هزینه کوچک کردن بینی بدون جراحی در اصفهان

جراحی بینی بدون بیهوشی (با بیحسی) + هزینه عمل بینی بدون بیهوشی

در برخی از مواقع با توجه به شرایط بیمار عمل بینی بدون بیهوشی انجام می‌گیرد که در آن تنها با تزریق بی حسی و آرام بخش برای جراحی اقدام می‌شود. از آنجایی که برخی از افراد ترس از بیهوشی دارند و تمایل دارند تا عمل خود را با کمک بی حسی موضعی انجام بدهند، از این رو ما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله در خصوص عمل بینی با بی حسی توضیحات کاملی در اختیار شما قرار بدهیم. با ما در ادامه مطلب همراه باشید:

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی با بی حسی می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

عمل بینی بدون بیهوشی

 

عمل بینی بدون بیهوشی چگونه است؟

برخی از بیماران ممکن است به دلایل مختلفی همچون ترس از بیهوشی عمومی و یا داشتن شرایط جسمی خاص نتوانند تحت بیهوشی عمومی عمل بینی خود را انجام بدهند. از این رو پزشک با بررسی شرایط آن‌ها، جراحی بینی با بی حسی موضعی را پیشنهاد می‌دهد که در ان تنها از داروهای تزریقی بی حس کننده برای بیمار استفاده می‌شود.

عمل بینی بدون بیهوشی

در این تکنیک از جراحی بیمار می‌تواند تمامی صداها و یا روند عمل بینی را درک کند ولی هیچ گونه احساس درد و ناراحتی نداشته باشد. در واقع جراح با بی حس کردن بینی و اطراف آن باعث می‌شود تا اعمال تغییرات بر روی بینی بدون هیچ گونه ناراحتی انجام گردد. این مدل از عمل برای افرادی که ترس از بیهوشی و عوارض بعد از آن دارند بسیار مناسب می‌باشد.د کتر عمل بینی بدون بیهوشی باید از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد.

باید در نظر داشته باشید که برای اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی نیاز به بیهوشی عمومی است و جراحی بینی با بی حسی تنها برای رفع ایردات و نواقص جزئی قابل انجام می‌باشد.

 

آیا عمل بینی بدون بیهوشی امکان دارد؟

امروزه با توجه به پیشرفت‌هایی که در علم پزشکی و جراحی‌های زیبایی روبه رو هستیم می‌توانیم بگوییم که عمل بینی بدون بیهوشی کاملا امکان پذیر است و فرد می‌تواند به راحتی از طریق این روش جراحی بینی خود را انجام بدهد. انجام این نوع جراحی به میزان مهارت و تجربه پزشک در این زمینه بستگی دارد تا بتواند بهترین عملکرد را در زمان جراحی داشته باشد و نتیجه ایده آل را برای بیمار خود فراهم آورد.

عمل بینی با بی حسی

انجام عمل جراحی بینی بدون بیهوشی کامل زمانی صورت می‌گیرد که فرد دارای شرایط خاص باشد و پزشک پس از انجام بررسی‌های لازم تشخیص بدهد که انجام این جراحی برای وی امکان پذیر می‌باشد. در واقع زمانی که بینی نیاز به اعمال تغییرات گسترده‌ای داشته باشد ممکن است پزشک انجام عمل بینی با بیهوشی عمومی را توصیه کند چرا که علاوه بر دشواری عمل نیاز به مدت زمان بیشتری برای انجام جراحی دارد.

 

مراحل عمل بینی بدون بیهوشی (با بیحسی)

روند انجام این عمل همانند جراحی بینی با بیهوشی عمومی است با این تفاوت که به جای استفاده از داروهای بیهوشی از مواد بی حس کننده در نواحی مورد نظر استفاده می‌شود. مراحل جراحی بینی بدون بیهوشی به شرح زیر می‌باشد:

۱- مراجعه به بهترین دکتر عمل بینی بدون بیهوشی برای دریافت وقت عمل

۲- انجام آزمایشات و عکس‌های آتلیه قبل از عمل جراحی بینی

انجام آزمایش قبل از عمل بینی

۳- مراجعه به بیمارستان و یا کلینیک مورد نظر در روز جراحی

۴- آماده سازی بیمار با تزریق بی حسی موضعی برای انجام عمل

جراحی بینی بدون بی حسی

۵- بررسی مداوم علائم حیاتی بیمار و تزریق آرام بخش در صورت نیاز

۶- اعمال تغییرات لازم بر روی بینی و در نهایت گچ و آتل گرفتن بینی

مراحل عمل دماغ بدن بیهوشی

معمولا در انجام این جراحی نیازی به بستری شدن بیمار در بیمارستان ندارد و فرد می‌تواند با گذشت چند ساعت از جراحی بینی خود و بررسی شرایط جسمی از بیمارستان ترخیص گردد.

 

جراحی بینی بدون بیهوشی با روش جدید لیزر

عمل بینی با لیزر بدون بیهوشی یکی از تکنیک‌های امروزی برای انجام جراحی زیبایی بینی است. اما سوال مهم در اینجا به وجود می‌آید این است که آیا با کمک لیزر می‌توان تمامی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال کرد؟

جراحی لیزر بینی بدون بیهوشی

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که تکنولوژی لیزر به اندازه‌ای پیشرفت نکرده است که بتوان آن را به عنوان جایگزینی برای عمل بینی در نظر گرفت. اما برخی از پزشکان آن را روشی بدون بیهوشی و بدون خونریزی برای اعمال تغییرات کوچک تلقی می‌کنند.
در واقع از تکنیک لیزر در جراحی بینی تنها می‌توان برای ایجاد تغییر رنگ پوست بینی، از بین بردن مشکلات پوستی و یا کاهش حجم بافت چربی در زیر پوست استفاده کند. اما از لیزر نمی‌توان برای اعمال تغییرات بر روی غضروف و ساختار اصلی بینی کمک گرفت.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد عمل دماغ بدون بیهوشی می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

هزینه عمل بینی بدون بیهوشی

هزینه جراحی بینی بدون بیهوشی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه دستمزد پزشک بر اساس میزان تخصص و تجربه
 • هزینه کلینیک خصوصی و یا بیمارستان دولتی
 • هزینه پرسنل اتاق عمل و کادر درمان
 • میزان پیچیدگی جراحی بینی
 • زمان مورد نیاز برای عمل
 • هزینه آزمایشات
 • سن بیمار

هزینه عمل زیبایی بینی بدون بیهوشی

با توجه به این موارد قیمت عمل بینی بدون بیهوشی برای یک فرد می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند، از این رو برای اطلاع از هزینه دقیق جراحی بینی خود بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

عمل پره‌های بینی بدون بیهوشی

عمل کوچک کردن پره‌های بینی برای افرادی که دارای بینی‌هایی پهن نسبب به سایر اجزای صورت خود هستند مناسب می‌باشد. در واقع زمانی که اندازه پره‌های بینی نسبت به فاصله دو چشم از یکدیگر بیشتر باشد می‌توان گفت که بینی دارای پره‌های بزرگی است و می‌تواند با جراحی پره‌های بینی به زیبایی آن بیفزاید.

عمل پره‌های بینی بدون بیهوشی و با کمک بیحسی موضعی قابل انجام است اما این به شرایط جسمی فرد و همچنین نظر پزشک متخصص پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم بستگی دارد. در صورتی که پزشک تشخیص به انجام این جراحی را بدهد تنها با تزریق داروی بی حسی در بینی و اطراف آن تغییرات لازم را اعمال می‌کند.

عمل بینی بدون بیهوشی (با بیحسی)

 

عمل نوک بینی بدون بیهوشی

نوک بینی یکی از بخش‌های مهم در جراحی زیبایی بینی است، چرا که می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی ظاهر بینی و در نهایت چهره داشته باشد. عمل نوک بینی یا تیپ پلاستی به گونه‌ای است که تمامی تغییرات بر روی بینی از داخل سوراخ‌های بینی و بدون نیاز به برش خارجی انجام می‌گیرد و با توجه به شرایط بیمار می‌تواند هم به صورت بیهوشی عمومی و هم با بیحسی موضعی باشد.

عمل نوک بینی با بی حسی

در این عمل به رفع افتادگی نوک بینی، فرو رفتگی نوک بینی و تقویت غضروف‌ها در این ناحیه از بینی پرداخته می‌شود. زمانی که اعمال تغییرات بسیار جزئی و کوچک باشند می‌توان از جراحی بینی با بی حسی موضعی برای انجام آن کمک گرفت.

در نظر داشته باشید که تیپ پلاستی برای تمامی افراد توصیه نمی‌شود و برای اینکه بتوانید نتیجه ایده آل و متناسب با چهره خود را از جراحی زیبایی بینی دریافت کنید بهتر است رینوپلاستی یا عمل زیبایی بینی را انجام بدهید.

 

فیلم عمل بینی بدون بیهوشی

در ادامه می‌توانید ویدئویی از عمل بینی با بیحسی را مشاهده نمایید:

 

انواع روش‌های عمل بینی با بیحسی

زمانی که جراح با توجه به نوع بیهوشی بیمار را برای انجام جراحی بینی آماده نمود می‌تواند از دو تکنیک جراحی بینی بسته و یا جراحی بینی باز برای انجام عمل بینی بیمار خود استفاده کند. هر کدام از این تکنیک‌های جراحی به صورت زیر انجام می‌گیرند:

تکنیک جراحی بینی بسته

در جراحی بینی به روش بسته به این صورت است که تمامی برش‌های لازم برای انجام جراحی از داخل سوراخ‌های بینی زده می‌شود و نیازی به هیچ برش خارجی ندارد. در واقع تمامی تغییرات لازم بر روی بینی از داخل سوراخ‌های بینی و با دید غیرمستقیم جراح انجام می‌گیرد.

تکنیک بسته عمل بینی

از آنجایی که در این تکنیک پزشک دید محدودتری نسبت به اجزای داخلی بینی دارد، در نتیجه برای اعمال تغییرات گسترده مناسب نمی‌باشد.

 

تکنیک جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز علاوه بر ایجاد برش‌های داخلی یک برش کوچک در ناحیه کلوملا (بین پره‌های بینی) ایجاد می‌شود که به واسطه آن می‌توان پوست بینی را از اجزای داخلی آن جدا ساخت. در نهایت جراح با دید مستقیم بر روی اجزای داخلی تمامی تغییرات لازم را بر روی ساختار بینی اعمال می‌کند.

جراحی بینی باز

انتخاب نوع تکنیک جراحی زیبایی بینی به شرایط بیمار و نظر پزشک متخصص پس از انجام بررسی‌های لازم بستگی دارد.

 

شرایط انجام عمل بینی بدون بیهوشی

افرادی که تمایل به انجام جراحی بینی با بی حسی موضعی را دارند بایستی دارای شرایطی باشند که این موارد به شرح زیر است:

 • افرادی که ترس از بیهوشی و عوارض بعد از آن دارند.
 • کسانی که نیاز به تغییرات جزئی در بینی خود دارند.
 • افرادی که داروهای بیهوشی برای آن‌ها مضر است.
 • کسانی که دارای استرس و اضطراب کمتری هستند.

شرایط جراحی بدون بیهوشی بینی

اکثر پزشکان ترجیه می‌دهند تا عمل بینی را با کمک بیهوشی عمومی انجام شود چرا که، در این شرایط بیماران به خوابی راحت می‌روند و عملکرد و یا حرکت ناخواسته‌ای انجام نمی‌دهند. از این رو پزشک می‌تواند به آسانی تمامی تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کند. اما در برخی از مواقع با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک می‌توان از بیحسی موضعی برای انجام جراحی بینی استفاده نمود.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی با بی حسی و دریافت ویزیت اولیه با پزشک متخصص با کارشناسان ما در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

مزایای عمل بینی بدون بیهوشی

از مزیت عمل بینی با بیحسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم داشتن عوارض بیهوشی
 • کم خطر و ایمن بودن عمل
 • عدم احساس درد و ناراحتی
 • عدم داشتن حالت تهوع بعد عمل
 • امکان انجام جراحی در مطب پزشک

همچنین می‌توان گفت که مواد بی حسی در زیر پوست تزریق می‌شود در صورتی که مواد بیهوشی در داخل رگ تزریق می‌شود، از این رو می‌تواند عوارض بسیار کمتری را به همراه داشته باشد.

عمل بینی بدون بیهوشی

 

عوارض عمل بینی بدون بیهوشی

در عمل جراحی بینی بدون بیهوشی می‌تواند همانند جراحی بینی با بیهوشی عمومی عوارضی را به دنبال داشته باشد که برخی از آن‌ها به شرح زیر می‌باشد:

 • ایجاد کبودی و التهاب بعد از عمل
 • احساس خشکی و گرفتگی در بینی
 • احساس کمی درد و ناراحتی بعد از عمل

عوارض عمل بینی با بی حسی موضعی

بروز این عوامل بعد از جراحی بینی کاملا طبیعی است و با گذشت زمان و بدون نیاز به درمان بهبود می‌یابد . در صورت تدوام این علائم می‌توانید برای بهبودی سریع‌تر و درمان آن به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

 

منبع: پزشک ۲۴، healthline

۲ نظر

 1. سلام
  عمل بینی با بیهوشی بهتره یا با بی حسی؟

  • پشتیبان سایت

   با سلام و وقت بخیر
   معمولا پزشکان انجام جراحی بینی را با کمک بیهوشی عمومی توصیه می کنند چرا که بیمار در طول عمل به خوابی آسوده می رود و پزشک می تواند به راحتی تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کند. اما در برخی مواقع با توجه به شرایط بیمار و نظر پزشک متخصص ممکن است از بی حسی موضعی برای انجام عمل استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.