جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

ابرو برداشتن بعد از عمل بینی؛ زمان برداشتن ابرو بعد جراحی بینی

ابرو برداشتن بعد از عمل بینی زمان مشخصی دارد زیرا اگر زودتر از موعد مقرر انجام شود، ممکن است عوارض غیرقابل‌جبران از جمله خونریزی بینی، تورم و التهاب بینی، کج شدن و جابجایی استخوان بینی را به دنبال داشته باشد. بنابراین سعی کنید در دوران نقاهت عمل بینی از برداشتن ابروها و اصلاح صورت خودداری کنید.
ابرو برداشتن بعد از عمل بینی
فهرست مطالب

ابرو برداشتن بعد عمل بینی یکی از سوالات اکثر زیباجویانی است که عمل زیبایی بینی انجام دادند. معمولا در دوران نقاهت و زمانی که آتل بینی دارید به هیچ عنوان نباید به برداشتن ابرو  یا اصلاح صورت خود بپردازید. بهترین زمان برداشتن ابرو بعد عمل بینی 2 ماه بعد جراحی است که بهبودی نسبی حاصل شده باشد. 

زمان مناسب ابرو برداشتن و اصلاح صورت، نکات مهم ابرو برداشتن بعد جراحی بینی، میکروبلیدینگ ابرو بعد عمل زیبایی بینی جز مواردی است که در این مقاله از پزشک 24 آشنا می‌شوید.

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

ابرو برداشتن بعد از عمل بینی

ابرو برداشتن بعد عمل بینی تاثیر زیادی در تمیز و افزایش اعتماد به نفس شما دارد. ولی باید دقت کنید تا بهبودی کامل و محکم شدن استخوان بینی از دستکاری کردن آن و اصلاح ابرو خودداری کنید. انتخاب بهترین روش ابرو برداشتن بعد از عمل بینی به شرایط شما و زمان انجام آن بستگی دارد که یکی از بهترین روش‌های برداشتن ابرو بعد جراحی استفاده از تیغ ژیلت است که فشار کمتری به بینی وارد می‌کند.

ابرو برداشتن بعد عمل بینی
ابرو برداشتن بعد عمل بینی

 

چه زمانی برداشتن ابرو بعد عمل بینی مجاز است؟

ابرو برداشتن بعد عمل بینی به طرق مختلف قابل انجام است که زمان مجاز هر کدام بعد عمل بینی متفاوت است. در ادامه زمان برداشتن ابرو به روش‌های مختلف توضیح داده شده است:

ابرو برداشتن با تیغ

یکی از ایمن‌ترین راه‌های برداشتن ابرو بعد عمل بینی، استفاده از تیغ است. زیرا در این روش فشاری به بینی و صورت وارد نمی‌شود ولی باید مراقب باشید که صورت خود را زخمی نکنید.

ابرو برداشتن با موم

برداشتن ابرو با وکس یا موم بعد عمل بینی به زمان بیشتری نیاز دارد. زیرا در این روش به طور کامل صورت، بینی و اطراف آن درگیر می‌باشد. بهترین زمان برداشتن ابرو با موم ۲ ماه بعد عمل بینی است که استخوان بینی به ثبات کامل رسیده باشد.

برداشتن ابرو با موچین بعد عمل بینی

برداشتن ابرو با موچین بعد ۱ هفته مجاز است ولی باید دقت کنید که دست شما با بینی برخورد نداشته باشد. در غیر این صورت بهتر است تا ۱ ماه بعد عمل بینی از نزدیک کردن دست خود به بینی خودداری کنید.

برداشتن ابرو با بند بعد جراحی بینی

برداشتن ابرو بعد عمل بینی با بند ریسک زیادی دارد زیرا ممکن است به بینی و نواحی اطراف آن فشار وارد شود. بنابراین بهترین زمان برای ابرو برداشتن بعد از عمل بینی ۶ ماه بعد جراحی است که به طور کامل بینی بهبود یافته باشد.

اصلاح صورت با کرم موبر

استفاده از کرم موبر یکی از روش‌های اصلاح ابرو و صورت است که برخی از خانم‌ها استفاده می‌کنند. برداشتن ابرو با کرم موبر به دلیل اینکه خطر کمی دارد ۲ هفته بعد عمل بینی و باز گردن آتل مجاز است.

میکروبلیدینگ ابرو بعد جراحی بینی

میکروبلیدینگ ابرو بعد از عمل بینی باید زمانی که بهبود کامل حاصل شده باشد انجام شود. زیرا این روش با برخورد مداوم پگمنتر روی صورت قابل انجام است و اگر استخوان بینی محکم نشده باشد امکان جابجایی غضروف بینی بعد جراحی وجود دارد. بنابراین برای انجام میکرو ابرو بعد عمل بینی در عمل جراحی باز باید حداقل ۱۲ ماه صبر کنید.

کاشت ابرو بعد عمل بینی

برای کاشت ابرو بعد عمل بینی باید زمان زیادی بگذرد تا بهبودی به طور کامل حاصل شود. معمولا کاشت ابرو به تنهایی جراحی به حساب آمده و دوران نقاهت دارد و اگر با عمل بینی همزمان و یا نزدیک به هم انجام شود ممکن است عوارض جدی به دنبال داشته باشد.

اصلاح صورت بعد عمل بینی

زیباجویان عزیز که عمل بینی انجام می‌دهند بهتر است تا حداقل 2 ماه بعد جراحی از اصلاح کردن و پاکسازی صورت خود پرهیز کنند. اصلاح صورت بعد عمل بینی و آرایش کردن می‌تواند علاوه بر ایجاد فشار و ضربه به بینی باعث غفونت بعد عمل شود. به همین دلیل باید حتما نکات بهداشتی و مراقبتی اصلاح صورت بعد عمل بینی را رعایت کنید تا از بروز عفونت بعد جراحی در امان باشید.
بعد گذشت ۲ ماه بعد عمل بینی با بهبود نسبی و ثابت شدن استخوان بینی می‌توان به اصلاح صورت خود پرداخت. اگر جز افراد پر مو و یا خیلی حساس هستید برای اصلاح صورت و تمیز کردن ابروهای خود می‌توانید از تیغ استفاده کنید. زیرا استفاده از تیغ کمترین فشار را به بینی و اطراف آن وارد می‌کند. یکی دیگر از روش‌های اصلاح صورت بعد از عمل بینی استفاده از کرم موبر است ولی دقت کنید که این روش را به هیچ عنوان در ۲ هفته اول بعد عمل بینی استفاده نکنید.

زمان برداشتن ابرو بعد از عمل بینی
ابـرو بـرداشتن بعد عمل بینی

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

نکات مهم ابرو برداشتن بعد از عمل بینی

رعایت نکات مهم ابرو برداشتن بعد عمل بینی اهمیت زیادی دارد. از جمله:

  • طرز نشستن روی صندلی آرایشگاه و قرار گرفتن آرایشگر در کنار شما اهمیت زیادی دارد.
  • شرایط خود و زمان عمل بینی را به آرایشگر توضیح داده تا مراقب شما باشد.
  • اگر برای ابرو برداشتن از موچین استفاده می‌کنید سعی کنید دست شما به بینی نزدیک نشود.
  • یکی از بهترین روش‌های ابرو برداشتن بعد عمل زیبایی بینی، استفاده از تیغ است که خطر کمتری دارد.
  • بدون هیچ فشاری به صورت و بینی سعی کنید ابرو بردارید.
  • در صورت امکان در ۱ ماه اول بعد عمل بینی از اصلاح صورت خود پرهیز کنید.
  • سعی کنید مدت زمان ابرو برداشتن را کوتاه کنید.
  • قبل و بعد برداشتن ابرو اطراف آن را ضدعفونی کنید.
  • در زمان ابرو برداشتن مراقب بخیه‌های بینی باشید.
  • پس از برداشتن ابرو بعد از عمل بینی برای جلوگیری از خشکی پوست از مرطوب‌کننده استفاده کنید.

عوارض ابرو برداشتن بعد عمل زیبایی بینی

اگر برداشتن ابرو بعد از عمل بینی طبق نکات و در زمان مجاز انجام نشود ممکن است عوارض بلندمدت داشته باشد. از عوارض ابرو برداشتن بعد عمل زیبایی بینی به موارد زیر اشاره شده است:

سخن نهایی

در این مقاله از پزشک ۲۴ به طور کامل با نکات مهم ابرو برداشتن بعد عمل بینی، زمان مجاز برداشتن ابرو بعد از جراحی بینی و عوارض آن آشنا شدید. اگر در مورد ابرو برداشتن بعد عمل بینی و زمان مجاز برای هر روش سوال دارید می‌توانید در قسمت کامنت از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود.

 

برای رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود، با کارشناسان پزشک 24 ارتباط برقرار کنید:

ارتباط با مشاورین

 

سوالات متداول

۱- روش های برداشتن ابرو بعد از عمل بینی چیست؟

از روش های ابرو برداشتن بعد عمل بینی می‌توان به تیغ، موم یا وکس، کرم موبر و موچین اشاره کرد.

۲- بهترین روش برداشتن ابرو و اصلاح صورت بعد عمل بینی چیست؟

بهترین روش ابرو برداشتن بعد از عمل بینی می‌توان به استفاده از تیغ اشاره کرد، زیرا در این روش هیچ فشار به بینی و اطراف آن وارد نمی‌شود.

 

پزشک۲۴ مرجع تخصصی عمل زیبایی بینی

منبع: realself

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *