ارتودنسی دندان در شیراز

ارتودنسی در شیراز، بهترین دکتر ارتودنسی ۱۴۰۱ + نمونه کار

ارتودنسی در شیراز یکی از شاخه‌های دندانپرشکی است که در آن به درمان و اصلاح دندان‌های نامنظم و فک‌هایی که در جای نامناسبی قرار دارند می‌پردازند. اگر با مشکلات ناهنجاری دندان روبه رو هستید و قصد دارید برای درمان آن اقدام کنید باید به بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز مراجعه نمایید. در این مقاله ما لیستی از بهترین دندانپزشکان ارتودنسی در شیراز را همراه با رزومه و نمونه کار آورده‌ایم. انواع ارتودنسی دندان در شیراز را توضیح داده‌ایم و ویژگی‌های بهترین متخصص ارتودنسی در شیراز (بزرگسالان و کودکان) را بررسی کرده‌ایم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید:

ارتودنسی در شیراز

عکس قبل و بعد ارتودنسی دندان در شیراز

عضویت پزشکان

 

لیست ۱۰ تایی بهترین دکتر ارتودنسی شیراز سال ۱۴۰۰ + رزومه و نمونه کار

ویژگی‌های بهترین پزشکان ارتودنسی در شیراز عبارتست از:
تخصص و مهارت
اخلاق و رفتار حرفه‌ای و دلسوزانه
بهره‌گیری از تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا
استفاده از با کیفیت‌ترین مواد اولیه برای انجام کار

پیدا کردن یک دکتر ماهر برای فرایند ارتودنسی دندان در شیراز ممکن است کاری دشوار و زمان‌بر باشد. چرا که تعداد بسیاری از پزشکان در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.
ما لیستی ۱۰تایی از اسامی بهترین پزشکان ارتودنسی شیراز را در این مقاله آورده‌ایم که با کمک این لیست و مطالعه رزومه کاری پزشکان و همچنین مشاهده نمونه کارهای آن‌ها می‌توانید بهترین تصمیم را برای انتخاب متخصص ارتودنسی خوب بگیرید.

 

عضویت پزشکان

 

دکتر هومن ظریف متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر هومن ظریف متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر هومن ظریف دندانپزشک و متخصص ارتودنسی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهر شیراز هستند. دکتر ظریف در زمینه ارتودنسی دندان، درمان کمبود رشد فک بالا و یا تنگی قوس فک بالا، اصلاح بی‌نظمی قوس دندانی، استفاده از روش مینی اسکرو و … مشغول به فعالیت‌اند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ظریف را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ظریف 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ظریف 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ظریف 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ظریف 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر خدیجه مینا متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر خدیجه مینا متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر خدیجه مینا دندانپزشک و متخصص ارتودنسی هستند. دکتر مینا در سال ۱۳۷۵ و با کسب رتبه برتر دوره دندانپزشکی عمومی خود را در دانشکده دندانپزشکی شیراز به پایان رساندند و پس از آن در سال ۱۳۷۹ دوره تخصص ارتودنسی را نیز با کسب رتبه دوم بورد کشوری سپری نمودند.
ایشان از سال ۱۳۷۵ تاکنون در زمینه دندانپزشکی و ارتودنسی دندان مشغول به فعالیت‌اند. دکتر مینا همچنین عضو جامعه بین‌المللی ارتودنتیست‌های اروپا و آمریکا بوده و دارای مدرک معتبر جهت درمان‌های ارتودنسی Lingual و Invisalign هستند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر مینا را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر مینا 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر مینا 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر مینا 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر مینا 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر محسن تهمتن متخصص ارتودنسی شیراز

دکتر محسن تهمتن متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر محسن تهمتن دندانپزشک و متخصص ارتودنسی در شهر شیراز هستند. ایشان در زمینه ارتودنسی دندان، اصلاح نانظمی دندان‌ها، طراحی لبخند، کامپوزیت ونیر، لمینت دندان و … مشغول به فعالیت‌اند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر تهمتن را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تهمتن 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تهمتن 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تهمتن 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تهمتن 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر سعید فلاح‌زاده متخصص ارتودنسی شیراز

دکتر سعید فلاح زاده متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر سعید فلاح‌زاده دندانپزشک و متخصص ارتودنسی هستند. ایشان پس از دریافت دوره دندانپزشکی عمومی خود در زمینه تخصصی ارتودنسی مشغول به ادامه تحصیل شدند و در نهایت موفق به دریافت تخصص ارتودانتیکس خود گردیدند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر فلاح‌زاده را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر فلاح زاده 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر فلاح زاده 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر فلاح زاده 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر فلاح زاده 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر سامان ایزدپناه متخصص پروتزهای دندانی شیراز

دکتر سامان ایزدپناه متخصص پروتزهای دندانی در شیراز

دکتر سامان ایزدپناه دندانپزشک و متخصص پروتزهای دندانی (پروستودانتیکس) در شهر شیراز می‌باشند. ایشان در زمینه جراحی ایمپلنت پیوند لثه و پیوند استخوان، روکش‌های ایمپلنت، ارتودنسی ثابت و الاینر شفاف و پلاک ارتودنسی مشغول به فعالیت می‌باشند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر ایزدپناه را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ایزدپناه 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ایزدپناه 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ایزدپناه 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر ایزدپناه 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر سید کاظم تابان متخصص ارتودنسی شیراز

دکتر سید کاظم تابان متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر سید کاظم تابان دندانپزشک و متخصص ارتودنسی هستند. ایشان پس از دریافت دوره دندانپزشکی عمومی خود در زمینه تخصصی ارتودنسی مشغول به ادامه تحصیل شدند و در نهایت تخصص ارتودانتیکس خود را دریافت نمودند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر تابان را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تابان 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تابان 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تابان 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر تابان 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر فاطمه زارع متخصص ارتودنسی شیراز

دکتر فاطمه زارع متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر فاطمه زارع دندانپزشک و متخصص ارتودنسی هستند. ایشان پس از اینکه دوره دندانپزشکی عمومی خود را به پایان رساندند، در زمینه تخصصی ارتودنسی مشغول به ادامه تحصیل شدند. و در نهایت توانستند تخصص ارتودانتیکس خود را دریافت کنند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر زارع را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر زارع 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر زارع 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر زارع 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر زارع 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر فرزانه خواجه متخصص ارتودنسی شیراز

دکتر فرزانه خواجه متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر فرزانه خواجه دندانپزشک و متخصص ارتودنسی و ارتوپدی فک هستند. ایشان دارای بورد تخصصی هستند و عضو هیئت علمی دانشگاه نیز می‌باشند. دکتر خواجه در زمینه اصلاح نامنظمی دندان‌ها با کمک ارتودنسی و اصلاح بی‌نظمی قوس دندانی و …. مشغول به فعالیت‌اند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر خواجه را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر خواجه 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر خواجه 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر خواجه 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر خواجه 4

 

عضویت پزشکان

 

دکتر ندا بابانوری متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر ندا بابانوری متخصص ارتودنسی در شیراز

دکتر ندا بابانوری دندانپزشک و متخصص ارتودنسی و رتبه اول بورد تخصصی و همچنین استادیار دانشکده دندانپزشکی شیراز نیز هستند.

در ادامه چند نمونه کار ارتودنسی دکتر بابانوری را مشاهده می‌کنید:

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر بابانوری 1

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر بابانوری 2

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر بابانوری 3

نمونه کار ارتودنسی دندان دکتر بابانوری 4

 

عضویت پزشکان

 

انواع ارتودنسی دندان در شیراز چیست؟

همان‌طور که می‌دانید ارتودنسی و یا سیم‌کشی دندان در شیراز روشی است که در طول درمان آن، دندان‌های نامنظم را صاف کرده و ظاهری مناسب به دندان‌ها می‌دهد. در واقع راهکاری که در آن از براکت و یا وسایل دیگری که برای ایجاد فشار کافی به دندان‌ها استفاده می‌شود، ارتودنسی دندان نامیده می‌شود. قیمت ارتودنسی دندان در شیراز با توجه به روش انتخابی توسط دندانپزشک برای هر فرد متفاوت است.
ارتودنسی دندان در شیراز از نظر نوع براکت‌های استفاده شده به سه دسته اصلی ارتودنسی دیمون، ارتودنسی نامرئی و ارتودنسی لینگوال تقسیم می‌شود.

انواع ارتودنسی

در ادامه مطلب به توضیح مختصری در مورد هر کدام از این براکت‌ها خواهیم پرداخت:

 

عضویت پزشکان

 

ارتودنسی دیمون در شیراز

یکی از جدیدترین روش‌های درمان، ارتودنسی دیمون است که در آن از براکت‌هایی با قابلیت باز و بسته شدن کشویی استفاده می‌گردد. در واقع در این روش از طریق مکانیسم قفل و بستی که بر روی آن‌ها تعبیه شده است سیم به براکت متصل می‌شود.

این سیستم به گونه‌ای است که دیگر نیازی به کش‌های کوچک در اطراف هر براکت برای اتصال آن‌ها به یکدیگر ندارد. در نتیجه بیمار به راحتی می‌تواند اطراف سیم و براکت‌ها را تمیز کند. در واقع این سیستم بهداشت اطراف براکت‌ها را بهبود می‌بخشد و مشکل تغییر رنگ کش‌های براکت را نیز برطرف می‌کند. اگر میزان ناهنجاری دندان‌ها خیلی زیاد نباشد بنابر نظر دندانپزشک می‌توان از کامپوزیت دندان در شیراز استفاده کرد.

ارتودنسی دیمون شیراز

 

عضویت پزشکان

 

ارتودنسی نامرئی در شیراز

در این روش به جای اینکه از براکت‌های فلزی برای درمان ناهنجاری دندان‌ها استفاده شود. می‌توان از انواع نامرئی آن‌ها که معمولا از جنس سرامیک، پلاستیک و یا حتی ترکیبی از هر دو ساخته می‌شود استفاده کرد.
ارتودنسی نامرئی دندان (ارتودنسی شفاف در شیراز) به سختی قابل مشاهده است و معمولا تنها سیم نازکی که از درون براکت‌ها عبور کرده است دیده می‌شود.

ارتودنسی نامرئی

این نکته را باید در نظر داشت که براکت‌ نامرئی نسبت به براکت‌ فلزی از مقاومت کمتری برخوردار است و در مقایسه با انواع ارتودنسی سنتی راحت‌تر می‌شکند.

 

عضویت پزشکان

 

ارتودنسی لینگوال در شیراز

این نوع از ارتودنسی منحصر به‌فرد و نامحسوس است. در واقع روش ارتودنسی لینگوال برای افرادی که به دلیل موقعیت اجتماعی خود ترجیح می‌دهند تا براکت‌های دندان آن‌ها قابل مشاهده نباشد مناسب است.
برای انجام ارتودنسی در شیراز به روش لینگوال، براکت‌ها بر روی دیواره پشتی دندان‌ها قرار داده می‌شوند، به گونه‌ای که از بیرون به هیچ عنوان قابل مشاهده نیستند.

ارتودنسی لینگوال

 

عضویت پزشکان

 

ارتودنسی اطفال در شیراز: معرفی بهترین دکتر ارتودنسی کودکان در شیراز

سلامت دندان‌های کودکان از اهمیت بسیار بالایی برخودار است به این دلیل که، تمام ساختار بدن آن‌ها تا رسیدن به یک سن خاصی بسیار ظریف است و بایستی با دقت بسیاری مراقب سلامتی آن‌ها بود.
نحوه نگهداری و مراقبت از دندان‌های شیری در سنین کودکی می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی رویش صحیح این دندان‌ها به صورت دائمی داشته باشد. به همین منظور کودکان باید به صورت منظم برای معاینه به دندانپزشک مراجعه نمایند تا مشکلات مربوط به دندان‌های آن‌ها در بهترین زمان ممکن برطرف گردد و برای داشتن دندان‌هایی سالم و خوش‌فرم آماده شوند.

ارتودنسی کودکان در شیراز

ارتودنسی اطفال زمانی حائز اهمیت می‌شود، که مشکلات خاصی همانند کج بودن دندان و یا عدم هماهنگی در تراز دندان‌های کودک شما وجود داشته باشد. در اینجا متخصص ارتودنسی کودکان در شیراز با دانش و مهارت لازم که در زمینه مشکلات ظاهری و یا عدم هماهنگی دندان‌ها به دست آورده است، می‌تواند لبخندی زیبا و رضایت ‌بخش را برای بیماران خود به خصوص کودکان به دست آورد.

 

بهترین دکتر ارتودنسی کودکان در شیراز

با توجه به اینکه دندانپزشک ارتودنسی به انواع درمان‌های ارتودنسی در چه در اطفال و چه در کودکان و یا نوجوانان و یا حتی افراد بزرگسال آگاهی لازم را دارد، در نتیجه می‌تواند درمان‌های پیشگیری را به صورتی انجام دهد که در راستای درمان‌های آینده کودک باشد.

البته باید در نظر داشته باشید که گاهی‌اوقات به این علت که کودک نیاز به کنترل بیشتر توسط دندانپزشک دارد، بهتر است تا به بهترین دکتر ارتودنسی اطفال در شیراز مراجعه نمایید.

 

عضویت پزشکان

 

سوالات متداول در مورد ارتودنسی دندان در شیراز

۱- چگونه متوجه شویم که به ارتودنسی احتیاج داریم؟

تنها دندانپزشک و یا متخصص ارتودنسی است که می‌تواند تشخیص بدهد چه زمانی به ارتودنسی احتیاج دارید. در واقع یک دندانپزشک با انجام معاینات لازم و به کمک ابزارهای تشخیصی، تاریخچه دندانپزشکی و همچنین تصویربرداری از دندان‌های شما و … می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا ارتودنسی مورد نیاز است یا خیر.

 

۲- ارتودنسی دندان در شیراز چگونه انجام می‌شود؟

دستگاه ارتودنسی با ایجاد یک فشار آرام بر روی دندان‌ها و فک، به مرور زمان باعث ایجاد تغییرات لازم بر روی نحوه قرارگیری دندان‌ها می‌شود. در نهایت تمامی ناهنجاری‌ها و نامنظمی دندان‌ها به طور کامل بعد از گذشت مدت زمان مشخص برطرف می‌گردد.

 

۳- چه زمانی کودکمان را برای انجام ارتودنسی به دندانپزشکی ببریم؟

در واقع کودک باید به صورت مرتب و منظم به دندانپزشکی مراجعه نماید تا بتوان از سلامت دهان و دندان‌ها اطمینان حاصل کرد. در این زمان اگر مشکل خاصی متوجه دندان‌های فرزند شما باشد با تشخیص دندانپزشک باید برای انجام ارتودنسی اقدام نمایید.

 

۴- آیا ارتودنسی رایگان در شیراز حقیقت دارد؟

انجام خدمات زیبایی دندانپزشکی به طور قطع با دریافت هزینه همراه است که این هزینه می‌تواند شامل دستمزد جراح و مواد و ابزار استفاده شده باشد. ارتودنسی رایگان چیزی به جزء تبلیغات نیست و حتی در صورتی که انجام گیرد قطعا توسط یک پزشک کم تجربه و یا رزیدنت های تحت آموزش صورت می گیرد که با عواقب بیسیاری همراه خواهد بود.

 

منبع: پزشک ۲۴، dentalhealth

۶ نظر

 1. با سلام و خسته نباشید
  من می خواستم برای ارتودنسی در شیراز اطلاعات بیشتری به دست بیارم و بعدش اقدام کنم که سایت شما رو دیدم. مطلبتون و کلیپی که آماده کردید واقعا خیلی مفید بود و کلی از سوالات منو جواب داد. فقط خواستم ازتون تشکر کنم و اینکه اگه امکانش هست برای من هم یک پزشک خوب معرفی کنید تا برای ارتودنسی اقدام کنم. من ۲۵ سالمه و برای هر دو فکم می خواستم اینکارو انجام بدم

  • پشتیبان سایت

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نظری که دادید، خواشحالیم که توانستیم رضایت شما را به دست بیاوریم. برای دریافت ویزیت با بهترین دندانپزشک ارتودنسی در شیراز بایستی با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در ارتباط باشید. کارشناسان ما با دریافت اطلاعات و شرایط شما بهترین پزشک در این زمینه را معرفی خواهند کرد. برای تماس با مشاورین بر روی لینک زیر کلیک کنید:
   https://pezeshk24.com/free-consult-dentistry/

 2. سلام من دندونای فک بالام جلوتر از دندونای فک پایینمه باید ارتودنسی در شیراز انجام بدم یا مثلا مشکلم با کامپوزیت یا لمینت برطرف میشه؟؟؟

  • کارشناس پزشک 24

   با سلام و وقت بخیر
   به احتمال زیاد نیاز به ارتودنسی در شیراز داشته باشید اما بازم هم بدون معاینه وضعیت دندان‌ها و فک نمی‌توان اظهار نظر قطعی کرد. پیشنهاد ما به شما مراجعه به دندانپزشک متخصص است تا ایشان بر اساس بررسی‌های انجام شده بهترین روش درمانی را به شما پیشنهاد دهند. جهت دریافت مشاوره رایگان دندانپزشکی زیبایی در شیراز از طریق لینک زیر با کارشناسان پزشک ۲۴ ارتباط بگیرید:
   https://pezeshk24.com/free-consult-dentistry/

 3. سلام خوبین من ۲۵ سالم هس میتونم هنوز ارتودنسی انجام بدم. دکتر ارتودنسی خوب در شیراز معرفی کنید. من فکر کنم فقط فک بالا نیاز به ارتودنسی داشته باشم.

  • پشتیبان سایت 2

   با سلام و وقت بخیر
   در این مقاله بهترین دندانپزشکان ارتودنسی شیراز معرفی شدند که شما می‌توانید با مشاهده بیوگرافی و نمونه کار آنها دندانپزشک خود را انتخاب کنید. ارتودنسی دندان محدودیت سنی ندارد و شما در هر سنی می‌توانید برای درمان ارتودنسی اقدام کنید. اولین گام در انجام ارتودنسی دندان مراجعه به بهترین دکتر ارتودنسی در شیراز است که می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی گفته شده در متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید و نسبت به ویزیت و مشاوره اولیه اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.