صورتی باید انجام شود که استخوان فک کافی برای ایمپلنت اندوستال نداشته باشید. در این روش، به دلیل اینکه ایمپلنت به جای استخوان فک در استخوان گونه بیمار قرار داده می‌شود تخصص و مهارت کافی دندانپزشک اهمیت بسیار زیادی دارد.

جراحی ایمپلنت دندان در رشت

 

ایمپلنت دندان در رشت از نظر جنس و مواد اولیه به دو دسته تقسیم می‌شود که در اینجا توضیح داده شده است:

تیتانیوم: بیشتر ایمپلنت‌های امروزه از جنس تیتانیوم است که ماندگاری و دوام این نوع ایمپلنت بالا می‌باشد.
زیرکونیوم: زیرکونیوم یک نوع دیگر از ایمپلنت دندان است که بسیار استحکام بالایی دارد و برای ساخت بریج از آن استفاده می‌شود.
برندهای مختلفی برای ایمپلنت دندان وجود دارد که انتخاب برند خوب در نتیجه درمان و ماندگاری آن بسیار اهمیت دارد. قیمت‌های برندها متفاوت است و اکثر افراد از دندانپزشک خود درخواست می‌کنند که از برندهای شناخته شده و معتبر برای آنها استفاده کنند. به طور کلی بهترین برندهای ایمپلنت دندان برندهای آمریکایی، سوئیسی، کره‌ای و آلمانی می‌باشد.

 

 

چطور بهترین ایمپلنت در رشت را انتخاب کنیم؟

کاشت دندان در رشت انواع مختلفی دارد که با توجه به جنس دندان‌ها و معاینه استحکام فک شما می‌توان بهترین نوع و برند را استفاده کرد. نکته مهم انتخاب و مراجعه به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت است که شما با مراجعه به آن و انجام معاینه مطمئن هستید که بهترین تصمیم در مورد نوع ایمپلنت دندان برای شما گرفته می‌شود.
در واقع نوع ایمپلنت استفاده شده به بودجه، شرایط فک و دندان‌های شما و نظر جراح متخصص بستگی دارد که می‌توانید با مراجعه به بهترین کلینیک ایمپلنت در رشت، انجام معاینه و عکس‌برداری‌های لازم بهترین نوع ایمپلنت را انتخاب کنید.

کاشت دندان در رشت و مزایای آن

 

 

جهت دریافت ویزیت اولیه با بهترین دکتر دندانپزشک ایمپلنت در رشت و مشاوره رایگان با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید:

مشاوره رایگان

 

پیوند استخوان فک به چه صورت است؟

بسته به سلامت استخوان فک و نیاز شما، متخصص ایمپلنت دندان ممکن است علاوه بر روش سنتی کاشت دندان چند مرحله‌ای، برخی از گزینه‌های درمانی جایگزین را پیشنهاد دهد.
اگر در مرحله اول، استخوان فک شما قادر به استفاده از ایمپلنت‌های دندانی نیست، می‌توان از چندین تکنیک برای بازسازی استخوان، بازیابی فک طبیعی و ایجاد پایه‌ای محکم برای دندان‌های ایمپلنت استفاده کرد که این تکنیک‌ها شامل موارد زیر است:

 • تقویت استخوان

تقویت استخوان به معنای بازسازی استخوان فک شما است، زمانی که فک شما در مرحله اول قادر به انجام ایمپلنت دندان نیست از پیوند استخوان استفاده می‌شود. معمولا در زمان پیوند استخوان از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود. پس از بهبودی کامل و محکم شدن پیوند استخوان کاشت ایمپلنت انجام می‌شود. به طور کلی با پیوند و تقویت استخوان بهترین نتیجه حاصل می‌شود.

 • لیفت سینوس

ایمپلنت دندان بالا به دلیل ضعیف بودن استخوان فک بالا از مکان‌های مشکل برای کاشت دندان است، در مواردی که استخوان طبیعی فک به دلیل از دست دادن دندان‌های پشتی فک بالایی تحلیل رفته است و برای کاشت دندان استخوان کافی وجود ندارد از لیفت سینوس (تقویت سینوس) استفاده می‌شود.

در این مرحله استخوان‌هایی به زیر سینوس اضافه می‌شود تا استحکام استخوان‌های فک بالایی افزایش یابد و جراحی ایمپلنت دندان با موفقیت انجام شود. کاشت دندان ۴ الی ۱۲ ماه بعد از لیفت سینوس انجام می‌شود و ماندگاری ایمپلنت بالاتر می‌شود.

عکس برداری از کاشت ایمپلنت دندان در رشت

 

با تصویربرداری دیجیتال سه بعدی پیشرفته و نرم‌افزار برنامه‌ریزی جراحی ایمپلنت، روش‌های ایمپلنت سریع‌تر و قابل پیش‌بینی‌ شده است. دندانپزشک شما می‌تواند از این ابزارها برای تجزیه و تحلیل آناتومی فک و تعیین بهترین مکان برای کاشت ایمپلنت قبل از جراحی استفاده کند که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می‌شود و زمان بهبودی را کوتاه می‌کند.

ایمپلنت کاشت دندان در رشت

 

مزایای ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان رشت بهترین جایگزین برای دندان‌های از دست رفته مزایای بسیار زیادی دارد. برخی از مزایای ایمپلنت دندان عبارتند از:

✓ بهبود در توانایی جویدن غذا

✓ زیبا کردن دندان‌ها و لبخند

✓ جلوگیری از کوچک شدن فک

✓ حفظ سلامت استخوان و لثه‌های اطراف

✓ کمک به ثابت نگه داشتن دندان‌های اطراف

✓ بهبود کیفیت زندگی و افزایش اعتماد به نفس فرد

✓ دائمی بودن ایمپلنت دندان

 

مزایای ایمپلنت دندان در رشت

 

جهت دریافت مشاوره رایگان ایمپلنت در رشت، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

مشاوره رایگان

 

معایب و عوارض کاشت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در رشت می‌تواند کیفیت زندگی و سلامت فرد را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. با این حال، ممکن است گاهی اوقات جراحی ایمپلنت دندان عوارض کوتاه‌مدتی داشته باشد که بلافاصله پس از کاشت ایمپلنت دندان یا خیلی دیرتر رخ دهد. برخی از عوارض کوتاه‌مدت عبارتند از:

 • تورم لثه و صورت
 • کبودی پوست و لثه‌ها
 • درد در محل ایمپلنت
 • خونریزی جزئی
 • عفونت در محل ایمپلنت
 • درد، بی‌حس شدن لثه‌ها، لب‌ها و اطراف دندان

مراجعه به دندانپزشکی که مهارت و تخصص لازم را در زمینه جراحی و ایمپلنت دندان نداشته باشد مشکلات زیادی را به وجود می‌آورد. از این رو، در انتخاب دکتر ایمپلنت (کاشت دندان) در رشت دقت کافی داشته باشید.

مراقبت های لازم پس از ایمپلنت دندان رشت

 

مراقبت‌های پس از انجام ایمپلنت دندان

مراقبت‌های پس از انجام ایمپلنت دندان شامل موارد زیر هستند:

✓ دستورالعمل‌های بهداشت دهان و دندان را که توسط دندانپزشک به شما داده شده است با دقت دنبال کنید.

✓ تمیز کردن منظم ایمپلنت و دندان‌های اطراف برای ماندگاری طولانی ایمپلنت بسیار مهم است.

✓ رژیم غذایی مناسب پس از انجام ایمپلنت دندان.

✓ هر ۶ ماه یکبار برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

ممکن است پس از جراحی ایمپلنت دندان به داروهای مسکن یا آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. اگر تورم، ناراحتی یا هر مشکل دیگری در روزهای بعد از جراحی بدتر شد، فوراً به دندانپزشک خود اطلاع دهید.

مراقبت های پس از ایمپلنت دندان

 

جهت دریافت مشاوره رایگان کاشت ایمپلنت در رشت، با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:

مشاوره رایگان

 

در نهایت برای گرفتن نتیجه ایده‌آل در زمینه جراحی ایمپلنت دندان، باید به بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت مراجعه کنید تا بهترین نوع ایملپنت را با توجه به شرایط و بودجه خود انتخاب کنید و علاوه بر ماندگاری بالای ایمپلنت دندان، از نتیجه کار رضایت کامل داشته باشید.

 

منابع: پزشک۲۴، MayoClinic 

۳ نظر

 1. سلام ببخشید بهترین متخصص ایمپلنت دندان در رشت کیه؟ من میخوام دو تا کاشت دندان در رشت انجام بدم

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   در این مقاله لیست بهترین دکتر ایمپلنت دندان در رشت به همراه نمونه کار کاشت دندان و میزان سوابق آنها آورده شده است. شما می‌توانید جهت دریافت ویزیت اولیه با بهترین متخصص کاشت دندان در رشت از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

 2. ببخشید ایمپلنت دندان در رشت میخواستم. چقدر زمان میبره انجام بدم؟ و اینکه دو تا از دندان های من نیاز به ایمپلنت داره چقدره هزینه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.