عمل بینی با لیزر : حقیقت یا دروغ؟

عمل بینی با لیزر چگونه انجام می‌شود؟ آیا جراحی زیبایی بینی با کمک لیزر امکان پذیر است؟ هزینه جراحی بینی با لیزر چقدر است؟ چگونه می‌توان با کمک لیزر بینی گوشتی و استخوانی را کوچک کرد؟ آیا عمل انحراف بینی با لیزر امکان پذیر است؟

ما در این مقاله قصد داریم تا به تمامی پرسش‌های مرتبط با عمل بینی با لیزر پاسخ بدهیم و در خصوص حقیقت یا دروغ بودن این موضوع توضیحات بیشتری در اختیار شما قرار بدهیم. با ما در ادامه مقاله همراه باشید:

 

در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی با لیزر می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

عمل بینی با لیزر

 

عمل بینی با لیزر چگونه است؟

برخی از پزشکان و یا کلینیک‌ها ادعا دارند که می‌توانند با کمک لیزر در انواع جراحی بینی تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کنند و ضخامت بیش از اندازه پوست و ناهنجاری‌های آن را نیز برطرف سازند. در واقع کارکرد لیزر به این صورت است که، با استفاده از دستگاه لیزر نوری تقویت شده منعکس می‌شود و میزان شدت آن توسط جراح قابل کاهش و یا افزایش می‌باشد.

عمل بینی با لیزر

عمل بینی با لیزر به عنوان یک جراحی کم تهاجمی و بدون بیهوشی شناخته می‌شود که تنها از بی حسی موضعی در زمان عمل استفاده می‌گردد.

 

قیمت عمل بینی با لیزر

هزینه جراحی بینی با کمک لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد، از این رو نمی‌توان قیمت ثابتی را برای آن در نظر گرفت. برخی از فاکتورهای موثر بر هزینه عمل بینی با لیزر به شرح زیر می‌باشند:

  • میزان دستمزد پزشک متخصص
  • هزینه کلینیک و کادر درمانی
  • هزینه آزمایش قبل عمل
  • میزان زمان بر بودن
  • منطقه جغرافیایی
  • نوع پوست بینی

هزینه جراحی بینی با لیزر

جهت دریافت اطلاعات دقیق از هزینه عمل بینی با لیزر بایستی به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام معاینات لازم قیمت نهایی به شما اطلاع داده شود.

 

در صورت تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در مورد عمل بینی با لیزر می‌توانید با مشاورین ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

ارتباط با مشاورین

 

کوچک کردن بینی بدون عمل جراحی با لیزر

نحوه عملکرد دستگاه لیزر در زمان عمل بینی به این صورت است که، نوری تقویت شده از دستگاه لیزر ساطع می‌شود که دارای طول موج قابل تنظیم می‌باشد. جراح می‌تواند با افزایش و یا کاهش شدت نور ساطع شده آن را برای انجام تغییرات لازم تنظیم نماید تا بتواند جراحی مورد نظر را انجام بدهد.

اما باید بدانید که لیزر در کوچک کردن و تغییر غضروف بینی هیچ تاثیری ندارد. در واقع از لیزر می‌توان جهت اصلاح پوست بینی، از بین بردن ضخامت بیش از حد آن و یا درمان و از بین بردن اثر آکنه و مشکلات پوستی این چنینی استفاده نمود.

تاثیر لیزر بر روی بینی

 

عمل انحراف بینی با لیزر

جراحی انحراف بینی به عنوان یک عمل درمانی محسوب می‌شود به گونه‌ای که در آن استخوان و یا غضروف نازک در میانه بینی اصلاح می‌گردد. در حالت طبیعی این تیغه یا سپتوم باید کاملا صاف باشد و در وسط دو حفره بینی قرار گرفته باشد، اما در برخی از موارد این تیغه دارای انحراف است. زمانی که انحراف بینی شدت بالایی داشته باشد با توجه به نظر پزشک نیاز است تا برای درمان آن جراحی صورت گیرد.

عمل انحاف بینی

از آنجایی که در این جراحی نیاز است تا غضروف بینی تغییر شکل پیدا کند در نتیجه درمان انحراف بینی با لیزر امکان پذیر نمی‌باشد، چرا که لیزر امکان اعمال تغییرات بر روی غضروف و ساختار اصلی بینی را ندارد.

 

عمل بینی با لیزر بدون بیهوشی

در جراحی بینی با کمک لیزر از لیزر CO2 استفاده می‌شود تا بتواند تغییرات سطحی را بر روی پوست بینی اعمال کند. در واقع فرایند این نوع جراحی به این صورت است که، پوست آسیب دیده از بین می‌رود و یک لایه پوست سالم و با فرم مناسب جایگزین آن می‌شود. از آنجایی که عمل بینی با لیزر به عنوان یک جراحی سرپایی شناخته می‌شود نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

جراحی لیزر بینی بدون بیهوشی

در زمان عمل ممکن است فرد کمی احساس درد و یا ناراحتی داشته باشد که برای رفع این مشکل پزشک از بی حسی موضعی در طول جراحی استفاده خواهد کرد.

 

عمل بینی استخوانی با لیزر

امروزه از تکنولوژی لیزر در موارد بسیاری با هدف درمان و یا زیبایی استفاده می‌شود اما این موضوع به اندازه‌ای پیشرفت نکرده است که بتواند به عنوان جایگزینی برای جراحی زیبایی بینی محسوب شود. این مسئله در خصوص عمل بینی استخوانی نیز صدق می‌کند.

نمونه عمل بینی استخوانی

 

کوچک کردن بینی استخوانی با لیزر

از آنجایی که بخش بسیاری از بینی‌های استخوانی را غضروف و استخوان تشکیل داده است، در نتیجه لیزر نمی‌تواند هیچ تاثیری بر روی بینی استخوانی داشته باشد. همان طور که گفتیم از فرایند لیزر تنها می‌توان برای کاهش ضخامت پوست بینی، رفع و بهبود مشکلات پوستی مانند آکنه و یا جای جوش بر روی بینی استفاده نمود.

از لیزر نمی‌توان برای کوچک کردن بینی استخوانی استفاده نمود و تنها را قطعی و مطمئن برای انجام این کار جراحی زیبایی بینی استخوانی است.

 

عمل بینی گوشتی با لیزر

در عمل بینی گوشتی با کمک لیزر تلاش می‌شود تا از ضخامت پوست بینی کاسته شود. بینی‌های گوشتی معمولا دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف هستند که همین امر باعث شده تا آن را به یک جراحی کاملا حساس و پیچیده تبدیل کند.
در صورتی که نیاز باشد تا تغییراتی بر روی غضروف بینی صورت گیرد و یا نیاز به تقویت ساختار بینی با کمک پیوند غضروف اضافه باشد بایستی حتما از عمل جراحی بینی استفاده گردد.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

از لیزر در عمل بینی گوشتی تنها می‌توان برای کاهش حجم پوست بینی، از بین بردن چربی‌های اضافه پوست بینی با کمک حرارت و یا رفع مشکلات ظاهری پوست بینی مانند لکه‌های پوستی، رفع اسکار و یا آکنه و … استفاده نمود.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جراحی بینی با لیزر می‌توانید با کارشناسان ما در پزشک ۲۴ در تماس باشید:

مشاوره رایگان

 

آیا جراحی بینی با لیزر امکان پذیر است؟

احتمالا شما هم تبلیغات بسیاری با عنوان جراحی بینی با لیزر را در سایت‌های مختلف و یا شبکه‌های اجتماعی مشاهده کرده‌اید و از آنجایی که هزینه پایین‌تری نسبت به عمل جراحی بینی دارد وسوسه شده‌اید تا اینکار را انجام بدهید. اما باید بدانید که از لیزر نمی‌توان به عنوان جایگزینی برای انجام جراحی بینی و اعمال تغییرات لازم بر روی آن استفاده کرد.

جراحی بینی با لیزر اغلب برای رفع مشکلات پوستی با کمک حرارت دستگاه لیزر CO2 مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما در صورتی که فرد نیاز به تغییر شکل اساسی بر روی بینی خود داشته باشد بایستی حتما از انواع جراحی زیبایی بینی استفاده کند.

 

عوارض عمل بینی با لیزر چیست؟

عمل بینی با کمک دستگاه لیزر نیز می‌تواند عوارضی به همراه داشته باشد که در ادامه به توضیح برخی از این موارد پرداخته شده است:

  • قرمزی و التهاب ناحیه مورد نظر
  • عدم رسیدن به نتیجه دلخواه
  • احتمال سوختگی پوست
  • امکان بازگشت پذیری

عوارض لیزر در جراحی بینی

با توجه به موارد ذکر شده و همچنین عدم امکان اعمال تغییرات لازم بر روی بینی در نتیجه باید بگوییم که تنها راه مطمئن و ایمن برای رسیدن به فرم بینی مورد نظر انجام عمل جراحی بینی است.

 

منبع: پزشک ۲۴، plasticsurgery

درباره‌ی فرزانه رمضان پور

من فرزانه رمضان‌پور هستم؛ فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته امنیت اطلاعات از دانشگاه سجاد مشهد، که علاقه زیادی به تولید محتوای حوزه سلامت و پزشکی دارم. امیدوارم با ارائه اطلاعات مفید و ارزشمند توانسته باشم به شما در زمینه انواع جراحی زیبایی کمک کنم.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
غزاله
غزاله

عمل بینی با لیزر حقیقت داره؟ یعنی میشه بینی من که گوشتی هست رو با لیزر کوچیک بکنم؟

پشتیبان سایت 2
پاسخ به  غزاله

با سلام و وقت بخیر
عمل بینی با لیزر حقیقت ندارد. تنها راه کوچک کردن و تغییر ساختار بینی عمل جراحی می‌باشد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان در مورد عمل بینی و رزرو نوبت با بهترین جراح بینی در شهر خود از طریق راه‌های ارتباطی داخل متن مقاله با مشاورین پزشک ۲۴ ارتباط برقرار کنید.

شکرانه
شکرانه

سلام من تبلیغات عمل بینی با لیزر رو توی سایتای مختلف زیاد دیدم یعنی واقعیت ندارن و نمیشه با لیزر بینیو عمل کرد؟