Logo-Pezeshk24

قیمت ارتودنسی دندان در مشهد 1402؛ قیمت ارتودنسی فک بالا

هزینه ارتودنسی دندان در مشهد
فهرست مطالب

هزینه ارتودنسی مشهد یکی از مهم‌ترین مسائلی است که افراد پیش از انجام ارتودنسی در مشهد باید مدنظر داشته باشند.
عوامل بسیاری هستند که بر روی قیمت ارتودنسی مشهد در سال 1402 تاثیرگذار است که در این مقاله به این فاکتورها اشاره خواهیم کرد. به علاوه به بررسی مواردی همچون شرایط ارتودنسی قسطی، هزینه ارتودنسی نامرئی در مشهد ، امکان انجام ارتودنسی با بیمه ، ارتودنسی رایگان در مشهد و علت ارتودنسی ارزان در برخی از مراکز و یا کلینیک‌ها را به طور کامل توضیح داده‌ایم. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید:

 

عضویت پزشکان

 

 

عوامل تعیین کننده هزینه ارتودنسی ( حداقل هزینه ارتودنسی مشهد )

عوامل بسیاری هستند که می‌توانند بر روی قیمت ارتودنسی در مشهد تاثیرگذار باشند. ممکن است پزشکان و یا حتی کلینیک‌های مختلف قیمت‌های متفاوتی را برای انجام ارتودنسی به شما ارائه بدهند که این می‌تواند بنا به دلایل مختلفی باشد، در ادامه به فاکتورهای موثر بر روی قیمت ارتودنسی در مشهد اشاره شده است:

انواع ارتودنسی نامرئی در مشهد

1- نوع ارتودنسی و یا براکت انتخابی شما

از مهم‌ترین فاکتورهای موثر بر روی هزینه ارتودنسی، نوع آن است. همان طور که در مقاله ارتودنسی در مشهد به آن اشاره کردیم، ارتودنسی می‌تواند در انواع مختلفی باشد که به صورت معمول، هزینه ارتودنسی ثابت نسبت به ارتودنسی نامرئی قطعا کمتر است.
این قیمت بر اساس نوع و جنس براکت استفاده شده در زمان ارتودنسی تعیین می‌شود که می‌تواند دارای براکت‌های مختلف و با قیمت‌های متفاوتی باشند.

تاثیر نوع براکت انتخابی در هزینه ارتودنسی

 

2- هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین در مشهد

قطعا قیمت ارتودنسی فک بالا یا پایین نسبت به قیمت آن برای یک فک کاملا متفاوت است و در صورتی که پزشک تشخیص دهد که بیمار نیاز به انجام ارتودنسی برای یک فک را دارد، هزینه کمتری نیز دریافت می‌کند. قیمت ارتودنسی دندان پس از معاینه توسط دندانپزشک به طور دقیق مشخص می‌شود. قیمت ارتودنسی دندان فک بالا با پایین چندان تفاوتی ندارد.

هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین در مشهد

 

3- اپن بایت بودن بیمار (Open Bite)

در واقع اپن بایت به این معنی است که استخوان فک بیمار، به گونه‌ای رشد پیدا کرده است که دندان‌های فک بالا بر روی دندان‌های فک پایین قرار نمی‌گیرند و بیمار در زمان جویدن غذا با مشکل مواجه می‌شود.
در این زمان است که پزشک تشخیص می‌دهد که با ارتودنسی به نتیجه ایده آل دست پیدا نمی‌کند و نیاز به انجام جراحی فک می‌باشد. این نیز می‌تواند هزینه‌ بیشتری به دنبال داشته باشد.

اپن بایت

 

4- آماده سازی دندان برای انجام ارتودنسی

گاهی اوقات لازم است تا قبل از قرار دادن بریس بر روی دندان‌ها، آن‌ها را برای ارتودنسی کاملا آماده سازند. این مراحل آماده سازی خود می‌تواند هزینه‌ای جداگانه در بر داشته باشد که بیمار موظف به پرداخت آن‌ها می‌باشد.
این شرایط برای بیماران مختلف متفاوت است و گاهی اوقات ممکن است قبل از استفاده از براکت‌های ارتودنسی، بیمار تنها نیاز به تمیز کردن عمقی دندان‌ها و یا پر کردن پوسیدگی‌های سطحی بر روی آن‌ها داشته باشد.

هزینه آماده سازی دندان برای انجام ارتودنسی

 

5- طول درمان ارتودنسی

واضح است که هر چقدر طول درمان طولانی‌تر و پیچیده‌تر باشد، نیاز به انجام معاینات و بررسی‌های بیشتری توسط پزشک هست. از این رو هزینه ارتودنسی دندان نیز افزایش می‌یابد.

هزینه معاینات ارتودنسی توسط پزشک

 

6- تخصص و مهارت پزشک

به طور قطع، تجربه و سابقه‌ای که یک دندانپزشک در این زمینه دارد بر روی هزینه ارتودنسی دندان در مشهد موثر است. متخصصی که تجربه کاری بیشتری دارد نسبت به یک پزشک کم تجربه و تازه کار عملکرد بهتری خواهد داشت . برای انجام این کار حتما باید به بهترین متخصص ارتودنسی در مشهد مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

 

7- هزینه‌ های جانبی ارتودنسی

علاوه بر هزینه کلی ارتودنسی، یکسری هزینه‌های جانبی نیز وجود دارد که باید توسط بیمار پرداخت شود. این موارد می‌توانند شامل هزینه پرداخت جلسات معاینه، هزینه قالب گیری، هزینه عکسبرداری از دندان‌ها و یا حتی هزینه داروهای تجویز شده برای بیمار باشد.

تصویربرداری ارتودنسی در مشهد
همچنین در بعضی از موارد و بسته به شرایط بیمار، ممکن است لازم باشد تا قبل از انجام ارتودنسی، دندانی کشیده شود و یا پوسیدگی آن نیز برطرف گردد. این مسئله می‌تواند هزینه‌ای جداگانه دربرداشته باشد.

همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم، قیمت ارتودنسی در افراد مختلف و بسته به نوع براکت انتخابی متفاوت است، اما حداقل هزینه ارتودنسی مشهد می‌تواند بر اساس میزان ناهنجاری دندان‌ها، نیاز به ارتودنسی در فک بالا و یا پایین و همچنین سایر عوامل موثر بر قیمت آن تعیین گردد.

 

عضویت پزشکان

 

 

جدول کامل هزینه ارتودنسی دندان در مشهد سال 1402

میزان دقیق هزینه ارتودنسی در مشهد را نمی‌توان تعیین کرد، زیرا نیاز به انجام معاینات و بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص دارد. اما اطلاع از قیمت حدودی آن می‌تواند به شما در فرایند تصمیم‌گیری و زمان‌بندی انجام این کار کمک بسیاری کند.
در ادامه حدود قیمت‌ها در روش‌های مختلف ارتودنسی در مشهد و در سال 1402 را بیان کرده‌ایم:

نوع درمان ارتودنسی حدود قیمت (سال 1402)
ارتودنسی متحرک فک بالا   از 11.000.000 تومان
ارتودنسی متحرک فک پایین   از 11.000.000 تومان
ارتودنسی face mask   از 15.000.000 تومان
ارتودنسی ثابت فک بالا     از 13.000.000 تومان
ارتودنسی ثابت فک پایین    از 13.000.000 تومان
ارتودنسی برای جراحی فک     از 30.000.000 تومان
ارتودنسی با دستگاه hyrax   از 8.000.000 تومان
اضافه شدن دستگاه فانکشنال ثابت به دستگاه ارتودنسی ثابت   از 6.000.000 تومان
ارتودنسی لینگوال هر فک   از 25.000.000 تومان
ارتودنسی سرامیکی هر فک    از 18.000.000 تومان
ارتودنسی دیمون هر فک     از 20.000.000 تومان
هزینه فیکس ریتینر هر فک      از 2.500.000 تومان

 

شرایط ارتودنسی قسطی مشهد چگونه است؟

از آنجایی که هزینه ارتودنسی دندان در مشهد بالا است تمامی افراد توان پرداخت آن را به صورت یکجا ندارند. از این رو برخی از پزشکان و یا مراکز درمانی شرایطی را برای بیماران خود فراهم کرده‌اند تا بتوانند با پرداخت هزینه آن در طی چند ماه ارتودنسی دندان‌های خود و یا فرزندانشان را انجام دهند.
با این کار افرادی که دچار ناهنجاری در دندان و یا فک خود هستند می‌توانند به راحتی و بدون هیچ نگرانی در خصوص هزینه‌های آن برای انجام ارتودنسی اقدام نمایند.

معمولا شرایط پراخت هزینه ارتودنسی اقساطی در مشهد به این صورت است که پس از انجام معاینات و بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص، هزینه انجام آن برآورد می‌شود و در نهایت با توجه به بودجه مالی بیمار و نیازهای وی، طرح پرداختی مناسبی نیز تنظیم می‌گردد.
شرایط پرداخت قسطی ارتودنسی در مشهد، بسته به قوانین کلینیک و یا دندانپزشک می‌تواند با و یا بدون پیش پرداخت و تعداد اقساط آن در طی چند ماه باشد.

 

عضویت پزشکان

 

 

ارتودنسی ارزان و یا ارتودنسی اقساطی؟ کدام بهتر است؟

ارتودنسی یکی از روش‌های اصلاح دندان است که هزینه نسبتا بالایی دارد و این می‌تواند برای افراد با سطح مالی معمولی کمی دشوار باشد. از این رو، برخی از افراد به دنبال ارتودنسی ارزان در مشهد هستند و به عواقب آن توجهی نمی‌کنند.
معمولا ارتودنسی با هزینه‌های بسیار کم توسط دندانپزشکان کم تجربه و یا تازه کار انجام می‌شود که مهارت کافی در این زمینه به دست نیاورده‌اند، به همین علت ممکن است بیمار با نتیجه نامطلوبی مواجه شود.
علاوه بر این، برای کاهش هزینه‌های ارتودنسی ممکن است پزشک از براکت‌هایی با جنس ضعیف و یا نامرغوب استفاده کند که این نیز می‌تواند باعث بروز مشکلات فراوانی با گذشت مدت زمانی از انجام آن شود.

عوارض ارتودنسی ارزان در مشهد

 

به همین دلیل بهترین راهکار برای پرداخت هزینه ارتودنسی، استفاده از شرایط اقساطی است که برخی از پزشکان و یا کلینیک‌ها در اختیار بیماران خود قرار می‌دهند. در این صورت بیمار می‌تواند با مراجعه به مرکز معنبر و یا یک پزشک متخصص و با تجربه و با پرداخت اقساطی هزینه، بهترین نتیجه را دریافت کند.

 

آیا ارتودنسی با بیمه در مشهد امکان پذیر است؟

هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی چقدر است؟ در بیشتر موارد، ارتودنسی به دلیل داشتن هزینه‌های بسیار بالا تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و بیشتر در بخش دندانپزشکی و خدمات روتین درمانی از آن استفاده می‌شود.

در واقع بیمه زمانی هزینه ارتودنسی شما را قبول می‌کند که پزشک تشخیص دهد این روش برای درمان و سلامتی دندان‌های بیمار کاملا ضروری و واجب است. در این صورت ممکن است بیمه تکمیلی بخشی از هزینه‌های مرتبط با انجام ارتودنسی را پرداخت نماید.

برای اطلاع دقیق از لیست بیمه‌های طرف قراردارد با دندانپزشکان بایستی از شرکت‌های بیمه مورد نظر خود پرس و جو کنید. معمولا بیمه‌های فردی، هزینه‌های بالای ارتودنسی را متحمل نمی‌شوند و برای این‌کار بایستی از بیمه‌های گروهی که با سازمان‌ها و یا شرکت‌ها طرف قرارداد هستند استفاده نمایید.

 

عضویت پزشکان

 

 

ارتودنسی رایگان در مشهد (از تبلیغ تا واقعیت)

دندانپزشکی در مشهد کجا رایگان است؟ معمولا وقتی صحبت از ارتودنسی رایگان می‌شود، در اصل منظور مشاوره رایگان ارتودنسی است. در واقع هیچ مرکز و یا کلینیکی حاضر به انجام ارتودنسی به صورت رایگان نیست.

مشاوره ارتودنسی رایگان در مشهد

گاهی اوقات ممکن است زمانی که برای انجام معاینات قبل از ارتودنسی به پزشک مراجعه می‌کنید، از شما هزینه دریافت نگردد و جلسات به صورت رایگان انجام شوند. اما پس از آن و اقداماتی که برای انجام ارتودنسی بایستی صورت گیرد مانند کشیدن دندان، پر کردن دندان پوسیده و … کاملا هزینه بر است و بیمار بایستی تمام هزینه آن را پرداخت نماید.
در صورتی که تبلیغاتی با عنوان ارتودنسی رایگان در مشهد (قیمت ارتودنسی ارزان) مشاهده کردید به طور قطع باید بدانید که چیزی به جزء تبلیغات و جذب مشتری نیست.

 

هزینه ارتودنسی در جهاد دانشگاهی مشهد چقدر است؟

قیمت ارتودنسی دندان در جهاد دانشگاهی مشهد با توجه به میزان نیاز شما به درمان ارتودنسی برای هر فک و دیگر موارد متفاوت است و باید حتما برای تعیین دقیق هزینه به دندانپزشک مراجعه کنید. تعرفه دندانپزشکی جهاد دانشگاهی مشهد برای موارد مختلف متفاوت است.

 

هزینه ارتودنسی در دانشگاه فردوسی مشهد (ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی مشهد)

قیمت ارتودنسی دانشگاه فردوسی مشهد (هزینه ارتودنسی در دانشکده دندانپزشکی) به عوامل مختلف از جمله نوع درمان، پزشک متخصص یا دانشجو و …. بستگی دارد که پس از معاینه و مشاوره با دندانپزشک به طور دقیق مشخص می‌شود.

 

مقایسه هزینه ارتودنسی در ایران و دیگر کشورها

قیمت ارتودنسی در ایران به دلیل تعداد مراکز زیاد دندانپزشکی پایین‌تر از دیگر کشورها می‌باشد که به دلیل رقابت بالا سعی در پایین آورده هزینه‌ها دارند.

 

سوالات متداول هزینه ارتودنسی در مشهد

1- هزینه ارتودنسی نامرئی در مشهد چقدر است؟

هزینه ارتودنسی نامرئی در مشهد به دلیل استفاده از تجهیزات وارداتی بیشتر از سایر روش‌های ارتودنسی است و از آنجا که نرخ ارز به طور مداوم در نوسات است نمی‌توان مبلغ دقیقی برای آن عنوان کرد. برای اطلاع از هزینه دقیق ارتودنسی نامرئی باید ابتدا توسط پزشک معالج خود معاینه شوید.

هزینه سیم کشی دندان فک بالا

2- هزینه ارتودنسی فک بالا و پایین در مشهد چگونه محاسبه می‌شود؟

در صورتی که با تشخیص پزشک بیمار تنها نیاز به اصلاح یک فک خود را داشته باشد، هزینه‌ای کمتر از هزینه ارتودنسی هر دو فک پرداخت می‌کند. در اکثر موارد بیمار نیاز به درمان دو فک را دارد تا با یکدیگر کاملا هماهنگ شوند.

 

3- نوع براکت‌ها در هزینه ارتودنسی چه تاثیری دارد؟

معمولا براکت‌های فلزی نسبت به براکت‌های سرامیکی و یا براکت‌های شفاف که به ارتودنسی نامرئی معروف هستند ارزان‌تر می‌باشد. همچنین براکت‌های نوع دیمون نسبت به حالت استاندارد آن گران‌تر هستند.

 

4- آیا هزینه ارتودنسی در بزرگسالان و کودکان متفاوت است؟

از آنجایی که درمان ارتودنسی دندان کودکان نسبت به افراد بزرگسال بسیار راحت‌تر است و به مدت زمان کمتری برای دوره درمان نیاز دارد، در نتیجه از هزینه پایین‌تری نیز برخوردار می‌باشد. به این دلیل که رشد دندان‌ها در افراد بزرگسال به اتمام رسیده است برای مرتب شدن آن‌ها به زمان بیشتری احتیاج است.

 

منابع: پزشک 24، healthline

 

1 1 رای
امتیازدهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

15 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات بیشتر