جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آرايش كردن بعد از عمل بيني؛ زمان مناسب آرایش بعد جراحی بینی

آرایش کردن بعد عمل بینی زمان مشخص دارد که اگر رعایت نکنید ممکن است با عوارض غیرقابل جبران مواجه شوید. همچنین رعایت یک سری از نکات مهم برای آرایش کردن بعد از عمل زیبایی بینی الزامی بوده که در این مقاله به طور کامل در مورد آنها صحبت شده است. اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به آرایش کردن علاقه‌مند بوده حتما این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.
آرايش كردن بعد از عمل بيني
فهرست مطالب
آرایش کردن بعد عمل بینی ممنوع است و بهتر است حداقل تا 1 ماه بعد جراحی بینی از آرایش صورت پرهیز کنید. از عوارض آرایش کردن صورت بعد عمل به بروز عفونت بعد عمل بینی، ایجاد ضربه به بینی بعد جراحی، خونریزی و تورم، بسته شدن منافذ پوست، عدم بهبود جای زخم و بخیه‌های بینی می‌توان اشاره کرد. 
اگر تمایل دارید در این مقاله از پزشک 24، با بهترین زمان آرایش کردن بعد عمل بینی، نکات مهم آرایش بعد جراحی بینی، استفاده از ضدآفتاب و کرم مرطوب‌کننده بعد عمل بینی آشنا شوید. در ادامه با ما همراه باشید

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

آرايش كردن بعد از عمل بيني

آرایش کردن بعد عمل بینی امکان دارد و بهتر است انجام ندهید. آرایش کردن بعد از عمل زیبایی و ایجاد فشار روی بینی ممکن است باعث جابجایی غضروف بینی بعد عمل و تغییر فرم آن شود. بنابراین بهتر در ماه اول بعد جراحی بینی آرایش نکرده و فقط برای قرار گرفتن در معرض نور خورشید از ضدآفتاب استفاده کنید. 
 
آرایش کردن بعد عمل بینی
آرایش کردن بعد عمل بینی

 

چه زمانی بعد عمل بینی آرایش کنیم؟

زمان آرايش كردن بعد از عمل بيني با توجه به نوع جراحی، میزان بهبود زیباجو و پوست متفاوت است. 

 

ارایش کردن بعد عمل بینی روش باز

در  روش عمل بینی باز با توجه به تعداد برش‌های کنار سوراخ بینی و دوران نقاهت طولانی‌تر، باید حداقل تا 2 ماه بعد جراحی از آرایش کردن خودداری کنید. 

آرایش کردن بعد عمل بینی روش بسته

روش عمل بسته بینی دوران نقاهت کمتری دارد، زیرا در این روش فقط داخل سوراخ‌های بینی برش ایجاد می‌شود. با این حال برای جلوگیری از ایجاد فشار روی بینی و باقی ماند رد بخیه‌ها باید حداقل تا 1 ماه بعد عمل بینی از آرایش کردن اجتناب کنید. 

 

لیزر صورت بعد از عمل بینی

لیزر موهای زائد فقط روی فولیکول مو تاثیرگذار بوده و به هیچ عنوان برای پوست و بینی ضرر ندارد. بنابراین لیزر صورت بعد از عمل بینی خطری ندارد ولی برای جلوگیری از عدم ایجاد ضربه به بینی بعد عمل بهتر است زمان لیزر صورت را به تعویض انداخته و حداقل 2 ماه بعد از عمل بینی انجام دهید. 

 

اصلاح صورت بعد از عمل بینی

اصلاح صورت بعد عمل بینی به دلیل ایجاد فشار روی بینی و صورت تا چند هفته بعد جراحی ممنوع است. با اصلاح زود هنگام صورت و یا ابرو برداشتن بعد از عمل بینی ممکن است به بافت‌های بینی فشار وارد شده و یا خطر خونریزی بعد عمل بینی افزایش یابد. بنابراین برای اصلاح صورت بعد از عمل بینی بهتر است حداقل 2 ماه صبر کنید. 

 

ضد آفتاب بعد عمل بینی

یکی از سوالات مهم زیباجویان این است که ایا ضدآفتاب بعد عمل بینی خطر دارد یا خیر؟ قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید خطر خونریزی و تورم را افزایش می‌دهد. بنابراین بهتر است در ماه اول بعد عمل بینی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کرده و در صورت ضرورت از کرم ضدآفتاب و کلاه نقاب‌دار استفاده کنید. 
 
قرار گرفتن معرض نور خورشید بعد عمل بینی
قرار گرفتن معرض نور خورشید بعد عمل بینی

مرطوب کننده بعد عمل بینی

استفاده از مرطوب کننده بعد عمل بینی برای جلوگیری از خشکی بینی و صورت الزامی است که باید به صورت مرتب انجام دهید. از محصولات آرایشی که دارای رتینوئید خودداری کرده زیرا باعث قرمزی و تحریک پوست می‌شود. رعایت مراقبت های پوستی بعد از عمل بینی اهمیت زیادی دارد که باید روتین پوستی منظم داشته باشید. 

 

پاکسازی بعد عمل بینی

پاکسازی و استفاده از ماسک بعد عمل بینی حداقل تا 3 ماه ممنوع است. به دلیل ایجاد فشار روی بینی و استفاده از دستگاه پاکسازی و بخور، فیشیال پوست تا چند ماه بعد جراحی امکان ندارد. 

 

نکات مهم آرایش کردن بعد از عمل بینی

رعایت نکات مهم آرايش كردن بعد از عمل بيني در کاهش عوارض آن نقش مهمی دارد که عبارتند از:
 • از لوازم آرایش مرغوب و باکیفیت استفاده کرده تا خطر بروز عفونت بعد از عمل بینی به حداقل برسد. 
 • حتما در مورد زمان مناسب ارایش کردن بعد عمل بینی با توجه به شرایط خود با پزشک مشورت کنید.
 • از زدن کرم پودر روی زخم و بخیه‌های بینی خودداری کنید زیرا خطر عفونت را افزایش می‌دهد. 
 • از فشار دادن روی بینی و مالیدن بیش از حد آن ناحیه خودداری کنید. 
 • استفاده از مواد آرایشی لایه‌بردار و ماسک حداقل تا 3 ماه بعد عمل بینی ممنوع است. 
 • قبل خواب حتما آرایش خود را به طور کامل پاک کنید.
 • حتی‌الامکان تا زمان بهبودی کامل از آرایش کردن غلیظ خودداری کنید. 
 • در زمان پیاده‌روی از آرایش کردن پرهیز کنید.
 • مراقب خیس شدن باند و بخیه‌ها باشید. 
 • استفاده از لوازم آرایشی عطری که امکان دارد باعث تحریک مخاط بینی شود، ممنوع است.
 • از لوازم آرایشی که منجر به بسته شدن منافذ پوست می‌شود، خودداری کنید. 

 

ناحیه مجاز آرایش بعد عمل بینی کدام قسمت است؟

بهتر است از ارایش کردن در ناحیه بینی و اطراف آن خودداری کرده زیرا ممکن است با ایجاد فشار روی بینی، فرم آن تغییر کند. ولی آرایش کردن چشم و ابرو بعد جراحی اگر با احتیاط انجام شود، منعی ندارد. 

 

عوارض آرایش بعد از عمل بینی

ارایش کردن بعد عمل بینی می‌تواند عوارض و خطرات زیادی برای پوست و بینی داشته باشد. به دلیل ترکیبات شیمیایی مواد آرایش مانند پارابن، سولفات و …. منافذ پوست بسته شده که همین عامل باعث کند شدن بهبود جای زخم و بخیه‌های بینی می‌شود. همچنین اگر بلافاصله بعد عمل بینی آرایش کنید ممکن است دچار خونریزی و یا عفونت بعد عمل بینی شوید. هر چه به میزان کمتری از لوازم آرایشی و براش استفاده کنید احتمال بهبود بخیه‌ها و برش‌ها بیشتر است. 

 

سخن نهایی

آرایش کردن بعد عمل بینی و زمان آن به عواملی مانند روش جراحی، نوع پوست، میزان بهبودی زیباجو بستگی دارد که به هیچ عنوان قبل ترمیم بخیه‌ها نباید آرایش کنید. بهتر است از آرایش زودهنگام و با فشار در ناحیه بینی خودداری کرده تا به بینی و فرم آن آسیب وارد نشود. در این مقاله به طور کامل در مورد نکات مهم آرایش کردن بعد از عمل بینی و زمان مناسب آن صحبت شد. اگر در این مورد سوال یا تجربه دارید برای ما کامنت بگذارید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود. 

 

سوالات متداول

۱- آرایش کردن بعد عمل بینی چه زمانی مجاز است؟

آرایش کردن بعد عمل بینی به روش جراحی و میزان بهبودی زیباجو بستگی دارد که حداقل تا 1 ماه بعد عمل بینی آرایش کردن ممنوع است.

۲- چند وقت بعد عمل بینی میشه لیزر کرد؟

لیزر کردن بعد عمل بینی 2 ماه بعد جراحی امکان دارد و قبل آن ممکن است به بینی و اطراف آن فشار وارد کند. 

۳- بند انداختن بعد عمل بینی چه زمانی مجاز است؟

بهتر است برای بند انداختن بعد عمل بینی حداقل 2 ماه صبر کنید. 

۴- چرا برای آرایش کردن بعد عمل بینی باید دقت شود؟

آرایش کردن بعد عمل بینی ممکن است باعث ایجاد ورم بینی بعد جراحی، خونریزی بینی بعد از عمل و یا بروز عفونت شود که بهتر است تا چند هفته از ارایش صورت پرهیز کنید. 

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: realself

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *